Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (70 összesen)
  1. #26
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Pályák közül melyik "gyári"? Tényleg nem tudom.

    Amúgy meg ha a nem "gyári" nem jó, akkor azt kukázni kell? Vagy meg kell várni, míg frissítik? Érdekes lesz.
    Itt meg tudod nézni a gyári tartalmakat és még pár hasznos infó is van : https://www.studio-397.com/2017/05/o...ality-support/

  2. #27
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Nagy nehezen sikerült elinditani de a Max FPS szám 12-15. Erre tud valaki valamit? Majdnem minden alacsonyra van véve a játékban.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  3. #28
    Sajnos nálam is nagyon ingadozik az FPS. Mindent közepesre-magasra állítva a grafikai beállításokban, néhány autóval 80-100 között lehet tartani, de egy nagyobb mezőnnyel már 30 alá is bemegy a célegyenesekben. A menü TV kamerája meg - mikor még a depth of field effektet is ráteszik - elég rendesen szaggat, ott csak 15 FPS-em volt kb.

    Szerk.: Még annyi, hogy kint a configban a Post Effects minőségét egyelőre érdemes Mediumra levenni. Ultrán jól néz ki nagyon, de egyelőre - nálam legalábbis - brutálisan terheli a gépet.
    Utoljára módosította: balage06; 2017. 05. 02. 07:02.

  4. #29
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Facebook-on azt írják, hogy a DX9-es pluginek okozhatnak problémát. Konkrétan írják, hogy a harmadik féltől származó plugineket ki kell kapcsolni, a TrackMap plugint pedig TÖRÖLNI kell. Lásd itt (ezek alapján nem a nem gyári pálya/kocsi okoz gondot, bár a linkelt leírásokat nem néztem még):

    Cool so the build is up on Steam! Make sure you follow the instructions here https://www.studio-397.com/…/open-beta-with-directx-11-and…/
    ESPECIALLY if you have plugins for DX9 as they can cause issues!
    In other news, some Steam teething issues means that for updated content please download/subscribe from our workshop store here http://steamcommunity.com/id/studio-...workshopfiles/
    Remember, plugins can cause problems, so please look at the following:
    To disable all third party plugins
    Open the file CustomPluginVariables.JSON located in rFactor2/UserData/Player
    Add a '0' to all third-party plugin entries, example:

    Code:
    },
    "DeltaBest_x64.dll":{
    " Enabled":0

    Remove TrackMap Plugin 'd3d9.DLL' from ...rFactor2/Bin64
    If you have any issues make sure to first clear you Shaders and Cbash. The Two folders are located in rFactor2/UserData/Player/Logs. Only remove the contents of these folders, leave the empty folders.
    You may need to 'verify your game cache' if you are still having issues.

  5. #30
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Pályák közül melyik "gyári"? Tényleg nem tudom.

    Amúgy meg ha a nem "gyári" nem jó, akkor azt kukázni kell? Vagy meg kell várni, míg frissítik? Érdekes lesz.
    Steam workshopban a iratkozz fel a Studio 397 által készítettre, azok a gyáriak! Újból fel kell iratkozni, mert már nem az ISI a hivatalos!

  6. #31
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Nagyon sok vele a probléma, jelenlegi hírek szerint bezavarhat:
    - néhány videokártya, amit 1 gigásnak lát és rosszul használja
    - bármilyen régi mod, pl trackmap
    - bármilyen régi autó és pálya, amit nem frissítettek

    Egyelőre nagyon béta, tesztelgetni lehet de ennyi. Azért kedvcsináló videó is van:

  7. #32
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon sok vele a probléma, jelenlegi hírek szerint bezavarhat:
    - néhány videokártya, amit 1 gigásnak lát és rosszul használja
    - bármilyen régi mod, pl trackmap
    - bármilyen régi autó és pálya, amit nem frissítettek

    Egyelőre nagyon béta, tesztelgetni lehet de ennyi.
    És akkor most nézegeted a videókat vagy inkább jössz RaceRoom-ozni

  8. #33
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    És akkor most nézegeted a videókat vagy inkább jössz RaceRoom-ozni
    Rohanok játszani egy olyan játékkal ami steamen 56%on áll. Szerintem hagyjuk a témát tényleg.

    Én még nem próbáltam, nem volt időm rá, de elég erős a gép így azért bizakodom a sok negatív hozzászólás ellenére. A dx9es változat ugyan úgy működik tovább, szóval attól még lehet szimulátorozni

  9. #34
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Rohanok játszani egy olyan játékkal ami steamen 56%on áll. Szerintem hagyjuk a témát tényleg.
    Ez azért gyenge érv, mert mivel ingyenesen hozzáférhető, ezért Pistike felrakja, aztán 0.1 óra játékban töltött idővel értékeli, hogy ez a játék fos, billentyűzettel nem lehet irányítani, ronda és még FIZETNI is kell!! Aztán megy tovább cs-zni (esetenként AC-zni)

  10. #35
    "Loptam" egy infót a SIMCO facebook oldaláról (Köszönjük Nekik )

    Több helyen írták, így kipróbáltuk és leesett az állunk. Az rF2 telepítésekor létrejött a player.json amibe minden dolgot tárol az rF2. Írták többen, érdemes törölni, ezzel több lesz az fps, mert túl régi file. Íme, az előző 25-30 FPS majd a triplájára ugrott.
    FONTOS! Minden beállításod elveszik, újra vissza kell állítgatni, de ez nem sok idő. (rFactor2/UserData/player/player.JSON) Törlés közben ne menjen a launcher.


  11. #36
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Pont ezt akartam írni, ilyenre nem gondoltak...

    Mondjuk ettől még szép nem lesz de legalább az fps-en segít

  12. #37
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Nálam ez sem segített,valószínű az AMD-s videokártyával összeférhetetlen a játék még.(R9 290)
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  13. #38
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam ez sem segített,valószínű az AMD-s videokártyával összeférhetetlen a játék még.(R9 290)
    i7+280x ugyanez

  14. #39
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Nálam az egész rf2 hasalt meg, már múltkor is szívózott mikor a Masters szerverre akartam felmenni, most is egy darabig betölt aztán szétugrik. Már a pályát/módot letöröltem, ezt a player.JSOn-t is hátha de semmi nem segített.....viszont SRS WEC szerverre fel tudtam menni, így nem teljesen reménytelen a dolog
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  15. #40
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    "Loptam" egy infót a SIMCO facebook oldaláról (Köszönjük Nekik )

    Több helyen írták, így kipróbáltuk és leesett az állunk. Az rF2 telepítésekor létrejött a player.json amibe minden dolgot tárol az rF2. Írták többen, érdemes törölni, ezzel több lesz az fps, mert túl régi file. Íme, az előző 25-30 FPS majd a triplájára ugrott.
    FONTOS! Minden beállításod elveszik, újra vissza kell állítgatni, de ez nem sok idő. (rFactor2/UserData/player/player.JSON) Törlés közben ne menjen a launcher.

    Ez azért szomorú hír, mert én tiszta telepítést csináltam és az FPS-em így sem volt valami fényes. Akkor ha csak szimplán frissítettem volna, feleannyi lenne?

  16. #41
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez azért szomorú hír, mert én tiszta telepítést csináltam és az FPS-em így sem volt valami fényes. Akkor ha csak szimplán frissítettem volna, feleannyi lenne?
    Elég korlátozott jelenleg. A régi pályák és autók problémákat okozhatnak és nem is lesznek szépek. Ezek a dx11es contentek elvileg amiket ajánlanak:
    http://steamcommunity.com/id/studio-.../?appid=365960

    Szóval ezekre feliratkozol, letörlöd a játékot, újra felteszed és csak ezeken játszol akkor használható a dx11. Viszont jelenleg 2. monitorra még nem lehet kitenni

    Ez egy nyílt béta, lesz még belőle pár, remélhetőleg egyszer jó lesz de addig is ott a dx9 továbbra is

  17. #42
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Elég korlátozott jelenleg. A régi pályák és autók problémákat okozhatnak és nem is lesznek szépek. Ezek a dx11es contentek elvileg amiket ajánlanak:
    http://steamcommunity.com/id/studio-.../?appid=365960

    Szóval ezekre feliratkozol, letörlöd a játékot, újra felteszed és csak ezeken játszol akkor használható a dx11. Viszont jelenleg 2. monitorra még nem lehet kitenni

    Ez egy nyílt béta, lesz még belőle pár, remélhetőleg egyszer jó lesz de addig is ott a dx9 továbbra is
    Gyári tartalmakat néztem, Indy + DW12, illetve Silverstone + a GT500-as Nissan. De csak PP nélkül, alacsonyabb AA beállítással fut jól egyelőre.

  18. #43
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Na meglestem én is Rossz ötlet volt
    Leirom hogy mire jutottam a configommal: AMD FX 8320 4,5GHz, 16GB RAM, GTX 970 G1
    Az elején sokat szivtam vele, mert egy csomó fájlt törölni kellett, mire elindult.... Great Job Stutio 397
    Minden esetben 20 AI-t raktam be. In game graf settings medium és magas a kinti video settingsben viszont 2 variációt próbáltam. Very LOW, és Ultra. A gyári Toban pályán tesztelve.Az eredmények a következőek lettek.

    Very LOW
    1920x1080:
    Onboard box, onboard pálya közepén, TV kamera :198,196,141 FPS
    5760x1080:
    Onboard box, onboard pálya közepén, TV kamera :121,142,111 FPS

    Ultra
    1920x1080:
    Onboard box, onboard pálya közepén, TV kamera :94,95,84 FPS
    5760x1080:
    Onboard box, onboard pálya közepén, TV kamera :46,53,8 FPS

  19. #44
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    NA gyári Toban pályán tesztelve.
    Tudtommal kizárólag ezek a dx11es tartalmak, szóval Tobanon ne teszteld mert az is bezavar
    http://steamcommunity.com/id/studio-.../?appid=365960

  20. #45
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Tudtommal kizárólag ezek a dx11es tartalmak, szóval Tobanon ne teszteld mert az is bezavar
    http://steamcommunity.com/id/studio-.../?appid=365960
    .
    Megnéztem Silverstonet is. Hasonló értékek lettek ott is. Talán 5-10 fps-sel kevesebb.

  21. #46
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Újabb infó: Environment Reflection eszi le a gépet, szóval a json törlése mellett azt le kell venni legalább low-ra. Kezd kicsit vicces lenni

  22. #47
    Én végül i5-4690 és GTX 960 kombóval ezeknél a beállításoknál állapodtam meg 1920x1080 felbontás mellett:

    Kinti beállítások:
    Sync: None, AA: Level 3, Post Effects: None

    Játékon belül:
    Opponent Detail: Medium
    Shadows: High
    Road Reflection: Low
    Environment Reflection: Off
    Shadow Blur: Optimal
    Soft particles: Off

    Minden más maxon

    Így 23 fős mezőnnyel is 125-95 között mozgott az FPS

    Hogyha az Environment Reflectiont bekapcsolom Low értékkel, akkor visszaesik 75-100 közé.

  23. #48
    Azt hiszem én még várok kicsit, mire kitökölitek ezt teljesen

  24. #49
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én végül i5-4690 és GTX 960 kombóval ezeknél a beállításoknál állapodtam meg 1920x1080 felbontás mellett:

    Kinti beállítások:
    Sync: None, AA: Level 3, Post Effects: None

    Játékon belül:
    Opponent Detail: Medium
    Shadows: High
    Road Reflection: Low
    Environment Reflection: Off
    Shadow Blur: Optimal
    Soft particles: Off

    Minden más maxon

    Így 23 fős mezőnnyel is 125-95 között mozgott az FPS

    Hogyha az Environment Reflectiont bekapcsolom Low értékkel, akkor visszaesik 75-100 közé.
    És ezt milyen autó/pálya kombóval?
    Csak a Flat6 miatt kérdezem. Merthogy azzal megyünk néhányan, sajnos túl kevesen...

  25. #50
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Sajnos a flat6 az még nem frissített. Ezek vannak jelenleg:
    http://steamcommunity.com/id/studio-.../?appid=365960

    Csak az első monitoron hajlandó futni, de átállítottam mert ki akartam próbálni.


    • Nissan GT500 2013 + Silverstone 2012
    • i7 4790k, 16gb ddr3, GTX 1060
    • 2560*1080, FXAA, borderless, ultra post effects, 20 látható ellenfél
    • Minden fullon kivéve: Road és Enviroment reflections low, texture filter 2x


    Így van rajtnál minimum 60 fps-em, versenyben meg inkább 90, éjszaka 100. A megfelelő tartalommal simán használható és sokkal szebb. Ami fontos még hogy a GPU-t 100%on használja, a CPU-t 20%on, szóval ez is okozhatja a gyengébb FPS-t néhányaknál.

    ui.: kipróbáltam abszolút maxon úgy 50 fps a minimum és az átlag 70, szóval még úgy is játszható. Holnap majd teszek fel képet, szerintem nagyon szép lett
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 05. 03. 23:00.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •