Találatok: 1 - 9 (9 összesen)

Téma: Discord

  1. #1

    Discord

    Mivel több szimulátor fejlesztői is javasolták mostanában, hogy csatlakozzunk az általuk üzemeltetett Discord csatornához a hatékonyabb kommunikáció érdekében, megnéztem, hogy milyen és szerintem nem egy rossz kezdeményezés, ötvözték a TeamSpeak és a népszerű csevegőalkalmazások funkcióit. Ráadásul egyelőre saját szervert létrehozni is ingyenes rajta, bár valószínűleg ez csak addig marad így, amíg kiépítenek egy elfogadható felhasználóbázist. De egy csatornán belül létrehozhatók különböző szöveges és hangalapú alcsatornák különböző témakörökhöz, van hozzá webes, mobil és asztali kliens alkalmazás, részletesen testre szabható, hogy milyen eseményekről küldjön azonnali értesítéseket és van lehetőség privát kommunikációra is.

    Ha valaki megnézné működés közben, rFactor 2 csatorna:
    https://discord.gg/CruX93K

    RaceRoom csatorna:
    https://discord.gg/zdrrt7

  2. #2
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel több szimulátor fejlesztői is javasolták mostanában, hogy csatlakozzunk az általuk üzemeltetett Discord csatornához a hatékonyabb kommunikáció érdekében, megnéztem, hogy milyen és szerintem nem egy rossz kezdeményezés, ötvözték a TeamSpeak és a népszerű csevegőalkalmazások funkcióit. Ráadásul egyelőre saját szervert létrehozni is ingyenes rajta, bár valószínűleg ez csak addig marad így, amíg kiépítenek egy elfogadható felhasználóbázist. De egy csatornán belül létrehozhatók különböző szöveges és hangalapú alcsatornák különböző témakörökhöz, van hozzá webes, mobil és asztali kliens alkalmazás, részletesen testre szabható, hogy milyen eseményekről küldjön azonnali értesítéseket és van lehetőség privát kommunikációra is.

    Ha valaki megnézné működés közben, rFactor 2 csatorna:
    https://discord.gg/CruX93K

    RaceRoom csatorna:
    https://discord.gg/zdrrt7
    Én még akkor töltöttem le amikor RaceRoom-ban kitört az első nagy botrány és a Sector3 fórumot elöntötte a sz@r. Nekem is nagyon tetszett, gyorsan jöttek az infók, szinte egyből válaszoltak a kérdésekre. Globálisan jó, de mi ebben a "kis" közösségben nem biztos, hogy kihasználnánk. Itt a fórum elég jól pörög és Teamspeak-en is elég sokan fent vagyunk amikor verseny van (RR szekcióról tudok csak nyilatkozni )

  3. #3
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    de mi ebben a "kis" közösségben nem biztos, hogy kihasználnánk
    Én ezen a téren is látok benne fantáziát, igaz, hogy az általa kínált funkcionalitás már most is rendelkezésünkre áll egyéb eszközök által, de tetszik, hogy minden egy helyen van.

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Használom a discord-ot más közösségben. Praktikus.
    Szerintem nincs akadálya hogy létrehozzunk csatornát.

    Igaz a discord-ban rengeteg funkció van, de mindegyik csak gyenge közepes megvalósítás.
    Mindazt a funkcionalitást amit a discord tud, mi jelenleg is nyújtjuk és sokkal jobb minőségben.
    De mint TS alternatíva, lehet benne fantázia.

  5. #5
    Mi RaceRoom-os szervezők örülnénk ha indítanánk Discord csatornát. ( a szerdai futamon is behányt a TS szerver )

  6. #6
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Mi RaceRoom-os szervezők örülnénk ha indítanánk Discord csatornát. ( a szerdai futamon is behányt a TS szerver )
    Update-eltem a TS-et, ha azóta nem fagyott, akkor megoldódott a probléma.
    De tudtommal van Masters discord. Nekem úgy rémlik Kristóf csinált.

  7. #7
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Mi RaceRoom-os szervezők örülnénk ha indítanánk Discord csatornát. ( a szerdai futamon is behányt a TS szerver )
    Nem bánnám, mert a TS-nél nem tudom már jó ideje beállítani, hogy a T300 gombjairól legyen mikrofon engedélyezés, így mindig billentyűzetet kell nyomkodnom, ami nem annyira praktikus. Hátha a Discord-nál működne.

  8. #8
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem bánnám, mert a TS-nél nem tudom már jó ideje beállítani, hogy a T300 gombjairól legyen mikrofon engedélyezés, így mindig billentyűzetet kell nyomkodnom, ami nem annyira praktikus. Hátha a Discord-nál működne.
    Ez is érdekes, nálam meg simán működik a T300-ról.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  9. #9
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Ez is érdekes, nálam meg simán működik a T300-ról.
    Tudom, nem is értem. TS-t töröltem, újratelepítettem, frissítettem, de olyan bő egy éve, amikor kénytelen voltam frissíteni, a kormányon lévő gombokat nem fogadja el a mikrofon aktiválás beállításainál.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •