Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (31 összesen)
  1. #1
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948

    Váltót, de milyet is?

    RSR széria kapcsán szóba került, hogy mennyivel élvezetesebb H váltóval menni, ráadásul például az Assetto Corsa váltásnál hátrányban részesíti a kormányváltósokat, azaz akár gyorsabban is lehet vele menni ha az ember ügyes.


    Most, hogy már 1 hónapja meg van az SHH váltóm, bátran tudom ajánlani. Rendkívül masszív, nagy az ellenállása, egyedül csak a váltógomb nem az igazi rajta, de azt meg le lehet cserélni. Nagyjából 35 ezer forintba kerül szállítással együtt:

    http://www.shiftershh.es/soon.html (jelenleg nem megy)


    Thrustmaster TH8A-t próbáltam még, de az az SHH-hoz képest gyerekjátéknak tűnik és még drágább is, 45 ezer forint:

    https://jatekkonzol-kiegeszito.aruke...8a-p244529457/


    Magasabb árkategóriában ott van még a Fanatec ClupSport váltó, de az már 100 ezer forint környékén mozog.

    https://www.fanatec.com/eu-en/shifte...ter-sq-eu.html


    Ha az ember megtanul H váltóval menni, sokkal élvezetesebb, megéri a plusz pénzt
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #2
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Az SHH-nál a váltó gombot én lecseréltem, sokkal jobb lett:

    http://oi67.tinypic.com/sqnqkx.jpg
    http://oi63.tinypic.com/97vejc.jpg

    Nem egy nagy összeg, én az alábbi linken lévőt rendeltem hozzá, de van olcsóbban is persze. A lényeg hogy adjanak hozzá gumi szorítót, mert itt is a legkisebb kellett hozzá.
    https://www.aliexpress.com/item/Dong...608.0.0.MWsTts
    Csatolt képek Csatolt képek

  3. #3
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Szintén egy boldog SHH user, lassan másfél éve szolgál, még a 7R széria egyik első darabja.

    Utoljára módosította: PicoBp; 2017. 05. 23. 12:06.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  4. #4
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    http://www.pro-sim.co.uk/shop/shifters/h-pattern-shifter/



    Csak 1200 font. SHH valamivel olcsóbb

  5. #5
    Jön majd Heusinkveldtől is nemsokára, az remélhetőleg olcsóbb lesz.
    iRacing

  6. #6
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése


    Thrustmaster TH8A-t próbáltam még, de az az SHH-hoz képest gyerekjátéknak tűnik és még drágább is, 45 ezer forint:
    A TH8A védelmében azért azt elmondanám, hogy lehet használni kézi szekis módban is. Nálam csak emiatt lett befutó. Váltást vele tényleg meg kell szokni, Logitech váltót oda rángattam ahova akartam, olyan gyorsan, ahogy csak lehetett. Ezzel még nem tudok olyan gyorsan váltani, sokkal hosszabb úton jár, de valóban lehetne benne több ellenállás.

  7. #7
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    A TH8A védelmében azért azt elmondanám, hogy lehet használni kézi szekis módban is. Nálam csak emiatt lett befutó. Váltást vele tényleg meg kell szokni, Logitech váltót oda rángattam ahova akartam, olyan gyorsan, ahogy csak lehetett. Ezzel még nem tudok olyan gyorsan váltani, sokkal hosszabb úton jár, de valóban lehetne benne több ellenállás.
    SHH is működik seq módban.

  8. #8
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    A TH8A védelmében azért azt elmondanám, hogy lehet használni kézi szekis módban is. Nálam csak emiatt lett befutó. Váltást vele tényleg meg kell szokni, Logitech váltót oda rángattam ahova akartam, olyan gyorsan, ahogy csak lehetett. Ezzel még nem tudok olyan gyorsan váltani, sokkal hosszabb úton jár, de valóban lehetne benne több ellenállás.
    az SHH -nak is van szeki módja ...ráadásul csak egy kapcsolót kell elfordítani a váltáshoz H -mód és szeki mód közt...
    TH védelmében esetleg a konzolkompatibilitást és a esetleg a dizájnt lehet felhozni szerintem... amúgy előrelépés mindenképp szerintem a TH8A-hoz képest...
    pláne szekvenciális módban...

  9. #9
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    az SHH -nak is van szeki módja ...ráadásul csak egy kapcsolót kell elfordítani a váltáshoz H -mód és szeki mód közt...
    TH védelmében esetleg a konzolkompatibilitást és a esetleg a dizájnt lehet felhozni szerintem... amúgy előrelépés mindenképp szerintem a TH8A-hoz képest...
    pláne szekvenciális módban...
    Akkor nem szóltam. Egyébként pont most gondolkozok rajta, hogy nyomtatok "short shiftert" a kulisszának, csak nekem is ez a bajom, hogy tettszik a fém...

  10. #10
    Sziasztok! Váltó vásárláson agyalok. Shh v moddolt Logitech lenne a jobb szerintetek? Köszi!

  11. #11
    Én egy éve nyüstölök egy SHH-t és teljesen meg vagyok vele elégedve. Ugyan nem néz ki olyan szépen, viszont érzésre rendben van és egy kapcsoló kattintás és 180 fokos fordítás kell a szekvenciális és H-váltó mód közötti váltáshoz. Az ár/érték aránya szerintem remek.

  12. #12
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én egy éve nyüstölök egy SHH-t és teljesen meg vagyok vele elégedve. Ugyan nem néz ki olyan szépen, viszont érzésre rendben van és egy kapcsoló kattintás és 180 fokos fordítás kell a szekvenciális és H-váltó mód közötti váltáshoz. Az ár/érték aránya szerintem remek.
    Érzetre milyen? Van egy kis ellenállása?

  13. #13
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Érzetre milyen? Van egy kis ellenállása?
    Itt egy minta, de ez mondjuk egy régebbi modell, azóta egy precízebb konstrukciót árulnak

  14. #14
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én egy éve nyüstölök egy SHH-t és teljesen meg vagyok vele elégedve. Ugyan nem néz ki olyan szépen, viszont érzésre rendben van és egy kapcsoló kattintás és 180 fokos fordítás kell a szekvenciális és H-váltó mód közötti váltáshoz. Az ár/érték aránya szerintem remek.
    Osztom, én 2016 márciusa óta nyúzok egy SHH 7R-t, az volt az akkori "új generációs" modell. 3 év alatt mindössze két mikrokapcsolót kellett cserélnem benne, mindkettőt user error miatt. A mostaniak ráadásul már hall szenzorosak, mágneses elven érzékelnek, konfigurálhatók a kapcsolási pontok, állítható a váltó ellenállása, és valamivel jobb a kidolgozás is.

    Szóval csak hajrá, szerintem ár/érték arányban a legjobb választás! G27 váltóra köröket ver működésben, funkciókban és érzetre, egyedül a külsőségekben marad alul. (bár nekem bejön a kicsit old-school Ferraris forma )
    Csatolt képek Csatolt képek
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  15. #15
    Köszönöm szépen a hozzászólásokat. SHH lesz!

  16. #16
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm szépen a hozzászólásokat. SHH lesz!
    Majd ird meg légyszi hogy most mennyi idő alatt szállitanak ki. Amikor én rendeltem ez úgy 2 hónap volt, felkapottak
    Az alap váltó gombok (lehet azóta javitottak rajta) nem a legjobb minőségüek, én rendeltem hozzá másikat aliexpressről, erősen ajánlom:

    https://www.aliexpress.com/item/Univ...AbTest=ae803_4

    Azt hiszem hogy a 10mm-es kell neki, de itt van 8-10-12es gumi is, bármelyik jó

  17. #17
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Majd ird meg légyszi hogy most mennyi idő alatt szállitanak ki.
    Mondjuk ez most belerondít a képbe.


    De ezt leszámítva én úgy tudom, hogy ha épp nincsenek elárasztva megrendeléssel, akkor vállalják, hogy három napon belül feladják. Tavaly nekem szállítással együtt volt max két hét.

  18. #18
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Kellett itt emlegetni az SHH-t, vettem is egyből egy 6 sebességes plate-et

    Teljesen felesleges szerintem a 7., nem is értem miért az az alap plate, maximum csak arra jó hogy 5. helyett véletlenül elváltson az ember. Van egyáltalán 7 sebességes manuál váltós kocsi?

    Szerk: Google segit, van két kocsi is: 2014 Corvette, Porsche 911
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2019. 04. 20. 10:04.

  19. #19
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Kellett itt emlegetni az SHH-t, vettem is egyből egy 6 sebességes plate-et

    Teljesen felesleges szerintem a 7., nem is értem miért az az alap plate, maximum csak arra jó hogy 5. helyett véletlenül elváltson az ember. Van egyáltalán 7 sebességes manuál váltós kocsi?

    Szerk: Google segit, van két kocsi is: 2014 Corvette, Porsche 911
    A hetedik ezekben az autokban reteszelve van, 140-150 km/h felett lehet egyaltalan valtani. Raadasul hatodikban erik el a vegsebesseget, a hetedik csak egy autopalyas kimelofokozat, szimulatoron semmi ertelme.

  20. #20
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    6 sebességes elég sok van Ac-ben is és kell egy hátramenetnek is, így már az 5+R kevés lenne....

  21. #21
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Nem tudom mennyire lehet ezt szavakba foglalni, de...
    Mennyire hangos a működése az SHH-nak, pl. egy Logitech váltóhoz képest, vagy a Fanatec váltójához képest?


  22. #22
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mennyire lehet ezt szavakba foglalni, de...
    Mennyire hangos a működése az SHH-nak, pl. egy Logitech váltóhoz képest, vagy a Fanatec váltójához képest?
    Fém csattan a femen, szóval elég hangos...
    Mondjuk kB mindegy nálam, mert a pedál szerintem hangosabb nálam ha heel and toe-zok...
    Mondjuk a kislányom simán alszik 2 méterrel arrébb ha épp délben játszok

  23. #23
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Fém csattan a femen, szóval elég hangos...
    Mondjuk kB mindegy nálam, mert a pedál szerintem hangosabb nálam ha heel and toe-zok...
    Mondjuk a kislányom simán alszik 2 méterrel arrébb ha épp délben játszok
    Nem keverted össze a TH8A-val? Az SHH-ban nem csattan semmi fémen, a ház, gate, de emlékeim szerint még a váltószerkezet főbb elemei is műanyagból vannak. Ami fém mozog benne, az a váltórúd, a feszítő rugó és a csapágy az aljában, ami egy profilozott műanyag elemen gördül (ez adja a fokozatokat).

    Logitech váltóknál hangosabb, de egyáltalán nem vészes, főleg ha nem csak dobálod a fokozatokat, hanem végig rajta van a kezed amíg be nem kattan.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  24. #24
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Nem keverted össze a TH8A-val? Az SHH-ban nem csattan semmi fémen, a ház, gate, de emlékeim szerint még a váltószerkezet főbb elemei is műanyagból vannak. Ami fém mozog benne, az a váltórúd, a feszítő rugó és a csapágy az aljában, ami egy profilozott műanyag elemen gördül (ez adja a fokozatokat).

    Logitech váltóknál hangosabb, de egyáltalán nem vészes, főleg ha nem csak dobálod a fokozatokat, hanem végig rajta van a kezed amíg be nem kattan.
    hát én ilyen fémes hangot hallok belőle leghangosabban, de nem kizárt h tévedek és a műanyagon csattan a fém ekkorákat...
    nem vészes szerintem se , de inkább hangosnak mondanám mint halknak...
    szerintem a loginál és a fanatecnél is hangosabb... (mondjuk szerintem jobb is azoknál)

  25. #25
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Nem keverted össze a TH8A-val? Az SHH-ban nem csattan semmi fémen, a ház, gate, de emlékeim szerint még a váltószerkezet főbb elemei is műanyagból vannak. Ami fém mozog benne, az a váltórúd, a feszítő rugó és a csapágy az aljában, ami egy profilozott műanyag elemen gördül (ez adja a fokozatokat).

    Logitech váltóknál hangosabb, de egyáltalán nem vészes, főleg ha nem csak dobálod a fokozatokat, hanem végig rajta van a kezed amíg be nem kattan.
    A váltó rúd az fém és a plate is fém, ez a kettő ér össze szóval fém a fémen csattan, tényleg viszonylag hangos.

    A 6 sebesség persze kell (pl ktm x-bow), azért is veszek olyan plate-et. Anno felvetettem nekik hogy viszont eladóként árulhatnának váltógombokat is, mert az alap borzalmas és aliexpresszről pár száz forinttért nagyon jókat lehet kapni, de azt mondták nem foglalkoznak ilyennel (pedig pénz biztosan lenne benne)

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •