Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (67 összesen)

Téma: AC TestRace: GT3 - Okayama - 09.17

  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Diesel11 írta Hozzászólás megtekintése
    Noss, a kérdésem pediglen:
    A boxutca behajtás témaköre.

    Kérdés 1.:
    Estoli versenyen a boxba való berobbanás lenne egy kérdés, hogy ez büntetendő, avagy megengedett?
    Kérdés 2.:
    Okoyama pályán ismét a boxba való behajtás lenne a kérdés mert észrevettem, hogy sokan az utolsó kanyar előtt "sodornak" be boxutcába és nem a kijelölt vonalon belül, egy kanyarral korábban. (Ezzel versenyen legalább 1-1,5mp előnyt lehet szerezni.)
    A Boxutca be- és kivezető szakaszán is érvényben van a fehér vonal szabály, avagy legalább két kerék teljes terjedelmével a fehér vonalon belül kell haladni... ami pedig a boxkijáratnál a pálya közepén húzódó fehér vonalat illeti, az érinteni sem szabad a box-ból kihajtóknak.

    Akit futamon rajta kapunk, az büntetést kap, illetve szabadon óvható, ha vki ilyet lát!
    (éles futamon természetesen, teszt és fun futamon max szólunk, hogy ezt nem illik)

    Ami a boxba való nagy tempójú berongyolást illeti, azt szabad (mivel nincs eszközünk rá, hogy pontosan ellenőrizzük), de a hátul lévő felelőssége, hogy ne ütközzön az előtte haladóval, ha együtt hajtanak be.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 15. 08:42.

  2. #27
    Mihálszki Csaba Versenyző mihi12 logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 27.
    Üzenetek
    168


    Togában nem lehet csalódni, grat!
    Vasárnap még rápróbálok majd én is...
    Csatolt képek Csatolt képek

  3. #28
    Gombos Gergő Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 06.
    Életkor
    29
    Üzenetek
    278
    Idézet Eredetileg mihi12 írta Hozzászólás megtekintése


    Togában nem lehet csalódni, grat!
    Vasárnap még rápróbálok majd én is...
    UFÓ a pali Amikor már úgy érzem, hogy oké, 2. helyen vagyok a prekvalon, kinyomtam a szemét, ennyi van benne, akkor ad nekem 8 tizedet, egy hatalmas pofont, meg egy adag motivációt arra, hogy találjak még 4-5 tizedet a körömben

  4. #29
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    151
    gumi melegítő? azt meg hol kell beállítani?

  5. #30
    Tóth Ádám Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 14.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    64
    Baj lehet a szerverrel, ahonnan letölthető a pálya ! 84,5 MB nál megáll !!

  6. #31
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Sparky írta Hozzászólás megtekintése
    Baj lehet a szerverrel, ahonnan letölthető a pálya ! 84,5 MB nál megáll !!
    Itt az eredeti forrás.

  7. #32
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    gumi melegítő? azt meg hol kell beállítani?
    a szerveren alapból be van állítva, nem kell vele külön foglalkozni

  8. #33
    Tóth Ádám Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 14.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    64
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen idővel már rákerestem itt, azért köszönöm !

  9. #34
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    151
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    a szerveren alapból be van állítva, nem kell vele külön foglalkozni
    Köszi ez lesz ez első futamom assettoval! ez tényleg csak teszt futam lesz. Már azért sikerült beállítanom menni benya kell meg hogy müködik a boxkiállás de azért kiváncsi leszek mi lesz élesben.
    Előtte még megyek raceRoom bajnokság egy 40 perces futamot utána meg ez a 90 perces. Kíváncsi vagyok hol van a határ amit bírni lehet, ma ez erről fog szólni nekem. Ugy látom időben sem vagyok még sehol, autót sem tudom beállítani csak az alapokat szóval egyedül körözésre számítok sajnos. Tükröt figyelem majd ha jönnek a lekörözések.

  10. #35
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az jó régen volt már, hogy 200%-kal mentünk, azóta jött pár patch, tudtommal a fizikai damage-t már nem szorozza fel (elfékezés, stb...), illetve a gumi hőfokokra és az egy körös tempókra sem kellene hatással lennie, de erre van ez a teszt, hogy kiderüljön!

    Mindenesetre, hogy legyen értelme a tesztnek, kérünk mindenkit hogy írja meg a gumikkal kapcsolatos tapasztalatait!

    Nissan-nal (Soft gumi) az eddigi versenytávok felére elegendő üzemanyaggal (30L) itt összesen 20 kört bírtam menni.
    Már az elejétől fogva a bal első kerék - a hőmérséklet kijelző szerint - rendszeresen piros volt. 11 körig bírták a gumik, onnantól sárgába ment a kopás mutató. A bal első a magasabb hőmérsékletnek köszönhetően jobban kopott, az ekkorra már piros volt. a 15. körre az össze gumi pirosra kopott, ahonnan vagy egyáltalán nem kopik tovább vagy csak nagyon lassan, vagy nem bír tovább pirosodni a kijelző... Mindenesetre a 17. kőrtől már csak az életemért küzdöttem, körbemenni is alig bírtam velük. Ez érzésre egyre rosszabb lett, egészen a míg el nem fogyott a benya.

    Ez a rövid és meglehetősen szubjektív teszt - számomra legalábbis - beigazolta az elvárásaimat:
    A Soft gumi 200%-os kopás mellet versenytávra alkalmatlan.

    A Med gumi is érezhetően gyorsan kopik, de azzal még nem volt időm hosszabb távolt menni.

  11. #36
    Rambola Norbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2017. 03. 28.
    Üzenetek
    12
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nissan-nal (Soft gumi) az eddigi versenytávok felére elegendő üzemanyaggal (30L) itt összesen 20 kört bírtam menni.
    Már az elejétől fogva a bal első kerék - a hőmérséklet kijelző szerint - rendszeresen piros volt. 11 körig bírták a gumik, onnantól sárgába ment a kopás mutató. A bal első a magasabb hőmérsékletnek köszönhetően jobban kopott, az ekkorra már piros volt. a 15. körre az össze gumi pirosra kopott, ahonnan vagy egyáltalán nem kopik tovább vagy csak nagyon lassan, vagy nem bír tovább pirosodni a kijelző... Mindenesetre a 17. kőrtől már csak az életemért küzdöttem, körbemenni is alig bírtam velük. Ez érzésre egyre rosszabb lett, egészen a míg el nem fogyott a benya.

    Ez a rövid és meglehetősen szubjektív teszt - számomra legalábbis - beigazolta az elvárásaimat:
    A Soft gumi 200%-os kopás mellet versenytávra alkalmatlan.

    A Med gumi is érezhetően gyorsan kopik, de azzal még nem volt időm hosszabb távolt menni.
    Nekem a bal hátsó durrant el a 44. körben, igaz, már csak 1:40 es időkket tudtam körözni.
    Úgyszint teszt szándékkal addig mentem amíg nem adta fel... 80l volt a tankban kezdéskor...
    Mivel nem vagyok él bojban az 1:31 es időimmel, nálam 30 kört (1:34 en belül) elbír a sorf. Utána már tényleg korcsolya.

  12. #37
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    A Med gumi is érezhetően gyorsan kopik, de azzal még nem volt időm hosszabb távolt menni.
    A Med gumik esetében a bal első a 15. körtől kezdve sárga, a többi 20-tól sárgult. 25.-től a bal első már piros, a többi 32-nél pirosodott.
    Cserébe jól kis is hűlnek a gumik, ha valamiért kiesek a "tempóból"

    Nyilván én eleve lassan megyek, de nekem a sárga kopás szint már érezhető kihívást jelent (igen, akkor is ha nem nézem az appot a piros zóna pedig már a no-go kategória.
    Főleg versenyen, más autók között/mellett.

    Így viszont számomra a várhatóan ~60 körös távra a 2x Med "taktika" is eléggé neccesnek tűnik.

  13. #38
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    SZERVERBEOSZTÁS a nevezések alapján:

    1-19. helyezett: GTR-Masters.hu #R1 - Vizner --> Ványi


    Megy a szerver belépés- és rajt teszt céljából, mindenki lépjen be, akinek gondja van, az mielobb jelezze!

    19:35 körül próbarajt, 19:45-kor RESTART, utána 5 perc booking, annak aki szeretne skin-t választani, vagy a teszt során gondja volt a belépéssel.

    Figyelem, jelszó a booking-hoz itt: "masters"
    (csak annak kell, aki akar skint választani, vagy nem került be az entry listbe)

    Még van 16 kiadó hely, aki akar jönni és tud biztonságosan körbemenni a pályán, az csatlakozhat a szabad helyek erejéig!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  14. #39
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Életkor
    42
    Üzenetek
    274
    Booking alatt lehet csak mar csatlakozni a szerohoz? Koszi

    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    SZERVERBEOSZTÁS a nevezések alapján:

    1-19. helyezett: GTR-Masters.hu #R1 - Vizner --> Ványi


    Megy a szerver belépés- és rajt teszt céljából, mindenki lépjen be, akinek gondja van, az mielobb jelezze!

    19:35 körül próbarajt, 19:45-kor RESTART, utána 5 perc booking, annak aki szeretne skin-t választani, vagy a teszt során gondja volt a belépéssel.

    Figyelem, jelszó a booking-hoz itt: "masters"
    (csak annak kell, aki akar skint választani, vagy nem került be az entry listbe)

    Még van 16 kiadó hely, aki akar jönni és tud biztonságosan körbemenni a pályán, az csatlakozhat a szabad helyek erejéig!

  15. #40
    Fülöp Róbert Versenyző leomitsu logója
    Csatlakozott
    2015. 10. 19.
    Üzenetek
    398
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Booking alatt lehet csak mar csatlakozni a szerohoz? Koszi

    Igen

  16. #41
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Életkor
    42
    Üzenetek
    274
    Koszi
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Igen

  17. #42
    Sipos Dániel Versenyző Captain Nigga logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 31.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    33
    Üzenetek
    85
    Nem streamel senki?

  18. #43
    Balog Martin Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 08. 21.
    Üzenetek
    6
    Engem a 13. körben miután valaki hátulról megpördített a szerver ledobott. Nem tudom mihez lehet köze, eddig sosem volt ilyen. Internetem stabil, az assetto is stabilan fut. :/ Egy nyolcadik hely ment el így, elég dühös vagyok miatta...

  19. #44
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069

  20. #45
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nissan-nal (Soft gumi) az eddigi versenytávok felére elegendő üzemanyaggal (30L) itt összesen 20 kört bírtam menni.
    Már az elejétől fogva a bal első kerék - a hőmérséklet kijelző szerint - rendszeresen piros volt. 11 körig bírták a gumik, onnantól sárgába ment a kopás mutató. A bal első a magasabb hőmérsékletnek köszönhetően jobban kopott, az ekkorra már piros volt.
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    A Med gumik esetében a bal első a 15. körtől kezdve sárga, a többi 20-tól sárgult. 25.-től a bal első már piros, a többi 32-nél pirosodott.
    Cserébe jól kis is hűlnek a gumik, ha valamiért kiesek a "tempóból"
    Köszi szépen a tesztet , segítesz nekem kicsit az értelmezésben?

    • A gumik a megszokott normál hatótávnak kevesebb mint a felét bírták?
    • Azt jól értem, a megszokotthoz képest a soft gumi jobban, a med gumik pedig kevésbé melegedtek? (Úgy látom, főleg a bal első papucsokkal volt a gond)
    • Szerinted mennyben írható ez a pálya rovására?
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 17. 22:07.

  21. #46
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi szépen a tesztet , segítesz nekem kicsit az értelmezésben?

    • A gumik a megszokott normál hatótávnak kevesebb mint a felét bírták?
    Igen.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    • Azt jól értem, a megszokotthoz képest a soft gumi jobban, a med gumik pedig kevésbé melegedtek? (Úgy látom, főleg a bal első papucsokkal volt a gond)
    igen, ezt tapasztaltam.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    • Szerinted mennyben írható ez a pálya rovására?
    Hát ehhez menni kéne ugyan itt, 100% kopással is...
    De érzésre a jobb első nagyobb terhelése várhatóan a pálya adottságai miatt van, a kopás/melegedés meg a 200% miatt.


    A nissannal Med gumikon 20 kört tudtam menni úgy hogy a gumik már koptak ugyan, de még kezelhető maradt.(sárga zóna)
    Utoljára módosította: zrubi; 2017. 09. 17. 22:21.

  22. #47
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Nekem a 4. körben elment a váltófül a kormányon, félre kellett állnom kihúzni, visszadugni, de végül is jó volt onnan visszajönni

  23. #48
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Életkor
    44
    Üzenetek
    193
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a 4. körben elment a váltófül a kormányon, félre kellett állnom kihúzni, visszadugni, de végül is jó volt onnan visszajönni
    Jól visszajöttél te szenya, utolsó körben elöztél le.

  24. #49
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Köszi, és meg tudod becsülni, hogy a gumik a normál hatótáv hány százalékát bírták?
    Eddigi tapasztalataid szerint mennyire ingadozó pályánként a gumik hatótávja?

    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ehhez menni kéne ugyan itt, 100% kopással is...
    De érzésre a jobb első nagyobb terhelése várhatóan a pálya adottságai miatt van, a kopás/melegedés meg a 200% miatt
    Na jó, de a nagyobb terhelés miatt is lehet nagyobb melegedés és kopás, nem?
    Viszont az furcsa, ha med és soft eltérően viselkedett melegedés ügyben...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 17. 23:25.

  25. #50
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, és meg tudod becsülni, hogy a gimik a normál hatótáv hány százalékát bírták?
    Eddigi tapasztalataid szerint mennyire ingadozó pályánként a gumik hatótávja?
    A hatótáv csökkenést csak nagyjából tudom megbecsülni, mert a korábbi rövidebb etapok miatt nem nyúztam szét a soft gumit. Ahogy írtam is, a korábbi futamokon ~30L volt egy etap, amit simán kibírt (zöld vége, sárga zóna eleje) a soft. Ezen a pályán a 30L 20 körre volt elég, amiből 11-15 kör között volt a sárga zóna, tehát a felét - 10 kört - hasonlóan simán kibírta. Tehát, a 200% kopás kb a hatótávban is ennyit jelentett.

    A gumik használhatósága szerintem nagyjából csak a kocsitól/setuptól és a vezetési stílulustól/sebességtől függ.
    Eddig mindegyik kocsival amivel mentem ~percre pontosan ugyan addig bírták a gumik (kocsinként természetesen), nem igazán függött a pályától.



    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na jó, de a nagyobb terhelés miatt is lehet nagyobb melegedés és kopás, nem?
    Viszont az furcsa, ha med és soft eltérően viselkedett melegedés ügyben...
    Az első jobb kerék esetében várhatóan igen, azok sokkal jobban is koptak mint a többi. De a többinél is összességében kb feleannyit bírtak a gumik, ami a 200% kopás mellett nem is meglepő

    A különböző gumik (soft/med/hard) pedig eddig sosem viselkedtek egyformán, amivel szerintem nincs is baj - bár fogalmam sincs hogy a valóságban hogyan működnek

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •