Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (33 összesen)

Téma: ATI driverek

  1. #1

    ATI driverek

    Nem tudom kinek okozott problémát, de most már tény (amit én is észleltem), hogy a Catalyst 5.11, 5.12, 5.13 driverekhez képest a 6.1-ben jelentős fps esés van mind a GTR-ben mind a GTL-ben.
    Viszont a nemrég kijött 6.2-es driverrel már minden rendben.

  2. #2

    Re: ATI driverek

    Ezt én is megerősíthetem, de nekem a 6.2-höz képest a méltán híres Omega driverek jelentős teljesítmény-növekedést hoztak 9800XT-nél. Talán másnak is érdemes kipróbálni. ATI és NVIDIA kártyákhoz is van driver, aki akar, az tuningolhat is, az utilok lehetőséget adnak rá...én nem merek www.omegadrivers.net
    Balikó Attila

  3. #3

    Re: ATI driverek

    Mi az a driver???

  4. #4

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg atyka írta
    Ezt én is megerősíthetem, de nekem a 6.2-höz képest a méltán híres Omega driverek jelentős teljesítmény-növekedést hoztak 9800XT-nél. Talán másnak is érdemes kipróbálni. ATI és NVIDIA kártyákhoz is van driver, aki akar, az tuningolhat is, az utilok lehetőséget adnak rá...én nem merek www.omegadrivers.net
    Ati! Elmondanád hogyan tudom leszedni az omega drivert mert az oldalon nem találtam semmilyen utalást erre, meg a többi link sem világos elöttem!
    előre is köszi!

  5. #5

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Leslie írta
    Ati! Elmondanád hogyan tudom leszedni az omega drivert mert az oldalon nem találtam semmilyen utalást erre, meg a többi link sem világos elöttem!
    előre is köszi!
    Most már én is az omegadrivert használom, és tökéletes!
    Laci, először klikk az ATI Radeonra legfelül, majd utána a Win 2k/XP-re ha XP-d van. Ott már megjelennek a letöltési linkek, a 3.8.221-es a legfrissebb. De ha akarod akkor este ha hazaérek közvetlen linket is tudok adni.

  6. #6
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: ATI driverek


  7. #7

    Re: ATI driverek

    9600pro -ra érdemes feltenni?? Vagy csak XT-re hoz javulást??

  8. #8
    Asgaard Aesir Regisztrált aesir logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    71

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    9600pro -ra érdemes feltenni?? Vagy csak XT-re hoz javulást??
    Érdemes. Általában a driver description-ben le van írva, hogy melyik típusnál mit hoz, vagy hogy éppen mire optimalizálták, de tapasztalatom szerint akkor is hoz javulást ha nincs benne az adott kártya a leírásban. Amíg azon a gépemen játszottam, amiben 9800 PRO van, addig minden frissítéssel jobb lett (főleg a GTR), nyár vége óta viszont nem frissítettem, mert azóta másik gépem van erre a célra. Viszont kb két éve csakis Omega drivert használok ATI-kártyához, mert hiába ugyanaz a Catalyst mag van benne, valahogy mégis mindig jobb, mint a sima gyári driver.

    Teszem még hozzá, hogy az említett gépemben 2.8 HT Northwood processzor van 4GHz-re tuningolva, és ugyan nem értem az összefüggést hogy miért, de sima Catalysttal ez a procituning néha véletlenszerű fagyást okozott a GTR-ben, viszont Omega-driverrel soha. Ez csakis tapasztalat, a magyarázatát nem tudom.
    Utoljára módosította: aesir; 2006. 02. 27. 13:30.
    ...::: aesirracing.hq.hu :::...

  9. #9

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    Most már én is az omegadrivert használom, és tökéletes!
    Laci, először klikk az ATI Radeonra legfelül, majd utána a Win 2k/XP-re ha XP-d van. Ott már megjelennek a letöltési linkek, a 3.8.221-es a legfrissebb. De ha akarod akkor este ha hazaérek közvetlen linket is tudok adni.
    Köszi! megnézem!

  10. #10

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Neked is köszi Tomi! igy egyszerübb!

  11. #11

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    Most már én is az omegadrivert használom, és tökéletes!
    Laci, először klikk az ATI Radeonra legfelül, majd utána a Win 2k/XP-re ha XP-d van. Ott már megjelennek a letöltési linkek, a 3.8.221-es a legfrissebb. De ha akarod akkor este ha hazaérek közvetlen linket is tudok adni.
    Kiprobáltam az Omega drivert a 6.2 -est haát nem sokáig volt fent! Pedig elötte letöröltem a Catalist uninstallal ahogy irja, aztán telepit és látványos sebességcsökkenés a GTR-nél 50FPS helyet 18-20 körül, vagyis egymagamban is elkezdett szaggatni, a betöltés is lassabb lett, nem tudom mi lehet a gond! X850pro kártyára lett telepítve,ha van ötlet írjatok.

  12. #12
    Asgaard Aesir Regisztrált aesir logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    71

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Leslie írta
    Kiprobáltam az Omega drivert a 6.2 -est haát nem sokáig volt fent! Pedig elötte letöröltem a Catalist uninstallal ahogy irja, aztán telepit és látványos sebességcsökkenés a GTR-nél 50FPS helyet 18-20 körül, vagyis egymagamban is elkezdett szaggatni, a betöltés is lassabb lett, nem tudom mi lehet a gond! X850pro kártyára lett telepítve,ha van ötlet írjatok.
    Ez már eleve furcsa, hogy X850 pro-ra csak 50 FPS-t ad. Ebből még csökkenés egy újabb drivertől, ott egészen biztosan van valami más probléma is.

    Nekem a 6800 ultra 3.0 GHz Prescottal a közös futamon 30 autóval sem ment 50 FPS alá, és a pályát is full detailen használom, plusz nagyfelbontású autófényezés, legmagasabb árnyékok - effektek, nagyfelbontású műszerfal - kerekek, a többi autó is magas felbontásban, és 8x Anizo filter.
    ...::: aesirracing.hq.hu :::...

  13. #13

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg aesir írta
    Ez már eleve furcsa, hogy X850 pro-ra csak 50 FPS-t ad. Ebből még csökkenés egy újabb drivertől, ott egészen biztosan van valami más probléma is.

    Nekem a 6800 ultra 3.0 GHz Prescottal a közös futamon 30 autóval sem ment 50 FPS alá, és a pályát is full detailen használom, plusz nagyfelbontású autófényezés, legmagasabb árnyékok - effektek, nagyfelbontású műszerfal - kerekek, a többi autó is magas felbontásban, és 8x Anizo filter.
    Akkor a hozzávalók: P4 2,66 -3.2 megy ABIT BD7 II alaplap 4x agp. memoria 400-as de 266-on megy 1.gb ram! elavult sztem! Most akarok fejlleszteni!
    Tényleg ha már itt tartunk csak egy kérdés:AMD vagy Pentium legyen milyen alaplappal?

  14. #14

    Re: ATI driverek

    Ez egy érdekes kérdés AMD fanok természetesen AMD-t fognak javasolni, Intelesek meg fordítva...

    AMD konfig talán olcsóbb...
    Babinszki Gábor

  15. #15

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Ez egy érdekes kérdés AMD fanok természetesen AMD-t fognak javasolni, Intelesek meg fordítva...

    AMD konfig talán olcsóbb...
    Én úgy tudom hogy az Athlon 64 X2 (kétmagos) veri az Intelt jelenleg, én is arra pályázok majd még GTR2 előtt.

  16. #16
    Asgaard Aesir Regisztrált aesir logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    71

    Re: ATI driverek

    A 9800 Pro nekem egy BH7-ben volt, 4x agp, és szintén 1G RAM, de még csak szinkronban sem voltak a ramok

    Azt azért tudni kellene, hogy a kétmagos Athlont támogatja-e a játék, mert ha nem, akkor lassabb lesz.

    Egyébként tapasztalati tény, hogy játékra jobb az AMD, viszont nagyon meg kell gondolni, hogy milyen alaplapot választasz az adott processzorhoz, mert könnyen instabillá válhat. Intel proc és hozzávaló alaplap esetén fele ennyi probléma merülhet fel, igaz drágább. A játékok túlnyomó többsége pedig nVidia logoval jön ki, nem véletlenül.
    ...::: aesirracing.hq.hu :::...

  17. #17

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg aesir írta
    Ez már eleve furcsa, hogy X850 pro-ra csak 50 FPS-t ad. Ebből még csökkenés egy újabb drivertől, ott egészen biztosan van valami más probléma is.

    Nekem a 6800 ultra 3.0 GHz Prescottal a közös futamon 30 autóval sem ment 50 FPS alá, és a pályát is full detailen használom, plusz nagyfelbontású autófényezés, legmagasabb árnyékok - effektek, nagyfelbontású műszerfal - kerekek, a többi autó is magas felbontásban, és 8x Anizo filter.

    Azt szeretném megkérdezni tőled, mert látom 6800 ultrád van, hogy milyen drivert használsz hozzá, mert én is becseréltem az ATI kártyát NVIDIA-ra 6800 GT-re, és igen szép teljesítményt nyújt (proci csere is volt) de olyan fordult elő, hogy több órás tesztelés után visszaléptem a főmenübe és újból gyakorlásra mentem, de abban a pillanatban kiirta, hgy a program hibát észlelt és leállt! vissza a Windows-ba. Gondolom hogy driver hiba, mert egy régebbi NVIDIA kártyával is ezt csinálta,ATI kártyával soha! (pedig ott az NVIDIA logo)
    Előre is köszi a segítséget!

  18. #18

    Re: ATI driverek

    Laci!

    Nekem ugyanilyen kártyám van, mint neked.
    Driver: NVIDIA 81.89 és ilyen probléma sosem volt vele, mint ami nálad.

  19. #19
    Asgaard Aesir Regisztrált aesir logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    71

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Leslie írta
    Azt szeretném megkérdezni tőled, mert látom 6800 ultrád van, hogy milyen drivert használsz hozzá, mert én is becseréltem az ATI kártyát NVIDIA-ra 6800 GT-re, és igen szép teljesítményt nyújt (proci csere is volt) de olyan fordult elő, hogy több órás tesztelés után visszaléptem a főmenübe és újból gyakorlásra mentem, de abban a pillanatban kiirta, hgy a program hibát észlelt és leállt! vissza a Windows-ba. Gondolom hogy driver hiba, mert egy régebbi NVIDIA kártyával is ezt csinálta,ATI kártyával soha! (pedig ott az NVIDIA logo)
    Előre is köszi a segítséget!
    Kártyacserénél nem árt újratelepíteni a programot is (mármint a GTR-t).
    Windows Media Center Editiont használok, az ehhez a verzióhoz való omega driverem van telepítve. Teljesen stabil minden, bár érdekes módon pár hónapja egy gyári és egy konvert pályán volt 1 FPS bug, azóta nem fordult elő, igaz ennek nem sok köze lehet a kártyához sem, meg a driverhez sem.
    ...::: aesirracing.hq.hu :::...

  20. #20

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg aesir írta
    Kártyacserénél nem árt újratelepíteni a programot is (mármint a GTR-t).
    Windows Media Center Editiont használok, az ehhez a verzióhoz való omega driverem van telepítve. Teljesen stabil minden, bár érdekes módon pár hónapja egy gyári és egy konvert pályán volt 1 FPS bug, azóta nem fordult elő, igaz ennek nem sok köze lehet a kártyához sem, meg a driverhez sem.
    Namost miden új mert alaplap csere is volt PCI-e re cseréltem úgyhogy minden frissen van telepítve, 81.85 van most fent ezt adták hozzá, de majd rákeresek a 81.89 re is. Az Omega drivert-től fázok egyenlőre az ATI- nál nemtdom miért lesz rosszabb, de majd utánna nézek ezeknek is! Köszi a segítséget!

  21. #21

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Laci!

    Nekem ugyanilyen kártyám van, mint neked.
    Driver: NVIDIA 81.89 és ilyen probléma sosem volt vele, mint ami nálad.
    Köszi Pisti! Remélem driver gond lesz, majd holnap kiderül hogy mi lesz!

  22. #22
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: ATI driverek

    Idézet Eredetileg Leslie írta
    Azt szeretném megkérdezni tőled, mert látom 6800 ultrád van, hogy milyen drivert használsz hozzá, mert én is becseréltem az ATI kártyát NVIDIA-ra 6800 GT-re, és igen szép teljesítményt nyújt (proci csere is volt) de olyan fordult elő, hogy több órás tesztelés után visszaléptem a főmenübe és újból gyakorlásra mentem, de abban a pillanatban kiirta, hgy a program hibát észlelt és leállt! vissza a Windows-ba. Gondolom hogy driver hiba, mert egy régebbi NVIDIA kártyával is ezt csinálta,ATI kártyával soha! (pedig ott az NVIDIA logo)
    Előre is köszi a segítséget!
    Ugyanezt megcsinálta nekem is többször. Teljesen új konfig, új xp-vel, 6800GS-el. A videokártyát elég jól felhúztam eleinte, nem volt semmi gond. Aztán felraktam a Mclaren-t, meg a Aston martint, és utána kezdődtek az ilyen hibaüzenetek. Visszavettem a videokártyát alapra és azóta nem volt baja (6-7 órát játszottam azóta) kopp-kopp.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  23. #23

    ATI driverek

    CSásztok!
    Arról lenne szó, hogy van egy Ati radeon 9800 PRO kártyám, az alaplapom P4S800 és SIS 648 FX Chipsetes.
    ÉS ha nincs fenn a SIS AGP driver akkor működik, de az AGP port nem 8X hanem 0, HA feltsszük az AGP drivert akkor 8X, de nem működik rendesen..kiakad! HA valaki tudja a megoldás az küldjön üzenetet!(e-mail cím: rockerfiu@freemail.hu )
    Előre is köszi

  24. #24

    Re: ATI driverek

    Talán mást is érdekel rajtam kívül: Megjelent az új Omega driver a Radeonokhoz...
    Balikó Attila

  25. #25

    Re: ATI driverek

    Mi a baj? Mit kéne csinálni?

    Szponzort/támogatót keresek! Jelenleg amatőr bajnokságba versenyzek gokarttal, de szeretnék följebb jutni.


    Néger kis srác futkozik a búzamezőn, egyszer csak rálép egy taposó aknára és BUMMM...Na így lett a Chochapic.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •