Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 44 (44 összesen)
  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A korrekt versenyzést nem a szabályok fogják garantálni, hanem a belső indíttatás. Én azért versenyzem úgy, ahogy, mert így érzem fair-nek. Más meg úgy, ahogy ő..
    Így van és pont ez gond, mert akkor nincs egységes álláspont és mindenki úgy csinálja, ahogy Ő jónak látja. Teszem azt, most éppen Szarka András-sal volt inkorrekt majdnem a teljes mezőny, mert míg Ő betartott egy szabályt a többiek meg nem. Szerinted ez egy fair vele szemben? Lehet tudott volna 1-2 hellyel előrébb is végezni, ha Ő is a közmegegyezéshez tartja magát...

    Illetve kérdem én, az ilyen fajta igazságtalanság elkerülése érdekében, honnan fogja legközelebb megtudni Szarka András, hogy akkor mi is a módi, ha nincsenek fix szabályok?

    Ez egy olyan "magyaros" jellegzetesség, hogy mindenre hozunk egy szabályt, amivel "moshatjuk kezeinket". Ahelyett, hogy inkább a helyes mentalitás csíráit ültetnénk el másokba.
    Tényleg, persze teljesen magyar mentalitás, hogy egy sport eredményességét befolyásoló meghatározó tényezőkre szabályokat alkotunk. A teniszben is csak nálunk figyeli 3-4 vonalbíró és két számítógép, hogy bent van-e labda, vagy nincs... a nyugati világversenyeken ez úgy megy, hogy a két versenyző ad-hoc alapon közösen megállapodik, hogy meddig mehet ki a labda, aztán kb jól van az úgy alapon ütögetnek kicsit, csak hogy jól érezzék magukat.

    *Persze lehet itt van a kutya elásva, hogy mi Wimbledon-t próbálunk rendezni, te meg csak egy laza esti ütögetésre vágysz a spanokkal. Csak ahhoz viszont akkor meg nem kell bajnokság, meg pontverseny...

    Nem az lenne a helyes mentalitás csírája, hogy a pályán közlekedünk? Pont ezt próbáljuk elültetni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 05. 31. 14:04.

  2. #27
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Ez van. Túl kell lépni rajta, aztán legközelebb jobban figyelni.
    A büntetés nem érdekel, pláne most, hogy gyakorlatilag a mezőny egyöntetűen végiggurul a boxutcán. Csak értelmetlennek tartom, elsősorban ennek szerettem volna hangot adni.

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetés nem érdekel, pláne most, hogy gyakorlatilag a mezőny egyöntetűen végiggurul a boxutcán. Csak értelmetlennek tartom, elsősorban ennek szerettem volna hangot adni.
    Azon pár ember részére viszont aki betartotta szabályokat, neki igen komoly kompenzáció a mezőnnyel szemben... elvégre ők voltak az előző futam károsultjai, nekik senki nem szólt, hogy akkor lehet vagdosni a pályát, mert jól van az úgy, úgy adja ki.

  4. #29
    Idézet Eredetileg Menzás írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve, minden versenyző ugyanolyan szemmel lett vizsgálva?
    Én általában mindkét szemmel nézem, néha ha elfárad az egyik akkor a másikkal nézem vagy fordítva A többiekről nem tudok nyilatkozni.

  5. #30
    Perger Bálint Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 03. 13.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Én általában mindkét szemmel nézem, néha ha elfárad az egyik akkor a másikkal nézem vagy fordítva A többiekről nem tudok nyilatkozni.

    Most erre tényleg mi szükség van?

  6. #31
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    No akkor a vágás témához és remélhetőleg annak lezárásához:

    Adott egy szabály mely így szól:
    Pálya levágás: minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni. Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a verseny, vagy a kvalifikáció során. Vágással szerzett jogtalan előnyt kötelező a lehető legrövidebb időn és úton belül visszaadni. Ha valaki nem így jár el, illetve ha valaki egy futamon 3x is levágja a pályát és ez bármilyen módon a VB tudomására jut, akkor büntetést von maga után!

    Nem szerepel benne semmilyen kitétel, hogy ha a valaki vág akkor másnak is lehet, vagy hogy bizonyos pályákon ez a szabály nincs érvényben. Ezt lehet vaskalaposnak mondani, lehet rossznak mondani, de jelenleg ez van érvényben. Én azt mondom jól ellenőrizhető, autóból is jól látható. Ráadásul a fehér vonal mindenkinek ugyanott van. A program vágás ellenőrzése hasonló elven működik, néhol szigorúbb, néhol megengedőbb, viszont sok esetben rosszul érzékel (pl, ha kilöknek) és ezért ki van kapcsolva. Én abban is benne vagyok, hogy ezt visszakapcsoljuk és akkor a VB hátradőlhet, nem kell senkit ellenőriznünk.Az idei szezon mindjárt egy teljes ellenőrzéssel kezdődött, ahol egy új módszert kezdtünk alkalmazni. Mellette megtartottuk azokat az elveket, amiket eddig is vallottunk, hogy nem minden vágás vágás. Az új módszer szerint bizonyos számú vágást engedtünk (tévedni emberi dolog alapján) és e felett sávosan osztjuk ki a büntetést. Hungaroringre levetítve ez úgy nézett ki, hogy aki a 2 futamon (2x16=32 kör) 24x vágott azt nem büntetjük. Tehát, ha csak minden negyedik körében volt szabályos valaki és a többi körében 1-1 vágást csinált, akkor pontosan 0 figyelmeztetést kapott. Én ezt nem érzem égbekiáltón kivitelezhetetlennek. Csak érdekességképp a legrosszabb (név nélkül, a kihirdetésnél nem sorrend volt), a 32 körében 150 (!!!) vágást hozott össze. Az körönként több mint 4! A mezőny átlaga 61 vágás volt 32 kör alatt, azaz majdnem körönként kettő. Akkor most visszakérdeznék, ez így szerintetek rendben van? Hozzátenném azt is, hogy egyáltalán nem szőrösszívűén vizsgáljuk az eseteket mint ahogy itt mindig beállítják egyesek, ha csípi a vonalat már nem szoktuk annak számolni (pedig végülis kellene). Ahhoz képest amit a két óvó srác egymásnak összeszámolt mi csak kb a háromnegyedét véltük vágásnak. Értem én azt is, hogy ez egy hobbi, de ha lemész délután focizni a haverokkal, ott is más szabályok vonatkozhatnak rád? Ott is rendben van, hogy ááá izé jó volt a meccs, ne foglalkozzunk olyan apróságokkal, hogy nem is volt benn a labda a hálóba, de gólnak számoljuk miközben az elején lefektettük a szabályokat? Közben más meg betartja? Csinálhatunk olyan bajnokságot (nem fogunk), hogy nem számít semmi, mindenki mennyen amerre lát, de mi értelme lenne?
    Higgyétek el, hogy én/mi akkor vagyok a legboldogabb, ha senkit nem kell büntetni, ez az egyik legutálatosabb része az egész szervezőseinek, de a kormány a Ti kezetekben van, mi csak betartatjuk a szabályokat.

  7. #32
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetés nem érdekel, pláne most, hogy gyakorlatilag a mezőny egyöntetűen végiggurul a boxutcán. Csak értelmetlennek tartom, elsősorban ennek szerettem volna hangot adni.
    Értelmetlen? már miért lenne az? Én aki szabályosan közlekedett, bemegyek versenyezni, és az első futamon kb borítékolható, hogy az első 5-ben leszek. De ha a Szarka András is elindul, neki is borítékolható a Top 5. Nem tudom. Szerinted volt értelme szabályosan közlekedni?

  8. #33
    Idézet Eredetileg Menzás írta Hozzászólás megtekintése
    Most erre tényleg mi szükség van?
    Azért mert teljesen ráfeszültetek a témára és nem tudjátok abbahagyni El kell fogadni, hogy vannak szabályok és azok mindenkire egyformán érvényesek.

    De akkor visszatérve a kérdésedre: Biztosan van kis különbség a VB tagok között de ez minimális és jelen esetben nem 1-2 vágáson múlt, hogy valaki 3-5 figyelmeztetést kapjon. Nem szoktunk kivételezni senkivel! Sorsoljuk a vágások ellenőrzését, VB tagot szigorúbban ellenőrzünk

    Szerintem mindenki koncentráljon inkább az esti Nordschleife-i megmérettetésre!

  9. #34
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetés nem érdekel, pláne most, hogy gyakorlatilag a mezőny egyöntetűen végiggurul a boxutcán. Csak értelmetlennek tartom, elsősorban ennek szerettem volna hangot adni.


    Hát, ha nekem is át kellene mennem rajta, akkor lehet nekem is értelmetlen lenne.

    Mondjuk van egy olyan verzió is...
    Ha az egész mezőny szélesít, akkor mindenki megkapja a max büntetést, és akkor mindenki ugyanolyan feltételekkel indul, és akkor tök jó lesz, mert csak annyi változik, hogy mindenkinek egyszer át kell menni a boxon egyszer. Ami tök változatos és érdekes versenyeket eredményezhet.

    Persze ez így tök jó. Szerintem ennek így van értelme. Aztán már lehetne is keresni, hogy melyik kanyart hogy lehet szélesíteni és levágni, aztán a végén már csak annyi lenne a lényeg, hogy a startvonalról kell elrajtolni, a Célba meg megérkezni. Szerencsére sok sikánt ki lehet egyenesíteni. Az hogy a pályavonal merre van, az végül is már mindegy.
    No ez lesz az a bajnokság amiben én nem fogok indulni. Más kérdés, hogy itt ilyen bajnokságot szerintem nem fognak rendezni.

    Komolyan Erik. Nem tudom hova szeretnél kilyukadni.

  10. #35
    Perger Bálint Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 03. 13.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Azért mert teljesen ráfeszültetek a témára és nem tudjátok abbahagyni El kell fogadni, hogy vannak szabályok és azok mindenkire egyformán érvényesek.

    De akkor visszatérve a kérdésedre: Biztosan van kis különbség a VB tagok között de ez minimális és jelen esetben nem 1-2 vágáson múlt, hogy valaki 3-5 figyelmeztetést kapjon. Nem szoktunk kivételezni senkivel! Sorsoljuk a vágások ellenőrzését, VB tagot szigorúbban ellenőrzünk

    Szerintem mindenki koncentráljon inkább az esti Nordschleife-i megmérettetésre!
    Csak azért nem reagálok mert nem akarok tovább hangulatot kelteni.
    Krisztián én úgy gondolom,hogy szervezőként illik a hülyének tűnő kérdésre is normálisan, türelemmel válaszolni.
    Egyébként én maximálisan szabály párti vagyok!

  11. #36
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Menzás írta Hozzászólás megtekintése
    Csak azért nem reagálok mert nem akarok tovább hangulatot kelteni.
    Krisztián én úgy gondolom,hogy szervezőként illik a hülyének tűnő kérdésre is normálisan, türelemmel válaszolni.
    Szerintem van az a pont/szint, amikor a szervezőknek is joggal elfogy a türelme.
    Én például azért nem válaszoltam neked, mert nem akartam hangulatot kelteni...

    Ha az volt a kérdésed, hogy egyes versenyzők más elbírálásban részesülnek-e mint mások, akkor már maga a puszta kérdés is sértő, ha meg az, hogy az egyes VB tagok egyforma szempontok szerint nézik-e a vágást, akkor azt meg nem így kell magyarul feltenni... már ha el szeretnéd kerülni a félreértéseket.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 05. 31. 15:43.

  12. #37
    Idézet Eredetileg Menzás írta Hozzászólás megtekintése
    Csak azért nem reagálok mert nem akarok tovább hangulatot kelteni.
    Krisztián én úgy gondolom,hogy szervezőként illik a hülyének tűnő kérdésre is normálisan, türelemmel válaszolni.
    Egyébként én maximálisan szabály párti vagyok!
    Az én türelmem a végtelennel egyenlő Megpróbáltam egy poénnal leütni azt a bizonyos labdát amit feldobtál

  13. #38
    Perger Bálint Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 03. 13.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Az én türelmem a végtelennel egyenlő Megpróbáltam egy poénnal leütni azt a bizonyos labdát amit feldobtál
    Ha poén volt akkor bocsi
    Valszeg tényleg nagyon rafeszültem...

  14. #39
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Jelezném, hogy nem jó az összesítés. Csapattársamnak, Pinczés Ádámnak 6 figyelmeztetése van, mert mind a három "csoportban" megtalálható.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  15. #40
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Jelezném, hogy nem jó az összesítés. Csapattársamnak, Pinczés Ádámnak 6 figyelmeztetése van, mert mind a három "csoportban" megtalálható.
    Javítva! Köszi hogy szóltál!

  16. #41
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A korrekt versenyzést nem a szabályok fogják garantálni, hanem a belső indíttatás. Én azért versenyzem úgy, ahogy, mert így érzem fair-nek. Más meg úgy, ahogy ő, de nem tartozom azok közé, akik túl gyakran témák a VB-partikon.

    Ez egy olyan "magyaros" jellegzetesség, hogy mindenre hozunk egy szabályt, amivel "moshatjuk kezeinket". Ahelyett, hogy inkább a helyes mentalitás csíráit ültetnénk el másokba. Részemről befejeztem ezt a diskurzust, tényleg semmi értelme.
    Igazabol szabalyok azert kellenek foleg, mert egy ujonnan erkezonek fogalma sincs, hogy mi a szokas, hogyan versenyzik a banda. Ha van egy szabalyzat, elolvassa, megerti es elfogadja, akkor tudja mibol induljon ki. Persze ez ugyis alakul, ahogy versenyzik az ember, de inkabb iranymutataskent kell felfogni. Persze a legtobben a rendszeresen versenyzok kozul sem olvastak meg vegig a szabalyzatot, pont a dolog amator mivolta miatt.

  17. #42
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk van egy olyan verzió is...
    Ha az egész mezőny szélesít, akkor mindenki megkapja a max büntetést, és akkor mindenki ugyanolyan feltételekkel indul, és akkor tök jó lesz, mert csak annyi változik, hogy mindenkinek egyszer át kell menni a boxon egyszer. Ami tök változatos és érdekes versenyeket eredményezhet.
    Es amikor mar mindenki buntetest kap, akkor lenne egy versenyzo, aki nem vagna es igy jutna elonyhoz es kezdodhetne elolrol az egesz, csak forditva. Es szerintem ezzel irtad le legjobban a helyzetet.

  18. #43
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Igazabol szabalyok azert kellenek foleg, mert egy ujonnan erkezonek fogalma sincs, hogy mi a szokas, hogyan versenyzik a banda. Ha van egy szabalyzat, elolvassa, megerti es elfogadja, akkor tudja mibol induljon ki. Persze ez ugyis alakul, ahogy versenyzik az ember, de inkabb iranymutataskent kell felfogni. Persze a legtobben a rendszeresen versenyzok kozul sem olvastak meg vegig a szabalyzatot, pont a dolog amator mivolta miatt.
    Persze, kellenek szabályok és be is kell őket tartani. És mivel be is szoktam őket tartani, elég ritka, hogy megóvnak

  19. #44
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Szerintem tényleg jobban járnátok, ha már ezt elengednétek, mert felesleges időt pocsékoltok el erre.

    Szabályok mindenhol vannak, és kellenek is. Azt pedig, hogy ki mennyire tartja be, a saját dolga, de utána vállalja a felelősséget érte, ha mégis szabálytalan volt. A való életben sem láttok bele abba, mert a közvetítésekben nincs mindenkinek beadva a rádiója, hogy esetleg kire szóltak már rá futam közben, hogy figyu, ezt már ne csináld, mert a következőnél büntetés van. Szóval inkább arra használjuk az energiáinkat, hogy koncentráltan, szabályosan, és legfőképp korrekten versenyzünk, hogy mindenki jó szájízzel álljon fel a futam után a monitor elől.

    Sok sikert estére a Zöld pokolhoz mindenkinek.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •