Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (85 összesen)
  1. #51

  2. #52
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Óvások IDE jöhetnek!
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  3. #53
    Idézet Eredetileg Chrys írta Hozzászólás megtekintése
    Te voltál valami piros-fekete autóval? Mert valaki talán az első féktávon előttem félig a földben volt, a kocsi eleje meg az ég felé... sikerült is nekimennem, vissza is estem a végére.
    Neem, én teljesen fekete mekivel voltam, és ahogy megláttam hogy magas a pingem (futam előtt "a váróban")kiléptem.

  4. #54
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Donmartino24 írta Hozzászólás megtekintése
    Neem, én teljesen fekete mekivel voltam, és ahogy megláttam hogy magas a pingem (futam előtt "a váróban")kiléptem.
    Ez mondjuk dícséretes, és önfeláldozó. Nem kell megvárni míg a többiekkel töreted össze magadat. Legközelebb gyere kábelen, azzal sokkal biztonságosabb, szárazabb érzés lesz.

  5. #55
    Valaki kérem magyarázza el nekem, hogy a rohadék medium gumit milyen beállításokkal lehet működésre bírni?(softhoz képest)
    Soft szuperül működött, ez minden második egyenesen 50 fokra hűlt ki...
    Sipkai Bélának köszönöm a setupot, B szerveren 5dik helyre kvaliztam, de a kihűlő gumiknak hála semmi esélyem nem maradt semmire sem... DNF

  6. #56
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    Valaki kérem magyarázza el nekem, hogy a rohadék medium gumit milyen beállításokkal lehet működésre bírni?(softhoz képest)
    Soft szuperül működött, ez minden második egyenesen 50 fokra hűlt ki...
    Sipkai Bélának köszönöm a setupot, B szerveren 5dik helyre kvaliztam, de a kihűlő gumiknak hála semmi esélyem nem maradt semmire sem... DNF
    Amíg néztem a gumihőmérsekleteket, nekem sem sikerült a medium-okat soha és semmilyen pályán üzemi hőfokon tartani. Ez főként Porsche-nál volt kínos, mert a soft-al meg nem lehetett vele menni. Most a Nissan-al simán bírta a soft-soft taktikát a gumi itt. Etap végére kb. két másodpercet lassultam a friss gumikhoz képest, ez szerintem belefér.

  7. #57
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    A szerver

    Elsősorban had köszönjem meg a szépszamú részvételt a versenyzőtársaknak!
    Kvali: Első nekifutásra nem sikerült össztenni egy normális kört, majd kis pihi után összeszedtem magam és sikerült a pb ami a 9. helyre volt elég.
    Verseny: A rajtnál szépen eljöttünk elől semmi komolyabb affér nem történt. Szabó-Kónyi Bencét próbáltam megfogni több-kevesebb sikerrel de neki BUÁ-ja volt így hamar kikerült előlem. Mögöttem Szarka Andris, elöttem Pinczés Ádám. Andris is szépen tartotta magát illetve sokszor közeledett is majd egyszer csak eltünt mögülem. Pinczés Ádám neve pedig beleégett a monitoromba! Hol közelebb, hol távolabb volt elöttem de mindig látótávon belül. Egyszerűen nem tudtam közeledni, pedig esküszöm kinyomtam a szemét annak a tanknak! Volt egy időszak amikor lőtávolba kerültem, akkor meg jött a boxkiállás és pont együtt mentünk ki tehát maradt minden ahogy volt. A végén Csorosz Laci és Morvai Norbi kezdtek közeledni rohamos tempóban az eltérő gumitaktika miatt. Abban reménykedtem hogy majd jól elszórakoztatják egymást, ami részben meg is történt. De az utolsó kör utolsó elötti kanyarjáig bírtam tartani Norbit de a frissebb gumik betapadtak neki és "átment" rajtam mint kés a vajon. P7 lett a vége. Gratulálok mindenkinek aki végig tudott menni!
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2017. 10. 16. 09:52.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  8. #58
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70
    Q: Legjobb időt futottam. Talán 12.

    R1: Belekerültem a balesetbe, amit részben én okoztam. Elnézést mindenkitől, akinek szintén off lett a futama. Jó volt az egyenesre a kigyorsításom + szélárnyék, a gyors jobbos előtt beraktam az orrát. Nem néztem vissza, hogy mennyire voltam bent, lehet megvolt a tengely, passz, de összeértünk a bejáratnál, onnantól pedig temető volt. Hiába próbáltam picit felengedni, a fekete bömbi annyira a seggemben volt, hogy sokat nem tehettem. Ha még jobban elveszem vagy még rá is fékezek egy kicsit, akkor is ez a vége. Reménykedtem, hogy lesz belül egy pici helyem és így megússzuk.

  9. #59
    B-szerver - Vaciláltam még a kvali alatt, hogy kipróbáljam a tankolás nélküli, medium-os stratégiát, de végül maradtam a soft-soft verziónál, ami végül is jobbnak bizonyult. Elsősorban azért, mert így sikerült az egyszeri oda nem figyelésem következményeit javíttatni a kasztnin. A futam amúgy kellemesen alakult, csak az utolsó fél kör rontotta el, de nem kicsit. Rajt után nagyon kulturáltan jött el a mezőny, karcolás nem esett rajtam. Sikerült 2-3 helyet előzéssel is javítanom, így a 9.-ről gyorsan a 3. helyen találtam magam. Ami tartott egészen addig, míg Lázár Attila a Canada Corner-ben el nem talált egy kissé optimista féktávon és kiforgatott a harmadik kör végén. Vissza a 7. pozícióba, aztán folytattuk Attilával a küzdést, mivel nagyon korrektül megvárt. Egy-két oda-vissza előzést követően sikerült némi előnyt kiépítenem, aztán hibázott is. Eztán Lóczi Janit idegesítettem hátulról, de elfogytak a gumijai, így a 16. körben kiállt a boxba és egyedül maradtam.
    A verseny utolsó néhány köre sikeredett izgalmasra végül, amikor láttam, hogy Lázár Attila gyorsan dolgozza le a hátrányát. Az utolsó előtti körben utol is ért, a célegyenesben meg is előzött, amit Maroaine Sweap-en egy jobb kigyorsítással vissza is vettem. A T8-ból kigyorsítva kicsit kipörgött a kerék, emiatt Attila próbált bebújni a T9 bejáratán mellém, amit igyekeztem megelőzni. Összeértünk, de mentünk tovább. A Canada Corner-ben aztán gyakorlatilag ugyanúgy, mint a 3. körben, megérkezett féktávon és kiforgatott, csak most ment is tovább a célig. Utána azonnal megnéztem a replay-t, hogy lássam mi történt. A T9-nél én hibáztam, kicsit ráhúztam a kocsit, amit ő nyilván szándékos leszorításként értékelt és erre jött a válasz az egyenes utáni T12-ben. Nagyon sajnálom, hogy ezzel a kellemetlen mellékzöngével zárult végül a futam.

  10. #60
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    B - szerver

    Q: miután láttam Nagy Lacinak a 2:05 alatti körét elengedtem, gyakorlatilag versenyretankolva edzettem. Kicsit állítottam a dőlésszögeken meg a nyomáson, de igazából semmit nem javult a medium gumi.

    R: Rajt fasza as usual, szerintem a Pori megtankolva nagyon a hátul lehet a súlyelosztás és egy jó váltóval egy sort át lehet ugrani egy értelmes rajttal. Ez most majdnem összejött, de így hogy előlem softokkal rajtoltak így csak melléjük kerültem, 3-wide az első kanyarban - baleset nélkül eljöttünk, de mintha Lázár kollegát leszorították volna. Utána Sipkaival meccseltünk pár körön át, de egy utálatos jobbost én szűken kezdtem, ő meg szélesen softtal és mivel nem vette el a gázt ezért hátulról telibetolt, ami kevésbé esett jól, de mégse ezzel veszítettem a legtöbbett, hanem azzal ahol az egyes szeró rommá törött, ott engem is leszorítottak. Itt dőlt el, hogy elengedem a kiállást, amikor a 4. körre van 20mp hátránya az embernek, akkor nem lehet ugyanazt a taktikát vinni mint az eleje. Ez után beálltam a monogám életre és gyakorlatilag másodpercre azonos , nagy hibáktól mentes 40kör hozott egy újabb győzelmet, amivel a pontokat megint a hajamra kenhetem, mert A divízióban ez az időeredmény vagy 30ponttal többet jelentett volna.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  11. #61
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Hiába A, ezmost elég langyi volt
    Kvalin piros ferrari, asszem SzabóJr PB-s körömön elég szarul engedett el (középen felfelé hidas kanyar külső ív). Tudom hogy nemtudsz eltünni, de esetleg menj le a fűre ha nincs más. Ha nem használom ki minden cm-ét a pályának nem lesz PB. Első kizökkentés.
    Rajt, első kör, hátsó egyenes, látom hogy repülnek a kocsik a levegőben... Legfaszább hely, semmi bukótér, 200-as fölötti tempó. Kicsit lassítok, megnézem hol mehetek el, hát nem pont keresztbe kezd el úszni az egyik, és oldalról eltrafál? Kuka a tengely, kuka kormány, kuka a verseny... De mivel férfi vagyok végigcsinálom. Kocsi vezethetetlen, muszály javítani, boxba ki mindent lecserélni, kikupálni, csillogó med gumi, tankot szinültig, soha életbe nemjövök ide vissza. Lassú kocsival, hülye taktikán, egyedül... sohaj.
    Fekete BMW szórakoztatott egy kicsit hátulról, az illető nevét nemismertem, gyorsabb volt, de kibekkeltem.
    Féltávnál mentek ki a többiek csereberélni, de alig tudtam csak pár ember elé harapni a nemkiállással. Kezdett kirajzolódni hogy a végére pont utolér TT, talán egy hármas bollyal, amit egyáltalán nem akartam, ezért iparkodtam.
    Baán Szabolcs lekőrözéses elengedés. Csomó körön át követtem, egy picit volt csak lassabb. Már majdnem harapásközelben voltam, amikor elbénázta a 2-es kanyart, és úgy kellett lavíroznom hogy ne legyen belőle baleset. Légyszi, egy kietlen egyenes közepén engedd el a gyorsabbakat. Fogd fel hogy fél versenyen át számoltam, adagoltam hogy mennyit bukhatok, lazíthatok körönként, lavíroztam az egyfutamos szétkopott gumikkal, ahhoz hogy pont ne érjenek utol a verseny végére. Nem, nemfér bele hogy vki tökre értelmetlenül, indokolatlanul vész-veszélyhelyzetbe hozzon, nekem kelljen gépészkedni, jófejnek lenni. Mégcsak a közeledbe se volt semmi, mi a frászért hajtottál, ki kergetett, kit akartál utolérni? Kizökkentem, és értékes mp-eket buktam TT-vel szemben.
    Jött TT, elég gyorsan le is nyomott volna, de még nemvolt meg az előzése teljesen, szerintem leszorított, összeértünk, énfal.
    Végén szebb napokat látott Kónyi Bencével meccseltünk egyett leghátul (érzésre kb utolsó helyért).

  12. #62
    A szerver

    Q: P13, PB-vel. Nem nagyon gyakoroltam, de reménykedtem, hogy versenyre jó taktikát választottam.

    R: Nem jó taktikát választottam .Eredetileg 27-28 körös medium etappal terveztem kezdeni. A közepes gumi bár nagyon hűlt, de iszonyatosan stabilan kopott, végig 5-6 tizeden belüli köröket tudott, csak éppen 1 mp-t kaptam körönként. Rajtnál hibáztam, még nem néztem vissza, de a féktávon sikerült elbalfaszolnom és megpöcköltem egy Mekit (Sorry). Nem csúszott ki, ahogy láttam, de én igen. Gyorsan egyből az utolsó helyen találtam magamat, pedig még nem jutottam el a második kanyarig se Itt még nem látszott a közepes gumi lassúsága, egész jól sikerült feljönni. A 20. kör fele viszont már láttam, hogy nem igazán tudok rendesen közeledni, hiába szenved mindenki a softokon. Így egy kicsit hamarabb, talán a 26. körben jöttem ki boxolni, hogy minél többet tudjak visszahozni a gyorsabb softokon a felgumizott pályán. A végére talán a 9. helyre sikerült bejönni, ami nem valami rózsás. Nálam a lekörözöttek közül mindenki nagyon figyelt, pedig volt ahol nem volt nagy tempókülönbség.

    Na majd Monza...

  13. #63
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Amíg néztem a gumihőmérsekleteket, nekem sem sikerült a medium-okat soha és semmilyen pályán üzemi hőfokon tartani. Ez főként Porsche-nál volt kínos, mert a soft-al meg nem lehetett vele menni. Most a Nissan-al simán bírta a soft-soft taktikát a gumi itt. Etap végére kb. két másodpercet lassultam a friss gumikhoz képest, ez szerintem belefér.
    Thnx legközelebb valószínüleg nem szórakozok én sem..!

  14. #64
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Baán Szabolcs lekőrözéses elengedés. Csomó körön át követtem, egy picit volt csak lassabb. Már majdnem harapásközelben voltam, amikor elbénázta a 2-es kanyart, és úgy kellett lavíroznom hogy ne legyen belőle baleset. Légyszi, egy kietlen egyenes közepén engedd el a gyorsabbakat. Fogd fel hogy fél versenyen át számoltam, adagoltam hogy mennyit bukhatok, lazíthatok körönként, lavíroztam az egyfutamos szétkopott gumikkal, ahhoz hogy pont ne érjenek utol a verseny végére. Nem, nemfér bele hogy vki tökre értelmetlenül, indokolatlanul vész-veszélyhelyzetbe hozzon, nekem kelljen gépészkedni, jófejnek lenni. Mégcsak a közeledbe se volt semmi, mi a frászért hajtottál, ki kergetett, kit akartál utolérni? Kizökkentem, és értékes mp-eket buktam TT-vel szemben.
    Sajnálom, hogy így érezted. Való igaz, hogy sokat bénáztam, mert az én taktikám is felborult ugyanúgy, mint a tiéd. Én is kaptam abból az első körös balesetből és nekem is ki kellett mennem pár körrel utánad, miután láttam, hogy sokkal lassabb vagyok. Ráadásul a softos beállításaimmal nem igazán működött jól a medium gumi, meg ugye ott volt a több, mint 95 liter benya is. Szerintem 2-3, de legrosszabb esetben is max 5 másodperc amit pluszba kaptál a mögöttem haladással. Mindenesetre sajnálom még ezt is, tényleg nem állt szándékomban feltartani senkit. De meglepő volt, hogy ennyivel lassabb voltam nálad mediumon, hiszen a softon még valamivel én voltam a gyorsabb (kvalin és prekvalin is). Ha annyira sportszerűtlennek érzed, élj az óvás lehetőségével. De bocs még egyszer...

  15. #65
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    A szerver
    Q.21
    1. és 3. szektorban is eldobtam 2 tizedet, de persze így is PB, mondjuk ennyi autónál már gyorsan felmegy a tapadás,
    csak azt szerettem volna hogy belső íven legyek az első két kanyarban
    Gondoltam hátulról bevállalom az én is 1 med.-del végig taktikát
    Rajt Porschéval szokás szerint jól sikerült, persze a helyezkedésnél kívülre kerültem, de a kigyorsítások jól jöttek ki, még tudtam is fogni pár pozíciót,
    a baleset sajnos közbe szólt, ott nem volt hová menekülni
    Vissza vánszorogtam, még box bejáraton is végig húztam a korlátot, a boxban is odacsaptam kétszer, hogy legyen mit csinálni a szerelőknek,
    persze pit app-ban nem volt beállítva semmi, fejből bepötyögtem a guminyomást, tankolni, kereket cserélni úgy sem kellet.
    Visszajöttem, gondoltam innen már csak a kék zászlót kell néznem a végéig
    Utolértem egy fél tucat Mekit, szerencsére egymást intézték el, aztán Fehér Norbinál már láttam a kék zászlót, igyekeztem tisztán elengedni
    próbáltam visszavenni a kört, felértem Norbira, de a kanyar közepén kifagyott a kép az Oculusban(ilyen sem volt még soha), úgyhogy vége lett a dalnak
    Kár érte mert megtankolva is jó volt az egyensúly, talán 6-10. oda lehetett volna érni.
    Na majd Monzában, ott lehet mi is feltehetjük pár körre a softot

  16. #66
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    B szerver:

    Sajnos a kései tesztelés vasárnap azt eredményezte, hogy B szerverre kerültem.

    Q: PB, P1 sikerült. Még ezt is meg tudtam volna dönteni, és csapattársam, Molnár Dani idejét elérni, de feleslegesnek tartottam erőltetni. (Ebből a szempontból is nagyon bánom, hogy B-re kerültem.)
    Race: Már a futam elején sikerült nagy különbséget kiautózni, de sajnos nem volt nyomás rajtam, így néha kihagyott a koncentráció. Kb a 15-18. körben megforogtam, amivel buktam ~15mp-et, így az előnyöm lecsökkent 5-6 mp-re Szabó Szilárddal szemben. A boxkiállás jól sikerült, mert mindennel együtt nyertem 2 mp-et az üldözőkkel szemben, viszont Tóth Szabi 24mp előnyben volt, mert nem állt ki a boxba. Szerencsére folyamatosan jó köröket autóztam, és 6-7 kör alatt megfeleztem a hátrányomat, ezzel a tempóval a futam vége előtt 7-8 körrel már az első helyért tudtam volna menni, (főleg ha nincs az első nagyobb hibám). Aztán a jó tempóm hatása az lett, hogy az egyik legveszélyesebb helyen, a hátsó "egyenesben" felpillantottam az appra, hogy mekkora az előnyöm a top időmhöz képest. Na ezt nem kellett volna, mert egyből falat fogtam, aminek első-hátsó lökhárító sérülés lett az eredménye, ráadásul a legrosszabb, mert full piros. Ezt követően lassultam körönként 4 mp-et Így sajnos még Szabó Szilárd is meg tudott előzni. Grat nekik, mert tudtak hibátlanul menni. Úgy látszik nekem szükségem van arra, hogy legyenek előttem, vagy mögöttem közel, mert akkor végig tudok koncentrálni. A tempóm alapján A szerver középmezőnyben tudtam volna autózni, de ezt sajnos elhibáztam. Majd legközelebb.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  17. #67
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Jött TT, elég gyorsan le is nyomott volna, de még nemvolt meg az előzése teljesen, szerintem leszorított, összeértünk, énfal.
    Bocsi, én úgy éreztem, hogy már előtted vagyok annyival, amennyivel kell. A replay szerint viszont ez nem teljesen volt igaz. Hozzáteszem, az előtte lévő kanyarból 4 kerékkel a pályán kívülről gyorsítottál ki és szerintem főleg ennek köszönhető, hogy pozícióban tudtál maradni...

  18. #68
    Mezei Krisztián Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 11.
    Város
    Nürnberg
    Üzenetek
    135
    Idézet Eredetileg Chrys írta Hozzászólás megtekintése
    Te voltál valami piros-fekete autóval? Mert valaki talán az első féktávon előttem félig a földben volt, a kocsi eleje meg az ég felé... sikerült is nekimennem, vissza is estem a végére.
    Replay Car 14

    3:22: Vagy Sipkai Béla, vagy Zrubecz László autója lehetett szín alapján, de a replay szerint már a kanyar után voltak. Látszik is, hogy a semmitől estem ki.

    11:01: Volt még egy eset, előzni akartam 11:01-nél Balogh Mátét, nem értünk össze, mégis olyan volt, mintha nekem jött volna. Pedig nem.

    És még a boxkiállás 55. percnél. Ezt nagyon nem értem. Beállok a jelzett helyre, és nem történik semmi, rögtön engedne tovább (0s állással). PIT Config beállítva, a gyári pit programot meg nem tudom, hol kell kikapcsolni (ha lehet). Na itt adtam fel, semmi értelme nem volt folytatni.

  19. #69
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsi, én úgy éreztem, hogy már előtted vagyok annyival, amennyivel kell. A replay szerint viszont ez nem teljesen volt igaz. Hozzáteszem, az előtte lévő kanyarból 4 kerékkel a pályán kívülről gyorsítottál ki és szerintem főleg ennek köszönhető, hogy pozícióban tudtál maradni...
    Mmm igen, hátsó egyenes végi jobbos külső szélén, a vagy 2m széles kerékvető használatos volt. Azért ha együtt fordulunk inkább kicsit kijjebb megyek, mintsem hogy összeérjünk. Az utána következő felfele balosban egy picit én is optimista voltam. Csak harcolni akartam volna még egy kicsit...

  20. #70
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    B szerver
    Nem volt rossz..benne volt az "A" a prekvalba is, de nem nagyon akartam erőltetni, jól éreztem magam legutóbb Kristóf most sajna "lemaradt" a jó szerverről.
    Már a shakedownon láttam, hogy "hogyafaszba" lehet megcsinálni softtal, mert annyira elmelegedett a Ferkán a gumi hogy pár kör után csak csúszkáltam a pálya végén az utolsó két kanyarban, ez ferka betegségnek tűnik akkor...
    KB uncsiztam végig, csak az idővel meg a bambulással harcoltam, főleg miután rájöttem hogy Szabi nem megy már ki, Big Laci előzése - kikerülése - volt egy csipet izgalom, de mivel nagyon belassult főleg a csiki-csukiban, nem volt probléma...így bekocogtam a 2. helyen.

    Szép és jó a szerver képlet, DE ekkora létszámnál szerintem kár volt 15/30-at beállítani, tényleg "büntijellege" van a B-nek így...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  21. #71
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Szép és jó a szerver képlet, DE ekkora létszámnál szerintem kár volt 15/30-at beállítani, tényleg "büntijellege" van a B-nek így...
    27/15 vol a szerverelosztás. A szerver maxolással lehetett volna 30/12 is, de próbálunk minél több embert engedni A szerverre, hogy többeknek legyen esélye magasabb pontszerzésre, mindemellett igyekszünk megfelelő létszámot biztosítani a B-re is. Kérdezd meg Kristófot vagy TT-t örült volna-e egy 24/18-nak.

  22. #72
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hiába A, ezmost elég langyi volt
    Kvalin piros ferrari, asszem SzabóJr PB-s körömön elég szarul engedett el (középen felfelé hidas kanyar külső ív). Tudom hogy nemtudsz eltünni, de esetleg menj le a fűre ha nincs más. Ha nem használom ki minden cm-ét a pályának nem lesz PB. Első kizökkentés.
    Bocsi, a nap folyamán ez volt az első majdnem behugyozok állapot... Görcsbe állt a vádlim, de nem ez volt az utolsó sajnos.

    Idézet Eredetileg gabor426 írta Hozzászólás megtekintése
    "A" Szerver

    Benne voltam az első körös tömegbalesetben, majd ha vissza tudtam nézni akkor nyilatkozom, nem tudom mi történt.

    Az elegendéseknél igyekeztem mindig korrekt lenni, de lehet volt, hogy nem jött össze, elnézést érte ha volt ilyen.
    Végén a Ferrarival jó meccs volt, ezért érdemes volt végig menni
    Én voltam a Ferka

    Az első körös balesetbe sikerült nekem is belekeverdni, utána box, med fel, teletank, de semmi tempóm nem volt. Fájt a lábam minden fékezésnél mint az állat.
    Ráadásnak az utolsó 30 percre újra begörcsölt, és onnan úgy mentem már végig. Minden féktávon kb üvölteni tudtam volna, olyan szar volt. Egyenesekben próbáltam a fal segítségével nyújtani, de nem nagyon segített.
    Amúgy a csatát még élvezni is tudtam volna, ha épp nem akar ketté szakadni az izom a lábamban...
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  23. #73
    Sziasztok!


    Első éles online versenyem ever, amennyire tudtam, óvatos voltam. Mindenesetre meglepett volna, ha nem darál be a mezőny / izgulom el / hibázok bele később. Nem csalódtam, megvolt mind. Ehhez képest az időmérő túl jól sikerült ott az A-szerveren, legalább volt hová visszaesni...
    Az első körös incidenst túl közelről sikerült végignézni, viszont így úsztam meg. A közelség ellenére szerintem nem sokban járultam hozzá, de cáfoljatok meg, ha rosszul látom. Mindenesetre legközelebb több helyet hagyok hasonló helyzetben a játékra.
    Később én értem utol Pfennig Kristófot. Az első kísérletnél nem hagytam Neked elég helyet, bocsi! Már akkor is gyanús volt, inkább elengedtelek, nem akartam balhét. Aztán meg nem éreztem, hogy tisztán tudnék előzni, nem erőltettem. A pozícióharcot, helyezkedést, kiegyensúlyozott versenytempót még tanulnom kell.

  24. #74
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    B-szerver - Vaciláltam még a kvali alatt, hogy kipróbáljam a tankolás nélküli, medium-os stratégiát, de végül maradtam a soft-soft verziónál, ami végül is jobbnak bizonyult. Elsősorban azért, mert így sikerült az egyszeri oda nem figyelésem következményeit javíttatni a kasztnin. A futam amúgy kellemesen alakult, csak az utolsó fél kör rontotta el, de nem kicsit. Rajt után nagyon kulturáltan jött el a mezőny, karcolás nem esett rajtam. Sikerült 2-3 helyet előzéssel is javítanom, így a 9.-ről gyorsan a 3. helyen találtam magam. Ami tartott egészen addig, míg Lázár Attila a Canada Corner-ben el nem talált egy kissé optimista féktávon és kiforgatott a harmadik kör végén. Vissza a 7. pozícióba, aztán folytattuk Attilával a küzdést, mivel nagyon korrektül megvárt. Egy-két oda-vissza előzést követően sikerült némi előnyt kiépítenem, aztán hibázott is. Eztán Lóczi Janit idegesítettem hátulról, de elfogytak a gumijai, így a 16. körben kiállt a boxba és egyedül maradtam.
    A verseny utolsó néhány köre sikeredett izgalmasra végül, amikor láttam, hogy Lázár Attila gyorsan dolgozza le a hátrányát. Az utolsó előtti körben utol is ért, a célegyenesben meg is előzött, amit Maroaine Sweap-en egy jobb kigyorsítással vissza is vettem. A T8-ból kigyorsítva kicsit kipörgött a kerék, emiatt Attila próbált bebújni a T9 bejáratán mellém, amit igyekeztem megelőzni. Összeértünk, de mentünk tovább. A Canada Corner-ben aztán gyakorlatilag ugyanúgy, mint a 3. körben, megérkezett féktávon és kiforgatott, csak most ment is tovább a célig. Utána azonnal megnéztem a replay-t, hogy lássam mi történt. A T9-nél én hibáztam, kicsit ráhúztam a kocsit, amit ő nyilván szándékos leszorításként értékelt és erre jött a válasz az egyenes utáni T12-ben. Nagyon sajnálom, hogy ezzel a kellemetlen mellékzöngével zárult végül a futam.
    Sajnos erre a versenyre nem tudtam kellően felkészülni, a verseny elejefelé még nagyon kellett figyelnem a fékezési pontjaimra. A verseny alatt többször is voltak nagyon amatőr hibáim.

    Az első ütközés is ezért történt mert éppen azt figyeltem, hogy a mögöttem jövő audi, hogyan helyezkedik és mire észbe kaptam, hogy jön a féktáv már túlmentem a fékezési pontomon.
    Ilyen esetekbe amikor valakit nagyon meglökök, vagy esetleg mindketten elszálunk az én hibámból, de tovább tudunk menni akkor vissza szoktam engedni magam elé az illetőt.
    Számomra másodlagos az elért helyezés, sokkal fontosabb egy fair csatákkal teli verseny.

    Boxkiállás után javított autóval és friss gumikkal, illetve a féltáv megtétele után szerzett tapasztalatokkal, sikerült stabil, magamhoz képest jó időket autóznom.
    Láttam, hogy van esélyem az eddigre összeszedett majdnem 20 sec hátrányomat ledolgozni a verseny végére és utolérnem téged.

    A leszorításod az utolsó körben, verseny közben valóban szándékosnak érződött, főleg azért mert az így szerzett előnyödet nem dobtad el, és hagytad, hogy miután összeszedtem a kocsimat felzárkózzak és fairül megküzdjünk a célegyenesig. Ezt szabály nem írja elő de mivel a környékünkön nem volt más autó veszteni nem veszítettünk volna semmit és a fairplayhez szerintem hozzátartozik.

    Közel 20 körön keresztül a kettőnk közötti időre fókuszálva körözgettem, és mindig egyre mérgesebb lettem magamra amikor nem sikerült faragni az időből.
    Aztán mikor sikerült ~3 secre megközelíteni megint hibáztam egy nagyot és 8 secre nőtt a különbség, amitől szintén nem lettem nyugodtabb. Aztán miután sikerült megelőzzelek a következő kanyarban megint hibáztam és vissza is előztél, ezután történt a leszorításos eset.
    Ezek után olyan felspanolt állapotban kerültem, hogy mondom azért is megelőzlek, és ez vezetett ahhoz, hogy megpróbáltam az eddigiegnél rövidebb féktávot venni és felzárkózni annyira, hogy a következő 2 kanyarba még legyen esélyem az előzésre.
    Nem sikerült és megint neked mentem mint a verseny elején, de én most nem forogtam ki melléd ezért tovább mentem. Mivel utolsó kör legvége volt és már nem lett volna esélyünk normálisat csatázni, és kellően felidegesítettem magam azzal, hogy ilyen szar versenyt futottam ezért csak be akartam érni.

    Mind a két óvásod teljesen jogos, mindkét esetben elrontottam a féktávot, de egyik sem volt bosszú, szándékos kiütés/kiforgatás.

  25. #75
    Idézet Eredetileg Chrys írta Hozzászólás megtekintése
    Replay Car 14
    11:01: Volt még egy eset, előzni akartam 11:01-nél Balogh Mátét, nem értünk össze, mégis olyan volt, mintha nekem jött volna. Pedig nem.
    Na azt én se értettem, hogy ott mi történt. Replay alapján bőven volt hely köztünk, de egyszer csak random keresztbe álltál előttem, aztán csatt... DE még a csatt se volt igazi csatt, mert átmentem rajtad, mint egy szellemen és ez csak megrántotta a kocsimat és aztán igazából a falnak csapódástól sérült csak az autóm.

    Mondjuk nekem ez nagyon kuka verseny volt úgy összességében. Alapból futóverseny után fáradt lábbal ültem le, kvalin 1 másodpercre a legjobbamtól, még 2:06-os időt se sikerült futnom, pedig az volt a célom, hogy megpróbálok majd most összerakni egy 2:05:9xx-es időt (plusz elkezdett néha duplát felváltani a DFGT-m...). Aztán rajt felejthető, de kapaszkodtam. Prill Bélával volt egy jó kis csatánk kb. három körig, aminek a végére beszállt Oláh Gergely is. Aztán felért ránk Mezei Krisztián, majd jött a random ütközés, pirosan összetört első-hátsó rész, megyek tovább, Oláh Gergelyt kergetem, első kanyarban keresztbe áll, elszámoltam magam, eltaláltam az elejét (bocsi!!!), én is kiforgok, oké, megyünk tovább, még vagy két kör, még egyszer megcsúszik, úgy látom bőven elférek mögötte, de el kezd visszafelé gurulni a kocsija, pár centin múlik, de elkapom a hátulját, megint kint sóder, fű, minden. Gondoltam, oké, akkor kocsit javítok, taktika váltás, med gumi végig, teszteljünk, tapasztalat, miegymás. Szenvedtem vele pár kört, de annyira csúszott, hogy inkább hagytam a fenébe, nehogy valakit lekörözés közben elengedésnél eltaláljak.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •