Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (129 összesen)

Téma: rF2 Flat6 Cup

  1. #1
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804

    Trophy rF2 Flat6 Cup

    Indul a rFactor2 Flat6 Cup!

    Március 15-én elrajtol első teszt kupánk az rFactor2 szimulátorral és az általatok megszavazott Flat6 autókkal!



    Az rFactor Flat6 Cup 6 fordulóból fog állni, melyek kéthetente szerda esténként kerülnek megrendezésre. A versenynaptár összeállítása során igyekeztünk izgalmas pályákat és változatos lebonyolítási módokat választani

    Célunk - amellett persze, hogy jól érezzük magunkat - hogy versenykörülmény között is alaposan próbára tegyük az újonnan használatba vett rFactor2-öt és a rá épülő PreQual és Bajnokság rendszert.
    A futamokon való részvétel teljesen nyílt, a versenyzőkkel szemben az egyelten elvárás a szabályok betartása, valamint a versenytársak és a fairplay maximális tiszteletben tartása mind a pályán és mind a fórumon!

    Versenynaptár:
    1. futam: 03.15 - 21:00 - Silverstone 2x45 perc száraz Start: 14:00 5x időgyorsítás 1. futam topikja
    2. futam: 03.29 - 21:00 - Bahrein 1x90 perc száraz Start: 20:00 10x időgyorsítás 2. futam topikja
    3. futam: 04.12 - 21:00 - Imola 2x30 perc száraz+esős Start: 14:00 5x időgyorsítás 3. futam topikja
    4. futam: 04.26 - 21:00 - Sebring 1x60 perc száraz Start: 20:00 10x időgyorsítás 4. futam topikja
    5. futam: 05.10 - 21:00 - Donington 2x30 perc száraz+esős Start: 14:00 5x időgyorsítás 5. futam topikja
    6. futam: 05.24 - 21:00 - Le Mans 1x60 perc száraz Start: 14:00 24x időgyorsítás 6. futam topikja

    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • Az rFactor2 szimulátor letöltése és telepítése a Steam-ről.
    • Autó: Flat6 Series 2.00
    • Pályák: a kupa aktuális pályájával rendelkezni kell, melyeket az adott forduló topikjában tölthettek le.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az rFactor2-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával. A gyakorló szerver használata nyílt!
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon!


    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 01. 25. 18:18.

  2. #2
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Kár azért, hogy nem lehetett több időt hagyni a felkészülésre. Sajnos a következő jó időpont március 29 lett volna, az meg talán már túl sok is + belecsúszott volna az utolsó futam a nyárba

    Én örülök annak hogy a Flat6 lett, nem egy nehéz kocsi és van viszonyítási alap az AC-hez.

    Ezek amúgy pontosan mit jelentenek?
    3. futam: 04.12 - 21:00 - Imola 2x45 perc száraz+esős Start: 14:00 5x időgyorsítás
    4. futam: 04.26 - 21:00 - Sebring 1x90 perc száraz Start: 20:00 10x időgyorsítás

    Valami ilyesmi vagy tévedek?

    Szerkesztve, akkor ezek fix adatok, a játékbeli időt mutatják:

    1. eset - 5x:
    Qual1: 20 perc / 12:20 - 14:00
    Race1: 45 perc / 14:00 - 16:45 - száraz
    Qual2: 10 perc / 16:45 - 17:35
    Race2: 45 perc / 17:35 - 20:20 - esős

    2. eset - 10x:
    Qual1: 20 perc / 18:20 - 20:00
    Race1: 90 perc / 20:00 - 11:00

    3. eset - 16x:
    Qual1: 20 perc / 08:40 - 14:00
    Race1: 90 perc / 14:00 - 14:00 (1 egész nap)

    Éjszaka és eső, szuper
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 09. 14:04.

  3. #3
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Kár azért, hogy nem lehetett több időt hagyni a felkészülésre. Sajnos a következő jó időpont március 29 lett volna, az meg talán már túl sok is + belecsúszott volna az utolsó futam a nyárba

    Én örülök annak hogy a Flat6 lett, nem egy nehéz kocsi és van viszonyítási alap az AC-hez.

    Ezek amúgy pontosan mit jelentenek?
    3. futam: 04.12 - 21:00 - Imola 2x45 perc száraz+esős Start: 14:00 5x időgyorsítás
    4. futam: 04.26 - 21:00 - Sebring 1x90 perc száraz Start: 20:00 10x időgyorsítás

    Valami ilyesmi vagy tévedek?

    1. eset - 5x:
    Qual1: 20 perc / 14:00 - 15:40
    Race1: 45 perc / 15:40 - 18:25
    Qual2: 10 perc / 18:25 - 19:15
    Race2: 45 perc / 19:15 - 22:00

    2. eset - 10x:
    Qual1: 20 perc / 20:00 - 21:40
    Race1: 90 perc / 21:40 - 12:40

    3. eset - 16x:
    Qual1: 20 perc / 14:00 - 19:20
    Race1: 90 perc / 19:20 - 19:20 (1 egész nap)

    Ha így van, akkor plusz pont, ki kell használni azt, hogy ebben éjszaka is lehet kocsikázni
    Sőt, éjszaka és esőben
    Igen, kicsit gyorsnak tűnhet az indulás, de mivel itt volt a teszt is, így ezért ez lett és igen, a március 29 meg messze lett volna.
    A szorzókat jól érted, annyi különbséggel, hogy a szerveren a futam indulást lehet beállítani. De ígylesz esti futam, sőt a Le-Mans-i futamon 90 perc alatt lefutjuk az 1 napot
    Ahol száraz+eső van ott az egyik futam száraz lesz, a a másik esős.
    Utoljára módosította: dtom84; 2017. 03. 09. 13:20.

  4. #4
    Lehet indulni egyedi festéssel?

  5. #5
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet indulni egyedi festéssel?
    Teszt kupa alatt nem terveztünk ilyen lehetőséget.

  6. #6
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Sziasztok!

    Oculus támogatásról olvastam hogy lesz erről tudtok valamit?

  7. #7
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Oculus támogatásról olvastam hogy lesz erről tudtok valamit?
    Legutolsó hír ez a kettő volt erről tudtommal:
    http://www.bsimracing.com/rfactor-2-...ome-studio397/

    They are planning to equip rFactor 2 with a new DX11 based graphics engine including VR support
    és aztán itt volt kép is a directx11ről:
    http://www.virtualr.net/take-first-l...r-2-directx-11

    Hogy ez mikor lesz, az jó kérdés. Tippre 2018at mondanék talán, dx11 kicsivel előbb

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Kevébé ismert, eldugottabb pályákat szivesen láttam volna.
    Silverstone, Imola. AC-ból már a könyökömön jön ki. Bahrain-ban is pont megyünk. Donington is ismerős. Vagy direkt ez a nagy átfedés?

    Virginia raceway-t igazán belehetett volna rakni. Remekül passzol a porséhoz.

  9. #9
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Oculus támogatásról olvastam hogy lesz erről tudtok valamit?
    https://www.studio-397.com/2017/02/r...february-2017/

    Ez alapján azt mondanám május-június,én már nagyon várom,meg kiváncsi is vagyok milyen PC fogja meghajtani

  10. #10
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Kevébé ismert, eldugottabb pályákat szivesen láttam volna.
    Silverstone, Imola. AC-ból már a könyökömön jön ki. Bahrain-ban is pont megyünk. Donington is ismerős. Vagy direkt ez a nagy átfedés?

    Virginia raceway-t igazán belehetett volna rakni. Remekül passzol a porséhoz.
    Ahelyett, hogy örülnél, hogy a Porsche nyert! Majd koptatod ezeket az aszfaltokat ebbe a virtuális bodéba talán nem lesz rossz
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  11. #11
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Kevébé ismert, eldugottabb pályákat szivesen láttam volna.
    Silverstone, Imola. AC-ból már a könyökömön jön ki. Bahrain-ban is pont megyünk. Donington is ismerős. Vagy direkt ez a nagy átfedés?
    Új sim, új fizika, új szabályelemek és még teljesen ismeretlen pályák is legyenek? Szerintem pont jó, hogy ismert pályák vannak bent

  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Ahelyett, hogy örülnél, hogy a Porsche nyert! Majd koptatod ezeket az aszfaltokat ebbe a virtuális bodéba talán nem lesz rossz
    Jó igaz, nemlehetek telhetetlen. Szuper, köszi aki erre szavazott, jövök mindre
    Csak ha összehasonlítás a cél a többi szimmel, akkor Silverstone, Imola is úgy elvérzik az AC-s verzió ellenében hogy csuda. Plusz az összes többi lézeres, jobb verzióban már megjelent pálya rossszab színben fog feltünni, mint egy ismeretlenebb, nem centiről centire ismert aszfaltcsík.
    Valamint Silverstone lapos mint az alföld, alig jön visszajelzés. Ellenben egykét angol, elhagyott pályán sokkal több gödröcske, útegyenletlenséget rakhattak bele a készítők, ami által könnyebben kijöhet az rf2 pompás fizikája.
    Mind1, egyéni preferencia, csak hangot adtam neki.

  13. #13
    Én is preferálnám az új pályákat, még ha nem is olyan ismertek. Amit eddig próbálgattam rfactor2-ben kissé nevenincs helyszíneket, mind tetszettek (Toban, Loch Drumond, Atlanta, Croft). Viszont egyrészt nem kell ellőni minden puskaport elsőre, másrészt pedig nem várható el, hogy Tomiék végigpróbálják az összes pályát a kiválasztáshoz. Valószínű, hogy itt is célszerű lenne szép lassan végigmenni a nem közismert helyszíneken és feltérképezni, hogy melyik jó, illetve milyen géposztály számára alkalmas. Ebben szívesen segítek.

  14. #14
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Hát örülök, hogy ez nyert, mert ez számomra az élvezhetetlen kategória
    Míg más modok (nem mind) mosolyt csaltak az arcomra, élvezetes volt vezetni, ennél úgy éreztem belerúgok a gépembe, alattomosan, megfoghatatlanul viselkedik, cserébe alig setupolható... Biztos van, akinek a vezetési stílusához ez klappol, az enyémhez biztos nem, hajrá

  15. #15
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát örülök, hogy ez nyert, mert ez számomra az élvezhetetlen kategória
    Míg más modok (nem mind) mosolyt csaltak az arcomra, élvezetes volt vezetni, ennél úgy éreztem belerúgok a gépembe, alattomosan, megfoghatatlanul viselkedik, cserébe alig setupolható... Biztos van, akinek a vezetési stílusához ez klappol, az enyémhez biztos nem, hajrá
    Nem akartam itt rombolni a hangulatot, de a moddal kapcsolatban hasonlóan érzek én is. Lehetséges, hogy az Enduracers már nem is foglalkozott az olyan elavult entry level kormányok támogatásával, mint a DFGT-m, de szerintem a szimes felhozatalból ez a leggyengébb reprezentációja a kupás Porschénak. Össze-vissza imbolyog, de ennek ellenére atom stabil is, ezért egy hasonlóan frusztráló vezetési élményben részesít, mint annak idején az NFS Shift. Ennek ellenére én jönnek szívesen, de pont a szerdákon nem bírom megoldani sosem, mert eleve későn esek haza és sokszor még dolgom is van otthon, úgyhogy az R3E bajnokság fordulói is folyton kiesnek.

  16. #16
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát örülök, hogy ez nyert, mert ez számomra az élvezhetetlen kategória ....
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akartam itt rombolni a hangulatot, de a moddal kapcsolatban hasonlóan érzek én is. ....
    Köszönjük az észrevételeket, pont ilyen hozzászólásokat, észrevételeket vártunk az ötletelő topikba Legközelebb írjátok le ezt időben, hátha ezzel befolyásoljátok a végeredményt és számotokra is kedvezőbb eredménye lesz a szavazásnak.
    Ehelyett pl. Imitől csak annyi jött, hogy mivel ő nem tud jönni ezért az általa nem kedvelt Clio-ra szavaz.

  17. #17
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönjük az észrevételeket, pont ilyen hozzászólásokat, észrevételeket vártunk az ötletelő topikba Legközelebb írjátok le ezt időben, hátha ezzel befolyásoljátok a végeredményt és számotokra is kedvezőbb eredménye lesz a szavazásnak.
    Ehelyett pl. Imitől csak annyi jött, hogy mivel ő nem tud jönni ezért az általa nem kedvelt Clio-ra szavaz.
    Ha kipróbáltam volna előtte, erre is dobtam volna egy szavazatot
    De semmi gond, úgy látszik a legtöbb szavazónak ez tetszik, gondolom ők kipróbálták előtte , és tudják kezelni, szívesen versenyeznek vele. Én meg nem bánom, mert nem fáj a szívem, hogy nem érek rá
    Most is csak azért próbáltam ki, mert rájöttem, hogy 15-e munkaszüneti nap, így az a szerda szabad lesz nekem, gondoltam, akkor egy futamot kipróbálok vele, de a tapasztalatok alapján ez nem nekem való, és csodálkozom, hogy ez kapta a legtöbb szavazatot, mivel voltak jóval élvezetesebb, barátságosabban viselkedő tesztelt modok is (szerintem, de hát kinek a pap, kinek a paplan)
    Számomra így is kedvező eredménye lett a szavazásnak, figyelembe véve a versenyek napjait Befontam volna a hajam, ha számomra kedves mod nyer, vagy kiderült volna, hogy ez a porse mod élvezetes
    Utoljára módosította: 1m1; 2017. 03. 11. 15:18.

  18. #18
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönjük az észrevételeket, pont ilyen hozzászólásokat, észrevételeket vártunk az ötletelő topikba Legközelebb írjátok le ezt időben, hátha ezzel befolyásoljátok a végeredményt és számotokra is kedvezőbb eredménye lesz a szavazásnak..
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post236639 - Ezen a ponton szerintem még ötletelő topic se volt.

  19. #19
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Huhh, én a Bömösnek szurkoltam, nekem is talán ez volt a legkezelhetetlenebb az összes közül, bár az én véleményem elég gyenge lábakon áll, a rövidke szimes múltam miatt. Azért bepróbálkozok majd, orvosi autónak jó leszek ott hátul...
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  20. #20
    Szabó Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 11. 01.
    Város
    Kozármisleny
    Üzenetek
    81
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    Huhh, én a Bömösnek szurkoltam, nekem is talán ez volt a legkezelhetetlenebb az összes közül, bár az én véleményem elég gyenge lábakon áll, a rövidke szimes múltam miatt. Azért bepróbálkozok majd, orvosi autónak jó leszek ott hátul...
    Az orvosi autó pozíció elkelt... Keress mást vagy meg kell mérkőznünk érte.

    Egyébként az autó nem rossz, DE nem az eredeti fizikával. Azonban első próbának megéri...
    Utoljára módosította: szaboz80; 2017. 03. 11. 21:34.

  21. #21
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Ákos korábban ezt írta: "A tuningban pedig az aut. gázfröccsöt beállítottam, mert enélkül mindig eldobtam a a hátsóját."

    Lehet, holnap kipróbálom ezt, hogy valamennyire élvezhetővé válik-e általa...

  22. #22
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Ákos korábban ezt írta: "A tuningban pedig az aut. gázfröccsöt beállítottam, mert enélkül mindig eldobtam a a hátsóját."

    Lehet, holnap kipróbálom ezt, hogy valamennyire élvezhetővé válik-e általa...
    Igen, ezt akartam is kérdezni, hogy a versenyen például lehet-e használni az Auto Blip-et? Mert vitathatatlanul hoz a konyhára. Bár ahogy Béres Peti idejét elnézem..... inkább oda se nézek. Szabó Zoli, az orvosi autó márpedig az enyém!
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  23. #23
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Ákos korábban ezt írta: "A tuningban pedig az aut. gázfröccsöt beállítottam, mert enélkül mindig eldobtam a a hátsóját."

    Lehet, holnap kipróbálom ezt, hogy valamennyire élvezhetővé válik-e általa...
    A seggeldobás javult, de az elúszás, imbolygás, inkonzisztens viselkedés nem, nem erőlködöm vele tovább, én ehhez lehet, hogy kevés vagyok...

  24. #24
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    A seggeldobás javult, de az elúszás, imbolygás, inkonzisztens viselkedés nem, nem erőlködöm vele tovább, én ehhez lehet, hogy kevés vagyok...
    Gyakorolj, versenyezz! Ne hisztizz!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  25. #25
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Gyakorolj, versenyezz! Ne hisztizz!
    Fogok is gyakorolni és versenyezni, de nem ezzel.
    Ennyire nem vagyok fanatikus, hogy olyannal erőlködjek, ami nem nyúljt élményt, és számomra frusztráló a viselkedése.
    Erre nekem nem éri meg több időt pazarolni. Persze neked most több időd van, hogy feladtad a wtcc-t, pedig én is mondhatnám, hogy ne hisztizz, gyere wtcc-zni Számomra ennél még az is élvezetesebb, mert az legalább számomra értelmezhető módon viselkedik
    Majd másik modban lenyomlak

Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •