Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (95 összesen)
  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Awareness írta Hozzászólás megtekintése
    Rögtön a rajtot követően, az első gyors jobbosban sikerült ráhúznom a kormányt valakire, amiből elég nagy baleset kerekedett. Sajnos a verseny kezdetéig nem tudtam működésre bírni a helicorsa appot, ami segített volna észrevenni a belső íven haladó autót Mindenesetre ha nem is a helicorsát, de vmi másik figyelmeztető appot mindenképp be kell élesítenem, mert elég nagy a holttér a tükör és a szélvédő között.
    A piros kis nyilak alapból mutatják, ha van vki körülötted... illetve a rajt utáni tumultusban eleve érdemes mindig helyet hagyni magunk mellett mindkét oldalról, ha nem vagyunk 100%-ig biztos benne, hogy senki sincs mellettünk. Ilyenkor ha a pálya szélére akarsz húzódni, akkor egy nagyon óvatos ívben tedd, közben figyeld a tükröt, háta feltűnik benne vkinek a oldalról a fara és akkor még jó eséllyel visszavonulót tudsz fújni.

    Nem kell feltétlenül a Helicorsa hozzá, sőt még látni sem kell az ellenfeleket ahhoz, hogy biztonságosan el tudj rajtolni, elég hozzá használni a füled, az agyad és a tükreidet.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 05. 26. 09:46.

  2. #27
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A piros kis nyilak alapból mutatják, ha van vki körülötted... illetve a rajt utáni tumultusban eleve érdemes mindig helyet hagyni magunk mellett mindkét oldalról, ha nem vagyunk 100%-ig biztos benne, hogy senki sincs mellettünk. Ilyenkor ha a pálya szélére akarsz húzódni, akkor egy nagyon óvatos ívben tedd, közben figyeld a tükröt, háta feltűnik benne vkinek a oldalról a fara és akkor még jó eséllyel visszavonulót tudsz fújni.

    Nem kell feltétlenül a Helicorsa hozzá, sőt még látni sem kell az ellenfeleket hozzá, hogy biztonságosan el tudj rajtolni, elég hozzá használni a füled, az agyad és a tükreidet.
    Ha lesz replay mindenképp vissza fogom nézni, mert ahogy emlékszem, pont azért mertem az ívre húzni, mert nem láttam nyilat és a tükörben sem látszódott senki.
    De láttam valami másik appot, ami csak verbálisan írja ki, hogy ha van mellettem valaki. Majd kipróbálom.

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  3. #28
    Most néztem, az első verseny replay-t nem tölti be. Kis google után úgy látom, nem egyedi a probléma, és még nem tudni mi okozza. Loading car 4 után visszadob a menübe. Ami működik azt miért kell "megjavítani"?

  4. #29
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Awareness írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lesz replay mindenképp vissza fogom nézni, mert ahogy emlékszem, pont azért mertem az ívre húzni, mert nem láttam nyilat és a tükörben sem látszódott senki.
    De láttam valami másik appot, ami csak verbálisan írja ki, hogy ha van mellettem valaki. Majd kipróbálom.

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    Spotternek hivják hogyha dumálnak hozzád menet közben.

    A körülötted lévő kocsik tájékozódásához ha hiszitek ha nem elég 1db hátsó tükör. Ha magad elött látod a kocsit, akkor elötted van. Ha a tükörben akkor mögötted. Maradék esetben meg melletted. És az ellenfellek vagy hátulról mennek előre, vagy fordítva, azaz senkisem teleportálódik pikkpakk melléd.

  5. #30
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Spotternek hivják hogyha dumálnak hozzád menet közben.

    A körülötted lévő kocsik tájékozódásához ha hiszitek ha nem elég 1db hátsó tükör. Ha magad elött látod a kocsit, akkor elötted van. Ha a tükörben akkor mögötted. Maradék esetben meg melletted. És az ellenfellek vagy hátulról mennek előre, vagy fordítva, azaz senkisem teleportálódik pikkpakk melléd.
    Ennyi az egész nincs benne nagy titok. Viszont a tegnapi 2. futam rajtjánál és is kaptam a jóból.
    Viszont most pont az lehetett a gond, hogy teleportálódott, mivel nagyon magas (200-400) volt a pinged és ilyenkor előfordul, hogy másodpercekre eltűnik majd hirtelen visszatérnek az autók.
    A háttérben futó dolgokat kell letiltani, kikapcsolni először is. Utána jöhetnek az appok, bár azok is zabálnak fps-t.
    Legjobb a gyári piros nyilacskák és a tükör

  6. #31
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Spotternek hivják hogyha dumálnak hozzád menet közben.

    A körülötted lévő kocsik tájékozódásához ha hiszitek ha nem elég 1db hátsó tükör. Ha magad elött látod a kocsit, akkor elötted van. Ha a tükörben akkor mögötted. Maradék esetben meg melletted. És az ellenfellek vagy hátulról mennek előre, vagy fordítva, azaz senkisem teleportálódik pikkpakk melléd.
    Ebben alapvetően igazad van, de most speciális esetről van szó, mert ahogy mondtam, a második futam rajtja előtt elindult a háttérben egy nagy méretű frissítés egy másik játékhoz, amitől bizony nem kevesebb, mint 4-500-as pingem lett. Ahogyan Milán már a korábbiakban le is írtam, hogy "a második elején valakik nagyon teleportálgattak", így valószínűsíthető, hogy a valakik közül az egyik én voltam, így még az is előfordulhatott, hogy mégiscsak "odateleportált" mellém valaki. De mindenesetre nem akarom eltolni a felelősséget magamról, vállalom hogy elszúrtam, de nem volt szándékos és elnézést mindenkitől, akit ez érintett.

  7. #32
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Ennyi az egész nincs benne nagy titok. Viszont a tegnapi 2. futam rajtjánál és is kaptam a jóból.
    Viszont most pont az lehetett a gond, hogy teleportálódott, mivel nagyon magas (200-400) volt a pinged és ilyenkor előfordul, hogy másodpercekre eltűnik majd hirtelen visszatérnek az autók.
    A háttérben futó dolgokat kell letiltani, kikapcsolni először is. Utána jöhetnek az appok, bár azok is zabálnak fps-t.
    Legjobb a gyári piros nyilacskák és a tükör
    Igen, így lesz. Tiltani fogok mindent.

  8. #33
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Awareness írta Hozzászólás megtekintése
    a háttérben elindult a war thunder 2,5 gigás frissitése
    Lehet hogy ezt is bele kellene írni az üdvözlő üzenetbe. Amennyiben nem kapcsoltad be a steamen azt, hogy ne frissítsen játék alatt akkor most tedd meg

    Mostanában elég sok iracing videót nézek és az ottani spotter nagyon jó, ezerszer jobb mint a helicorsa. Azt hiszem hogy valami hasonlót AC esetén is be lehet üzemelni külső progival. Nem olyan durva segítség de 1 monitoros rendszereknél jól jöhet. Kár, hogy nincs azon a szinten a masters még amit ott szoktam látni, 4-5 kanyaron keresztül egymás mellett autóznak, igaz, iracingben nagyobb (reálisabb) a szélárnyék hatása
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 05. 26. 10:52.

  9. #34
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Crew chief AC-hoz teljesen jó...hangulatban sokat dob és spotter is van benne...
    Ac-ban szerintem rendben van a szelarnyek...máshol van túl nagy hatása ...
    Én publicban is megyek olyanokat h 4-5 kanyarig egymás mellett...meg itt is volt már rá nem egy alkalom...
    És ehhez nem spotter kell ,meg nem 3 monitor, pláne nem iRacing ,hanem hasonló tempójú ellenfelek akik figyelnek is egymásra ...

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  10. #35
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Amennyiben nem kapcsoltad be a steamen azt, hogy ne frissítsen játék alatt akkor most tedd meg
    Speciel amiről szó volt, az a War Thunder, ami ugyan steamről elérhető, de van egy launchere, ami alapesetben a gép bekapcsolásakor elindul a taskbaron. Ráadásul volt olyan update, ami után magától visszaállította, hogy automatán elinduljon bekapcskor. Nekem is volt már régebben, hogy szépen megbújva várt, hogy egyszer csak vadul frissíteni kezdjen... Egy ideje minden felesleges programból kilépek játék előtt (dropbox és társai, böngésző), még a steam chaten is offlinera teszem magam



    A pálya gumizódás amúgy hogy működik assettoban? Nem nagyon találtam erről infót, a tapadásra meg végig 99%-ot írt Shakedown alatt, de ha jól emlékszem Riverside versenyen is. Nem tudom ez az aktuális amit jelez, vagy a kezdő érték?

    Ez meg lehet hülye kérdés, de az egész aszfaltcsík egyszerre gumizódik mindenütt, vagy csak ott, ahol tényleg mennek rajta? Vagy csak ahol megjelennek a fekete gumicsíkok? Gumitörmelék ahogy érzem nincs sehol.

  11. #36
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg a.milan írta Hozzászólás megtekintése
    Speciel amiről szó volt, az a War Thunder, ami ugyan steamről elérhető, de van egy launchere, ami alapesetben a gép bekapcsolásakor elindul a taskbaron. Ráadásul volt olyan update, ami után magától visszaállította, hogy automatán elinduljon bekapcskor. Nekem is volt már régebben, hogy szépen megbújva várt, hogy egyszer csak vadul frissíteni kezdjen... Egy ideje minden felesleges programból kilépek játék előtt (dropbox és társai, böngésző), még a steam chaten is offlinera teszem magam



    A pálya gumizódás amúgy hogy működik assettoban? Nem nagyon találtam erről infót, a tapadásra meg végig 99%-ot írt Shakedown alatt, de ha jól emlékszem Riverside versenyen is. Nem tudom ez az aktuális amit jelez, vagy a kezdő érték?

    Ez meg lehet hülye kérdés, de az egész aszfaltcsík egyszerre gumizódik mindenütt, vagy csak ott, ahol tényleg mennek rajta? Vagy csak ahol megjelennek a fekete gumicsíkok? Gumitörmelék ahogy érzem nincs sehol.
    Mindenütt jobb lesz a tapadás...

    Jelenlegi beállítások szerint 20 fős mezonynel 30 kor alatt nő 1 %-t...
    Ha jól tudom akkor anno Michelisz Norbi segített belőni az ütemét...

    ( Egyébként ha minden igaz akkor az appok nem jelzik ki a 100%t ,csak akkor ha 100-rol indul )

  12. #37
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Mostanában elég sok iracing videót nézek és az ottani spotter nagyon jó, ezerszer jobb mint a helicorsa. Nem olyan durva segítség de 1 monitoros rendszereknél jól jöhet. Kár, hogy nincs azon a szinten a masters még amit ott szoktam látni, 4-5 kanyaron keresztül egymás mellett autóznak, igaz, iracingben nagyobb (reálisabb) a szélárnyék hatása
    Nekem erről az a véleményem, hogy az alapvető észt pótolják applikációval (amerikaiak ) ... nem tudok elképzelni normál esetben olyan helyzetet, hogy egy autó úgy kerüljön mellém, hogy ne tudjak róla, vagy legalább nem számítsak rá.

    Két esetben tartom indokoltan a spotter használatát (és úgy tudom, hogy a valóságban is csak itt használják), az egyik az ovál, a másik az olyan endurance futamok, ahol több kategória fut egyszerre a pályán. Nekünk itt egy ilyen versenyünk sincs.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 05. 26. 12:27.

  13. #38
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg a.milan írta Hozzászólás megtekintése
    Ez meg lehet hülye kérdés, de az egész aszfaltcsík egyszerre gumizódik mindenütt, vagy csak ott, ahol tényleg mennek rajta? Vagy csak ahol megjelennek a fekete gumicsíkok? Gumitörmelék ahogy érzem nincs sehol.
    Van egy szám érték amit használ és kész, annyival csökkenti mindenhol. Nem egy Rfactor 2 sajnos ahol realroad van, szóval számít hogy hol van a kerék a pályán és még vizuálisan is látod a gumicsíkot idővel.

    A szél ugyan úgy érdekesen lett megcsinálva így, hogy a session elején generál egy irányt meg egy erőt és kész. Nem lenne bonyolult ezt randomizálni szerintem. Legalábbis biztosan egyszerűbb mint a hatását lemodellezni, ami már kész.

  14. #39
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    A körülötted lévő kocsik tájékozódásához ha hiszitek ha nem elég 1db hátsó tükör. Ha magad elött látod a kocsit, akkor elötted van. Ha a tükörben akkor mögötted. Maradék esetben meg melletted. És az ellenfellek vagy hátulról mennek előre, vagy fordítva, azaz senkisem teleportálódik pikkpakk melléd.
    Ezt annyira jól összeszedted, hogy válaszolok rá, így mégegyszer megjelenik.

  15. #40
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Spotternek hivják hogyha dumálnak hozzád menet közben.

    A körülötted lévő kocsik tájékozódásához ha hiszitek ha nem elég 1db hátsó tükör. Ha magad elött látod a kocsit, akkor elötted van. Ha a tükörben akkor mögötted. Maradék esetben meg melletted. És az ellenfellek vagy hátulról mennek előre, vagy fordítva, azaz senkisem teleportálódik pikkpakk melléd.
    Istenem, barcsak lenne nekem is hátsó tukrom!

    Nekem csak belso meg kulso van...

    Amugy minden szava arany!

  16. #41
    Onboard:



    Ha az utolsó kanyart nem rontom el, a delta alapján 1:47.1 és egy kevés is lehetett volna

    Setup: https://www.dropbox.com/s/53k6712xlg...nga_q.zip?dl=0

  17. #42
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg a.milan írta Hozzászólás megtekintése
    Onboard:



    Ha az utolsó kanyart nem rontom el, a delta alapján 1:47.1 és egy kevés is lehetett volna

    Setup: https://www.dropbox.com/s/53k6712xlg...nga_q.zip?dl=0
    Szerintem mondjuk ki amire mindenki gondol, ez már csalás ahogy mész, tuti meghackelted az AC-t valahogy

  18. #43
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem mondjuk ki amire mindenki gondol, ez már csalás ahogy mész, tuti meghackelted az AC-t valahogy
    Chiptuning meg monsteres matricák +60 lóerő

  19. #44
    Idézet Eredetileg a.milan írta Hozzászólás megtekintése
    Chiptuning meg monsteres matricák +60 lóerő
    Én inkább Loctite-ra gyanakszom a gumikon

  20. #45
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    úgy látom elég szoros a verseny a Prekvalifikációban

  21. #46
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    úgy látom elég szoros a verseny a Prekvalifikációban
    bakker, ki kellene mostmár nekem is próbálni a H vátót

  22. #47
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    bakker, ki kellene mostmár nekem is próbálni a H vátót
    Ha nincs rá elég időd, csak lassabb leszel tőle. Én eddig úgy 10 órát mentem H váltóval, de szerintem egy 20-40 kell ahhoz hogy egyáltalán elérd a seqis sebességet. Szóval hátránya is van az elején, nem is kevés

  23. #48
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nincs rá elég időd, csak lassabb leszel tőle. Én eddig úgy 10 órát mentem H váltóval, de szerintem egy 20-40 kell ahhoz hogy egyáltalán elérd a seqis sebességet. Szóval hátránya is van az elején, nem is kevés
    Én úgy vagyok vele, hogy letojom mennyivel vagyok lassabb vagy gyorsabb H váltóval, vezetési élmény és átélés szempontjából sokkal jobb, főleg ezzel a verdával

  24. #49
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997


    Pontverseny állása

    Sajnos úgy néz ki csapatbajnokság mégsem indul , hisz nem érkezett elég csapatnevezés
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 05. 31. 19:50.

  25. #50
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    GTR-Masters Vallelunga promo
    Ez állat lett! (Igaz, a muzsika BMW CSL-hez lett volna igazán asszociatív, dehát félelmetes békazene most nekem sem jut eszembe.)
    Most már még jobban utálom, hogy holnap nem érek rá.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •