Találatok: 1 - 9 (9 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT4 - Büntetések - Suzuka

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Suzuka 2018.02.25

    A/2. futam:
    (Piski T. replay)

    00:00 - Kanyuk Ferenc - BUÁ le nem töltése: 2 figyelmeztetés
    1:59 - Lányi Tamás - nem figyel oldalra, lökés: 3 figyelmeztetés
    1:59 - Nyilas László - lökés, kiforgatás:
    3 figyelmeztetés
    2:00 - Piski Tamás - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    4:57 - Horváth Márk - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    21:20 - Szűcs Tamás - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    27:55 - Szarka András - leszorítás: 1 figyelmeztetés


    B/1. futam (Pokornyi B. replay)
    02:36 - Szilágyi Zsolt -
    kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    03:15 - Varga Bazsi - Pokornyi Balázs - versenybaleset


    B/2. futam

    00:00 - Jákói Kristóf - BUÁ le nem töltése:
    2 figyelmeztetés
    02:27 - Széremi Szabolcs - magát büntette
    03:04 - Sebestyén Csabapapa - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    09:16 - Tóth Levente11 - magát büntette
    09:25 - Tóth Levente11 - veszélyes visszatérés: 3 figyelmeztetés

    Összevont büntetések:

    2db Boxutca Áthajtás: Kanyuk Ferenc
    Boxutca Áthajtás:Morvai Norbert,Jákói Kristóf, Lehota Zsolt, Lányi Tamás, Nyilas László, Piski Tamás, Horváth Márk, Szűcs Tamás, Szilágyi Zsolt, Sebestyén Csabapapa, Tóth Levente11
    2 db Figyelmeztetés: Pokornyi Balázs, Petneházi Zoltán, Gáspár Gergely, Vizner Gábor, Lehota Zsolt, Jákói Kristóf
    1 db Figyelmeztetés: Szatmári Tamás, Kuczi Balázs, Molnár Dániel, Gombos Gergő, Piski Tamás, Jákói Kristóf, Kanyuk Ferenc, Szarka András

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2018. 03. 02. 02:12.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Kedves VB!

    Kerlek vizsgaljatok ujra az esetet az A szerver masodik futamanak elejen. Az ovasomat az elso kanyartol nyujtottam be, mivel - ahogyan a videon is latszik - Nyilas Lehel elhagyta a palyat negy kerekkel, majd utana szabalytalanul tert vissza es versenyzett velem. Folyamatosan rossz ivre kenyszeritett, amihez nem volt joga, ez vezetett a balesethez. Az utkozes pillanataban pedig meg volt helye, megsem hasznalta azt ki. En udvozlom a szigort, de akkor az vonatkozzon mindenkire.


  3. #3
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves VB!

    Kerlek vizsgaljatok ujra az esetet az A szerver masodik futamanak elejen. Az ovasomat az elso kanyartol nyujtottam be, mivel - ahogyan a videon is latszik - Nyilas Lehel elhagyta a palyat negy kerekkel, majd utana szabalytalanul tert vissza es versenyzett velem. Folyamatosan rossz ivre kenyszeritett, amihez nem volt joga, ez vezetett a balesethez. Az utkozes pillanataban pedig meg volt helye, megsem hasznalta azt ki. En udvozlom a szigort, de akkor az vonatkozzon mindenkire.


    K. Tamás!

    A VB megvizsgálta a kérdéses esetet. Az egy dolog, hogy az óvás mikortól lett beadva, ettől még a VB dönthet úgy, hogy nincs jelentősége maga a kontakt szempontjából, mint ahogy itt is. Teljesen igazad van abban, hogy Lehel elhagyja a pályát, azonban sem ebben, sem a visszatérésében nem volt semmi szabályellenes. A videódon látszik is, hogy egyáltalán ezért kerültél mellette pozícióba, ergo ha az nincs egyáltalán nem biztos, hogy támadhattad volna az esses-ben. A baleset kialakulását a VB álláspontja szerint az indukálta, hogy nyitottál egy harmadik sávot, aminek következménye lett a helyezkedések-terelgetések után az eset. Mivel az esemény nem volt első ránézésre teljes mértékben egyértelmű, így plusz VB tagok kerültek bevonásra a kivizsgálásához, hogy kizárhassuk a részrehajlást/rossz döntéshozatalt.

    Utolsó mondatot nem értem. A büntetési tételed kiszabásakor a "szokásos Masterses" büntit kaptad, semmilyen extra szigort nem alkalmaztunk. Azaz hátulról, vagy oldalról történő lökésért, mely egyértelműen elkerülhető lett volna, és vétkes fél több pozíciót is bukik vele 3 figyelmeztetést ér.

  4. #4
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    A videódon látszik is, hogy egyáltalán ezért kerültél mellette pozícióba, ergo ha az nincs egyáltalán nem biztos, hogy támadhattad volna az esses-ben.
    Igy van. Es o azert maradt pozicioban velem szemben, mert a palyara valo visszatereskor lekenyszeritett engem az idealis ivrol. Ha tartom azt, amihez jogom lett volna, akkor osszeutkozunk. Amiatt, hogy kivedtem egy szabalytalansagot amikor feladtam az idealis ivet es tempot vesztettem, kerultem hatranyos helyzetbe, ami az utkozeshez vezetett. Ha Lehel nem igy jon vissza, a balesetet megelozo szituacio ki sem alakulhatott volna.

    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Utolsó mondatot nem értem. A büntetési tételed kiszabásakor a "szokásos Masterses" büntit kaptad, semmilyen extra szigort nem alkalmaztunk. Azaz hátulról, vagy oldalról történő lökésért, mely egyértelműen elkerülhető lett volna, és vétkes fél több pozíciót is bukik vele 3 figyelmeztetést ér.
    A fentieket en is es Vizner Gabi is megszenvedtuk, mig Lehel ment tovabb minden problema nelkul. Erre ertettem az utolso mondatot, nem magamra. Ha csak a Gaborral valo utkozest nezzuk, jogos a 3 figyelmeztetes, de a dolgokat folyamataban nezve vilagos, hogy nem csak engem terhel felelosseg.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2018. 03. 02. 15:02.

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Nyilas Lehel épphogy kiszélesíti a pályát a T1-ben. Ezzel inkább időt veszít mint nyer. Poziciót is inkább bukik Viznerrel szemben. Első kör, első kanyarába ennyi simán belefér. Párhuzamosan jön vissza. Hol kényszerít téged rossz ívre? Az oké hogy hagyj neki 1 autónyi helyet. A pályára visszatérés és a baleset között meg 2 kanyar is eltelik. Tudhattad hogy ott van melletted, hisz hagytál is neki helyet, volt időd felmérni. Verseny volt.
    Ha maradtál volna Vizner mögött a belassuló sávban, és Nyilas ugrott volna be oda ahová Te akartál, akkor sem biztos hogy megelőzött volna hisz balos után jobbos kanyar jött volna.

  6. #6
    Kedves VB!
    Lsz nekem is magyarázzátok meg, hogy a Herczeg Zolis koccanásomból (9:16), hogy hoztatok ki engem vétkesnek!? Nekem ez annyira egyértelmű: bebújok mellé, elkezdem előzni, félig mellette vagyok, párhuzamosan a pálya balszélével haladok, ő meg nem látott és rám húzta. Oké, hogy ő volt előrébb, ezért ő választ ívet, de egy autónyi helyet kell hagynia, ha mellett vannak, nem tolhat le a pályáról. Más szavakkal, mit kellett volna csinálnom? Fékezzek, vagy menjek a fűre, mert rám húzta?
    Vidi: https://drive.google.com/file/d/1kfW...w?usp=drivesdk
    Egyébként ugyanebben a szituban, csak a másik szerepben voltam az első futamon, 5-6 körön keresztül feltartottam Mikó Pétert, majd amikor váratlanul bebújt mellém az első kanyargós szektorban hagytam neki egy autónyi helyet. Szerintem ez az elvárt ebben a ligában.

    És ha már itt tartunk, lsz azt is mondjátok meg, hogy mit kellett volna tennem, amikor megpróbáltam lemenekülni a pálya közepéről (9:25)? Itt nem a büntit kifogásolom, hiszen balesetet okoztam. De mégis, szerintetek mennyi esélyem volt egy dombon lévő gyorskanyar közepén, 50m látótávolságnál, szembefordítva a forgalommal, xar pálya map-pel (merthogy néztem volna, ha működik)? Megvártam az első szünetet és próbáltam lemenekülni, tehát visszatérésről szó nem volt! Így utólag visszanézve is csak azon változtatnék, hogy letolatni próbálnék, de ezt csak utólag könnyű mondani.

    Kösz előre is!

  7. #7
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilas Lehel épphogy kiszélesíti a pályát a T1-ben. Ezzel inkább időt veszít mint nyer. Poziciót is inkább bukik Viznerrel szemben. Első kör, első kanyarába ennyi simán belefér. Párhuzamosan jön vissza. Hol kényszerít téged rossz ívre? Az oké hogy hagyj neki 1 autónyi helyet. A pályára visszatérés és a baleset között meg 2 kanyar is eltelik. Tudhattad hogy ott van melletted, hisz hagytál is neki helyet, volt időd felmérni. Verseny volt.
    Ha maradtál volna Vizner mögött a belassuló sávban, és Nyilas ugrott volna be oda ahová Te akartál, akkor sem biztos hogy megelőzött volna hisz balos után jobbos kanyar jött volna.
    Nyilas lement a palyarol, a vonalon kivulre es az idealis ivre jott vissza. En normalis esetben a palya bal szelehez huzodok, nagyobb tempot tudok atvinni a kanyaron. Mivel lattam, hogy vissza fog jonni es ha tartom magam az idealis ivemhez, akkor osszeutkozunk, hagytam neki helyet, mert egyikunknek sem jo, ha balesetbe keveredunk. Szerintem nem volt joga velem versenyezni, hiszen a palyan kivulrol tert vissza, tehat nem zavarhat engem. Az, hogy ebbol azonnal lett baleset vagy 10mp-el kesobb ebbol a szempontbol irrelevans. Termeszetesen en is hibaztam, nem is jottem ki jol belole, de messze nem olyan egyertelmu a dolog, mintha egyedul hibaztam volna, ezert a buntetest is sokallom.

  8. #8
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves VB!
    Lsz nekem is magyarázzátok meg, hogy a Herczeg Zolis koccanásomból (9:16), hogy hoztatok ki engem vétkesnek!? Nekem ez annyira egyértelmű: bebújok mellé, elkezdem előzni, félig mellette vagyok, párhuzamosan a pálya balszélével haladok, ő meg nem látott és rám húzta. Oké, hogy ő volt előrébb, ezért ő választ ívet, de egy autónyi helyet kell hagynia, ha mellett vannak, nem tolhat le a pályáról. Más szavakkal, mit kellett volna csinálnom? Fékezzek, vagy menjek a fűre, mert rám húzta?
    Vidi: https://drive.google.com/file/d/1kfW...w?usp=drivesdk
    én már megokosodtam ez ügyben, el kell venni a gázt (bár én akkor a féket tapostam ezerrel, de ez mindegy ), legalábbis a B szerveren, az A-n elvileg ugyanezért az elöl haladó a vétkes, ahogy kivettem a daytonai ítéletekből...
    nincsenek a helyzet magaslatán a fiúk..de legalább következetlenek...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves VB!
    Lsz nekem is magyarázzátok meg, hogy a Herczeg Zolis koccanásomból (9:16), hogy hoztatok ki engem vétkesnek!? Nekem ez annyira egyértelmű: bebújok mellé, elkezdem előzni, félig mellette vagyok, párhuzamosan a pálya balszélével haladok, ő meg nem látott és rám húzta. Oké, hogy ő volt előrébb, ezért ő választ ívet, de egy autónyi helyet kell hagynia, ha mellett vannak, nem tolhat le a pályáról. Más szavakkal, mit kellett volna csinálnom? Fékezzek, vagy menjek a fűre, mert rám húzta?
    Vidi: https://drive.google.com/file/d/1kfW...w?usp=drivesdk
    Egyébként ugyanebben a szituban, csak a másik szerepben voltam az első futamon, 5-6 körön keresztül feltartottam Mikó Pétert, majd amikor váratlanul bebújt mellém az első kanyargós szektorban hagytam neki egy autónyi helyet. Szerintem ez az elvárt ebben a ligában.

    És ha már itt tartunk, lsz azt is mondjátok meg, hogy mit kellett volna tennem, amikor megpróbáltam lemenekülni a pálya közepéről (9:25)? Itt nem a büntit kifogásolom, hiszen balesetet okoztam. De mégis, szerintetek mennyi esélyem volt egy dombon lévő gyorskanyar közepén, 50m látótávolságnál, szembefordítva a forgalommal, xar pálya map-pel (merthogy néztem volna, ha működik)? Megvártam az első szünetet és próbáltam lemenekülni, tehát visszatérésről szó nem volt! Így utólag visszanézve is csak azon változtatnék, hogy letolatni próbálnék, de ezt csak utólag könnyű mondani.

    Kösz előre is!
    Többen is megnéztük, több szemszögből. Ajánlom Neked is hogy nézd meg a másik fél, és a mögötetek jövő fél szemszögéből is az esetet. Mivel az elötted lévő megcsúszott, tempóelőnyre tettél szert, kissé túlságosan is kivágódsz balra, a fehér vonal mellé. Innen a másikhoz képest nagyobb tempóval kellene a szűkebb ívet teljesítened. A másik végig elötted volt, ő választhatott ívet. Jól meg is nehezítette az életedet. Ha megnézed az ütközés elötti pillanatokat, elkezdesz a pálya közepefelé sodródni. Ergó inkább te hajtasz a másikba. Az ellenfeled eközben mindvégig hagyott több mint 1 autónyi helyet maga mellett.
    Hogyha egy szűk ívet, nemtudsz adott tempóval teljesíteni, akkor igen, inkább vissza kell venni.

    Pálya közepén állsz a forgalommal szemben, egy beláthatatlan kanyarban. Nyílván szökik az adrenalin ilyenkor. Egy álló kocsit sokkal könnyebb kikerülni mint egy mozgásban lévőt, eddig is oké. A hibát ahogy mondtad is, ott követted el hogy az ideális ívre hajtottál rá. Ilyenkor elfele. A rükvercet kellett volna megtalálnod. Amúgy ahová ki akartál menekülni, a pálya bal szélére, a szallagkorláthoz, onnan hogy fordultál volna meg? Térkép nélkül? Hallgatóztál volna?

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •