Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (40 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCC - Slovakia Ring 09.27

    Kedves Versenyzők!

    Kezdődik a Masters WTCC 2017 Őszi bajnoksága! Első helyszínünk a Diósförgepatony mellett található Slovakia ring . A Pozsonytól 40 km-re keletre található versenypálya rendkívül széles, technikás és 5922 méter hosszú. A síkságon épült pályán, hosszú egyenesek, szűnni nem akaró kanyarok és két mesterséges domb található. A bajnoki futamot megelőző hétfőn, bemelegítő Shakedown futamot tartunk



    1. Futam: 09.27. - Szerda Slovakia ring
    Autók: WTCC 2016-17 (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez: WTCC 2016 WTCC 2017)
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Prac1: 20:15 (45 min) napszak: reggel
    Qual1: 21:00 (20 min) napszak: dél
    Race1: 21:20 (25 min) napszak: dél
    Race2: 21:48 (22 min) napszak: délután

    Shakedown időpont: 09.25. - Hétfő /NYÍLT!!!/
    Kezdés: 20:00

    Qual1: 10 perc
    Race1: 10 perc
    Race2: 10 perc (utána meg indul a következő menet!)

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: 100%
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Bajnokság állása: LINK

    Éles szerver:
    GTR-Masters #A, #B, #C
    Éles szerver jelszó a LINK-en

    Gyakorló szerver: GTR-Masters - Prequal /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters WTCC Bajnokság 2017 Ősz
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS

    Fontos!!

    • Mivel az R3E multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások és egyéb kellemetlenségek az online versenyek során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2017. 09. 16. 16:40.

  2. #2
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Ne felejtsétek, ma este Shakedown futam!

    Egy-két fontosabb infó a bajnokság kezdéséig!





  3. #3
    Shakedown szerver fut, lehet csatlakozni!
    GTR-Masters.hu - Shakedown*


    Jó szórakozást!

  4. #4
    Chevy setup-ot nagyjából összetákoltam:
    https://www.dropbox.com/s/1wneihqsse...-RACE.svm?dl=0
    Qual-ra lejjebb lehet venni a hátsó szárnyat, versenyre veszélyesebb, főként szélárnyékban fékezéskor.

  5. #5
    Kedves Versenyzők!

    Kérünk Benneteket, hogy ha indulni szeretnétek a holnapi :heyjoeani futamon akkor lehetőség szerint minél hamarabb adjátok le a nevezéseteket
    Viszont aki nevezett, de kiderül, hogy mégsem tud indulni, az kérjük mindenképpen vonja vissza a nevezését, mert mástól veszi el a helyet a rajtrácson!

    Köszönjük!
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 26. 13:37.

  6. #6
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Kedves Versenyzők!

    Ma este elkezdődik a GTR-Masters 2017 Őszi Bajnoksága! Ez alkalomból szeretném felhívni a figyelmeteket néhány fontos részletre.

    Szabályzat:
    Kérjük, hogy minden régi és főleg az új tagok olvassák el a versenyszabályzatot!

    Nevezés:
    A bajnoki futamokra csak Szervertagsággal lehet nevezni. A mai futamra még aktuális a 2016-os szervertagság, így akik azzal rendelkeztek ma még indulhatnak.

    Lag:

    Sajnos a RaceRoom még mindig kényes Lag szempontból, így a futamokat továbbra is Lag Teszt előzi meg: 20:45-körül tartunk egy csoportos Lag Teszt-et, ahol együtt kimegyünk a pályára és megnézzük van-e Lag probléma. Ha valaki Lag-ol, el kell hagynia a szervert, mert balesetveszélyes a mezőnyre nézve. Kizáró tényezők: folyamatos ~60ms feletti ping (többnyire vagy folyamatosan), ugrándozás, villogás (soha). Fontos, hogy gyertek fel TeamSpeak szerverünkre! Ha nincs mikrofonotok az se baj, csak halljátok amit beszélünk. Leírás a csatlakozáshoz: LINK
    Leírás a Lag minimalizálásához: LAG elkerülése.

    WIFIn keresztüli csatlakozás TILOS!

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2017. 09. 27. 12:36.

  7. #7
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Valaki segítene megérteni ezeket az új gépeket?

  8. #8
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Valaki segítene megérteni ezeket az új gépeket?
    Persze, mi nem megy?

  9. #9
    Tisztelt új és régi versenyzőtársaink!

    Emlékeztetőül ajánlom figyelmetekbe a vágás/pályaelhagyás szabályt.


    A GTR-Masters: MWTCC 2017 Őszi bajnokság minden fordulóját követően, ( a tavaszi bajnoksághoz hasonlóan ) szúrópróbaszerű ellenőrzések lesznek, "A-B" szervereken egyaránt. Az ellenőrzés alá vont versenyzők mind két futamát átvizsgáljuk, kiértékeljük, melynek eredménye az aktuális futam Büntetések topikjában lesznek megtekinthetők. Egy versenyzőt egy versenybíró fog ellenőrizni, viszont a kapott eredményt követően bárki kérheti a futamok újbóli átvizsgálását. Ez esetben az adott fordulót már mind a 4 versenybíró átnézi és ennek pontos végeredményét fogjuk közzétenni.

    Büntetési tételeket a lenti képen láthatjátok, melyek sávos elosztása mellé egy arányszám is tartozik, így az eltérő körszámú futamoknál, változhatnak a vágás/pályaelhagyás határértékei is!

    Arány Büntetés 16+13 kör esetén
    0,00-0,75 0 figyelmeztetés 0-22 vágás
    0,76-1,00 1 figyelmeztetés 23-29 vágás
    1,01-1,25 2 figyelmeztetés 30-36 vágás
    1,26-1,50 3 figyelmeztetés 37-43 vágás
    1,51- 5 figyelmeztetés 44- vágás

    Fontos! Vágás és vágás között is van különbség. Az egyszeri pályaelhagyásból eredő indokolatlanul nagy előnyszerzést külön fogjuk vizsgálni, illetve továbbra is szabadon óvható ha valaki a futam során vágás/pályaelhagyással járó szabálytalanságot észlel. Ez esetben kör/kanyarszámot sem kell megadni, elég az alábbi formátum: ("A" server, R1, Kovács Géza - vágás) Ezeket az óvásokat a többi esettől függetlenül, mind a 4 versenybíró átvizsgálja.

    A szabályzat vágásokra/pályaelhagyásokra vonatkozó részét és ennek fontosságát már több alkalommal, szóban és írásban is említettük. A képekkel illusztrált leírást itt találjátok.

    Mint már említettük: Itt Mastersen, mindig is kiemelt szerepet kapott az egyenlő feltételek megteremtése és a sportszerű magatartás a "Fair Play!", melynek része, hogy az itt versenyzők ismerik és be is tartják a versenyszabályzatban leírtakat!

    Továbbra is várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

  10. #10
    Tegnap teszteltem versenykörülmények közben is. A gumikopás nagyon nem vészes, a 17. percben sárgult be a bal első, narancs a 27.-ben lett.
    A szélárnyék, ami nagyon trükkös ezeknél az autóknál, ez fog okozni pár galibát féktávokon és gyorsabb kanyarokban. Érdekes, de mintha a Volvo mögött nagyobb lenne a hatás, a Honda mögött nem annyira tűnt erősnek.
    A kerékdőlésre, stabilizátorokra nem változott vészesen az autó, de a difire igen. Főként a Coast emelése ajánlott, különben a pálya közepén lévő jobbos előtt kissé hazárdjáték az egyszerre fékezés és kanyarodás. Ott legjobb egyszerre gázon állni, fékezni és úgy kanyarodni A másik fontos faktor a szárny, ami qual-on talán nem annyira hiányzik és nagyobb a végsebesség, de egymás mögött autózva életet menthet. A 2015-ös autók közel nem voltak ennyire érzékenyek és háklisak a szélárnyékra.

    A tegnapi frissített Chevy setup:
    https://www.dropbox.com/s/54lkqi3dw2...-RACE.svm?dl=0

  11. #11
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap teszteltem versenykörülmények közben is. A gumikopás nagyon nem vészes, a 17. percben sárgult be a bal első, narancs a 27.-ben lett.
    Mint mindig, Neked nem kopik a gumi
    Pár embernek a shakedown futamon már a tizedik percben sárga volt a bal első.

  12. #12
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Persze, mi nem megy?
    Elkezdtem írni, de olyan hosszú lett, hogy kidobott időkorlát miatt

  13. #13
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Elkezdtem írni, de olyan hosszú lett, hogy kidobott időkorlát miatt
    (kár hogy nem jöttél shakedown-ra. TS-en beszélgettünk a témáról)

  14. #14
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70

    Indulás

    Hello!

    Tegnap elutaltam a saját és Pinczés Ádám nevezési díját. Ő aktiválva van, tudott nevezni, én még nem. Ha itt jelzem, hogy szeretnék jönni, de ez a helyzet, az számít? Vagy pedig ha 20:00-ig nincs aktiválva, akkor így jártam és majd jövök máskor.

  15. #15
    Idézet Eredetileg danikosz írta Hozzászólás megtekintése
    Hello!

    Tegnap elutaltam a saját és Pinczés Ádám nevezési díját. Ő aktiválva van, tudott nevezni, én még nem. Ha itt jelzem, hogy szeretnék jönni, de ez a helyzet, az számít? Vagy pedig ha 20:00-ig nincs aktiválva, akkor így jártam és majd jövök máskor.
    Szia! Pinczés Ádám azért tudott nevezni mert 2017-ben is szervertag. Én úgy tudom ma futam előttig mindenki regisztrálva lesz és tud majd nevezni akinek beérkezett a nevezési díja.

  16. #16
    Adóbevallást és szervertagságot kizárólag az utolsó pillanatban érdemes elintézni

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Adóbevallást és szervertagságot kizárólag az utolsó pillanatban érdemes elintézni
    Én idén elfelejtettem beadni és közölték pár hónap után, hogy köszönik, megcsinálták helyettem.
    (pedig semmi erre vonatkozó papírt, hozzájárulást nem töltöttem ki)


    Amúgy pár perce minden tagság aktiválásra került, ami eddig beérkezett és a kapcsolat fülön a leírt módon jelezve is lett!
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 27. 18:29.

  18. #18
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Stream itt lesz elvileg: link
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  19. #19
    Szerverbeosztás:

    01-15. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver
    16-24. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #B szerver


    Mindenki a számára kijelölt szerverre köteles fellépni, aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára.

    Szerverjelszó ITT található!

  20. #20
    Hát ez nagyjából úgy alakult amire számítottam.
    Sajnos az első versenyen volt egy két kalamajka.
    Nem rajtoltam túl jól így Nagy Laci letudott gyorsulni,aztán a hosszú jobbosban összeértünk és ő kisodródott....Gyorsan visszanéztem de nem tudom mit tehettem volna ott másképp.Sajnálom de szerencsétlenül értünk össze.Nekem sem volt már nagyon helyem,na de majd a versenybíróság eldönti.


    A második esetnél egyértelműen hibás voltam.Ezért elnézést is kérek Molnár Dánieltől,túl későn fékeztem,megpöcköltem....viszont annyira nem volt nagy lökés hogy annyira lesodródjon,szóval nemértem ott mi történt vele.Utána még Vajk László üldözött egy darabig de őt szerencsére tudtam tartani.


    A második versenyem nem volt túl eseménydús,párat tudtam előzni,aztán megakadtam a Volvo vonatban a negyedik helyen.Amennyire tudtam vigyáztam nehogy megint beleszálljak valakibe,de így is volt egy két necces helyzet.
    Nagyon megfogok lepődni ha lesz egy két olyan verseny ahol nem Volvo fog nyerni.Még kisebb szárnnyal is stabilabb mint a Honda,szóval szerintem már az csoda lesz ha a dobogóra fel fér majd valami más márka.
    Grat a győzteseknek.Ádámnak nagyon nagyon unamas első versenyei lesznek

  21. #21
    Ha a pozitívumokat nézem, akkor minimális felkészülés után legalább sikerült a szabad alatt a kocsit még annyira belőni, hogy kényelmes legyen vezetni és ne dobálja annyira a seggét, úgyhogy az időmérőn javítottam 3 tizedet a prequalon elért időmhöz képest. De a tempóm összességében elég gyenge volt, kellenének a teszt kilométerek, egyelőre az volt a célom, hogy nagyon senkinek se legyek útban és lehetőleg hiba nélkül teljesítsem a futamokat, ami többé-kevésbé sikerült is, de azért bizonyos periódusokban egész jó csaták részese voltam, úgyhogy köszi és grat mindenkinek!

    Mid-Ohiot eléggé kedvelem, úgyhogy remélem lesz időm indulni.

  22. #22
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70
    Q: Volt még benne, de amennyire nem megy a pálya és amennyire utálom, ez a P4 tökéletes volt.
    R1: Kimaradtam mindenből, sikerült feljönni a második helyre. Elkezdtem spórolni a gumival és rámestek a Hondák. Kaptam Gerőcs Tomitól egy lökést, az nem picit fájt. Azért csúsztam ki annyira Tomi, mert kanyar közben votlam már és úgy beszitált a kocsi segge, hogy nem tudtam egyből megfogni. Az 1-es szárny miatt nagyon instabil volt a kocsi segge, nem akartam farolva megállni valahogy. Utána meg valahogy sikerült ráütnöm a limiterre, amivel még 1 mp odaveszett. Végül P4.
    R2: Egész jó rajt, hamar előre jöttem. Utána csak a kijáratokra figyeltem és a végén Ádámra. P1.

  23. #23
    B-szerver: Ahogy számítottam rá, átcsúsztam a B-re. Mivel bő fél másodperc javítással is csak egy helyet tudtam volna javítani, nem is erőltettem a prekvalt. Valószínű a Chevy kevésbé versenyképes ebben a mezőnyben, legalábbis előttem senki nem is volt azzal. Jager Tomi "vendégszerepelt" nálunk, nagyon közünk nem volt hozzá, két másodperccel gyorsabb volt körönként nálam, így mindkét futamon a második hely volt elérhető csak.

    Az elsőn sima rajt után szépen autózgattam és örültem, hogy mögöttem voltak csaták, mert így kialakult egy 4 másodperces előnyöm, amit be kellett osztanom a végéig. Gyuri bácsi szépen lassan ledolgozta, a Honda szép lassan felzárkózott rám, de maradt bő fél másodpercem a végére.

    A második versenyen gondosan nem siettem előre kerülni a visszafordítóig, ahol páran összeakadtak, így mindjárt a 4. helyen találtam magam. Utána Schmidt Lajost és Molnár Lacit sikerült megelőznöm, valószínűleg a jobb pályaismeretemnek köszönhetően. Mindketten hibáztak itt-ott, így sikerült elmennem mellettük. A végén Balogh Máté kicsit közelített rám a Citroen-el, de elég volt az előnyöm bőven a célig, hogy Tomi mögött be tudjak futni úgy 25 másodperccel
    Ha máskor ilyen van, talán megfontolandó, hogy érdemes volna az ennyivel gyorsabb versenyzőt mégiscsak az A-szerveren engedni elindulni. Csak a neki necces kezdési időpont miatt nem volt biztos az indulása. Hogy 15 vagy 16 fő indul ott, az már teljesen mindegy.

  24. #24
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Kvali: kihoztam azt hiszem a maximumot magamból PB-t sikerült menni. P6
    1.verseny: Rajt jól sikerült, volt egy kis helyezkedés elöttem így egy-két helyet javítottam is. De ez az öröm nem tartott sokáig, Ősz Balázs csapttárs jóval gyorsabb volt így a 2. körben el is viharzott mellettem. Utána már csak hátrafelé kellett figyelnem Kis Tibire aki gyorsabb is volt mint én de tudtam tartani a pozíciót. P6
    2 futam: 4.rajthelyről kezdtem,Ősz Bazsi hatalmasat rajtolt így meg is tudott előzni majd volt egy két pitty-putty elöttem és már a 3.helyen találtam magam.
    Bizakodtam benne, hogy mögöttem tudják tartani Pinczés Ádámot és Gerőcs Tomit ami pár körig sikerűlt is. Aztán jött Tomi és úgy betette mellém az autóját hogy csak néztem nagyokat. Nem számítottam rá, hogy ott és így megoldja a dolgot. Azután Ádám is elment így az 5. helyen végeztem nagyobb hiba nélkül.
    Összességében elégedett vagyok a tegnapi versenyekkel és a teljesítményemmel.

    Én is azt mondom, hogy meg kéne próbálni a 24 fős szervereket.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  25. #25
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Slovakia Ring

    Pontverseny állása: LINK

    Óvások: LINK

    Futam közvetítés: LINK

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •