Találatok: 1 - 8 (8 összesen)
  1. #1
    Molnár Laci Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    19

    Milyen váltót használsz?

    Sziasztok!
    Egy kis közvélemény kutatást szeretnék végezni, hogy ki milyen típusú váltót használ és miért?
    Én pillangó váltóval kezdtem és ezzel tudtam a leggyorsabb kört menni mid ohion, de ma kipróbáltam a karos szekvenciális váltót és azt vettem észre, hogy pontosabban találom el a kanyar csúcspontokat így, hogy a váltás meg a kormányzás külön helyen van. Hátulütője, hogy többet kell gépészkedni meg egykézzel fogni a kormányt, viszont az az érzésem, hogy rövid időn belül átbillen és ezzel a vezetéstechnikával gyorsabb leszek. Bár az is lehet, hogy hülyeség az egész és csak többet kellene a pillangóval gyakorolnom.
    Hogy látjátok melyik módszer a jobb?

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Ennek a dolognak nem sok köze van a gyorsasághoz, max a kényelemhez, a praktikumhoz, no meg a technikai fejlődéshez.
    És természetesen mindhárom dolog a pillangó váltó számlájához írható inkább...

    Egy kicsit értelmetlen ez a topik jelen formájában

  3. #3
    Molnár Laci Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    19
    Azért gondoltam, hogy lehet értelme mert a wtcc-ben jelenleg is a karos változatot használják több autóban, pedig gondolom manapság nem okozna gondot bármelyik autót pillangó váltóval felszerelni.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gyutacs0804 írta Hozzászólás megtekintése
    Azért gondoltam, hogy lehet értelme mert a wtcc-ben jelenleg is a karos változatot használják több autóban, pedig gondolom manapság nem okozna gondot bármelyik autót pillangó váltóval felszerelni.
    Nem azért használják azt mert azzal gyorsabban lehet menni.... ez inkább a szabályokon, a technológián és a költségeken múlik.

  5. #5
    Molnár Laci Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    19
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem azért használják azt mert azzal gyorsabban lehet menni.... ez inkább a szabályokon, a technológián és a költségeken múlik.
    Ok. Köszi a segítséget. Felőlem törölheted a témát és bocsesz, de még nem fórumoztam sokat. Legközelebb az ilyen kérdést felteszem valamelyik meglévő témában.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nézd a versenysportban a szekvenciális váltókar általában mechanikus kapcsolatot jelent magával a váltóművel, míg a pillangó kapcsoló esetében ezt megelőzi egy plusz elektronika, ami vmivel közvetettebbé teszi a dolgot, de ez emberi léptékkel valószínűleg nem felfogható késést jelent. Cserébe végig két kézzel tudod fogni a kormányt, ami precízebb és magabiztosabb kormánykezelést jelent.

    Persze a feelingből és a kihívásból meg elvesz valamit.... de a "karos" szekiváltó is elvesz a H-váltóhoz és a "heel & toe" technikához képest és akkor régebben volt még a dupla kuplungolás is ugye..... naugye!

    Szimulátoron viszont mivel minden esetben lényegében egy gombot nyomsz meg, így elvi szinten se lassabb, se gyorsabb nem leszel tőle... egyedül a kényelem vs feeling kérdés merül fel, azt meg te tudod, hogy melyik hat rád kedvezőbben a kettő közül. Ha pedig autentikus élményt keresel, akkor meg használd mindig azt, amit a valóságban is használnak az adott kategóriában!
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 04. 21:30.

  7. #7
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg gyutacs0804 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Egy kis közvélemény kutatást szeretnék végezni, hogy ki milyen típusú váltót használ és miért?
    Én pillangó váltóval kezdtem és ezzel tudtam a leggyorsabb kört menni mid ohion, de ma kipróbáltam a karos szekvenciális váltót és azt vettem észre, hogy pontosabban találom el a kanyar csúcspontokat így, hogy a váltás meg a kormányzás külön helyen van. Hátulütője, hogy többet kell gépészkedni meg egykézzel fogni a kormányt, viszont az az érzésem, hogy rövid időn belül átbillen és ezzel a vezetéstechnikával gyorsabb leszek. Bár az is lehet, hogy hülyeség az egész és csak többet kellene a pillangóval gyakorolnom.
    Hogy látjátok melyik módszer a jobb?
    Én GT jellegű autókat preferálom úgy hogy nekem a szekvenciális a kedvenc. Nekem jobban kézre áll, érzésre is más.
    Fel lehetne hozni pro és kontra, de nem hiszem hogy van jelentősége.

  8. #8
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Ez inkább ide való, nem?
    http://forum.gtr-masters.hu/forumdis...1tor-hardverek

    Amúgy kézi váltót kézi váltós kocsikhoz, kormány váltósat kormány váltós kocsikhoz

    A legjobb ár érték arányú váltó a piacon, nekem is ez van:
    http://www.shiftershh.com/en/

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •