Találatok: 1 - 7 (7 összesen)
  1. #1
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997

    AC 911 - Büntetések - Vallelunga

    Kedves versenyzők!

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!
    Vallelunga - 2017.06.01. :

    F Idő L T Érintettek Incidens Vétkes Bünt.
    F1
    2:34
    1 T8 Baán Szabolcs - Balogh András lökés Baán Szabolcs 1 méltányolva


    F1
    2:34
    1 T8 Mihálszki Csaba- Sipos Dani lökés Mihálszki Csaba 2


    F1
    2:40
    1 T8 Balogh András veszélyes visszatérés Balogh András 1



    F1
    12:25
    4 T11 Oláh Gergely- Balogh András lökés Oláh Gergely 2


    Replay

    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás: Csorosz László ,
    2 db Figyelmeztetés: Rádi Péter , Oláh Gergely , Mihálszki Csaba
    1 db Figyelmeztetés:
    Horváth Krisztián , Balogh András , Baán Szabolcs

  2. #2
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    Szia

    Megnéztem a veszélyes visszatértést, én nem láttam annyira veszélyesnek, hogy 1 büntetőpontot érjen.
    Mivel engem hátulról meglöktek elhagytam a pályát illetve még előttem is volt vmi incidens, egy autó amit ki kellett kerüljek amit kívülről tettem meg nem a forgalmas íven belülről. A mögöttem haladók láttak, hogy én a pálya szélére térek vissza és nem a belső forgalmas ívre. Nem tolatva, nem szembe.

    A másik, hogy Oláh Gergely szándékos lökése (nagyon csúnya dolog, nem gondoltam, hogy itt találkozok ilyennel ez olyan publisserveres volt) következtében a falba mentem és körbe sárga lett a verda, tempót vesztettem és ez csak 2 büntetőpontot ér. Rám húzta a kormányt ez tisztán látszik, teljesen meg is lepődtem, hogy ilyen lehetséges. Pipa is lettem, szóval később mikor utolértem sem engedett vissza, feltartott, nem volt meg a sérült autóval a tempóm, hogy megelőzzem, aztán amikor sikerült utána meg kiállt, nem értem bár 3 versenyből egyet sem fejezett még be.

    Szóval ennyi

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem a veszélyes visszatértést, én nem láttam annyira veszélyesnek, hogy 1 büntetőpontot érjen.
    Mivel engem hátulról meglöktek elhagytam a pályát illetve még előttem is volt vmi incidens, egy autó amit ki kellett kerüljek amit kívülről tettem meg nem a forgalmas íven belülről. A mögöttem haladók láttak, hogy én a pálya szélére térek vissza és nem a belső forgalmas ívre. Nem tolatva, nem szembe.
    Az, hogy miért és hogyan hagytad el a pályát, az a visszatéréses szempontjából nem releváns... a visszatérési szabályok mindenkire egyformán vonatkoznak. Te konkrétan a pálya közepére jöttél vissza szabálytalanul, ahol kiütötted a pályáról a szabályosan érkező Soós Krisztiánt, aki emiatt több pozícióz bukott. Szerintem meg olcsón megúsztad a büntetést, mert ezért a lökését és szabálytalan előnyszerzését (vele szemben) akár még többet is kaphattál volna.

    A másik, hogy Oláh Gergely szándékos lökése (nagyon csúnya dolog, nem gondoltam, hogy itt találkozok ilyennel ez olyan publisserveres volt) következtében a falba mentem és körbe sárga lett a verda, tempót vesztettem és ez csak 2 büntetőpontot ér. Rám húzta a kormányt ez tisztán látszik, teljesen meg is lepődtem, hogy ilyen lehetséges.
    Azt azért ne felejts ki a képletből, hogy Oláh Gergőt előtte kétszer fenékben billentetted, aminek következtében sodródott le a pályáról és ha kicsit jobban megnézed, akkor észre veheted, hogy nem rád rántja a kormányt, hanem megpróbálja összekanalazni a gépet abból a helyzetből, amibe te sodortad bele. Ez sajnos nem sikerült neki túl jól, ebben a buliban viszont te is benne voltál.

    Pipa is lettem, szóval később mikor utolértem sem engedett vissza, feltartott, nem volt meg a sérült autóval a tempóm, hogy megelőzzem, aztán amikor sikerült utána meg kiállt, nem értem
    Ez meg már a Ti dolgotok... ez itt nem a feszkó levezető topik...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 06. 12. 19:25.

  4. #4
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Szia

    Megnéztem a veszélyes visszatértést, én nem láttam annyira veszélyesnek, hogy 1 büntetőpontot érjen.
    Mivel engem hátulról meglöktek elhagytam a pályát illetve még előttem is volt vmi incidens, egy autó amit ki kellett kerüljek amit kívülről tettem meg nem a forgalmas íven belülről. A mögöttem haladók láttak, hogy én a pálya szélére térek vissza és nem a belső forgalmas ívre. Nem tolatva, nem szembe.

    A másik, hogy Oláh Gergely szándékos lökése (nagyon csúnya dolog, nem gondoltam, hogy itt találkozok ilyennel ez olyan publisserveres volt) következtében a falba mentem és körbe sárga lett a verda, tempót vesztettem és ez csak 2 büntetőpontot ér. Rám húzta a kormányt ez tisztán látszik, teljesen meg is lepődtem, hogy ilyen lehetséges. Pipa is lettem, szóval később mikor utolértem sem engedett vissza, feltartott, nem volt meg a sérült autóval a tempóm, hogy megelőzzem, aztán amikor sikerült utána meg kiállt, nem értem bár 3 versenyből egyet sem fejezett még be.

    Szóval ennyi
    Az Oláh Gergős esetet örülök h felhoztad:
    a szándékosság Gergő részéről fel sem merült bennem látva az esetet

    viszont jót beszélgettünk arról h bár úgy gondoljuk h ebbe az RSR -es versenyzésbe kicsit férfiasabb küzdelmek is beleférhetnek...kis test-test elleni harc is akár (nem annyira no contact mint pl a gt3)
    viszont " az hogy hátulról megpöckölöd a másikat, aki megpróbálja összekanalazni a kocsiját, és ezt kihasználva te tempóelőnyre, területre, pozicióra teszel szert, az nem fair, nem oké.
    az ilyen kis puszik után, az a fair, ha legalább a következő kanyarig nem bántod az ellenfeledet, nem helyezkedsz, nyomulsz. Újraépíted, és nem folytatod a támadást"...

    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 06. 12. 19:35.

  5. #5
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    igazatok van a veszélyes visszatéréssel ezt nem is láttam, bocs Soós Krisztián!
    az Oláh Gergős eset belső íven valóban egy kicsit megtoltam, meg nem előztem azzal de annak szerintem nem következménye ami utánna jött, akkor már annak a szakasznak a közepén jártunk az egyenesben, érzékelni kellet volna helye is volt nem értem miért húzodott vissza középren addigra már összeszedte de mindegy jó lesz így, továbbléptem
    Utoljára módosította: Balogh András; 2017. 06. 12. 20:48.

  6. #6
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    igazatok van a veszélyes visszatéréssel ezt nem is láttam, bocs Soós Krisztián!
    az Oláh Gergős eset belső íven valóban egy kicsit megtoltam, meg nem előztem azzal de annak szerintem nem következménye ami utánna jött, akkor már annak a szakasznak a közepén jártunk az egyenesben, érzékelni kellet volna helye is volt nem értem miért húzodott vissza középren addigra már összeszedte de mindegy jó lesz így, továbbléptem
    szerintem abban azért közrejátsszottál , hogy Gergő nem jól mérte fel a helyzertet...meg is büntettük , de ez volt az enyhítő körülmény...épp összekanalazta és nem jól érzékelte h hol vagy

    viszont az előbb arra akartam kilyukadni h téged gyakorlatilag az mentett meg egy büntitől , h így pórul jártál...
    ha a pöckölgetés után sikerül az előzés akkor valószínűleg nem is úsztad volna meg figyu(k) nélkül miatta

    szóval ilyenkor vegyük el inkább és lehet újult erővel támadni...

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    de annak szerintem nem következménye ami utánna jött, akkor már annak a szakasznak a közepén jártunk az egyenesben, érzékelni kellet volna helye is volt nem értem miért húzodott vissza középren addigra már összeszedte de mindegy jó lesz így, továbbléptem
    Nézd csak meg még egyszer alaposan a replay-t, Gergő az lökésed hatására végig birkózik a géppel, próbálja megfogni, lesodródik az útról, majd a rázókőről elég szerencsétlenül sikerül visszajönne a pályára... valószínűleg túl sok volt a gáz, de az is látszik, hogy visszafele is egy kis powerslide van a mozgásában, egyértelműen látszik, hogy nem egy kontrollált manőver volt a részéről, hanem csak szimplán elszúrta.

    Próbálj meg egy lépést hátrébb állni és elvonatkoztatni afelől, hogy melyik autóban ki ül és úgy logikusan végignézi az eseményeket. Gergőnek nem sikerült 100%-osan visszanyerni az uralmat a gépe fölött a lökésed és az ütközésetek között.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •