Találatok: 1 - 9 (9 összesen)
  1. #1
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302

    AC GT3 - Hungaroring - Büntetések

    Kedves Versenyzők!

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!

    Replay R1


    Replay R2

    R Idő L T Érintettek Incidens Vétkes Bünt. Replay
    1 0:38:00 1 2 Zelfel Tamás - Terhes Csaba leszorítás Zelfel Tamás 1
    1 0:41:00 1 2 Zelfel Tamás - Terhes Csaba lökés Terhes Csaba 2
    1 1:51:00 1 13 Tóth Szabolcs - Kuczi Balázs lökés Tóth Szabolcs 0,1 méltányolva
    1 19:44:00 10 9 Tóth Szabolcs - Téglási Ferenc lökés Tóth Szabolcs 2 méltányolva
    1 1:05:00 12 T1/2 Kuczi Balázs - Szabó Zoltán lökés Kuczi Balázs 0 magát büntette
    2 0:44:23 1 1 Kanyuk Ferenc - Horváth Krisztián lökés Kanyuk Ferenc 5
    2 1:09:xx 14 13 Bela Sipkai - Laszlo Zrubecz lökés versenybaleset 0
    2 Tóth Ádám BUÁ kihagyása Versenybíróság 0
    2 Jónás Bertalan BUÁ kihagyása Jónás Bertalan BUÁ

    Imolai eseteket felülvizsgálta a Versenybíróság, melyek értelmében Tóth Ádám figyelmeztetését töröltük, Jónás Bertalan büntetését viszont eggyel szigorítottuk.

    A BUÁ letöltések értelmében pedig, a korábban kihirdetett figyelmeztetés továbbra is áll, viszont csak az első mulasztást fogja méltányolni valamelyest a VB. A második és további szankciókat diszkvalifikálással büntetjük!

    Tóth Ádám esete egyedi elbírálás alá esik, mivel nem a versenyző múlasztott, hanem a Tisztelt Versenybíróság számolta el magát, így természetesen Ádámot nem érinti semmilyen büntetés emiatt.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2017. 05. 15. 19:47.

  2. #2
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302

    Összevont büntetések

    3 db Boxutca Áthajtás: Jónás Bertalan
    Boxutca Áthajtás: Mohl Krisztián, Nagy Levente, Antal Gábor, Kovács Dávid, Nagy Laci, Széchy Szabolcs, Tóth Ádám, Tóth Szabolcs, Kanyuk Ferenc, Terhes Csaba
    2 db Figyelmeztetés: Téglási Ferenc, Mezei Krisztián,Gedő Miki,Kanyuk Ferenc,Fehér Norbert,Sinka Dániel,Lóczi János, Jónás Bertalan
    1 db Figyelmeztetés: Horváth Krisztián,Vona Zoltán,Tóbiás Krisztián,Kornél István,Antal Gábor,,Lányi Tamás,Zelfel Tamás
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2017. 05. 15. 19:53.

  3. #3
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    A Balázzsal történt esetről kérhetek részletesebb értékelést? Ha nem volt esetleg egyetértés, kíváncsi lennék mindkét(/három/négy) oldal véleményére. Én nem érzem azt hogy bármelyikünk egyértelműen hibás lenne.

    Tapatalkkal küldve az én X5 eszközömről
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  4. #4
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    A Balázzsal történt esetről kérhetek részletesebb értékelést? Ha nem volt esetleg egyetértés, kíváncsi lennék mindkét(/három/négy) oldal véleményére. Én nem érzem azt hogy bármelyikünk egyértelműen hibás lenne.

    Tapatalkkal küldve az én X5 eszközömről
    Engem is érdekelne. Szerintem legalább százszor visszanéztem az esetet, mindenféle szögből, és annak ellenére hogy én óvtam és én jártam rosszul, arra jutottam, hogy egyszerű versenybaleset volt, szerencsétlenül jött ki a helyzet, de senki sem volt vétkes. Az óvást is megbántam kicsit, feleslegesnek éreztem. Az viszont eszembe sem jutott, hogy bármit rosszul csináltam volna. Szóval én is kérnék szépen egy részletes értékelést, hogyha hibát követtem el, akkor tudjam hogy mi volt az, és a következő alkalomra tanulok belőle.

  5. #5
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Szeretnék kérni én is magyarázatot a BUÁ-mhoz. Egész szezon alatt nem kaptam semmilyen büntetést. Úgytudom, h nem volt figyelmeztetésem még. Cáfoljatok meg, ha igen.
    Természetesen, ha tényleg jogos, akkor letöltöm.
    Még 1 kérdésem lenne. Spa-ban nem tudok indulni, akkor a BUÁ-t Montreal-ban kell letölteni?

  6. #6
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Engem is érdekelne. Szerintem legalább százszor visszanéztem az esetet, mindenféle szögből, és annak ellenére hogy én óvtam és én jártam rosszul, arra jutottam, hogy egyszerű versenybaleset volt, szerencsétlenül jött ki a helyzet, de senki sem volt vétkes. Az óvást is megbántam kicsit, feleslegesnek éreztem. Az viszont eszembe sem jutott, hogy bármit rosszul csináltam volna. Szóval én is kérnék szépen egy részletes értékelést, hogyha hibát követtem el, akkor tudjam hogy mi volt az, és a következő alkalomra tanulok belőle.
    A ti esetetekben volt két koccanás. Az első kissebb belefér a versenyzésbe, azzal semmi gond nem volt. A második esettel sem foglalkoztunk volna, ha nem óvjátok meg, de így megvitattuk a kérdést. Arra jutottunk, hogy mivel Zoli előrébb volt és az ideális ívet követte és ehez joga volt. Balázs viszont ebben akadályozta, sőt a pálya közepe felé mozdult, ez eredményezte a koccanást. Büntetést végül is nem osztottunk, mert nem történt poziciócsere és különösebb következménye sem volt, de Balázst tartjuk vétkesnek, ha muszáj valakit megnevezni.

    Idézet Eredetileg rfex1 írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék kérni én is magyarázatot a BUÁ-mhoz. Egész szezon alatt nem kaptam semmilyen büntetést. Úgytudom, h nem volt figyelmeztetésem még. Cáfoljatok meg, ha igen.
    Természetesen, ha tényleg jogos, akkor letöltöm.
    Még 1 kérdésem lenne. Spa-ban nem tudok indulni, akkor a BUÁ-t Montreal-ban kell letölteni?
    Egy adott eset elbirálásánál lényegtelen, hogy hány óvásban voltál érintett korábban. Az biztos, hogy nem gyakran találkozunk a neveddel a VB gyűlésen, így tovább.

    Amiért a büntetést kaptad, az a Horváth Krisztiánnal való ütközésed és annak körülményei. Az, hogy valakit kilöksz hátulról, már önmagában ér egy BÚÁ-t. Többszörösen súlyósbító körülmény, hogy levágtad a pályát az ütközés előtt, az ütközés után keresztberántottad a pályán az autót 2 további versenyzőt is pályán kívülre kényszerítve - az egyikkel ütköztél is. Mindezt pedig az első kör első kanyarjában. Ez ért még további 2 figyelmeztetést.



    A BUÁ-t a következő versenyen kell letöltened, amin indulsz.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2017. 05. 15. 22:16.

  7. #7
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Ok, köszönöm a választ.

    Az alábbin viszont nagyon meglepődtem.

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése

    Az biztos, hogy gyakran találkozunk a neveddel a VB gyűlésen, így tovább.
    Ha jól emlékszem, a mostani esetet leszámítva nem okoztam balesetet...stb. Igyekszem kimaradni ezekből az incidensekből. Esetleg más óvott ellenem? Ami nem gond, csak nem értem, h mi miatt vagyok sokszor említve.

  8. #8
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg rfex1 írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, köszönöm a választ.

    Az alábbin viszont nagyon meglepődtem.



    Ha jól emlékszem, a mostani esetet leszámítva nem okoztam balesetet...stb. Igyekszem kimaradni ezekből az incidensekből. Esetleg más óvott ellenem? Ami nem gond, csak nem értem, h mi miatt vagyok sokszor említve.
    Eliras volt, javitottam, bocs.

  9. #9
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Eliras volt, javitottam, bocs.

    Ohhh, tényleg. Bocs, nem néztem vissza elég részletesen, pedig még ki is emelted.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •