Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 49 (49 összesen)
  1. #26
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    A fehér vonalas szabályt továbbra is mindenki, minden szituációban köteles betartani!

    A versenybíróság a futamokat kiemelten fogja figyelni, különös tekintettel a T1-es kanyart. Mindenkitől elvárjuk a szabályos versenyzést és a versenytársakkal szembeni fair viselkedést!
    A 7,10,11 kanyart is ajánlom figyelmetekbe.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #27
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    A 7,10,11 kanyart is ajánlom figyelmetekbe.
    A 11-es a legneccesebb ezekből, mert utána már kb. 25 mp padlógáz és rohadtul nem mindegy, hogyan rugaszkodik neki az ember.

  3. #28
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Kedves Versenyzők!

    Ma folytatódik a GTR-Masters 2017 Tavaszi Bajnoksága! Ez alkalomból szeretném felhívni a figyelmeteket néhány fontos részletre.

    Lag:
    Sajnos a RaceRoom még mindig kényes Lag szempontból, így a futamokat továbbra is Lag Teszt előzi meg: 20:40-körül tartunk egy csoportos Lag Teszt-et, ahol együtt kimegyünk a pályára és megnézzük van-e Lag probléma. Ha valaki Lag-ol, el kell hagynia a szervert, mert balesetveszélyes a mezőnyre nézve. Kizáró tényezők: folyamatos ~60ms feletti ping (többnyire vagy folyamatosan), ugrándozás, villogás (soha). Fontos, hogy gyertek fel TeamSpeak szerverünkre! Ha nincs mikrofonotok az se baj, csak halljátok amit beszélünk. Leírás a csatlakozáshoz: LINK
    Leírás a Lag minimalizálásához: LAG elkerülése.

    Vágás:
    Az ide vonatkozó szabály így szól: minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni. Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a verseny, vagy a kvalifikáció során. Vágással szerzett jogtalan előnyt kötelező a lehető legrövidebb időn és úton belül visszaadni.
    Képes illusztrációt itt találtok: LINK
    A T1-ben is maradjatok a belső fehér vonalon belül! Lásd képel illusztrálva ITT

    Büntetések:
    Az összevont büntetéseket itt olvashatjátok: LINK

    Akinek összegyűlt a BoxUtca Áthajtásos (BUÁ) büntetése annak segítségképp indítottunk egy szervert 5 perc időmérővel és 5 perc futammal: GTR-MASTERS.HU - SHAKEDOWN* #1

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

  4. #29
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Sajnos rettentő nagy hátránya a programnak, hogy nincs lehetőség a kvalit is megnézni. Race07 ebben e tekintetben tökéletes volt, mert ott még a leggyorsabb kört is külön mentette.
    Sehogy nem lehet majd bizonyítani, ha valaki kvalin szabálytalanul tett szert előnyre.

    ui.: Én a vádaskodások elkerülése végett itt eltekintettem volna a T1 fehér vonaltól. De ez csak az én véleményem.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  5. #30
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Háhhá. Miért is ne. R3E server off
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  6. #31
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Sehogy nem lehet majd bizonyítani, ha valaki kvalin szabálytalanul tett szert előnyre.
    Hacsak nem mész pont mögötte, de erre kicsi az esély, meg az is látja, hogy mögötte vagy, akit követsz. Prekvalon meg aztán pláne csekkolhatatlan.

    Le is stipistopizom a B-szerver uccsó helyét a versenyekre. Suzuka-ban is tetszett az a játék

  7. #32
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Hacsak nem mész pont mögötte, de erre kicsi az esély, meg az is látja, hogy mögötte vagy, akit követsz. Prekvalon meg aztán pláne csekkolhatatlan.

    Le is stipistopizom a B-szerver uccsó helyét a versenyekre. Suzuka-ban is tetszett az a játék
    Magyar Krisztián és én is megnéztük, hogy t1 vágása, mennyit jelent. Attól függ mennyire találod el a szabálytalan T1 lendületét, 1-3 tized előnyre teszel szert. Szabályos T1-el és T7 kijárattal 45,1 első szektor teljesíthető.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  8. #33
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Magyar Krisztián és én is megnéztük, hogy t1 vágása, mennyit jelent. Attól függ mennyire találod el a szabálytalan T1 lendületét, 1-3 tized előnyre teszel szert. Szabályos T1-el és T7 kijárattal 45,1 első szektor teljesíthető.
    Én 2-4 tizedet tippeltem, de ezek szerint nagyon nem lőttem mellé. Inkább a lehetőség tudata, ami bosszantó. Mondjuk egy remek kis "hurkázással" elrendezhették volna

  9. #34
    Szerverbeosztás:


    01-15. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver
    16-23. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #B szerver

    Mindenki a számára kijelölt szerverre köteles fellépni, aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára.


    Szerverjelszó ITT található!

  10. #35
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Szerverbeosztás:


    01-15. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver
    16-23. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #B szerver

    Mindenki a számára kijelölt szerverre köteles fellépni, aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára.


    Szerverjelszó ITT található!
    Sziasztok! Nem neveztem mert bizonytalan volt a dolog, de a B-szerveren elindulhatok?

  11. #36
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Nem neveztem mert bizonytalan volt a dolog, de a B-szerveren elindulhatok?
    Mehetsz

  12. #37
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Q1: Maradt benne elég sok, de végül P1.
    R1: Megőriztem az első helyet, igaz Gerőcs Tamás rajtja fenomenális volt, mert T1-nél már tudott támadni. Szerencsére egy ideig Szarka András tartotta az előzését követően. Vége P4 maradt, de a gumik elfogytak rettentően. Hiába teszteltem le a setupot teljes futamtávra, az utolsó 10 perc rettenet volt.

    Q2: Nagyon sok maradt benne, mivel nem néztem meg, hogy ebben a napszakban milyen a pálya. P2 36 ezred hátránnyal
    R2: Tominak ismét jó volt a rajtja, én meg miért ne elkapartam rendesen, 2-en el is mentek T1-ig, és Szarka András is szorongatott. Őt sikerült visszavernem és csapattársam is előzékeny volt, így P3. Szorongattam Szőcs Attilát akinek szintén jó a tempója és szerencsémre elfékezte T1-et, így feljöttem 2-nak. Ekkorra Tomi már 2 mp-re volt tőlem. Hiába tudtam lefelezni pár kör alatt a hátrányomat. Volt két kisebb elfékezésem egy körön és megint majd 2 mp-re duzzadt a távolság. A futam ezen szakaszában hol Tomi, hol én voltam a gyorsabb, aztán ezek után teljesen szétestem az utolsó 10 percre, és mindig volt 1-2 kisebb elfékezés, rossz kigyorsítás így 3mp-el kikaptam. Gratulálok, nagyon szépen mentél.

    Összességében csalódott vagyok, mert a tempóm megvolt a jobb eredményre, de a koncentrációm sajnos nem.
    GRATULÁLOK minden dobogósnak és mindenkinek aki abszolválta ezt a versenyt.

    Azt az egyet egyébként sehogy sem tudom felfogni, hogy az utolsó szektorban mit kellett csinálni ahhoz, hogy 12,122-es szektoridőt lehessen futni. Ennyit jelentett tényleg a Chevinek a stabilabb kigyorsítása és a nagyobb végsebessége?
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  13. #38
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Indianapolis

    Pontverseny állása: LINK

    Óvások: LINK

  14. #39
    Jó futamok voltak!
    1. futam:
    Kvali 4. hely. Rajtot jól kaptam el, tudtam jönni az elejével, egészen a 8. körig, a 4. helyről mentem ki a BUÁ letöltésére.
    A teljes mezőny elment, ha jól emlékszem vlmi 8 mp.-es hátránnyal jöttem vissza a 15. helyre, az akkor éppen hátul lévő ifj. Leéb István mögött. Ekkor nagy reményeket nem fűztem a jó pontszerzéshez, de végül sikerült körről-körre átvergődnöm 5 autón, így sikerült a 10. helyen befutni. BUÁ-val, ebből többet nem nagyon lehetett kihozni, elégedett vagyok.

    2. futam:
    Kvali 3. hely. Rajt megint jól sikerült, Nagy László kissé beragadt, így sikerült a 2. helyre Gerőcs Tomi mögé felzárkózni. Nem tartott sokáig, a 3. körben a T1 előtti szakaszon, persze hol máshol, ahol a legnagyobb tempóról kell pontos féktávot venni, felnéztem a monitor tetején lévő helyezésekre, mire lenéztem már a fékezési ponton túlmentem, az is csoda, hogy el tudtam fordulni. El is morzsoltam magamban egy: ügyes vagy! bravo!-t. Nagy László itt könnyedén elment.
    Aztán megkaptam Szarka Andrást a nyakamba! Hát okozott egy-két izgalmas pillanatot, köszönöm a csatát! A végére már pirosba villantak a gumijaim, nagyon csúszkáltam, de sikerült a 3. helyen bejönni. Lehetett volna jobb is, ha nem bénázom el, de nincs HA, így jó ez is.

    Egy dolgot nem értettem, a hosszú célegyenesben a Hondák gyorsabbak voltak, mint a Chevi, rendre 2-3 tizedeket kaptam Nagy Lacitól és Szarka Andristól is. És nem a kigyorsítás miatt.
    Utoljára módosította: Ati; 2017. 03. 23. 02:38.

  15. #40
    Schubert Dávid Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 15.
    Város
    Tolna
    Üzenetek
    68
    Először is gratulálok mindenkinek, szerintem nem volt egy rossz verseny.

    R1: Sikerült jól elkapjam a rajtot egy gyalázatos Quali után és végül sikerült is feljönnöm a 9.-ik helyre. Sajnos nagyon menni akartam és 7.-8. helyen nagyon megakartam fogni Farkas Dávidot és Szilágyi Ferit aminek az lett a vége, hogy a gumit szépen lenulláztam és a rám felérőket nem is tudtam tartani, így a vége egy 12. hely lett. Jó lett volna ha kicsit jobban figyelek mert akkor a 9.hely meg lehetett volna és az idénre kitűzött egy TOP10-es helyet bezsákolhattam volna. A végén -már nem is tudom ki lehetett- a célegyenes végén kétszer oldalba vert, nem néztem vissza a dolgot, ott abban a szituban próbáltam szélesebben fordulni, de ennél jobban már nem ment. Ha én voltam a szituba a hibás akkor utólag is bocs.

    R2: Egy fokkal jobb Quali, de még mindig botrány.. Sajnos a rajtot sem sikerült jól elkapjam így maradtam a 11-13. hely környékén szinte végig. Az első pár körbe elém került Szilágyi Feri aki kicsit el is húzott tőlem, de aztán utol értem. Sajnos a talán a 3-4 kanyarba kicsit optimistám tettem oda a gépet, és sikerült megpöccintenem Ferit. Visszanéztem a dolgot, nekem egyértelmű, hogy én néztem be a dolgot. Utána próbáltam bele állni a gázban hátha nem forgatom ki teljesen (ekkor már az autója elejét "toltam"), de nem sikerült megakadályozni a dolgot. Ezért utólag az incidensért utólag is elnézést kérek. Ezután Magyar Krisztiánnal szinte végig kb. 0,5 sec között mentünk, ami produkált egy izgalmas befutót. Az előző incidens miatt itt már jobban figyeltem, de mertem merészebbet bevállalni, pedig meg lehetett volna a P11, így meg 12. lett.

    Jaa, és ami Ts-en elhangzott, hogy jó a Chevy végsebessége... hát a kisgépem már dadogott szélárnyékba Magyar Krisztián meg szélárnyék nélkül ment előttem, szóval ezt az állítást cáfolni tudom csak

    Még egyszer grat mindenkinek !

  16. #41
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg Ati írta Hozzászólás megtekintése
    Jó futamok voltak!

    Egy dolgot nem értettem, a hosszú célegyenesben a Hondák gyorsabbak voltak, mint a Chevi, rendre 2-3 tizedeket kaptam Nagy Lacitól és Szarka Andristól is. És nem a kigyorsítás miatt.

    Azt már megtanultam, hogy a kijelzett különbségeket nem szabad mindig figyelembe venni, mert érdekesen változik. Én ahhoz viszonyítottam mindig, hogy az egyenesekben mi volt a különbség féktávnál. A többi infó indiferens. Plusz itt a futam után a szektoridőket kellett megnézni. És ott volt a Chevi javára nem kevés
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  17. #42
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg Schubertd írta Hozzászólás megtekintése
    Jaa, és ami Ts-en elhangzott, hogy jó a Chevy végsebessége... hát a kisgépem már dadogott szélárnyékba Magyar Krisztián meg szélárnyék nélkül ment előttem, szóval ezt az állítást cáfolni tudom csak
    Azt ne felejtsd el, hogy ugyanolyan autóval mentetek. A chevi végsebessége akár nálad, vagy Gerőcs Tomi-Szőcs Attilánál szélárnyék nélkül 266,1-3, viszont ez már a vége is, így ne csodálkozz, ha szélárnyékban nem akar többet menni.
    A honda szélárnyék nélkül 263,5-264 szélárnyékban 265. Ezt azzal is tudom alátámasztani, hogy 2x mentem a célegyenes részén Szőcs Attila mögött és hiába volt picivel jobb a kigyorsításom, mégse tudtam a Hondával támadási pozícióba kerülni. Gondolom ugyanezt Szarka András is meg tudja erősíteni, mert 16 körön keresztül követte Attilát.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  18. #43
    B-szerver: Sajnálom, hogy nem voltunk többen. Prekvalra eleve nem szántam sok időt, egyszer 15 perc alatt futottam 28,3-at, azzal be is biztosítottam magam a B-re. Nem szeretek ott az óra ellen körözgetni, de ha megnézem az eredményeket, akkor versenyben simán az A középmezőnyében végezhettem volna Szalai Tibivel együtt, aki prekvalon adott nekem fél másodpercet, de végül a B-n indult utolsó pillanat utáni nevezése okán.

    1. verseny - A kvalit kihagytam, hogy utolsó helyről indulhassak és kipróbálhassam a versenyre gyúrás, remélhetően áldásos hatásait. Ez annyira bejött, nem kis szerencsével párosulva, hogy a kör végén már Tibi mögött voltam a 2. helyen, lévén minden előttem lévő vagy megpördült, vagy kipöckölték egymást, én viszont megúsztam mindent. Innen már csak arra az 5 másodpercre kellett koncentrálnom, amivel Tibi előttem volt. A befutóra egyértelműen sokkal több gumim maradt, az utolsó körben egy másodpercet dolgoztam le és így 82 ezredmásodperc maradt köztünk

    2. verseny - Itt már nem söröztem végig a superploe-t, hanem sikerült megnyernem, hogy aztán az első körben jó rajt után a még hideg gumikon elúsztassam a hátulját és átadjam az első helyet Tibinek. Ahogy visszaértem a fűről, Schmidt Lajos kicsit nekem koccant, akibe viszont Gyuri bácsi rongyolt bele és megpöckölte. Ezek a futamok nem Lajos versenyei voltak... Visszanéztem a replay-t, elképzelhető, hogy hibás voltam, nyugodtan óvjátok meg, ha szerintetek is. Nem vágtam senki elé, maradt hely mellettem, de ettől még valószínűleg megzavarhattam Lajost. Utána egy gyönyörű rész következett, Tibit követtem vagy 10 percig, várva, hogy kezdjenek fogyni a gumijai. Végül egy jobban sikerült kigyorsítás miatt a célegyenesben korábban el tudtam menni, mint akartam, ami egy T7-ig tartó oda-vissza előzgetés orgiát eredményezett. Örültem is a következő körig, amikor Tibi visszavette a helyet, ismét csak a T1-ben, midőn kicsit elmértem a féktávot. A koreográfiát már megszokva végül 2-3 körrel később megint a T1-ben visszaelőztem, mert akkor meg ő mérte el. Innen aztán sikerült 4 másodperces előnyt kiépítenem és nyernem.

    A replay-en láttam, hogy villogtam végig, mint a hülyegyerek. Ha minden igaz, megtaláltam az okát, de aki legközelebb ezt látja, ordítson rám

    Összevágtam egy videót is a két futam számomra érdekes mozzanataiból:

  19. #44
    Nekem ez a pálya főleg Suzuka után olyan volt mintha egy merciből átülnék egy kispolszkiba,lehet szeretni de szerintem akkor is egy fostalicska
    Nem is számítottam itt jó eredményre mert nem volt sok kedvem setupolni.Aztán szerdán csak rászántam egy kis időt,úgy látszik érdemes volt.

    R1. Harmadikról helyről indultam.A Chevyvel könnyű jól rajtolni így az első kanyarban már másodikként fordultam el.
    Nagyon egyforma időket mentünk az elején páran.Aztán a kettes kanyarban sikerült utolérnem Nagy Lacit,talán hibázhatott egy kicsit,el is kellett vennem a gázt és Szarka Andris szépen be is szúrt.
    Aztán jött vagy negyed óra kergetőzés.Én úgy vettem észre hogy a Hondának jobb a kigyorsítása ezért az ovál elején mindig el is nyúlt egy kicsit Andris,amit nagy nehezen az egyenes végére a szélárnyékkal sikerült visszahoznom.Többször is szélárnyékban voltam de még így is alig bírtam megelőzni.Második hely.

    R2. Meglepetésemre meg lett a pole.Aztán állítottam egy kicsit a gépen is.Láttam hogy mögöttem megy a csata ezért el is tudtam lépni pár másodpercre.
    Ezek után csak azt néztem hogy Laci nehogy felérjen szélárnyékba.Nekem jól bírták a gumik talán az utolsó előtti körben kezdett csak el narancson villogni a bal első.
    Gratula mindenkinek.

    A közvetítésről van valami infó?

  20. #45
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Azt már megtanultam, hogy a kijelzett különbségeket nem szabad mindig figyelembe venni, mert érdekesen változik. Én ahhoz viszonyítottam mindig, hogy az egyenesekben mi volt a különbség féktávnál. A többi infó indiferens. Plusz itt a futam után a szektoridőket kellett megnézni. És ott volt a Chevi javára nem kevés
    Ennyire nem néztem utána, csak azt tudom, hogy 2x is komolyan beszúrt Szarka Andris a T1-ben, úgy hogy a T12-ben még bőven 3-4 tized hátránya volt. Bár, tény, hogy mezőnyben, szélárnyékban a standard adatok változnak. De mindegy is, legalább izgalmasabb volt.

  21. #46
    Szilágyi Ferenc Versenyző Sziszifeca logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    54
    Nektek a fékerő elosztás, valamint az erőssége hogyan van beállítva?
    Azt veszem észre, hogy sok embernek olyan rövid a féktávja, nekem meg hosszabb..
    Vagy mi ennek a titka?

  22. #47
    Idézet Eredetileg Sziszifeca írta Hozzászólás megtekintése
    Nektek a fékerő elosztás, valamint az erőssége hogyan van beállítva?
    Azt veszem észre, hogy sok embernek olyan rövid a féktávja, nekem meg hosszabb..
    Vagy mi ennek a titka?
    Beállítás tekintetében nálam ez vált be, nem állítgatom már jó ideje (csak pályához az áttételt, esetleg puhábbra a felfüggesztést, ha huplis a pálya):
    https://www.dropbox.com/s/wexd6zpudl...-RACE.svm?dl=0

    A fékerőt nem lehet általánosságban belőni, mert nagyon függ tőle, milyen pedált taposol. Mióta load cell-re áttértem, 90% körüli értékre leveszem. Mindig úgy állítom be, hogy a legnagyobb féktávon alig blokkoljon, ha full satut nyomok.
    A másik dolog, hogy amikor nagy tempónál beleugrasz a fékbe, lassan felengeded az autó lassulásával fordított arányban, különben az ugyanakkora fékerő elkezdni blokkolni az egyre kevésbé tapadó kerekeket (mivel csökken a leszorítóerő). Még egy másik dolog a motorfék. Túl gyorsan visszagangolva amiatt is blokkolnak a kerekek. Érdemesebb először beleállni a fékbe és csak 1-2 másodperc múlva elkezdeni a visszaváltásokat. Ha ezt jól csinálod, kb. 20%-al is rövidülhet a fékutad. Elmondani persze könnyebb, mint készség szinten elsajátítani

  23. #48
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    No de ez a Sonoma Hondával rettenetes
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  24. #49
    Szilágyi Ferenc Versenyző Sziszifeca logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    54
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Beállítás tekintetében nálam ez vált be, nem állítgatom már jó ideje (csak pályához az áttételt, esetleg puhábbra a felfüggesztést, ha huplis a pálya):
    https://www.dropbox.com/s/wexd6zpudl...-RACE.svm?dl=0

    A fékerőt nem lehet általánosságban belőni, mert nagyon függ tőle, milyen pedált taposol. Mióta load cell-re áttértem, 90% körüli értékre leveszem. Mindig úgy állítom be, hogy a legnagyobb féktávon alig blokkoljon, ha full satut nyomok.
    A másik dolog, hogy amikor nagy tempónál beleugrasz a fékbe, lassan felengeded az autó lassulásával fordított arányban, különben az ugyanakkora fékerő elkezdni blokkolni az egyre kevésbé tapadó kerekeket (mivel csökken a leszorítóerő). Még egy másik dolog a motorfék. Túl gyorsan visszagangolva amiatt is blokkolnak a kerekek. Érdemesebb először beleállni a fékbe és csak 1-2 másodperc múlva elkezdeni a visszaváltásokat. Ha ezt jól csinálod, kb. 20%-al is rövidülhet a fékutad. Elmondani persze könnyebb, mint készség szinten elsajátítani
    Kösziiiii Megnézem, és próbálkozok :P

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •