Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (36 összesen)
  1. #1

    R3E DTM SC - Lausitzring 08.02.

    Kedves Versenyzők!

    A RaceRoom DTM Summer Cup harmadik futamának helyszíne a Lausitzring. A pálya Berlintől délkeletre fekszik, 136 kilométerre a fővárostól és egy korábbi szénbánya helyén épült 2000-ben. A célegyenes része annak a háromszög alakú oválpályának ami különlegességnek számít Európában.



    3. Futam: 08.02. - Szerda Lausitzring
    Autók: a DTM 2013-2016-os kategóriákból legalább 1 autóval kell rendelkezni: DTM 2013, DTM 2014, DTM 2015, DTM 2016
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Prac1: 20:15 (45 min) napszak: reggel
    Qual1: 21:00 (20 min) napszak: dél
    Race1: 21:20 (30 min) napszak: dél
    Race2: 21:55 (20 min) napszak: délután (első futam végeredménye alapján az 1-10. helyezett fordított rajtsorrendben)

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: 100%
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Éles szerver: GTR-Masters.hu- DTM
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu - Prequal#2 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters DTM Summer Cup
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS
    Kupa állása: LINK
    (összesítés oszlop a nyári kupa alatt nem lesz látható)


    Fontos!!


    • Mivel az R3E multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások és egyéb kellemetlenségek az online versenyek során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: dtom84; 2017. 07. 31. 12:08.

  2. #2

    Setup

    Hali!

    Továbbra is fenntartom, hogy ha valakinek kell egy setup, csak szóljon, adok, illetve itt egy replay:
    https://www.youtube.com/watch?v=E847iCjYRLc&t=4s

  3. #3
    Idézet Eredetileg efroland írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    Továbbra is fenntartom, hogy ha valakinek kell egy setup, csak szóljon, adok, illetve itt egy replay:
    https://www.youtube.com/watch?v=E847iCjYRLc&t=4s
    Köszi! Jöhet a setup is

  4. #4
    Roland, miért nem linkeled be ide? Ha nem titkos (merthogy felajánlod), akkor nem egyszerűbb?

  5. #5

    Setup

    Csináltam róla egy fotót, de a fórum annyira lekicsinyíti, hogy nem látszik rajta a lényeg, de ha elárulod, hogy hogyan kell, megteszem!

  6. #6
    Idézet Eredetileg efroland írta Hozzászólás megtekintése
    Csináltam róla egy fotót, de a fórum annyira lekicsinyíti, hogy nem látszik rajta a lényeg, de ha elárulod, hogy hogyan kell, megteszem!
    Én úgy szoktam, hogy feltöltöm a setup-ot (illetve replay-t vagy bármit) a Dropbox fiókomba és bemásolom ide a linket hozzá. Így letöltöd egyből a helyére és máris használható. Sokkal egyszerűbb, mint a képről másolgatni. Dropbox helyett persze használhatsz bármilyen más hasonló tárhelyet hozzá.

  7. #7
    Utoljára módosította: efroland; 2017. 07. 20. 17:06.

  8. #8
    Ez nem az én versenyem lesz szerintem, futottam pár kört, de nagyon nem érzem, a jövőhéten nem vagyok itthon, nem lesz időm menegetni.
    Roland setapjával sem tudok jobbat menni, sőt. Nem semmi milyen időt futott.

  9. #9
    A setup sokszor kap túlzott hangsúlyt. Amellett, hogy egyénenként is nagyon változó, hogy kinek melyik fekszik jobban, nagyon nem mindegy, milyen pedált-kormányt használ. Amikor az utolsó tizedekről van szó, akkor ez is számít már nem keveset. Ha van 5 másodperc különbség az elsőhöz képest, abból cirka 4 másodperc a gyakorlás, a maradék a setup és egyéb nyalánkságok

  10. #10
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A setup sokszor kap túlzott hangsúlyt. Amellett, hogy egyénenként is nagyon változó, hogy kinek melyik fekszik jobban, nagyon nem mindegy, milyen pedált-kormányt használ. Amikor az utolsó tizedekről van szó, akkor ez is számít már nem keveset. Ha van 5 másodperc különbség az elsőhöz képest, abból cirka 4 másodperc a gyakorlás, a maradék a setup és egyéb nyalánkságok
    Igen, bár én meg voltam róla győződve, hogy a túlságosan minimalista DFGT pedálok miatt sem vagyok igazán gyors, de Pinczés Ádám múltkori videóját elnézve hozzá képest nem is igazán a féktávokon veszítek sokat, hanem szimplán messze túl sokat tökölök a kanyarok csúcspontján az autóval ezért nem lépek a gázra olyan korán, mint amennyire lehetne.

    És itt jön képbe a realizmus vs. gyorsaság kérdésköre is, mert néha napján bele szoktam lesni a felajánlott streamekbe más ligák futamairól és már egészen beteg dolgokat is láttam, például 200(!) fokos kormányzási szöghöz 23-25 közötti lock (gyakorlatilag olyan pici kormánymozdulatokkal vezeted az autót, mintha egy versenykarttal köröznél) és repeszt a gyerek rendesen. Persze nem azt mondom, hogy csak irreális beállításokkal lehet jól menni, mert ellenpéldának elég nézni Georg Ortner közvetítéseit.

    Ráadásul ezeknél a DTM gépeknél még mindig ez a kontrollált csúsztatás a leggyorsabb technika, ami egyébként Roland videóján is elég jól látszik, viszont egy olyan setuppal azért én például nem is biztos, hogy egy komplett versenytávot tudnék komoly hiba nélkül teljesíteni, mert eléggé pengeélen táncolok végig stabilitás szempontjából. Persze cserébe gyors a kocsi.

  11. #11

    Race Setup

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, bár én meg voltam róla győződve, hogy a túlságosan minimalista DFGT pedálok miatt sem vagyok igazán gyors, de Pinczés Ádám múltkori videóját elnézve hozzá képest nem is igazán a féktávokon veszítek sokat, hanem szimplán messze túl sokat tökölök a kanyarok csúcspontján az autóval ezért nem lépek a gázra olyan korán, mint amennyire lehetne.

    És itt jön képbe a realizmus vs. gyorsaság kérdésköre is, mert néha napján bele szoktam lesni a felajánlott streamekbe más ligák futamairól és már egészen beteg dolgokat is láttam, például 200(!) fokos kormányzási szöghöz 23-25 közötti lock (gyakorlatilag olyan pici kormánymozdulatokkal vezeted az autót, mintha egy versenykarttal köröznél) és repeszt a gyerek rendesen. Persze nem azt mondom, hogy csak irreális beállításokkal lehet jól menni, mert ellenpéldának elég nézni Georg Ortner közvetítéseit.

    Ráadásul ezeknél a DTM gépeknél még mindig ez a kontrollált csúsztatás a leggyorsabb technika, ami egyébként Roland videóján is elég jól látszik, viszont egy olyan setuppal azért én például nem is biztos, hogy egy komplett versenytávot tudnék komoly hiba nélkül teljesíteni, mert eléggé pengeélen táncolok végig stabilitás szempontjából. Persze cserébe gyors a kocsi.
    A komplett versenyre a setup kérdése az én példám tökéletes, mert Nürnburgringen rámentem arra, hogy a lehető legjobb időt menjek qualin, és pont a versenyre való felkészülés teljesen lemaradt, és meg is látszott a teljesítményemen. Azzal a setuppal már az elején sem tudtam menni, az üzem anyag súlya miatt, illetve az első gumik a verseny kétharmadára vörösre koptak, ami meg azt eredményezte, hogy az autó iszonyatosan elkezdte tolni az orrát, és se féktávot nem tudtam vele venni, sem kanyart normálisan. Illetve még pont amiatt, hogy pengeélre volt állítva az autó, bele is hibáztam, mert ahogyan az előttem szóló is mondta, nem lehet egy versenyt ilyen setuppal hiba nélkül végig vinni. Lausitzra már megvan a setupom - amit megosztottam - a qualify-re, de amíg eljön a verseny muszáj nehéz autóval verseny körülményekre gyakorolni, és kitalálni a jó race setupot, mert nem akarok úgy járni, mint az első versenyen. És az egyenlőre nincs meg, a durva az, hogy még friss gumikkal is jó másfél másodperccel vagyok lassabb, mint a q időm, de tegnap átbeszéltem a dolgot a kedvenc mérnökömmel, és adott pár tippet. Meglátjuk mi sül ki belőle!

  12. #12
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A setup sokszor kap túlzott hangsúlyt. Amellett, hogy egyénenként is nagyon változó, hogy kinek melyik fekszik jobban, nagyon nem mindegy, milyen pedált-kormányt használ. Amikor az utolsó tizedekről van szó, akkor ez is számít már nem keveset. Ha van 5 másodperc különbség az elsőhöz képest, abból cirka 4 másodperc a gyakorlás, a maradék a setup és egyéb nyalánkságok
    "Az egyéb nyalánkságok" beállításában tudnál valamilyen segítséget nyújtani, G27-em van. Igaz, setupolni sem tudok, de talán ez a kissebbik baj.
    Segítségedet előre is KÖSZÖNÖM!

  13. #13
    Idézet Eredetileg Fellenbeck Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    "Az egyéb nyalánkságok" beállításában tudnál valamilyen segítséget nyújtani, G27-em van. Igaz, setupolni sem tudok, de talán ez a kissebbik baj.
    Segítségedet előre is KÖSZÖNÖM!
    Persze, ha tudok szívesen, bár az már ott szerintem a teljesen szubjektív "sáv", hogy mit érzel te jónak, komfortosnak.

  14. #14

  15. #15
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szinte biztos voltam benne

  16. #16
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    A RaceRoom egyenlőre még mindig frissül, amint végeznek indítjuk a szervert. Remélhetőleg az esti futamon nem okoz majd gondot.

  17. #17
    Nagy László András Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    7
    ebben a pillanatban frissült is elvileg

    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    A RaceRoom egyenlőre még mindig frissül, amint végeznek indítjuk a szervert. Remélhetőleg az esti futamon nem okoz majd gondot.

  18. #18
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Vége a frissítésnek, újra fut a Prequal #2. Újdonság, hogy szűrni tudjuk ping alapján a rossz kapcsolattal rendelkezőket. A PreQualon ezt most 100-as pingben határoztuk meg, kérlek jelezzétek, ha bármi észrevételetek van ezzel kapcsolatban.

  19. #19
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai stream

    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  20. #20
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Szerver fut, jó szórakozást

  21. #21
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Köszi a tegnapi futamot mindenkinek! Sajnos kevesen voltunk de majd ősszel igaz?
    Sikerült két második helyet összehozni ami ezen a pályán nálam várakozáson túli eredmény volt a számomra. Jókat meccseltünk Rolanddal, Balázzsal.
    Következő futam nekem kimarad de remélem, hogy az is jó csatákat fog hozni!
    Üdv!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  22. #22
    A változtatásokkal kapcsolatos tapasztalat:
    - Az időmérő közepe felé, mikor Szőcs Attila csatlakozott a szerverre, nálam lefagyott a játék - aminek következtében gondolom kiugrott a 100-as limitből a ping - és azonnal levágott, sajnos a pontos üzenetet nem volt időm elolvasni
    - Erik sajnos megint villogott nekem annak ellenére, hogy a ping értékei teljesen jók voltak (20-30 körül)

    Futamokról:
    Mivel láttam, hogy a kánikulában kissé megcsappant az érdeklődés, gondoltam nem lesz akkora tragédia, ha felkészülés nélkül elindulok, mert a pályán azért már elég sokat vezettem korábban. De azért így nem volt ideális a helyzet, az első futamra elszámoltam a szükséges nafta mennyiséget és 20 literrel túltankoltam, aztán a futam vége felé még meg is zavartak vezetés közben, úgyhogy eldobtam Zelfi üldözése közben. Pedig jó csata volt.

    A második futamon meg néhányszor túl optimista voltam, Nagy László Andrást kétszer is meglöktem csata közben, bár a második alkalommal én húztam a rövidebbet, de elnézést érte. Aztán a futam végén megint Zelfit üldöztem, de előzni nem nagyon sikerült, úgyhogy az utolsó körben gondoltam kipróbálom a "Vettel módszert" és az utolsó pillanatban átrántom a belső ívre nyitott DRS-el, de nem jött be.

    Grat Rolandnak a duplához, meg mindenkinek, aki célba ért.

  23. #23
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Erik sajnos megint villogott nekem annak ellenére, hogy a ping értékei teljesen jók voltak (20-30 körül)
    Aztán rajt előtt le is dobott, amikor már visszajönni sem tudtam. Meglepne, ha nem érkezne ezzel kapcsolatos patch napokon belül.

    Nekem me, lefagyott Attila belépésekor a cucc, csak kicsit megállt az egész. Utána köridőben láttam, hogy cirka 6-7 tizeddel rosszabb lett, mint amire addig számíthattam a részidők alapján. Sima pratcice volt, szóval mindegy, csak azért írom, mert a ki-be lépések talán még mindig neccesek. Előbb talán ezt volna célszerű orvosolni, aztán a ping-határolóval tökölni.

  24. #24
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A változtatásokkal kapcsolatos tapasztalat:
    - Az időmérő közepe felé, mikor Szőcs Attila csatlakozott a szerverre, nálam lefagyott a játék - aminek következtében gondolom kiugrott a 100-as limitből a ping - és azonnal levágott, sajnos a pontos üzenetet nem volt időm elolvasni
    - Erik sajnos megint villogott nekem annak ellenére, hogy a ping értékei teljesen jók voltak (20-30 körül)
    - Nálam is egy pillanatra lefagyott a kép amikor Szőcs Attila belépett, viszont engem nem dobott le.
    - Végül 200-as limitre állítottuk a ping határt ( de Eriket sajnos így sem engedte már vissza )

  25. #25
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem me, lefagyott Attila belépésekor a cucc, csak kicsit megállt az egész. Utána köridőben láttam, hogy cirka 6-7 tizeddel rosszabb lett, mint amire addig számíthattam a részidők alapján. Sima pratcice volt, szóval mindegy, csak azért írom, mert a ki-be lépések talán még mindig neccesek.
    Azt figyeltem egyébként, hogy minden autótípusból az első példány betöltése necces, akkor fagy le a játék huzamosabb ideig, utána ha már maga a modell be van töltve mindenkinél a memóriába, már csak egy pillanatra akad meg a játék mikor valaki csatlakozik. Ezért van úgy megírva Assettoban - gondolom én - hogy már a szerverre csatlakozáskor betölti az összes autót, hogy az esemény alatt már ne szaggasson, mikor valaki belép. Bár ha jól rémlik, egy ideig nem volt ezzel gond RaceRoomban sem, mióta a P2P-t kiszedték a multiból, azóta tért vissza ez a fagyás.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •