Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (152 összesen)
  1. #51
    Próbáltam utánanézni ennek a GTE vs GT3 kérdésnek, a nagy különbségek a részletekben vannak gondolom, mert alapvetően nem sokban különbözik egymástól a két kocsi, de valamiben mégis, hiszen más kategóriában is mennek. wikipediat nézegettem (mert az FIA részletes technikai leírásaiban elvesztem), ott is írták, hogy van ahol összeengedik őket.
    a legjobban az tetszett, hogy a GTE kocsiknak kell hogy legyen legalább 150 literes csomagtér
    mindenesetre az eddigiek alapján az RSR inkább GT2, de prekvalon próbálgathatjuk még pár pályán.

  2. #52
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval a lényeg:

    Az RSR az IMSA szériában versenyezhet együtt GT3-as autókkal (amik ott GTD kategória alatt futnak), ott viszont Conti gumikon lényegesen gyorsabb, és egy kategóriával feljebb megy.

    Teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk, az RSR-ben nincs ABS, viszont a GT3 autók motorja nagyobb, így egyenesben gyorsabbak. Kanyargós pályákon viszont gyorsabbak a GTE autók a nagyobb leszorítóerő miatt.
    Az RSR ezen kívül sokkal távolabb áll a gyári megfelelőjétől (a GT3 széria pedig viszonylag közel), gyakorlatilag már-már prototype-nak számítanak.

    Szóval össze lehet őket ereszteni, de a getríl-méter kiveri a biztosítékot.
    Remélem M6-ból lesz GTLM verzió is,meg talán a Ferrait is hozzá tudjátok csapni, hogy minden get-real legyen

  3. #53
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ez igaz, hogy gyorsabb pár tizeddel, akkor akik a Porschet választották nyitáskor, igazán megkaphatják free upgradenek a szezon hátralevő részére
    Azért tudjátok, mit beszéltek! Középmotoros 911?!!! Az már majdnem olyan, mint az új "bogár". Én bele nem ülök.
    (Na jó, azért kipróbálom.)

  4. #54
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam utánanézni ennek a GTE vs GT3 kérdésnek, a nagy különbségek a részletekben vannak gondolom, mert alapvetően nem sokban különbözik egymástól a két kocsi, de valamiben mégis, hiszen más kategóriában is mennek. wikipediat nézegettem (mert az FIA részletes technikai leírásaiban elvesztem), ott is írták, hogy van ahol összeengedik őket.
    a legjobban az tetszett, hogy a GTE kocsiknak kell hogy legyen legalább 150 literes csomagtér
    mindenesetre az eddigiek alapján az RSR inkább GT2, de prekvalon próbálgathatjuk még pár pályán.

    Mondhatni elég minimál a különbség a gt2/gt3 között. Pl az M3 GT2-es 485 bhp, a gt3-as Z4 515 bhp. Súlyban az M3 1250kg, a Z4 1190.
    A porsche-nál amúgy is elég érdekes, hogy valamelyest lassabb a többi gt3 több autójánál, de ezért az autóért azért is kár, mert alapvetően egyenesben 10-15 km/h-val lassabb, mint a gt3-as porsche, de kanyarokban viszont jóval jobb. Érdekes összeeresztés lehetne belőle, jó teszt alany a jövőre nézve.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  5. #55
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Azért tudjátok, mit beszéltek! Középmotoros 911?!!! Az már majdnem olyan, mint az új "bogár". Én bele nem ülök.
    (Na jó, azért kipróbálom.)
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  6. #56
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam utánanézni ennek a GTE vs GT3 kérdésnek, a nagy különbségek a részletekben vannak gondolom, mert alapvetően nem sokban különbözik egymástól a két kocsi, de valamiben mégis, hiszen más kategóriában is mennek. wikipediat nézegettem (mert az FIA részletes technikai leírásaiban elvesztem), ott is írták, hogy van ahol összeengedik őket.
    a legjobban az tetszett, hogy a GTE kocsiknak kell hogy legyen legalább 150 literes csomagtér
    mindenesetre az eddigiek alapján az RSR inkább GT2, de prekvalon próbálgathatjuk még pár pályán.
    A GT2-ből lett később a GTE, szóval mindenképp ott a helye, GT2-es autók versenyeztek még, amikor már GTE-nek hívták.

    A fő különbség inkább a homologizáció tekintetében van, a GTE-ben jobban lefojtják a motort, de műszakilag, aerodinamikailag fejlettebb, így azt a 30-40LE hátrányt behozza a kanyarokban, sőt.

    Van, amikor összeeresztik őket a GT3-mal (a Blancpainnek is van egy olyan szériája ahol GTE és GT3 is van, mindenféle évjáratú), de a lényeg, hogy külön kategóriában vannak.

    Itt egy régebbi cikk, ami jobban összefoglalja (a konkrét autók terén kicsit elavult):

    http://oppositelock.kinja.com/a-guid...ses-1529849729

    Ebből pl. most megtudtam, hogy amikor GTD osztályban versenyeznek a GT3-as autók, akkor más a hátsó szárny spec, lehet, hogy ettől is lassulnak a GTLM-hez képest.

    Szóval a jelenlegi konfig a legtöbb pályán esélyes, hogy valamennyire kompatibilis a GT3-as mezőnnyel, de nekem továbbra is fura, mert más szabályrendszer alapján fejlesztik őket.
    Utoljára módosította: pankykapus; 2017. 03. 23. 18:05.

  7. #57
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Itt egy régebbi cikk, ami jobban összefoglalja (a konkrét autók terén kicsit elavult):

    http://oppositelock.kinja.com/a-guid...ses-1529849729
    Fú ez a cikk még..Ehhez friss agy kell, de szerintem még úgyis bonyolult egy formaautósnak.

  8. #58
    Szabó-Kónyi Bence Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 26.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    58
    Azt valaki meg tudná mondani,hogy a downshift protection működésénél életbe lépő,a monitor kellős közepén villogó jelet hogy lehet kikapcsolni?

  9. #59
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Foton14 írta Hozzászólás megtekintése
    Azt valaki meg tudná mondani,hogy a downshift protection működésénél életbe lépő,a monitor kellős közepén villogó jelet hogy lehet kikapcsolni?
    neváltskorán
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  10. #60
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg Foton14 írta Hozzászólás megtekintése
    Azt valaki meg tudná mondani,hogy a downshift protection működésénél életbe lépő,a monitor kellős közepén villogó jelet hogy lehet kikapcsolni?
    Van neki kapcsoló a menüben

  11. #61
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Mondhatni elég minimál a különbség a gt2/gt3 között. Pl az M3 GT2-es 485 bhp, a gt3-as Z4 515 bhp. Súlyban az M3 1250kg, a Z4 1190.
    A porsche-nál amúgy is elég érdekes, hogy valamelyest lassabb a többi gt3 több autójánál, de ezért az autóért azért is kár, mert alapvetően egyenesben 10-15 km/h-val lassabb, mint a gt3-as porsche, de kanyarokban viszont jóval jobb. Érdekes összeeresztés lehetne belőle, jó teszt alany a jövőre nézve.
    Ha ezt a pár számot nézzük, akkor hasonlónak tűnnek, de más az aerodinamika (talán a diffúzor is). Rsr-ben nincs ABS. Hasonló hasonló, de nem gt3. Én így elsóre látatlanban meghagynám a saját kategóriájában, de majd kipróbálom.

  12. #62
    Szabó-Kónyi Bence Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 26.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    58
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Van neki kapcsoló a menüben
    Én nem találtam. De megtaláltam a legegyszerűbb megoldást: kitöröltem a játékból azt a jelet.

  13. #63
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg Foton14 írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem találtam. De megtaláltam a legegyszerűbb megoldást: kitöröltem a játékból azt a jelet.
    Video/View/Display downshift prot...

  14. #64
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ezt a pár számot nézzük, akkor hasonlónak tűnnek, de más az aerodinamika (talán a diffúzor is). Rsr-ben nincs ABS. Hasonló hasonló, de nem gt3. Én így elsóre látatlanban meghagynám a saját kategóriájában, de majd kipróbálom.

    Ez így igaz, a diffúzor miatt leginkább a feneke jóval stabilabb kanyarokban. Viszont ABS nélkül alap setup-al elég érdekes, mert hát így lassabb nem kevéssel, mint a gt3-as porsche. Na persze a valóságban a gt3-ban van kipörgésgátló, mi pedig nem használunk. Ha nem lenne ABS itt sem, akkor valószínűleg a két autó időeredménye közelebb lenne egymáshoz.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  15. #65
    Kedves Porsches sorstársaim!

    Egy szerethető, de nem túl gyors autót választottunk. Magam részéről elfogadom, hogy ez van, nekem tetszik az autó, szerintem vezetéstechnikailag igen fejlesztő hatása van, úgy érzem sokat fogok tanulni ebben a szezonban.
    Eddig nem nagyon jutottunk A szerverre (bár ez nem feltétlen az autó hibája, volt a tesztek alatt élpilóták kezében és jó időket futottak), talán most sepang kicsit jobban fekszik a kocsinak.
    Nem vagyok profi, de itt valamire ráérezhettem, ezért egy 2.05-ös körömről csináltam videót, hátha segít valakinek. Elég amatőr vagyok AC-s videoszerkesztésben, ezért külön videó van külső- belső nézetből, ezt nézzétek el.



    Ha valaki részletesebben ki akarja elemezni, annak itt a replay.
    Ez pedig az én fura kis setupom.

  16. #66
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Porsches sorstársaim!
    Ha valaki részletesebben ki akarja elemezni, annak itt a replay.
    Ez pedig az én fura kis setupom.


    Az ellenség nevében is köszönjük, szét lesz szedve a helyzet. AC hiányában csak az ini fájlodat kezdtem el csócsálni, mert a replay videó alapján a féktávon ég és föld az autó viselkedése az enyémhez képest. Belenézve a setupodba, viszont azt látom, hogy szerintem pont hogy a fékerő elosztáson kívül egy szám se egyezik meg az enyémmel
    [DIFF_COAST]
    VALUE=70
    Ez a legdurvább talán, de én például a tükörsima aszfalt miatt feszesre vettem a futőmű-ARB párost is, neked meg 0 hátul...így igazodjon ki az ember a setupokban.

  17. #67
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Az ellenség nevében is köszönjük, szét lesz szedve a helyzet. AC hiányában csak az ini fájlodat kezdtem el csócsálni, mert a replay videó alapján a féktávon ég és föld az autó viselkedése az enyémhez képest. Belenézve a setupodba, viszont azt látom, hogy szerintem pont hogy a fékerő elosztáson kívül egy szám se egyezik meg az enyémmel
    [DIFF_COAST]
    VALUE=70
    Ez a legdurvább talán, de én például a tükörsima aszfalt miatt feszesre vettem a futőmű-ARB párost is, neked meg 0 hátul...így igazodjon ki az ember a setupokban.
    A setupokat mindig úgy kell kezelni, hogy az adott ember vezetési stílusához lett kreálva. Nekem pl. hiába ad bárki setupot, általában egy az egyben nem fekszik más beállítása, de ellesni tudok egyes elemeket.
    A legtöbb élmenő keményebb rugókkal, keményebb csillapítással megy, én mindig puhábbra állítom, főleg a hátsó részt. Én így tudok kényelmesen vezetni, de pl. a saját csapattársamnak sem fekszenek az én setupjaim, nekem meg az övéi más stílus más setup.
    De hátha a feltöltött cuccok egyes részeivel tudok segíteni.

  18. #68
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Urak, jó nekünk ez a gumi melegítő?
    Nekem csak szívás mire lehűtöm a softot

  19. #69
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Urak, jó nekünk ez a gumi melegítő?
    Nekem csak szívás mire lehűtöm a softot
    80 fokról?

  20. #70
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Nekem 50 fokról is úgy bemelegszik fél kör alatt,hogy a pálya második felében már lángol
    De tudom ez egyéni szoc. probéla...

  21. #71
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 50 fokról is úgy bemelegszik fél kör alatt,hogy a pálya második felében már lángol
    De tudom ez egyéni szoc. probéla...
    Na de az üzemi hőfok az 80 fok felett van... az pedig ha a gumid az üzemi hőfok fölé melegszik, az már egy más jellegű probléma és nem az a megoldás rá, hogy 24 fokról indul a gumi.

  22. #72
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Régebben tényleg így volt, de én használom a proTyre app-ot ami szerint :Soft 70-85, medium 80-95, hard 80-105
    A gyári app is ezt mutatja(egy 95 fokos soft már erős piros), nekem érzésre egy piros soft már sokkal sz@rabúl tapad egy mediumnál

  23. #73
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Régebben tényleg így volt, de én használom a proTyre app-ot ami szerint :Soft 70-85, medium 80-95, hard 80-105
    A gyári app is ezt mutatja(egy 95 fokos soft már erős piros), nekem érzésre egy piros soft már sokkal sz@rabúl tapad egy mediumnál
    Ez gyakorlatban is így van, ezért is kvaliznak mediummal a RUFosok java

  24. #74
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Porsche-Aris:"You're not imagining things. It is a tricky car to drive and even more tricky to setup.
    Because of the rear engine placement, the rear diffuser is very limited and shallow. That means that the car creates downforce, mainly from the front splitter and rear wing.
    Obviously to go fast, you need good downforce with low drag, and while on all the other cars you can lower the rear wing and have the rear diffuser balancing the car, in the 911 GT3 R, you can't (not enough downforce from the rear diffuser), but you're forced to... and the car becomes unstable.

    There's more problems. The car has more weight at the rear, than the other cars. To have a balanced car, you need the tyres to be similar size proportionally to your weight balance. Most cars in GT3 class are around 50 to 47% weight balance at the front. The 911 GT3 R has only 40% weight the front, but it is forced by the regulations to use the fat front tyres. This makes the car unbalanced in mecchanical grip. It might give good turn in, but the car will always stay twitchy and nervous when you go over the limit

    Finally, the car has a front fuel tank. This means the weight balance shifts a lot during the race, depending on the fuel level, making the car even more difficult to setup and find the correct compromise. Almost all the other cars have their fuel tank close to the CoG.

    Yes, it's a hard car to drive and setup and now you understand why Porsche decided to make the 911 RSR (GTLM class) a mid engine car..."

  25. #75
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    ..
    De mi nem ijedünk meg a kihívástól

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •