Találatok: 1 - 24 (24 összesen)
  1. #1
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302

    AC GT3 - Büntetések - Le Mans

    Kedves versenyzők!

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!

    R Idő L T Érintettek Incidens Vétkes Bünt.
    1 45:05:00 1 0 Sinka Dániel - Nagy Laci - David Jagodits lökés versenybaleset 0
    1 45:08:00 1 0 Kuczi Balázs visszatérés Kuczi Balázs 1
    1 45:10:00 1 0 Fehér Norbert - Csorosz László - Vona Zoltán lökés Fehér Norbert 2
    1 45:12:00 1 0 Tóth Szabolcs - Lányi Tamás lökés Tóth Szabolcs 1
    1 45:28:00 1 3 Sinka Dániel - Vizner Gábor lökés Sinka Dániel 2
    1 45:32:00 1 3 Zelfel Tamás - Vizner Gábor lökés versenybaleset 0
    1 45:34:00 1 3 Deák Ferenc - Lányi Tamás lökés versenybaleset 0
    1 45:40:00 1 3 Lányi Tamás visszatérés Lányi Tamás 1
    1 122:00:00 19 0 Nagy Laci - Tömöl Tomi - Zelfel Tamás lökés Nagy Laci 3
    1 Vizner Gábor esc használat DSQ
    2 41:58:00 1 3 Jónás Bertalan - Horváth Krisztián lökés Jónás Bertalan 3

    Összevont büntetések:

    2 Boxutca Áthajtás: Piski Tamás
    Boxutca Áthajtás: Mohl Krisztián, Nagy Levente, Kornél István, Antal Gábor, Kovács Dávid, Kuczi Balázs, Nagy Laci, Jónás Bertalan
    2 db Figyelmeztetés: Téglási Ferenc, Mezei Krisztián, Gedő Miki, Széchy Szabolcs, Fehér Norbert, Sinka Dániel
    1 db Figyelmeztetés: Horváth Krisztián, Terhes Csaba, Tóth Ádám, Vona Zoltán, Tóbiás Krisztián, Kornél István, Antal Gábor, Tóth Szabolcs, Lányi Tamás
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2017. 04. 17. 14:13. Indoklás: Terhes Csaba -1 figyelmeztetes: hiba javitva

  2. #2
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Két komment:

    Piski Tamás 2 BUA: Silverstoneban elkövetett vétségeiért.
    Vizner Gábornak pedig egy fairplay díj jár és abban maradt a VB, hogy a verseny végén bevallott ESC használat miatt levonnánk tőle egy figyelmeztetést...de nincs miből , mert mintapolgár. Úgyhogy le a kalappal!

  3. #3
    Szigorodott a büntetés? Vagy mióta kell 3 figyelmeztetés után BUÁ-t csinálni? Eddig én azt hittem, hogy 4 utána kell.
    Legalábbis itt így szerepel: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...3%B6lt%C3%A9se

  4. #4
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg kovdav15 írta Hozzászólás megtekintése
    Szigorodott a büntetés? Vagy mióta kell 3 figyelmeztetés után BUÁ-t csinálni? Eddig én azt hittem, hogy 4 utána kell.
    Legalábbis itt így szerepel: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...3%B6lt%C3%A9se

    A mostani szezontol 3 figyelmeztetesert jar az athajtas.

    A szabalyzatban javitottuk, de az altalad emlitett topikban nem. Koszonjuk az eszrevetelt!

  5. #5
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Sziasztok!

    Kaptam egy figyelmeztetést szabálytalan visszatérésért, de nem igazán tudom, hogy melyik esetről van szó. Csak a rajtra tudok gondolni, amikor kipörögtek a kerekeim és megcsúsztam, meg lekoccoltam a falat, de ott el sem hagytam a pályát, úgyhogy sajnos nem értem.

    Kérhetnék erről egy bővebb magyarázatot?

    Köszönöm
    Utoljára módosította: emberallat; 2017. 04. 16. 10:07.

  6. #6
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Kaptam egy figyelmeztetést szabálytalan visszatérésért, de nem igazán tudom, hogy melyik esetről van szó. Csak a rajtra tudok gondolni, amikor kipörögtek a kerekeim és megcsúsztam, meg lekoccoltam a falat, de ott el sem hagytam a pályát, úgyhogy sajnos nem értem.

    Kérhetnék erről egy bővebb magyarázatot?

    Köszönöm
    Ráadásul senkit nem tartottál fel mert simán kikerűltek, vissza néztem én is de nem értem mi volt ebben szabálytalan.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  7. #7
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Kaptam egy figyelmeztetést szabálytalan visszatérésért, de nem igazán tudom, hogy melyik esetről van szó. Csak a rajtra tudok gondolni, amikor kipörögtek a kerekeim és megcsúsztam, meg lekoccoltam a falat, de ott el sem hagytam a pályát, úgyhogy sajnos nem értem.

    Kérhetnék erről egy bővebb magyarázatot?

    Köszönöm
    Balázs!

    Valóban a rajtról van szó...
    Az egész rajtot vizsgálta a VB és ott arra jutottunk h a rajtbalesetnél igazándiból a te manővered indította be a dominót...
    Önmagában az h elrontottad a rajtot , azzal semmi gond nincs , viszont úgy ítéltük meg h a palánkkal való ütközésed után rosszul jártál el...
    Menteni akartad a menthetőt és amit fő hibának éreztünk h keresztbe jöttél vissza... (igen a szó szoros értelmében nem hagytad el a pályát , de valamivel "cimkézni" kellett az esetet)
    1 figyut kaptál, ami véleményem szerint azért nem olyan súlyos , de felhívja a figyelmedet , illetve a többiek figyelmét h óvatosabban kell rajtnál eljárni...óvakodjunk a hirtelen irányváltásoktól , mert mögöttünk még sokan vannak...
    Jó hogy rákérdeztél!

  8. #8
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Balázs!

    Valóban a rajtról van szó...
    Az egész rajtot vizsgálta a VB és ott arra jutottunk h a rajtbalesetnél igazándiból a te manővered indította be a dominót...
    Önmagában az h elrontottad a rajtot , azzal semmi gond nincs , viszont úgy ítéltük meg h a palánkkal való ütközésed után rosszul jártál el...
    Menteni akartad a menthetőt és amit fő hibának éreztünk h keresztbe jöttél vissza... (igen a szó szoros értelmében nem hagytad el a pályát , de valamivel "cimkézni" kellett az esetet)
    1 figyut kaptál, ami véleményem szerint azért nem olyan súlyos , de felhívja a figyelmedet , illetve a többiek figyelmét h óvatosabban kell rajtnál eljárni...óvakodjunk a hirtelen irányváltásoktól , mert mögöttünk még sokan vannak...
    Jó hogy rákérdeztél!
    Rendben, igyekszem jobban figyelni. Viszont megjegyezném, hogy nem menteni akartam a menthetőt, hanem a pálya közepe felé is csúsztam, nem tudtam jobban kordában tartani a kocsit.

  9. #9
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben, igyekszem jobban figyelni. Viszont megjegyezném, hogy nem menteni akartam a menthetőt, hanem a pálya közepe felé is csúsztam, nem tudtam jobban kordában tartani a kocsit.
    kicsit vedd el a gázt ilyen esetben és jó lesz az...

    most nézem h ezzel az 1 figyuval pont kigyűlt neked egy BUÁ...
    így azért súlyosabbnak tűnhet ez a büntetés , de nyilván a VB az eseteket csak önmagukban értékeli...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 04. 16. 11:26.

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Tisztelt VB!
    Mint a Nissan Drink Team csapatfőnöke kérem Kuczi Balázs büntetésének felülvizsgálatát!Véleményem szerint saját magát büntette azzal hogy nekiment a falnak és semmilyen dominó effektust nem indított el.Terhes Csabi is én is simán kitudtuk kerülni különösebb kormánymozdulat nélkül sőt még Tömöl Tomit sem akadályozta.Aki a rajt balesetet okozta az nem ő volt és nem is miatta történt hanem jóval hátrébb volt amikor már Balázs normál tempóban a pályán haladt.
    Köszönöm előre is!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB!
    Mint a Nissan Drink Team csapatfőnöke kérem Kuczi Balázs büntetésének felülvizsgálatát!Véleményem szerint saját magát büntette azzal hogy nekiment a falnak és semmilyen dominó effektust nem indított el.Terhes Csabi is én is simán kitudtuk kerülni különösebb kormánymozdulat nélkül sőt még Tömöl Tomit sem akadályozta.Aki a rajt balesetet okozta az nem ő volt és nem is miatta történt hanem jóval hátrébb volt amikor már Balázs normál tempóban a pályán haladt.
    Köszönöm előre is!
    sorry, rosszul emlékeztem a "dominora" ...felmerült ez is emlékeim szerint...amiért végül büntettük azaz amit korábban leírtam...megnéztem megint azért...
    nem az a baj h rosszul indult és nekiment a a falnak...hanem h keresztbe jött után és h nem lépett le a gázról ,csak már akkor amikor gyakorlatilag a pálya másik felén volt...

    gyakorlatilag nagyon nagy szerencséje volt h ott épp nem volt senki, ha van ott valaki akkor 3 de valószinüleg inkább 4 figyut kapott volna...
    1 figyut kapott...gyakorlatilag jelzés értékű h máskor máshogy járjon el...

    a rajtbalesetért mást büntettünk , de ott meg enyhítő körülményeket vettünk figyelembe, mégis súlyosabb a büntetés


    UI: szóval szerintem a büntetés mértékébe lehetne esetleg belekötni...Lányi Tamás hasonlóért kapott szintén 1 figyut ... szabálytalan visszatérés és ugyanúgy nem ért senkihez, max megijedhettek
    de akárhogy is nézzük rajtról beszélünk , ahol kicsit súlyosabban fog a toll a versenyzők kérésére....
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 04. 17. 08:19.

  12. #12
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    sorry, rosszul emlékeztem a "dominora" ...felmerült ez is emlékeim szerint...amiért végül büntettük azaz amit korábban leírtam...megnéztem megint azért...
    nem az a baj h rosszul indult és nekiment a a falnak...hanem h keresztbe jött után és h nem lépett le a gázról ,csak már akkor amikor gyakorlatilag a pálya másik felén volt...

    gyakorlatilag nagyon nagy szerencséje volt h ott épp nem volt senki, ha van ott valaki akkor 3 de valószinüleg inkább 4 figyut kapott volna...
    1 figyut kapott...gyakorlatilag jelzés értékű h máskor máshogy járjon el...

    a rajtbalesetért mást büntettünk , de ott meg enyhítő körülményeket vettünk figyelembe, mégis súlyosabb a büntetés


    UI: szóval szerintem a büntetés mértékébe lehetne esetleg belekötni...Lányi Tamás hasonlóért kapott szintén 1 figyut ... szabálytalan visszatérés és ugyanúgy nem ért senkihez, max megijedhettek
    de akárhogy is nézzük rajtról beszélünk , ahol kicsit súlyosabban fog a toll a versenyzők kérésére....
    aki rajtbalesetet csinált az pedig 2 figyelmeztetést kapott és össze tört nem tudom hány autót. Sajnos nem tudok egyet érteni a döntésetekkel de tudomásul vettem! Nekem annyit mondott Balázs hogy rögtön a tükröt nézte hogy jöhet e vissza és amint látszik is hogy senkit nem veszélyeztetett. Szóbeli figyut is sokallanám ezért de így a következő futamunk valószínű megy a levesbe. De tudom hogy ez itt nem mervado.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  13. #13
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Kérem a VB-t hogy nézzen rá az összevont büntetésekre mert számításaim szerint 1db figyelmeztetésem van, miután minden futamon BUÁ-t töltök..., már a mugellói "lökés 2x" esetért is nagyon sokalltam az 5!!!db figyelmeztetést mikor egy tömegbaleset okozásáért is 3 adtok, de biztos van rá "jó magyarázat".


    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves versenyzők!

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!

    R Idő L T Érintettek Incidens Vétkes Bünt.
    1 45:05:00 1 0 Sinka Dániel - Nagy Laci - David Jagodits lökés versenybaleset 0
    1 45:08:00 1 0 Kuczi Balázs visszatérés Kuczi Balázs 1
    1 45:10:00 1 0 Fehér Norbert - Csorosz László - Vona Zoltán lökés Fehér Norbert 2
    1 45:12:00 1 0 Tóth Szabolcs - Lányi Tamás lökés Tóth Szabolcs 1
    1 45:28:00 1 3 Sinka Dániel - Vizner Gábor lökés Sinka Dániel 2
    1 45:32:00 1 3 Zelfel Tamás - Vizner Gábor lökés versenybaleset 0
    1 45:34:00 1 3 Deák Ferenc - Lányi Tamás lökés versenybaleset 0
    1 45:40:00 1 3 Lányi Tamás visszatérés Lányi Tamás 1
    1 122:00:00 19 0 Nagy Laci - Tömöl Tomi - Zelfel Tamás lökés Nagy Laci 3
    1 Vizner Gábor esc használat DSQ
    2 41:58:00 1 3 Jónás Bertalan - Horváth Krisztián lökés Jónás Bertalan 3

    Összevont büntetések:

    2 Boxutca Áthajtás: Piski Tamás
    Boxutca Áthajtás: Mohl Krisztián, Nagy Levente, Kornél István, Antal Gábor, Kovács Dávid, Kuczi Balázs, Nagy Laci, Jónás Bertalan
    2 db Figyelmeztetés: Terhes Csaba, Téglási Ferenc, Mezei Krisztián, Gedő Miki, Széchy Szabolcs, Fehér Norbert, Sinka Dániel
    1 db Figyelmeztetés: Horváth Krisztián, Tóth Ádám, Vona Zoltán, Tóbiás Krisztián, Kornél István, Antal Gábor, Tóth Szabolcs, Lányi Tamás

  14. #14
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    gyakorlatilag nagyon nagy szerencséje volt h ott épp nem volt senki, ha van ott valaki akkor 3 de valószinüleg inkább 4 figyut kapott volna...
    1 figyut kapott...gyakorlatilag jelzés értékű h máskor máshogy járjon el...
    Picit úgy érzem, hogy most azért kaptam egy figyelmeztetést, mert megcsúsztam az autóval, de egyébként nem értem hozzá senkihez, sőt talán lassítania sem kellett senkinek miattam. Az meg hogy nem vettem el a gázt, nem igaz, a replayben hallatszik hogy elemelem teljesen (sőt, az én replayemen látni is az appban) majd megpróbálok gyorsítani, akkor csúszok befelé, ami azért volt, mert a kipörgő hátsó kerekek pirosak lettek. De akkor is azonnal elemeltem, amikor éreztem hogy befelé csúszok.

    És most hogy nézem a replayt, Sinka Dani ugyanúgy megcsúszott, össze is ért valakivel, (talán pont veled) azt pedig verseny balesetnek minősítettétek. Mivel a két eset teljesen ugyanaz (azt leszámítva hogy én a falat is koccoltam, ezzel magamat büntettem) ha van rá mód, szeretném én is kérni a büntetés felülvizsgálását.
    Utoljára módosította: emberallat; 2017. 04. 17. 11:04.

  15. #15
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Picit úgy érzem, hogy most azért kaptam egy figyelmeztetést, mert megcsúsztam az autóval, de egyébként nem értem hozzá senkihez, sőt talán lassítania sem kellett senkinek miattam. Az meg hogy nem vettem el a gázt, nem igaz, a replayben hallatszik hogy elemelem teljesen (sőt, az én replayemen látni is az appban) majd megpróbálok gyorsítani, akkor csúszok befelé, ami azért volt, mert a kipörgő hátsó kerekek pirosak lettek. De akkor is azonnal elemeltem, amikor éreztem hogy befelé csúszok.

    És most hogy nézem a replayt, Sinka Dani ugyanúgy megcsúszott, össze is ért valakivel, (talán pont veled) azt pedig verseny balesetnek minősítettétek. Mivel a két eset teljesen ugyanaz (azt leszámítva hogy én a falat is koccoltam, ezzel magamat büntettem) ha van rá mód, szeretném én is kérni a büntetés felülvizsgálását.
    a Sinka Danis részt szerintem ott nem is vizsgáltuk, mert nem is vettük észre...pár mp-vel későbbinél van , amit versenybalesetnek ítéltünk...

    de vissszatérve rád:

    megint megnéztem (megjegyezném h szerintem én voltam aki szóbelit akart adni, illetve kezdetben még azt se)

    rajt pillanatában megcsúszol nekivágódsz a falnak és elveszed a gázt közben kicsit...aztán megint "lepadlózód " és megint nem uralod a gépet és átmész a pálya másik oldalára...ott szerencsére megint elveszed...

    nincs értelme magyarázkodni h miért csúsztál meg...erre számítani kell h a kipörgött kerék után ne nyomjál megint padlót, mert megint elveszted az uralmat a gép felett...

    a helyes eljárás az lett volna ha az elrontott rajt után maradsz a pálya szélén...
    Remélem ezt nem vitatja senki? ezért kaptad a büntit...


    viszont most ötödjére megnézve már csak azt mondanám h te voltál az első "domino" :
    a te manővered miatt Márk jobbról kerül ami megzavarja Kovács Dávidot aki lassít és Fehér Norbi balra rántja kormányt h ne menjen bele , de ezzel kiüt másik 2 embert...


    Ha helyesen a kipörgés után maradsz a palánknál és nem nyomsz padlót h újra elveszítsd az uralmat , akkor szerintem mindez nem történik....

  16. #16
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    a Sinka Danis részt szerintem ott nem is vizsgáltuk, mert nem is vettük észre...pár mp-vel későbbinél van , amit versenybalesetnek ítéltünk...

    de vissszatérve rád:

    megint megnéztem (megjegyezném h szerintem én voltam aki szóbelit akart adni, illetve kezdetben még azt se)

    rajt pillanatában megcsúszol nekivágódsz a falnak és elveszed a gázt közben kicsit...aztán megint "lepadlózód " és megint nem uralod a gépet és átmész a pálya másik oldalára...ott szerencsére megint elveszed...

    nincs értelme magyarázkodni h miért csúsztál meg...erre számítani kell h a kipörgött kerék után ne nyomjál megint padlót, mert megint elveszted az uralmat a gép felett...

    a helyes eljárás az lett volna ha az elrontott rajt után maradsz a pálya szélén...
    Remélem ezt nem vitatja senki? ezért kaptad a büntit...


    viszont most ötödjére megnézve már csak azt mondanám h te voltál az első "domino" :
    a te manővered miatt Márk jobbról kerül ami megzavarja Kovács Dávidot aki lassít és Fehér Norbi balra rántja kormányt h ne menjen bele , de ezzel kiüt másik 2 embert...


    Ha helyesen a kipörgés után maradsz a palánknál és nem nyomsz padlót h újra elveszítsd az uralmat , akkor szerintem mindez nem történik....
    Rendben, legközelebb próbálok még óvatosabb lenni. Továbbra sem értek egyet, de 1 figyelmeztetés miatt már így is túl sokat koptattam a billentyűzetet.

  17. #17
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben, legközelebb próbálok még óvatosabb lenni. Továbbra sem értek egyet, de 1 figyelmeztetés miatt már így is túl sokat koptattam a billentyűzetet.
    én most a saját véleményemet mondtam...lehet a többiek megenyhülnek ennél az esetnél...csak azt fejtettem ki h így utólag még a súlyosbítás felé is hajlanék hisz te vagy az okozati lánc első szeme szerintem
    esetedben lett volna jó megoldás, ahogy fentebb írtam...
    Fehér Norbinál meg azt érzem h ha máshogy cselekszik akkor is baleset lett volna..
    ott a 2 figyura szavaztam...de ott nagy volt a patthelyzet h 2 vagy 3 esetleg 4

  18. #18
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Kérem a VB-t hogy nézzen rá az összevont büntetésekre mert számításaim szerint 1db figyelmeztetésem van, miután minden futamon BUÁ-t töltök..., már a mugellói "lökés 2x" esetért is nagyon sokalltam az 5!!!db figyelmeztetést mikor egy tömegbaleset okozásáért is 3 adtok, de biztos van rá "jó magyarázat".
    átszámoltam , szerintem is 1-nél jársz...
    és ha jól emlékszem most nem is kaptál 1-t sem...úgyhogy a pozitívumokra koncentrálj
    a mugello-s esetben nem tudok nyilatkozni , de az szerintem látod h változott a VB összetétele telán ez lehet az ok , h változhatott kicsit a különböző vétségek súlyozása...

    a szervízút használata gumihűtés céljából illetve pályán való megállás gumihűtés céljából és hasonló dolgok adott esetben súlyosabb büntetést érdemelhet mint a egy elfékezéses baleset...
    így is jártunk el és ezután is hasonlóan fogunk eljárni ha úgy ítéljük meg h valami nem fér bele...

  19. #19
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    én most a saját véleményemet mondtam...lehet a többiek megenyhülnek ennél az esetnél...csak azt fejtettem ki h így utólag még a súlyosbítás felé is hajlanék hisz te vagy az okozati lánc első szeme szerintem
    esetedben lett volna jó megoldás, ahogy fentebb írtam...
    Fehér Norbinál meg azt érzem h ha máshogy cselekszik akkor is baleset lett volna..
    ott a 2 figyura szavaztam...de ott nagy volt a patthelyzet h 2 vagy 3 esetleg 4
    Sokadjára megnézve van benne valami, hogy én zavartam meg a srácokat mögöttem, de amikor Márk jobbra húzza, akkor még egy autónyi hely volt köztünk, nem kellett satuféket nyomnia hogy el ne találjon, szóval az túlzás lenne hogy én okoztam.

    Én is a falnál szerettem volna maradni egyébként. Mikor éreztem hogy kipörög a kerék, és elindul az autó, akkor csak arra gondoltam, hogy mögöttem jön a csapattársam, nehogy kiüssem. Aztán amikor az autó egyenesbe jött, elment mindenki aki elég közel volt (folyamatosan bámultam a tükröt). Gondoltam szépen elkezdek gyorsítani, arra sajnos nem volt időm, hogy rápillantsak a hátsó abroncsok színére. Ha nem pirosodik be, akkor nem pörögtem volna ki. És folyamatosan figyeltem hogy ki merre van körülöttem, tudtam jól, hogy elég messze vannak mögöttem.

  20. #20
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    átszámoltam , szerintem is 1-nél jársz...
    Piski Tomi kérésére még a szezon elején elkezdtem egy táblázatban írni, hogy ki kapott "írásbeli" figyelmeztetést, mikor jött össze a BUÁ és hogyan töltötte le. E szerint is 1 figyelmeztetése maradt Terhes Csabának, amit Imolába magával visz.

  21. #21
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Kérem a VB-t hogy nézzen rá az összevont büntetésekre mert számításaim szerint 1db figyelmeztetésem van, miután minden futamon BUÁ-t töltök..., már a mugellói "lökés 2x" esetért is nagyon sokalltam az 5!!!db figyelmeztetést mikor egy tömegbaleset okozásáért is 3 adtok, de biztos van rá "jó magyarázat".
    Koszonjuk, hogy szoltal. Tevedtunk, javitjuk!

  22. #22
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Piski Tomi kérésére még a szezon elején elkezdtem egy táblázatban írni, hogy ki kapott "írásbeli" figyelmeztetést, mikor jött össze a BUÁ és hogyan töltötte le. E szerint is 1 figyelmeztetése maradt Terhes Csabának, amit Imolába magával visz.
    Igy van, koszonjuk Erik!

  23. #23
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Kérem a VB-t hogy nézzen rá az összevont büntetésekre mert számításaim szerint 1db figyelmeztetésem van, miután minden futamon BUÁ-t töltök..., már a mugellói "lökés 2x" esetért is nagyon sokalltam az 5!!!db figyelmeztetést mikor egy tömegbaleset okozásáért is 3 adtok, de biztos van rá "jó magyarázat".
    Elnézve az excelt, nekem egy szóbelid mellett szerepelt 1 figyu, a 0,1 helyett.
    Javítottalak 1 figyelmeztetésre, elnézést.

  24. #24
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Tóth Gábor büntetései mikorra várhatóak? Nem látom az összesitettek között..

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •