Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (95 összesen)
  1. #51
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Még az ABS-t is tiltaná GT3-as kocsikban... neviccelj már. Pusztán megvalósítási, programhiány miatt nincsenek ezek a segítségek tiltva.
    ABS-t lehet tiltani szerver odalon. Azért nincs tiltva mert akkor a kutya nem indulna a futamokon.

  2. #52
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lenne rá mód, hogy mindenki kezébe adjak egy H váltót és kötelezővé tegyem a használatát, akkor ezen rugóznék.
    Itt most csak egy "delete" gomb megnyomása és az agymunka bekapcsolása mellett kampányolok, ezek még úgyahogy vállalható célok
    Nem tudom hányszor olvastam már tőled h mivel nem lehet kötelezővé tenni ,ezért ha valaki gyorsabb pillangoval akkor semmi kivetnivalót nem látsz benne ha elpakolja a H-valtot...( pedig itt ugye szigorúan elonyszerzes a cél hisz ott pihen a H+váltó is többeknél)

    Ehhez képest elég nevetséges h az ugyancsak nem tilthato appoknál (ami semmi vezetéstechnikat nem befolyásol) már kevésbé vagy elnéző




    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  3. #53
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a helicorsa help-et felfoghatjuk úgy is mintha valaki külső, felső, fenti nézetből nyomná, nem?
    Én ehhez hasonlítanám:


  4. #54
    Továbbra sem értem mire ez a nagy ellenkezés a helicorsa és társai ellen. Nem egy valódi autóban ülünk (tudom ott is korlátozottak a kilátási viszonyok), ahol körbe tudsz nézni, beállítod magadnak a tükröket. Legtöbb esetben az első szélvédőt sem látjuk teljes terjedelmében...
    Ha szigorúan vesszük, a virtual mirror is help akkor. Nem a valódi tükröknek megfelelően mutatja a képet, nagyobb teret fog le, és 3 hely helyett elég egy helyre nézni, mi ez ha nem help a get realhez képest.
    A technikai újításokkal a való életben is alkalmazhatók ilyen appok, lásd fent. De sarkíthatjuk a dolgot, kapcsoljunk ki minden tükröt, érezni kell hogy jön- e valaki mögöttünk, végülis a hőskorban sem volt visszapillantó a verdákon... (csak aztán kitalálták és rájöttek, hogy hasznos)

    Én használok helicorsát, mert van és hasznos. Nem bámulom egyfolytában, tudok nélküle is menni, ac előtt sem volt bajom ezzel. Az erős belemagyarázás, hogy ezzel olyan előnyt szerzel, amivel jobb lehetsz a többiektől. A célja a biztonságos közlekedés elősegítése.

    Mondok saját példát:
    Főleg rajt után, mikor még sokan vagyunk egymáson, de később is egy-egyben, belső íven fordulok, látom a helicorsan (mert oldalra nincs monitorom) hogy folyamatosan rám zár valaki, mire feltűnik a képernyőn már sanszos, higy késő. Én belefékezek kicsit és jnkább elengedem, nehogy kiforgasson.
    Rajtoknál nem egyszer veszítettem már így több pozíciót, de nem ütköztünk.
    Akkor most mi a jobb? App nélkül feltehetően ütköztem volna úgy, hogy én vagyok a vétlen, appal mindketten megúsztuk.
    Mivel nem forogtam ki, de pozíciót vesztettem, akkor most szereztem előnyt az app miatt vagy nem?

  5. #55
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra sem értem mire ez a nagy ellenkezés a helicorsa és társai ellen. Nem egy valódi autóban ülünk (tudom ott is korlátozottak a kilátási viszonyok), ahol körbe tudsz nézni, beállítod magadnak a tükröket. Legtöbb esetben az első szélvédőt sem látjuk teljes terjedelmében...
    Ha szigorúan vesszük, a virtual mirror is help akkor. Nem a valódi tükröknek megfelelően mutatja a képet, nagyobb teret fog le, és 3 hely helyett elég egy helyre nézni, mi ez ha nem help a get realhez képest.
    A technikai újításokkal a való életben is alkalmazhatók ilyen appok, lásd fent. De sarkíthatjuk a dolgot, kapcsoljunk ki minden tükröt, érezni kell hogy jön- e valaki mögöttünk, végülis a hőskorban sem volt visszapillantó a verdákon... (csak aztán kitalálták és rájöttek, hogy hasznos)

    Én használok helicorsát, mert van és hasznos. Nem bámulom egyfolytában, tudok nélküle is menni, ac előtt sem volt bajom ezzel. Az erős belemagyarázás, hogy ezzel olyan előnyt szerzel, amivel jobb lehetsz a többiektől. A célja a biztonságos közlekedés elősegítése.

    Mondok saját példát:
    Főleg rajt után, mikor még sokan vagyunk egymáson, de később is egy-egyben, belső íven fordulok, látom a helicorsan (mert oldalra nincs monitorom) hogy folyamatosan rám zár valaki, mire feltűnik a képernyőn már sanszos, higy késő. Én belefékezek kicsit és jnkább elengedem, nehogy kiforgasson.
    Rajtoknál nem egyszer veszítettem már így több pozíciót, de nem ütköztünk.
    Akkor most mi a jobb? App nélkül feltehetően ütköztem volna úgy, hogy én vagyok a vétlen, appal mindketten megúsztuk.
    Mivel nem forogtam ki, de pozíciót vesztettem, akkor most szereztem előnyt az app miatt vagy nem?
    +1
    Értem én ,hogy mit mond Szabi, VR-ban úgy is csak placebó a Heli (nem tudok egyszerre az útra (távolba) és a magam elött fél métere lévő kvarcjátékra(közelre) fókuszálni a szememmel.
    Tegyük fel nem használjuk, innentől az van előnyben akinek térhatású hangrendszere, vagy fülese van, "vakon" jobban elfogja helyezni az ellenfelet a térben.
    Nagyon messze vagyunk a getreal-től, vagy van aki minden autónál lemászik az asztal alá és átállitja a pedálokat(pedál út,pedál erő stb.), H váltónál autentikus kiosztást használ, vagy csak rúgdossa a müanyag kuplungot ?!

  6. #56
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Én ehhez hasonlítanám:
    ...
    Jojó, tudom hogy merre halad a világ. Következő lépcső a robotpilóta. Game over. Passziánsz on.
    A dilemmát inkább az F1-re hasonlítanám, jelenlegi műanyag nyuszipilóták VS régen űde kenték hasonlítgatáshoz. Mind a kettő csúcsteljesítményt követelt az idejében. Valakinek ez, valakinek amaz. Kérdés hogy nekünk mi?

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Azért visszapillantó tükrök elég régóta vannak. Ha majd minenkinek az otthonában falméretű lesz a kijelzője akkor majd aztmondom hogy nemkell virtuális tükör, két oldalt, plusz középső tökéletes. Saját FOV-val, fejmozgást követve. De helikopteres nézetet akkorsem szívesen fogadnék.

    Példádnál meg ha belül vagy nemigen tudnak kiforgatni téged, Te tudnád Őt kiforgatni, ha jól értem. Ezesetben nem neked kell a helicorsa, hanem a másik embernek. Ha nem bukkantál fel mögötte, akkor még mellette vagy, és az 1 autónyi helyet meg kell hagynia.
    Nemakarok sarkítani, de ezesetben abból többet, és gyorsabban is tanulna a delikvens, hogyha kilöknéd Még a végén elvárja hogy fékezgessen a másik, éshogy le lehet szorítani a másikat.

  7. #57
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha szigorúan vesszük, a virtual mirror is help akkor. Nem a valódi tükröknek megfelelően mutatja a képet, nagyobb teret fog le, és 3 hely helyett elég egy helyre nézni, mi ez ha nem help a get realhez képest.
    Számomra meglepő, hogy ti tényleg nem tudjátok mit láttok a tükörben. Ha VM látótere elég szűk, magad mögé látsz vele, magad mellé oldalra nem. A valóságban a tükörből látod a saját kocsid oldalát és közvetlen környezetét egészen az "A" oszloptól. Az AC-ban jelenleg erre egyik féle tükör sem képes.

    De például a még a 3 x 40-es rendszereket is csak kompromisszummal lehet belőni úgy, hogy lásd a kijelzőn a jobb oldali tükröt. Vagy a FOV-t, vagy a méretarányt el kell kicsit csalni hozzá, hogy beleférjen, ezt autója válogatja. Tisztességes oldalra látáshoz már 5 kijelző kéne... ha nem halszem optikát, vagy miniatűr maketteket akarsz a képernyődre.

    Én használok helicorsát, mert van és hasznos. Nem bámulom egyfolytában, tudok nélküle is menni, ac előtt sem volt bajom ezzel. Az erős belemagyarázás, hogy ezzel olyan előnyt szerzel, amivel jobb lehetsz a többiektől. A célja a biztonságos közlekedés elősegítése.
    Hát persze hogy hasznos és persze hogy biztonságosabbá teszi közlekedést, pont ez a bajom vele. Van egy kockázati tényező, egy lutri fakor, amit eltüntet. Az ABS a fékezéssel teszi ezt, ez meg a helyezkedéssel. Mindegyik egy csipetnyi sót, egy kis fűszert, egy nehézséget, egy megoldandó feladatot tüntet el a versenyzésből, és ezzel csökkenti a versenyzés dimenzióit. Nem tudjuk kezelni a bizonytalanságot és frusztráltak leszünk tőle... de ahelyett, hogy megtanulnánk kezelni, inkább bebiztosítjuk magunkat, hogy elő se fordulhasson, hogy ne tudjunk 99%-os bizonyossággal valamit.

    Nem nagy dolog, csak egy újabb koporsószeg, amit magunknak verünk be, mert minél egyszerűbben, minél könnyebben, minél kevesebb kockázattal akarunk eredményeket elérni. Elkényelmesedünk és egyre több feladatot outsourcing-olunk a technikának és egyenesen zokon vesszük, ha vki megpróbál kizökkentei a komfortzónánkból. Pedig a versenyzés nem a komfortzónákról szól, hanem itt folyamatosan kockázatot vállalsz, minden pillanatban, és ezt kell menedzselni, ez az egész lényege.

    Szerintem az nem kérdés, hogy a Spotter és a Helicorsa segítség-e, mert ha nem lenne az akkor nem használnátok. A kérdés az, hogy azt a problémát amit kezel, azt a versenyzés részének tekintjük-e, vagy sem. Azt hogy tudni kelljen az autóval fékezni, azt már nem tekintjük ugye az autóverseny részének, a kérdés mi van még, amit el tudunk dobni magunktól, mint felesleges nehézség?
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 27. 00:21.

  8. #58
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Van egy kockázati tényező, egy lutri fakor, amit eltüntet. Az ABS a fékezéssel teszi ezt, ez meg a helyezkedéssel.
    Szabi ez nettó marhaság. Az ABS helyetted dönt. Te tökig nyomhatod a féket az ABS majd felengedi helyetted.
    Az app-ok nem döntenek helyetted. Megadják a lehetőséget hogy "lásd" helyes döntést hoztál vagy sem. Ezzel nem kis mértékben gyorsítják a tanulási időt. Appok nélkül ehhez motec-et meg replayt kéne nézegetni órákig.
    Az meg hogy te kanyarokban nézegeted a helicorsa-t (miközben határon mész) a mese habbal kategória. Még Huttu-nak sem menne, nem hogy neked, vagy bármely földi halandónak... Ki sem próbáltad, csak papolsz róla...
    Hogy csak egy hiányosságát említsem a csodagömbnek, még csak nem is méret arányos... Szóval aki elhiszi amit lát rajta, az így járt.

    Arra lett kitalálva hogy segítsen elkerülni az ütközéseket. A nyilvánvaló hibái és hiányosságai ellenére erre tökéletesen alkalmas. (többre aligha) Ha futamonként csak 1x segít ebben, akkor megérte feltenni. (mindenkinek)
    Ha meg nem tette fel és férfiasan kilökték egymást az nem tudom kinek jo..

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem nagy dolog, csak egy újabb koporsószeg, amit magunknak verünk be, mert minél egyszerűbben, minél könnyebben, minél kevesebb kockázattal akarunk eredményeket elérni. Elkényelmesedünk és egyre több feladatot outsourcing-olunk a technikának és egyenesen zokon vesszük, ha vki megpróbál kizökkentei a komfortzónánkból. Pedig a versenyzés nem a komfortzónákról szól, hanem itt folyamatosan kockázatot vállalsz, minden pillanatban, és ezt kell menedzselni, ez az egész lényege.
    Pontosan hogy ennek semmi köze a könyítéshez... A valódi hasznuk hogy vissza jelzést kapsz, hogy jól döntöttél vagy sem és ezáltal fejlődsz....
    Evvel az erővel Norbi is csaló, mert az autóba beszereltette a blokkoló kerékre világító ledet. A logikádat követve tehát csaló, mert nem fékezi férfiasan kockásra a kereket, hanem egy app dönti el helyette hogy mikor kell felengedni a féket...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az nem kérdés, hogy a Spotter és a Helicorsa segítség-e, mert ha nem lenne az akkor nem használnátok. A kérdés az, hogy azt a problémát amit kezel, azt a versenyzés részének tekintjük-e, vagy sem. Azt hogy tudni kelljen az autóval fékezni, azt már nem tekintjük ugye az autóverseny részének, a kérdés mi van még, amit el tudunk dobni magunktól, mint felesleges nehézség?
    A Spotter és Helicorsa nem segítség. Információ! Nagy különbség. Semmi közük az ABS-hez, ami segítség és felülbírálja a te döntésed.
    Az appok evvel szemben információt adnak, amit vagy feltudsz dolgozni, vagy nem. A többit te képzeled bele. Aki használja, az idővel jobb versenyzővé válik, egészen addig a szintig, ahol már nem veszi hasznát.

    Attól hogy valaki nem használ spottert, vagy helicorsat, nem lessz jobb versenyző. Csak lassabban lesz jó versenyző, mint aki használ. Semmi más különbség nincs köztük. Egyik app sem varázsgőmb, vagy csaló kitt...

  9. #59
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az ABS helyetted dönt. Te tökig nyomhatod a féket az ABS majd felengedi helyetted. Az app-ok nem döntenek helyetted. Megadják a lehetőséget hogy "lásd" helyes döntést hoztál vagy sem. Ezzel nem kis mértékben gyorsítják a tanulási időt. Appok nélkül ehhez motec-et meg replayt kéne nézegetni órákig. Aki használja, az idővel jobb versenyzővé válik, egészen addig a szintig, ahol már nem veszi hasznát. A valódi hasznuk hogy vissza jelzést kapsz, hogy jól döntöttél vagy sem és ezáltal fejlődsz....
    Ezek az app-ok nem döntés elemző, hanem döntés támogató eszközök, olyan mértékben dolgozzák fel és készítik elő az információt neked, ami magadtól ilyen minőségen nem menne. De ettől sem okosabb, sem ügyesebb nem leszel, mivel kész információkat kapsz, sőt a spotter még szinte meg is mondja mit csinálj: "on the right" = "maradj a seggeden, hagyj helyet", "clear" = "mehetsz elé". Ebben hol az agymunka?

    Az meg hogy ettől fejlődsz azt ne magyarázd már meg nekem, ez olyan mintha azt akarnád beadni, hogy aki navigációt használt az közben villámgyorsan megtanul térképet is olvasni. L---szt, aki egész életében csak azt hallgatja, hogy a "következő kijáratnál enyhén balra" az az életben nem fog tudni két pontot összekötni a térképen és egymaga eljutni A-ból B-be.

    Számtalanszor futok bele, hogy nem bírok elvileg értelmes felnőtt embereket 3 sarokkal arrébb küldeni, ha nem mondok neki egy pontos címet, amit beírhat.
    Az agyuk erre a feladatra bevethető része szimplán elcsökevényesedett!

    A Spotter és Helicorsa nem segítség. Információ! Nagy különbség. Semmi közük az ABS-hez, ami segítség és felülbírálja a te döntésed.
    Arra lett kitalálva hogy segítsen elkerülni az ütközéseket. A nyilvánvaló hibái és hiányosságai ellenére erre tökéletesen alkalmas. (többre aligha) Ha futamonként csak 1x segít ebben, akkor megérte feltenni. (mindenkinek) Ha meg nem tette fel és férfiasan kilökték egymást az nem tudom kinek jo..
    Most akkor segít, vagy nem segít? Ha nélküle ütközöl, vele meg nem akkor segít, képes megmenteni a segged, ha ez magadtól egyedül nem menne. Ha ütközöl, az egyrészt benne van a pakliban, másrészt tanulsz belőle. Ha folyton megúszod, mert egy őrangyal folyton figyelmeztet, abból mit tanulsz meg? Használni az őrangyalt.

    Evvel az erővel Norbi is csaló, mert az autóba beszereltette a blokkoló kerékre világító ledet. A logikádat követve tehát csaló, mert nem fékezi férfiasan kockásra a kereket, hanem egy app dönti el helyette hogy mikor kell felengedni a féket...
    A csalás szót sose használtam, azt mondtam help. Norbi ledje is egy help és szomorúan fogadtam hogy ilyet használ, amikor hallottam, mert ez számomra csökkenti a sportértékét. Igenis, az a dolga, hogy tudja/érezze, de legalább sejtse, hogy mikor blokkol az a kerék! Én tiltanám, küzdjön csak meg vele, ha nem megy, akkor meg hibázzon, ennyi.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 27. 03:21.

  10. #60
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek az app-ok nem döntés elemző, hanem döntés támogató eszközök, olyan mértékben dolgozzák fel és készítik elő az információt neked, ami magadtól ilyen minőségen nem menne. De ettől sem okosabb, sem ügyesebb nem leszel, mivel kész információkat kapsz, sőt a spotter még szinte meg is mondja mit csinálj: "on the right" = "maradj a seggeden, hagyj helyet", "clear" = "mehetsz elé". Ebben hol az agymunka?

    Az meg hogy ettől fejlődsz azt ne magyarázd már meg nekem, ez olyan mintha azt akarnád beadni, hogy aki navigációt használt az közben villámgyorsan megtanul térképet is olvasni. L---szt, aki egész életében csak azt hallgatja, hogy a "következő kijáratnál enyhén balra" az az életben nem fog tudni két pontot összekötni a térképen és egymaga eljutni A-ból B-be.

    Számtalanszor futok bele, hogy nem bírok elvileg értelmes felnőtt embereket 3 sarokkal arrébb küldeni, ha nem mondok neki egy pontos címet, amit beírhat.
    Az agyuk erre a feladatra bevethető része szimplán elcsökevényesedett!




    Most akkor segít, vagy nem segít? Ha nélküle ütközöl, vele meg nem akkor segít, képes megmenteni a segged, ha ez magadtól egyedül nem menne. Ha ütközöl, az egyrészt benne van a pakliban, másrészt tanulsz belőle. Ha folyton megúszod, mert egy őrangyal folyton figyelmeztet, abból mit tanulsz meg? Használni az őrangyalt.



    A csalás szót sose használtam, azt mondtam help. Norbi ledje is egy help és szomorúan fogadtam hogy ilyet használ, amikor hallottam, mert ez számomra csökkenti a sportértékét. Igenis, az a dolga, hogy tudja/érezze, de legalább sejtse, hogy mikor blokkol az a kerék! Én tiltanám, küzdjön csak meg vele, ha nem megy, akkor meg hibázzon, ennyi.
    Szerintem ismét vihar a biliben téma.
    De jó hogy végre érted. Pontosan azt mondom hogy aki figyel a Spotter-re, vagy helicorsa-ra az hamarabb megtanulja felismerni ezeket a helyzeteket, mint aki sosem használta és csak abból tanul ha kilökték...

    Egyébként valóban nem csalóztál...
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    akinek meg szól a spotter, hogy "na most lehet", na az komoly helyzeti előnybe kerül egy adok-kapokban a cheat miatt.

  11. #61
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Számomra meglepő, hogy ti tényleg nem tudjátok mit láttok a tükörben. Ha VM látótere elég szűk, magad mögé látsz vele, magad mellé oldalra nem. A valóságban a tükörből látod a saját kocsid oldalát és közvetlen környezetét egészen az "A" oszloptól. Az AC-ban jelenleg erre egyik féle tükör sem képes.
    Attól h AC-ban nem jó a tükör ,attól függetlenül ugyanúgy segítség a TE terminológiad alapján a VM...ha nem kapcsolod be sokkal kevesebbet látsz mintha mondjuk a Ferrari Gt3 Virtuál mirrorjat hasznalnad...
    Ráadásul milyen kényelmes mar h a képernyő közepén felül kinagyitva látod...
    Ha nem nagy tv-n játszol akkor még a fejedet ,szemedet se nagyon kell mozdítani ahhoz h belenezz...akkor is látod ha nem akarod

    Persze ezt a "helpet" meg kötelezővé akartad tenni LOL
    Hát hol marad az izgalom?
    sokkal több a bizonytalanság ha nem kapcsolod be az F11-t...

    De továbbra is a lényeg h tulbecsulod ezt a képességet... Nem egy nagy dolog Vm-mel menni más app nélkül (én is így mentem p911-ben) nem voltam okosabb és izgalmasabb se volt... ezeket csak te látod bele..

  12. #62
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Jojó, tudom hogy merre halad a világ. Következő lépcső a robotpilóta. Game over. Passziánsz on.
    A dilemmát inkább az F1-re hasonlítanám, jelenlegi műanyag nyuszipilóták VS régen űde kenték hasonlítgatáshoz. Mind a kettő csúcsteljesítményt követelt az idejében. Valakinek ez, valakinek amaz. Kérdés hogy nekünk mi?


    Azért visszapillantó tükrök elég régóta vannak. Ha majd minenkinek az otthonában falméretű lesz a kijelzője akkor majd aztmondom hogy nemkell virtuális tükör, két oldalt, plusz középső tökéletes. Saját FOV-val, fejmozgást követve. De helikopteres nézetet akkorsem szívesen fogadnék.

    Példádnál meg ha belül vagy nemigen tudnak kiforgatni téged, Te tudnád Őt kiforgatni, ha jól értem. Ezesetben nem neked kell a helicorsa, hanem a másik embernek. Ha nem bukkantál fel mögötte, akkor még mellette vagy, és az 1 autónyi helyet meg kell hagynia.
    Nemakarok sarkítani, de ezesetben abból többet, és gyorsabban is tanulna a delikvens, hogyha kilöknéd Még a végén elvárja hogy fékezgessen a másik, éshogy le lehet szorítani a másikat.
    A visszapillantó tükrös dolog egy nagyon sarkított példa volt, de párhuzamban van a "mi számít helpnek" témával. De ahogy más is megfogalmazta, onnantól, hogy nem kizárólag a program által alapból a monitorra szimulált dolgot használod, a VM ugyanolyan help, mint a heli vagy spotter.

    Az ütközéses példára, ha megfelelő szögben, megfelelő átfedéssel és sebességgel ütköztök, mindketten pörögtök, nem csak a külső fél. Erre most barcelona shakdownon is volt példa. Amúgy helicorsán láttam, hogy rámzár, de (végeredménytől függetlenül) ÉN döntöttem úgy, hogy maradok az íven, nem fékezek, ha a helicorsa olyan help lenne, mint Szabi beállítja, akkor belenyúlt volna a vezetésembe és elkerüli az ütközést, de nem tette.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Számomra meglepő, hogy ti tényleg nem tudjátok mit láttok a tükörben. ...
    Hidd el Szabi, tudjuk mit látunk a tükörben, legyen az valós, renderelt, vagy virtual mirror.
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát persze hogy hasznos és persze hogy biztonságosabbá teszi közlekedést, pont ez a bajom vele. Van egy kockázati tényező, egy lutri fakor, amit eltüntet. Az ABS a fékezéssel teszi ezt, ez meg a helyezkedéssel. Mindegyik egy csipetnyi sót, egy kis fűszert, egy nehézséget, egy megoldandó feladatot tüntet el a versenyzésből, és ezzel csökkenti a versenyzés dimenzióit. Nem tudjuk kezelni a bizonytalanságot és frusztráltak leszünk tőle... de ahelyett, hogy megtanulnánk kezelni, inkább bebiztosítjuk magunkat, hogy elő se fordulhasson, hogy ne tudjunk 99%-os bizonyossággal valamit.
    A virtual mirrort pont a biztonság miatt akartad kötelezővé tenni... itt egy kis önellentmodást vélek felfedezni.

    Továbbá ne állítsuk be úgy se a heli-t, se a spottert, hogy az alapján centire pontosan lehet belőni a határokat, ezek is csak nagyjából informálnak, de neked kell összerakni fejben a végső képet.

  13. #63
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Szabi, amíg a futambeszámolókat elnézve a versenyzés minősége olyan, amilyen (és ez most nem titeket minősít, hanem a hobbi online versenyzés egészét), addig ilyen szempontból a getrílt igenis félre kellene tenni, és a kezdőknél (meg a nem annyira kezdőknél is) forszírozni kéne valamilyen segítséget, legalább "erősen ajánlott" módon, hogy a versenyzés színvonala eljusson olyan szintre, ahol esetleg el lehet gondolkodni rajta, hogy most akkor ez mekkora segítség is valójában.

    Amit mondasz, abban (valahol nagyon mélyen, egy messzi-messzi galaxisban) van logika, viszont ha ez komolyan ekkora problémának számít (jelzem 99%-ban legalább ajánlott kategória pl a Helicorsa a szervezett online versenyeknél a hanyatló nyugaton), akkor nagyon el vagy tájolódva az itteni átlagszínvonalat illetően.

  14. #64
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, amíg a futambeszámolókat elnézve a versenyzés minősége olyan, amilyen (és ez most nem titeket minősít, hanem a hobbi online versenyzés egészét), addig ilyen szempontból a getrílt igenis félre kellene tenni, és a kezdőknél (meg a nem annyira kezdőknél is) forszírozni kéne valamilyen segítséget, legalább "erősen ajánlott" módon, hogy a versenyzés színvonala eljusson olyan szintre, ahol esetleg el lehet gondolkodni rajta, hogy most akkor ez mekkora segítség is valójában.

    Amit mondasz, abban (valahol nagyon mélyen, egy messzi-messzi galaxisban) van logika, viszont ha ez komolyan ekkora problémának számít (jelzem 99%-ban legalább ajánlott kategória pl a Helicorsa a szervezett online versenyeknél a hanyatló nyugaton), akkor nagyon el vagy tájolódva az itteni átlagszínvonalat illetően.
    Két napja olvasgatom a témát, úgy hogy szívemből szóltál, pont ez a gondolat járt a fejemben!
    Azt hogy leírjam már időpocséklásnak szántam, szerintem túl beszéltétek a dolgot, nincs benne ennyi.
    Any Given Sunday!

  15. #65
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nem akkora probléma Gergő, én csak az egész folyamat ellen küzdök.... hogy folyamatosan egyre jobban és jobban megalkuvunk az elvekkel és önmagunkkal. Az ABS-t már sikerült lenyomni a torkunkon, most meg ez... és sorra jön majd a többi az instant sikerélmény és a könnyű fogyaszthatóság érdekében. Nehogy már "dógozni" kelljen szórakozás közben.

    Az szerintem nem eredmény, ha azért nincs baleset, mert mindenkire droidok vigyáznak. Úgy ne legyen baleset, ha felnőnek a feladathoz, önerőből. Ha nem sikerül, akkor jöhet bamm, legközelebb majd jobban figyel. Ha nem bírja a kudarc élményt, akkor meg nézzen más hobbi után.

    A többiekre meg majd később reagálok, de látom sikerült bevetni a politikai fortélyt, hogy nem egy adott téma érveit cáfoljuk, hanem az érvelőt próbáljuk más témakörökkel megkérdőjelezni.

    Amúgy kéne egy új topik, meg egy frappáns (de objektív) topikcím. Ötlet?
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 27. 12:18.

  16. #66
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy kéne egy új topik, meg egy frappáns (de objektív) topikcím. Ötlet?
    Szabi's World...

  17. #67
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy kéne egy új topik, meg egy frappáns (de objektív) topikcím. Ötlet?
    "szimulátoros etika avagy a szellemi multitasking elsajátításának lépései"

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    "szimulátoros etika avagy a szellemi multitasking elsajátításának lépései"

  19. #69
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Get Real, segítségek, fejlődés csevegő

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akkora probléma Gergő, én csak az egész folyamat ellen küzdök.... hogy folyamatosan egyre jobban és jobban megalkuvunk az elvekkel és önmagunkkal. Az ABS-t már sikerült lenyomni a torkunkon, most meg ez... és sorra jön majd a többi az instant sikerélmény és a könnyű fogyaszthatóság érdekében. Nehogy már "dógozni" kelljen szórakozás közben.

    Az szerintem nem eredmény, ha azért nincs baleset, mert mindenkire droidok vigyáznak. Úgy ne legyen baleset, ha felnőnek a feladathoz, önerőből. Ha nem sikerül, akkor jöhet bamm, legközelebb majd jobban figyel. Ha nem bírja a kudarc élményt, akkor meg nézzen más hobbi után.

    A többiekre meg majd később reagálok, de látom sikerült bevetni a politikai fortélyt, hogy nem egy adott téma érveit cáfoljuk, hanem az érvelőt próbáljuk más témakörökkel megkérdőjelezni.

    Amúgy kéne egy új topik, meg egy frappáns (de objektív) topikcím. Ötlet?
    A folyamat ellen küzdést tudom üdvözölni, ami az elméleti rész illeti maximálisan melletted állok.

    Ami a gyakorlatot illeti, szerintem kicsit elragadtattad magad a segítő szándékban.
    A teljesség igénye nélkül pár dolg amin elsiklott ez a gigászi harc.
    - Először is ahhoz hogy véleményt tudjál alkotni pl a helicorsa-ról, ahhoz előbb ki kellet volna próbálnod! Vagy legalább kikérni olyan véleményét aki érti.
    - Úgy hírdettél inkvizíciót hogy nyilván valóan lövésed sincs miről beszélsz, amitől az egész hiteltelen.
    - Hogy eközben le is csalózod aki használja, az már komikus.
    - Az meg hogy a helicorsa-t egyenlővé teszed az ABS és a TC használatával és még meg is magyarázod... Nos erre találnék szavakat, de kár pazarolni.
    Nálam ez kimeríti a tragikomédia fogalmát, úgy hogy részemről lapoznék.

    A helicorsa-t és a spottert támogatni kéne, nem üldözni...

  20. #70
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A folyamat ellen küzdést tudom üdvözölni, ami az elméleti rész illeti maximálisan melletted állok.
    Ami a gyakorlatot illeti, szerintem kicsit elragadtattad magad a segítő szándékban.
    A teljesség igénye nélkül pár dolg amin elsiklott ez a gigászi harc.
    - Először is ahhoz hogy véleményt tudjál alkotni pl a helicorsa-ról, ahhoz előbb ki kellet volna próbálnod! Vagy legalább kikérni olyan véleményét aki érti.
    Nem, tudom milyen diploma kéne ahhoz, hogy felfogjam a két cucc működését. Tele van videókkal a net hogy működik, csak ezt látni/hallani mindenhol.
    De jogos az intrika, ki fogom próbálni, háta megvilágosodom, hogy mitől is használják feleslegesen ezeket, mert mégse jók.

    Úgy hírdettél inkvizíciót hogy nyilván valóan lövésed sincs miről beszélsz, amitől az egész hiteltelen.
    Ez miben is más mint az előző pontod?
    Az én célom egy értelmes diskurzus indítása volt a témában... és lebeszélni próbálom az róla az embereket, nem üldöztetni.

    - Hogy eközben le is csalózod aki használja, az már komikus.
    Többnyire a help/segítség szót használtam, de jogos, hogy egyszer elragadtattam magam és leírtam, hogy ez szerintem egy cheat.
    Mivel nincs sehol tiltva, így természetesen lehet használni, tehát nem csaló aki használja, de attól még a helicorsa egy olyan eszköz, ami a valóságban nem létezik ebben a formában az autósportban, tehát szerintem etikai kérdéseket mindenképpen felvet.

    De remélem senki se értette úgy, mint Laci, amit írtam, ha igen, akkor elnézést kérek.

    Az meg hogy a helicorsa-t egyenlővé teszed az ABS és a TC használatával és még meg is magyarázod... Nos erre találnék szavakat, de kár pazarolni.
    Nálam ez kimeríti a tragikomédia fogalmát, úgy hogy részemről lapoznék.
    Az hogy számodra csak az minősül segítségnek, ami aktívan beavatkozik a vezetésbe, az a te értelmezésed. Szerintem minden segítség, ami olyan képességekkel ruház fel, amit egymagad nem tudnál ilyen formában megoldani és hozzásegít a sikerhez és mindig az adott versenysorozat szervőségének tiszte ezek használatát szabályozni, korlátozni.

    Az általad hozott példa, Norbi kerékblokkolás jelzője is ugyan ez szerintem. Ugyan az ABS tilos a WTCC-ben, de az hogy van egy kis lámpája, ami jelzni neki, hogy mikor fékezzen finomabban az nekem már a szürke zóna. Nem akkora segítség mint az ABS, de a semminél azért jóval több. Számomra ez kimeríti a help fogalmát. (és igen, nem hivatalos értelmezésben ez is egy kis "cheat")

    Szerintem az hogy vki rádszól, hogy mit ne csinálj, vagy vizuális jellel figyelmeztet (helicorsa is felvillan) az nem sokban tér el attól, hogy ha mondjuk kapnál egy kis automatikus FFB effektet, hogy merre ne húzd a kormányt. Ez utóbbi már aktív beavatkozás lenne (lehet most adtam egy jó ötletet ), de a többi hatás is egyértelmű segítség.

    A helicorsa-t és a spottert támogatni kéne, nem üldözni...
    Szerencse, hogy nem vagyunk egyformák és lehetnek eltérő látásmódok

    Én nem olyan emberekkel szeretnék versenyezni, aki csak ezért nem húzzák rám a gépet, mert egy app szól nekik, hogy ne csinálják... hanem olyanokkal, akik használják az agyukat, a fülüket és a tükreiket és gondolkoznak, mielőtt cselekszenek. És igen, néha hibáznak, néha én is hibázok, ez benne van, a hiba a sport része és ezek önerőből való kiküszöbölése a fejlődés, amit nem egy letöltéssel és két gombnyomással kellene kipipálni.


    Ha megoldható lenne, hogy a Helicorsa, Spotter és egyéb appok használatával soha többé nem lenne baleset a Masters futamokon, és minden versenyzőnk boldog tekintettel be tudná fejezni a futamokat, akkor is azt mondanám, hogy ne csináljuk gyerekek, mert kiheréljük vele a sportot.



    Mindez és a korábbiak is szigorúan magánvelémény.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 28. 13:23.

  21. #71
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    - Úgy hírdettél inkvizíciót hogy nyilván valóan lövésed sincs miről beszélsz, amitől az egész hiteltelen.
    Én örülök hogy Szabi ilyen, mert ezek (plusz a határon autózó szervező, 1-2 hónap szünet szezonok között, stb) miatt mentem el iRacingezni és jobban élvezem a simezést mint valaha. Csak beugrassz és mész, nincs vita azon hogy van -e ABS vagy kötelező tükör vagy hogy szutyok konvert pályákon kell menni még ha a nép nem is akar

  22. #72
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én örülök hogy Szabi ilyen, mert ezek (plusz a határon autózó szervező, 1-2 hónap szünet szezonok között, stb) miatt mentem el iRacingezni és jobban élvezem a simezést mint valaha. Csak beugrassz és mész, nincs vita azon hogy van -e ABS vagy kötelező tükör vagy hogy szutyok konvert pályákon kell menni még ha a nép nem is akar
    Akkor látom te se nagyon nézegeted az iRacing fórumot...
    Igaz, kivel is vitáznál, ott az van, amit dob a gép, te meg eszed, nem eszed.
    Javaslom egyszer próbálj meg egy igényt végigvinni az ottani szervezésen, utána dumáljunk.

    Illetve ami egy adott szoftverben eleve nincs, azon nehéz vitázni.... nézd meg a mostani GT3 naptárunkat, a versenyzőkből alakult új szerverőség munkája, nekem nulla beleszólásom volt és alig van benne gyári helyszín. Lehet, nem a te ízlésed reprezentálja a világmindenséget.

    De remélem gyakran visszatérsz majd mindenféle "bezzeg az iR" megjegyzéssel, amit előre is köszönünk!
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 28. 10:32.

  23. #73
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    ... vagy hogy szutyok konvert pályákon kell menni még ha a nép nem is akar
    Te elbeszélgettél minden résztvevővel, vagy potenciális résztvevővel, hogy pontosan tisztában vagy a NÉP ÖSSZES TAGJÁNAK véleményével?

  24. #74
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    ...szutyok konvert pályákon kell menni még ha a nép nem is akar
    Tudom, ez manapság elfogadott metódus a magyar népszavazások kiértékelésekor, hogy csak az a szavazat számít, ami a tieddel egybevág

    Ne haragudj, hogy ezt mondom, de roppant kisstílű ez a hátranézős fikázgatás a részedről. Aki használta az iRacing-et, az pontosan tudja, hogy miért kedveled. Amikor még csak fontolgattad a kipróbálását, akkor leírtam, hogy vagy iRacing, vagy a többi szim. Ha iRacing-ezel kicsit is komolyan, akkor a többire nemigen marad idő és nem is feltétlen van rá szükséged. Te azt választottad és ez abszolút érthető is. Én nem akartam kidobni az összes többit és szeretem a változatosságot, kipróbálni új pályákat. Az iRacing nem kínál sok mindent, amit a többi szimben megtalálok, például régebbi vasak vagy utcai kocsik. A másik a társaság, jó az itteni mezőnnyel versenyezni. A fórumban zajló gyakori és - szerintem - meddő vitákkal meg nem kell foglalkozni, ha nem érdekel.

  25. #75
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor látom te se nagyon nézegeted az iRacing fórumot...
    Igaz, kivel is vitáznál, ott az van, amit dob a gép, te meg eszed, nem eszed.
    Javaslom egyszer próbálj meg egy igényt végigvinni az ottani szervezésen, utána dumáljunk.
    Nem nézegetem mert nincs rá szükség. Itt muszáj nézned és sokszor minden második üzenet arról szól hogy melyik szervező mit csinált, ki mekkora szemét, kinek van szüksége erre? És ezért nem csak a versenyzők felelősek. Nekem nincs erre szükségem az biztos. Szép dolog hogy viszitek a ligát, én biztos nem csinálnám ingyen semmiképpen sem és inkább fizetek a profi szervezésért

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, nem a te ízlésed reprezentálja a világmindenséget.
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, ez manapság elfogadott metódus a magyar népszavazások kiértékelésekor, hogy csak az a szavazat számít, ami a tieddel egybevág Ne haragudj, hogy ezt mondom, de roppant kisstílű ez a hátranézős fikázgatás a részedről.
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Te elbeszélgettél minden résztvevővel, vagy potenciális résztvevővel, hogy pontosan tisztában vagy a NÉP ÖSSZES TAGJÁNAK véleményével?
    Nem a kisujjamból szoptam. Volt róla szavazás 1 éve és az emlékeim szerint 75% - 25% volt az arány, csak azóta valamiért törölve lett. Mondjuk lehet hogy az a 25% erősebb tényleg mert szubjektíven nézem. Bár lehet hogy most már nem relevánsak ezek az értékek, annyian hagyták itt a ligát az elmúlt 1 évben

    Mindenesetre a témához is hozzá szólva. Ha valaki betoppan a szimuláció világába szerintem a legfontosabb, hogy pozitív élményekkel távozzon a versenyekről (iRacing is borzalmas ebben). Nem hiszem hogy egy kezdőnek érdemes egyből egy Porsche RSR-el, manuális váltóval, ABS / TC nélkül / spotter / helicorsa nélkül kezdeni, hiába szeretné Szabi bármennyire is ezt. Kell neki a segítség ahhoz hogy javuljon és idővel elhagyhassa a segítségeket.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 09. 28. 12:06.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •