Találatok: 1 - 16 (16 összesen)
  1. #1
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    FIA GT licensz

    Ma jelentették be, hogy a Simbin további bővítette licensz szerződését a FIA GT bajnokság szervezőivel, egészen 2011-ig rendelkeznek a jogokkal.

    http://www.simbin.se/index.php?page=news&newsid=76
    és http://www.fiagt.com/newsitem.php?key=894

  2. #2

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Ma jelentették be, hogy a Simbin további bővítette licensz szerződését a FIA GT bajnokság szervezőivel, egészen 2011-ig rendelkeznek a jogokkal.

    http://www.simbin.se/index.php?page=news&newsid=76
    és http://www.fiagt.com/newsitem.php?key=894

    Akkor ezek szerint le lehet még húzni néhány rókabőrt erről a megnyúzott cuccról. A kár csak az, hogy újabb és újabb grafikus és fizikai motor kell majd. Kíváncsi vagyok, hogy a fizika még 2011-ben is ilyen lesz-e, mint most. Bár lehet, hogy addigra már egyikünk sem fog szimes versenyzéssel foglalkozni.

    GTR fanatikusok/bétatesztelők/tanácsadók ne vegyék magukra, nem mondtam komolyan.

  3. #3

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Akkor ezek szerint le lehet még húzni néhány rókabőrt erről a megnyúzott cuccról. A kár csak az, hogy újabb és újabb grafikus és fizikai motor kell majd. Kíváncsi vagyok, hogy a fizika még 2011-ben is ilyen lesz-e, mint most. Bár lehet, hogy addigra már egyikünk sem fog szimes versenyzéssel foglalkozni.

    GTR fanatikusok/bétatesztelők/tanácsadók ne vegyék magukra, nem mondtam komolyan.
    Szerintem 2011-ben már biztos nem a Gmotor2-re fog épülni!
    Komolyra fordítva a szót, nem tudom hogy mit tennék mint Simbin, egy biztos, tény hogy az ISI engine-nek is vannak komoly hiányosságai (replay, speedbug, stb) viszont tény az is hogy rengeteg időt és energiát felemészt egy új engine írása, más engine meg nincs a piacon (tudtommal Kaemmer nem árulja az övét - sajnos).
    Egy biztos, meglátjuk majd!

    Egyébként ha rajtam múlik még szimezni fogok, mindig arra gondolok: na nem baj majd nyugdíjas koromban megint lesz időm! (Peti bácsi miért rontotta el a kanyart???...hát tudod fiam néha rángatódzik a kezem akkor is ha nem akarom!!!) ROFL!

    UI: tényleg, az ISI készít majd Gmotor3-at????
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 02. 25. 00:36.

  4. #4
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: FIA GT licensz

    Mondjon ki-mit akar,akkor sem tudnak ugy törésmodellt csinálni,mint azt a Papyrus féle Nascar sorozatban csinálták!
    Mindig is dodgem verseny lessz ez!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  5. #5
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Akkor ezek szerint le lehet még húzni néhány rókabőrt erről a megnyúzott cuccról.
    Őszintén remélem, hogy egyet sem fognak, mármint ha a megnyúzott cucc alatt az ISI engine-t értjük.

    ISI engine korlátjait ismerjük, lehet moddolgatni, stb. A Simbin igazából óriási dolgokat hozott ki belőle (pl. Joinlag megszűntetése, dedikált szerver, livereport, livetrack, stb.), de tele van korlátokkal. Tudjuk hogy ezzel az ISI engine-el soha nem lesz handicap rendszer, soha nem lesz egy gazdag funkcionalitású szerver, soha nem lesz felvezető kocsi a NonDX szerveren, soha nem lesz normális replay-ünk viszont mindig lesz 1fps bug-unk, és további baromságok....

    A FIA GT licensz ugyanakkor azt is jelenti, hogy a Simbin-en kívűl más nem tud FIA GT alapú játékot csinálni 2012-ig (mint pl. F1-et is csak Sony), ami megint érdekesebbé teszi a történetet.

    Elnézve az elmúlt fél év történéseit:
    • pl. a teljes eredeti "modder" csapat (Ian Bell és barátai) kivált a Simbin-ből és Blimey! Games néven fut tovább, és gyakorlatilag a Blimey! fejleszti GTR2-t (bár Simbin szerződések bizonyára még kötik őket, ezért a játék mint Simbin játék jelenhet meg, gondolom én)
    • Láttuk azt is pár hete, hogy a 10Tacle ( a "balfék kiadó") részesedést vásárolt a Blimey!-ban, ami újabb fordulat. Mit akarnak ők ketten?
    • A FIA GT licenszek a Simbin tulajdonában vannak, és
    • amint kiváltak az eredeti emberek a Blimey-hoz, azt láthattuk, hogy a Simbin hirtelenjében tömegével kezdett el felvenni profi programozókat (nem moddereket!!!) akiknek büszkén hirdette az eddigi játékfejlesztési tapasztalatait (BF2, stb.)
    Ezt látván tényleg el lehet gondolkozni, hogy ha a Blimey! csinálja a GTR2-t, akkor vajon mit csinál most a Simbin-nél ez a tömérdek sok profi programozó? Nekem fogalmam sincs, de biztos nem unatkoznak.

  6. #6

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Ezt látván tényleg el lehet gondolkozni, hogy ha a Blimey! csinálja a GTR2-t, akkor vajon mit csinál most a Simbin-nél ez a tömérdek sok profi programozó? Nekem fogalmam sincs, de biztos nem unatkoznak.
    Valoszinü a Falcon kodnéven futo autos játékukon dolgoznak, ugyanis az lesz a GTR2 után.

  7. #7
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg K.András írta
    Valoszinü a Falcon kodnéven futo autos játékukon dolgoznak, ugyanis az lesz a GTR2 után.
    Azon a Blimey dolgozik, nem a Simbin.

  8. #8

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg K.András írta
    Valoszinü a Falcon kodnéven futo autos játékukon dolgoznak, ugyanis az lesz a GTR2 után.
    Mi ez a falcon?

  9. #9
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: FIA GT licensz

    Én úgy vagyok vele, hogy ha csinál bárki egy jó enginet, ami üt mindent, akkor úgyis megcsinálják hozzá a GT kocsikat, licensz nélkül is.

    Egyébként pedig eszembe jut egy mondás az egészről:

    Amikor hegyek vajúdnak, egér születik...

  10. #10
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: FIA GT licensz

    Bocs Tomi, de csak elgondolkoztam

  11. #11
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Amikor hegyek vajúdnak, egér születik...
    Ez nagyon tetszik!
    Én szkeptikus voltam a GTL el szemben,és finoman szolva lefikáztam.
    Aztán meggyőzött,és szerencsére pozitivan csalodtam benne.
    Azotta is,ha akarok egy jot autozni,mindig a GTL CD hez nyulok!
    Bárcsak igy járnék a GTR 2 vel is!
    De jol törni sohasem fognak ezek a kocsik.Ha ez modosulna,tényleg über lenne a dolog,mert fizikát már tudnak irni,de valahol biztos kompromisszum a törésmodellel szemben gondolom.
    Valahogy a kettő nem jön össze.
    Persze azért a fizika valamejjest kárpotol!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Bocs Tomi, de csak elgondolkoztam
    Ugyan Feri, én is csak azt tettem.

  13. #13

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    Mi ez a falcon?
    Csak annyit tudok rola, hogy dolgoznak rajta, nevéböl adodoan biztosan lesz benne ford más infom sajnos nincsen!

  14. #14

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Ez nagyon tetszik!
    Én szkeptikus voltam a GTL el szemben,és finoman szolva lefikáztam.
    Aztán meggyőzött,és szerencsére pozitivan csalodtam benne.
    Azotta is,ha akarok egy jot autozni,mindig a GTL CD hez nyulok!
    Bárcsak igy járnék a GTR 2 vel is!
    De jol törni sohasem fognak ezek a kocsik.Ha ez modosulna,tényleg über lenne a dolog,mert fizikát már tudnak irni,de valahol biztos kompromisszum a törésmodellel szemben gondolom.
    Valahogy a kettő nem jön össze.
    Persze azért a fizika valamejjest kárpotol!

    Sajnos a hardware befolyásolja ezeket, volt egy musor spekin anno, hogy hogyan készülnek ezek meg mennyire valoságos stb, abban mondták hogy ezek a játékok arányaiban valoságosak, és ahogy nö a számgépek ereje ugy lesz egyre pontosabb!Szal nem arrol van szo, hogy tudnak e irni hanem az hogy ezekre a gépekre tudnak e irni olyan törésmodellt ami mindenkinek megfelel.Pár év és talán tizedes pontosággu szimuláciokat kapunk!

    Egyébként én örülök, hogy a simbin a maga modján sikeres!Mert azért mégsem rosszak ezek a játékok, és ha ár-értéket nézem százszor jobban megéri egy GTL-t megvenni 9 ezer ft-ért mint egy rfactort 8 ezerért, amiben egy deka liszensz sincsen vagy egy LFS amin 3 ember kö gazdaggá változott és mégsem hajlandoak beáldozni liszenszre stb...

  15. #15

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg K.András írta
    Csak annyit tudok rola, hogy dolgoznak rajta, nevéböl adodoan biztosan lesz benne ford más infom sajnos nincsen!
    Ez nem a készülő szim neve, ez csak egy kódnév (oda is van írva), a GTR2 pld "copperhead" kódnév alatt futott.

  16. #16

    Re: FIA GT licensz

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    Ez nem a készülő szim neve, ez csak egy kódnév (oda is van írva), a GTR2 pld "copperhead" kódnév alatt futott.
    Igazad van, akkor ezt benéztem

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •