Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 36 (36 összesen)
  1. #26
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Azt figyeltem egyébként, hogy minden autótípusból az első példány betöltése necces, akkor fagy le a játék huzamosabb ideig, utána ha már maga a modell be van töltve mindenkinél a memóriába, már csak egy pillanatra akad meg a játék mikor valaki csatlakozik. Ezért van úgy megírva Assettoban - gondolom én - hogy már a szerverre csatlakozáskor betölti az összes autót, hogy az esemény alatt már ne szaggasson, mikor valaki belép. Bár ha jól rémlik, egy ideig nem volt ezzel gond RaceRoomban sem, mióta a P2P-t kiszedték a multiból, azóta tért vissza ez a fagyás.
    Könnyen lehet, mert csak Ő ment 2014 M4 DTM-el. ( ezért is kérjük folyamatosan, hogy ha lehet mindenki lépjen be még Practice alatt )

  2. #27
    Nagy László András Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    7
    Részemről ez most nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Mint a legtöbb pálya a sorozatban ez is ismeretlen volt számomra, így másfél hete kezdtem el ismerkedni vele. Az egykörös tempóm egész jó is lett, a versenyen viszont már nem tudtam hozni a szintet, amit akartam. Már-már trend (3 versenyhétvégéből 2szer megtörtént) hogy a főfutamon rögtön az elsőkanyarban kiforgatnak. Emiatt megint hátulról kezdhettem. Utólag a visszajátszásból láttam, hogy elég nagy káosz volt, gondoltam is hogy az első kanyart nem fogjuk megúszni.
    Utána próbáltam zárkózni de a túlságosan akarásnak nyögés a vége Rettentően ideges volt alattam az autó, ami miatt kétszer is belehibáztam. A második futamon pedig úgy alakult, hogy még vezettem is, persze ebbe is sikerült belehibáznom. Fehér Roli nagyon jött hátulról, én pedig elkezdtem számolgatni, hogy körönként 5-6 tizedet engedhetek talán neki, akkor a vége lesz csak necces. Hát nem jött össze

  3. #28
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Bár ha jól rémlik, egy ideig nem volt ezzel gond RaceRoomban sem, mióta a P2P-t kiszedték a multiból, azóta tért vissza ez a fagyás.
    Ez már a Race07 óta megvan. P2P idején is volt megakadás, hol sikerült csökkenteni, hol rontottak rajta.

  4. #29
    Elnézést kérek, hogy a belépésemmel így tönkretettem néhányotok időmérőjét és versenyét. Így is alig értem haza, úgy volt el sem tudok indulni, írni sem tudtam a fórumra, gondoltam megpróbálom hátha mégis elérem a kvalit, eléggé átszáguldottam a város egyik részén, de sikerült beesni. De nem gondoltam, hogy ez ekkora galibát fog okozni, ha ezt tudom be sem léptem volna. Még egyszer bocs!

    A versenyről, semmi jót nem tudok írni. Egyrészt, a pályát annyira nem ismerem. Keveset mentem rajta, nem volt időm gyakorolni, ez meg is látszott a teljesítményemen. Erre még rájött egy technikai probléma, semmi force-om nem volt, kilépni már nem akartam, nem akartam kockáztatni, hogy időben vissza tudok-e lépni, de utólag jól tettem, mert akkor lehet megint ledobott volna vlkit és fagyott volna a kép.

    Szóval "0" force feedback-el mentem végig, iszonyat sz@r volt, annyira nem éreztem az autót, hogy végig küzdés volt, a vége felé már kezdetem hozzá szokni, az sem segített. Ilyet még sosem csinált, nem tudom mi lehetett az oka. Azóta meg még nem próbáltam, remélem megjavul...

    Az első futam T1-ben volt egy kis kocogtatás, amiben többen benne voltunk, én direkt kimentem a szélére ahogy csak bírtam, hogy ne ütközzek senkivel, de csak összeértem vlkivel amitől beforogtam asszem Nagy László Andrásnak csúsztam neki, de már nem emlékszem. Bocsánat, akinek nekimentem, kicsit én is áldozat voltam, nem tudtam már irányítani a kocsit.

    Ezt leszámítva, minden rendben volt, jó kis előzgetések voltak, én belülről tisztának éreztem minden csatát.
    Volt egy pár komolyabb elfékezésem a T1 előtt, de ez a pályaismeret, gyakorlás hiányának is köszönhető.

    Gratulálok a dobogósoknak és mindenkinek, aki végigment!

  5. #30

    Futam beszámoló.

    Első verseny:
    a qualify-n csak nekem sikerült az 1:17-es idő, amire nem számítottam, második helyre Ricsi ért be, így a csapat vitte az első sort. Nem hiába volt a sok gyakorlás!
    A versenyen az volt a célom, hogy jól elkapjam a rajtot, és ez sikerült is, a második cél, hogy az első körben össze szedjek annyi előnyt, hogy a mögöttem lévő ne tudjon drs-t használni, ami ment is, mert Ricsi elszúrta a rajtját, és Polgár Bazsi, és Zelfi is megelőzte. Amennyire csak tudtam nyomtam a teli autóval a gázt, és sikerült is 1.6mp-et össze autózni kör végére, harmadik helyen Zelfi viszont drs-en belül volt Balázshoz képest, így egymással voltak elfoglalva, ami szintén az én malmomra hajtotta a vizet. A tizedik perc körül már négy mp-el vezettem, a 12. percnél sárgult be a jobb elsőm, ami a dashmeter adatai szerint konkrétan főtt, mert 122 Celsiuson volt folyamat. Próbáltam a gumikra vigyázni, hogy a végéig kibírják, ami sikerült is, közben Zelfi megelőzte Polgár Bazsit, illetve Ricsi is, ha jól láttam valami incidens miatt. A továbbiakban Ricsi üldözte Zelfit, de a gumik rohamosan koptak, emiatt Zelfi körönként adott kb fél mp-et. A huszadik percre a jobb eleje narancssárga lett, akkor már a fék balanc a kezdeti 58.5-ről, már 57-en volt, és így is tolta az orrát kanyarokon befele, ami eléggé megnehezítette az első hely tartását, de még így is volt 5 mp előnyöm Zelfihez képest. Az utolsó kört 6%-os jobb első gumival kezdtem meg, már kanyarodni is alig akart, és a hátulja is csak 50%-on volt, a kigyorsításokra is nagyon kellett figyelni, de végül sikerült betolni a kockás zászlóhoz különösebb hiba nélkül. A jobb eleje 4%-os maradt a végére, és 0,8 tized liter üzemanyag maradt. Na ezt így kiszámolni még egyszer nem tudnám!

    Második verseny:
    Utolsó helyről indultam, előtte Zelfi, ő előtte Ricsi. Ricsi a rajtot elrontotta, be akartam menni a falhoz, de ahogy elment az autója segge, bele is álltam mint a szög, és ő meg is pörgött, én meg lemaradtam. Itt azt gondoltam, hogy ennek a futamnak már mindegy, de kiadom magamból amit lehet, azt meglátjuk. Az első kör végére a csetepaték miatt utolértem Schmidt Lajost, akit a második körben az első kanyarban elég durván meg is előztem, nem vagyok benne biztos, hogy ez így belefért volna egy szabályokkal teli versenyen, de beragadni sem akartam mögé, ezért próbáltam meg. Igazából az volt a baj, hogy a segge elindult, és meglökte Lajos autójának az elejét, ami miatt neki bele kellett állni a fékbe, hogy ne essen le a pályáról, viszont így nem pörögtem én le. Nekem ezzel szerencsém volt, ezúton is bocs Lali, jövök egy sörrel!
    Harmadik körben Szőcs kollégát értem utol és az első részen az ötös kanyarban kigyorsításon sikerült megelőznöm, ebben az is szerepet játszott, hogy ő más íveken ment az előtte lévő Balogh kolléga miatt, és ezt használtam ki, szűken vettem a négyes, és ötös kanyart, és így tudtam berakni mellé az autót, de a vissza fordító után vissza jött mellém, de annyira nem, hogy vissza előzzön. A hosszú jobbos jól sikerül, plusz volt drs-em is, le is léptem Szőcstől.Az előttem lévő Balogh M. elszúrta a nyolcas kanyart, megindult az autója keresztbe, és eltaláltam az autója elejét, ami miatt kiment a homok ágyba. Így utólag nézve lehet, hogy ha a fékbe beletaposok, akkor nem esik le az útról, de az is lehet, hogy akkor meg előttem áll keresztbe.
    A következő körökben csak az volt a cél, hogy az élbolyt utolérjem, ami a hatodik körre sikerült. Zelfi előttem, előtte Polgár, ő előtte Nagy L. Andris, és az élen Magyar Krisztián. Érdekes volt ez a bolyozós, mert itt ha valaki hibázik, akkor a végére is kerül egyből. A hatodik körben ez meg is történt, mert Magyar Krisztián a nyolcas kanyaron elszállt, és vissza esett mögém, így az ő szerencsétlensége az én szerencsém lett, mert negyedik lettem. Rettenetes üldöztem Zelfit, de esélytelenül, annyit nem tudtam kiautózni, hogy megelőzzem, de a pozíciót tartottam rendületlen várva a csodára, ami megtörtént: Polgár Balázs megpróbálta a célegyenesben megelőzni Nagy-ot, ami nem sikerült neki, a két autó koccant, amiből Balázs jött ki rosszabbul, mert vissza esett mögénk, illetve Zelfi neki is ment, és ezáltal utol is értem. A nyolcadik kör eseménytelenül telt, üldöztem Zelfit, aki kiválóan védekezett esélyt sem hagyva az előzésre. A kilencedik körben viszont a drs miatt beértem, az első kanyarban túl mélyet fékeztem és nem tudtam mögötte befordítani az autót úgy, hogy ne lökjem meg. A kocsi jobb eleje éppen annyira megpöckölte a merci hátulját, hogy keresztbe is fordult, és én is, de én nem annyira, mint ő, és így lettem második. Utólag nézve inkább vissza kellett volna engednem magam elé, mert ez így teljesen szabálytalan volt. Ezúton elnézést is kérek, bár a verseny végén is megtettem, és Zelfi elfogadta. Majd leisszuk!!!
    A kipörgés miatt az első helyen autózó Nagy L. András kb négy másodpercre elhúzott előlem, és itt el is döntöttem magamban, hogy jó nekem ez a hülyén szerzett második hely tökéletesen. Tizedik kör eseménytelen, próbáltam magamból kihozni mindent, de ez inkább csak erőlködés volt, csúszott is az autó keresztbe kasul, és nemhogy csökkent volna az idő köztem és az első hely között, még nőtt is kör végére. És jött az újabb szerencsétlenség, ami az én szerencsém lett: Nagy L. András a tizedik körben az ötödik kanyarból a kigyorsítást elszúrta, lepörgött balra, meg is forgatta a kocsit ha jól láttam, és így az ölembe esett az első hely. Gumi 60% körül, ha nem rontom el, megnyerem ezt a versenyt is. Innentől kényelmesen elautókáztam vigyázva a féktávokra, és kigyorsításokra, és még annyit észleltem, hogy a 12. körben, a nyolcas kanyarban egymástól függetlenül Polgár Balázs és Nagy L. Andris is hibázott, ezzel Zelfi lett a második, tőlem jó négy másodpercre, ami tökéletesen elég volt arra, hogy a maradék három körben ne kelljen védenem a pozíciómat.
    Levonva a tanulságokat:
    Az első verseny nagyon ki lett számolva, ennyire nem szabad legközelebb, inkább rá kell hagyni pár liter üzemanyagot, meg finomabban bánni a gumikkal. Négy százalékos gumival beérni, huh nagyon kemény.
    A második versenyen meg három embert is meglöktem, böktem, erre versenyen fokozottabban kell figyelnem. Lajosnál az előzés cinkes volt, Balogh kollégán akkorát löktem, hogy ihaj, csak úgy repült le a pályáról, Zelfi kipörgetése meg egyértelmű szabály szegés volt.
    Ezúton mindenkinek köszönöm a részvételt, ez egy jó verseny volt!
    Ricsinek gratulálok az első versenyen elért harmadik helyért, Zelfinek meg a két második helyezése meglepően jó. És még engem tartasz ufónak barátom!!!

  6. #31
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Lausitzring

    Kupa állása: LINK
    (összesítés oszlop a nyári kupa alatt nem lesz látható)

  7. #32
    Idézet Eredetileg Ati írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést kérek, hogy a belépésemmel így tönkretettem néhányotok időmérőjét és versenyét.
    Részemről semmi gond nem volt, Practice-on történt és megtankolva körözgettem csak. Csak a jelenség miatt írtam, hogy ez még tud gond lenni, ha élesben történik.

  8. #33
    Idézet Eredetileg Ati írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést kérek, hogy a belépésemmel így tönkretettem néhányotok időmérőjét és versenyét. Így is alig értem haza, úgy volt el sem tudok indulni, írni sem tudtam a fórumra, gondoltam megpróbálom hátha mégis elérem a kvalit, eléggé átszáguldottam a város egyik részén, de sikerült beesni. De nem gondoltam, hogy ez ekkora galibát fog okozni, ha ezt tudom be sem léptem volna. Még egyszer bocs!
    Semmi gond, én is pár perccel előtte estem be és azon a ponton még gyors köröm sem volt. Én a játékra voltam mérges, hogy ledobott.

  9. #34
    Idézet Eredetileg efroland írta Hozzászólás megtekintése
    Az előttem lévő Balogh M. elszúrta a nyolcas kanyart, megindult az autója keresztbe, és eltaláltam az autója elejét, ami miatt kiment a homok ágyba. Így utólag nézve lehet, hogy ha a fékbe beletaposok, akkor nem esik le az útról, de az is lehet, hogy akkor meg előttem áll keresztbe.
    Nagy eséllyel az utóbbi lett volna, igazából te csak segítettél eldönteni, hogy a pálya melyik oldalára zúgjak ki , szóval semmi gond!

    Hát nekem életem második szimulátoros versenyéhez (4-5 hét szimulátoros "tapasztalattal" a hátam mögött) annyi elvárásom volt magamtól, hogy ne lökjek ki senkit (siker), és ha már nem vagyok még elég gyors (de legalább lassú), akkor hiba nélkül toljam le a futamokat, és ha úgy adódik, akkor mások hibájából profitáljak. (nem siker)
    Az első futamom még egész jól ment, a rajt utáni kavalkádból kimaradtam, és végül az ötödik helyen sikerült eljönnöm (a második pont félig teljesítve). Amit egész jól tartottam, az elején besegített, hogy Magyar Krisztián és Schmidt Lajos kicsit egymással voltak elfoglalva, de utána is sikerült egy kb. 4-5 másodperces előnyt folyamatosan kiépítenem Schmidt Lajoshoz képest. Majd aztán láttam, hogy Szőcs Attila megelőzte, majd nekiindult, és onnantól kezdve fogyott az előnyöm... hát elég rendesen, körönként kb. fél másodperccel. Azonban Szőcs Attila is belehibázgatott, így volt, hogy amikor 2 másodpercre megközelített, hibázott, és visszaugrott az előnyöm 3,5-re. Szóval éreztem, hogy necces lesz még kb. 15 percen keresztül megtartanom az 5-dik helyet, de ha hibázgat, ki tudja, csak én ne hibázzak, de mindenképp a 6-dik hely fogható lett... volna... De jött a 11-dik kör senkitől nem zavartatva, 8-as kanyar, fék, valamiért gyorsabb visszaváltás kettesbe, autó hátulja kitör, és a szalagkorláttal találom szembe magam. Na innentől ennyi volt a relatív jó eredményemnek.
    A második futamon a rajtnál egész jól eljöttem Krisztián mögött, de valahogy azt éreztem az első körben, mintha jobban csúszkálnék a kanyarokban (lehet elfáradt a koncentrációm és máshogy fékeztem, és adtam gázt). Az első kör végén el is rontottam az első kanyart, ketten el is mentek mellettem, majd a nyolcasban Zelfel Tamás is. Majd a következő körben meg ugye elrontom megint a 8-as kanyart, aztán ez is ennyi volt. Utána még volt egy kis üldözésem Schmidt Lajossal, mivel elrontotta a 4-es 5-ös kanyart és utolértem. De az üldözés vége is az lett, hogy amikor kellően közel kerültem hozzá, akkor adtam az 5-ösben egy kicsivel nagyobb gázt, és már megint másfele néztem mint a menetirány... szóval elég bosszús voltam, hogy nem tudtam nagyobb hiba nélkül végigmenni egyik futamon se. na de mindegy.

  10. #35
    Dankai Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1

    Dtm 2016 Audi Lausitzring setup

    Idézet Eredetileg efroland írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    Továbbra is fenntartom, hogy ha valakinek kell egy setup, csak szóljon, adok, illetve itt egy replay:
    https://www.youtube.com/watch?v=E847iCjYRLc&t=4s
    Szia! Szeretnék segitséget. Psl-ben nyomom a raceroomot. Első szezonom, második get real futamim. Elméletben a beállitások mennek, sok gyakorlás kell. Viszont a linked nem él már igy kérnék egy Lausitzring dtm 2016 nercit vagy audit. Azt hiszem mindegy mert ugyan azok a beállitások. Ha tudsz segiteni megköszönném. Igy ellenőrizhetem hogy én mit állitok és egy profi mit állit. Köszi

  11. #36
    Idézet Eredetileg Freelife írta Hozzászólás megtekintése
    Szia! Szeretnék segitséget. Psl-ben nyomom a raceroomot. Első szezonom, második get real futamim. Elméletben a beállitások mennek, sok gyakorlás kell. Viszont a linked nem él már igy kérnék egy Lausitzring dtm 2016 nercit vagy audit. Azt hiszem mindegy mert ugyan azok a beállitások. Ha tudsz segiteni megköszönném. Igy ellenőrizhetem hogy én mit állitok és egy profi mit állit. Köszi
    Talán Roland nem haragszik meg érte, ha feltöltöm ide, azt már nem tudom pontosan, hogy ez eredetileg melyik autóhoz készült, de annyira nem különböznek egymástól, hogy kiinduló alapnak ne legyen használható.
    https://drive.google.com/file/d/1xUN...ew?usp=sharing

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •