Szavazás eredménye: Szeretnétek-e változó hőmérsékletet?

Szavazók
25. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen, jó ötlet.

    23 92,00%
  • Nem, a jelenlegi rendszer megfelelő.

    2 8,00%
Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (67 összesen)

Téma: AC GT3 - Shakedown - 03.05 - Silverstone

  1. #1
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    AC GT3 - Shakedown - 03.05 - Silverstone

    Következő AC futamok: Masters futamnaptár
    --------------------------------------------------------


    Kedves Versenyzők!

    Elrajtolta Masters GT3 Bajnokság, a második helyszínünk Silverstone!
    Készüljünk együtt rá egy nyílt bemelegítő futam keretében most vasárnap!



    Helyszín: Silverstone GP
    Autók: GT3 Class (setup: BMW Z4, Lamborghini Huracan, Mercedes AMG GT, Nissan GTR, McLaren 650, Ferrari 488)

    Időpont:
    2017.03.05. (vasárnap)
    Nevezés:
    Nincs előzetes nevezés, a futam előtt rövid booking lesz, szerverre érkezési sorrendben lehet csatlakozni
    Booking: 19:50-20:05 (15 perc)
    Practice: 20:05 (5 perc)
    Qual: 20:10 (20 perc)
    Race: 20:30 (22 kör ~45 perc)

    Rajt típusa: álló rajt (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 80%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat: 70%
    Levegő hőmérséklet: 20 fok


    Szerver: GTR-Masters.hu #R1, #R2, #R3
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - GT3 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Jelszó: masters

    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS


    Fontos!!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2017. 03. 05. 18:00.

  2. #2
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Kedves Versenyzők!

    Felmerült, hogy az eddig fix pálya és levegő hőmérsékletet alakítsuk a valós helyszineknek megfelelően. Ez azt jelentené, hogy a hűvösebb Silverstoneban a mostaninál alacsonyabb, még a forró éghajlaton található pályákon - mint Sepang és Bahrein - magasabb hőmérsékletet állítsunk be.

    Kérlek benneteket az oldal tetején található szavazógép segítségével nyilvánítsatok véleményt!

  3. #3
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Felmerult meg egy gondolat. A palyanak letezik egy olyan verzioja, ami az eredetivel mindenben megegyezik, viszont 32 box van rajta. A shakedown futamot erdemes lenne ezen rendezni, mert ugye a szuk keresztmetszet lehet az is, hogy ennyit nem bir ki mindenkinek a gepe, de erdemes megprobalni. Akar a huvosebb palyaval egyutt is.

    Ez megoldast jelenthene arra, hogy ket szerveren elferjunk a bajnoki futamon, illetve a shakedownon is tobben tudnanak reszt venni, nem jarnanak ugy nehanyan, mint legutobb.

    Ha nincs ellenvetes, akkor holnap mar ezzel a palyaval fut a szerver, a linket pedig kirakom a versenykiirasba. Persze ennek csak akkor van ertelme, ha 24 fo felett leszunk a vasarnapi futamon, kulonben semmi nem derul ki.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Felmerult meg egy gondolat...
    Magam részéről mindenhol támogatnám a pitbox-ok növelésést. Csökken a szerverszétválasztás miatti igazságtalanság (aki bukik, többet bukhat, aki jól megy, többet nyerhet), több kocsi között több az interakció.
    A kérdést fel lehetne tenni globálisan is. Hány embernek van itt olyan gépe ami elbírja a kibővített mezőny kezelését? Ér-e -20fps-t +10db autó? Ha vkinek ósdi a gépe, akárcsak egyeten embernek, kiszurhatnánk-e vele ilyen módosítással, upgrade kényszerrel, avagy a többség dönthessen (megvárjuk amíg pista bá lecseréli a 486-osát)?

  5. #5
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Tavaly volt akinek probléma volt a megemelt létszám, köztük nekem is. Viszont én most váltok a héten, így engem ez már nem zavar, de lehet hogy valakit igen. Az FPS a virtuális tükrös mókával ellentétben tényleg nagyon fontos. Most is azért estem vissza 4 helyet GT3on a rajtnál, mert 30 fps-em volt és nem mertem úgy nyomni neki

  6. #6
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Magam részéről mindenhol támogatnám a pitbox-ok növelésést. Csökken a szerverszétválasztás miatti igazságtalanság (aki bukik, többet bukhat, aki jól megy, többet nyerhet), több kocsi között több az interakció.
    A kérdést fel lehetne tenni globálisan is. Hány embernek van itt olyan gépe ami elbírja a kibővített mezőny kezelését? Ér-e -20fps-t +10db autó? Ha vkinek ósdi a gépe, akárcsak egyeten embernek, kiszurhatnánk-e vele ilyen módosítással, upgrade kényszerrel, avagy a többség dönthessen (megvárjuk amíg pista bá lecseréli a 486-osát)?
    Azért ez esetben meg kellene nézni azt is, hogy a videobeállítások csökkentésével lehet-e elég FPS-t nyerni azoknak, akiknél ez gondot okozhat? Lehet-e annyira butítani a képet, hogy azért élvezhető maradjon és még elketyegjen?

    Olvastam már itt is olyat, hogy a némely nagyon gyorsak pont azért butítják a képet, hogy FPS-t nyerjenek és akár szűrjék is az esetlegesen zavaró momentumokat a pályán, amelyek bár jól néznek ki, nem feltétlen hasznosak összességében.

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Olvastam már itt is olyat, hogy a némely nagyon gyorsak pont azért butítják a képet, hogy FPS-t nyerjenek és akár szűrjék is az esetlegesen zavaró momentumokat a pályán, amelyek bár jól néznek ki, nem feltétlen hasznosak összességében.
    Hjaj bele se menjünk az él e-sportba. Hogyan butítsuk le a félmilliós konfigon a játékot, hogy a végén 3db paca közül kelljen eltalálni az egyiket. Meg hogyan álljunk a zöld kerítés mellett, a csirkétől 30fokra, hogyha a recés árnyék mellet pont eldobom a gránátot, akkor bumm csokapik!

  8. #8
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hjaj bele se menjünk az él e-sportba. Hogyan butítsuk le a félmilliós konfigon a játékot, hogy a végén 3db paca közül kelljen eltalálni az egyiket. Meg hogyan álljunk a zöld kerítés mellett, a csirkétől 30fokra, hogyha a recés árnyék mellet pont eldobom a gránátot, akkor bumm csokapik!
    Nem egeszseges. Jot rohogtem ezen

    En egyebkent picit visszaveszem a minoseget, post-processing effekteket teljesen ki is kapcsolom, mert 144 Fps fixen kell, az meg nem konnyu.

  9. #9
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Az aszfalt hőmérséklet változást támogatom, de a 22+os létszám nálam már nagyon necces PC konfig szempontból.

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Az aszfalt hőmérséklet változást támogatom, de a 22+os létszám nálam már nagyon necces PC konfig szempontból.
    30+ főt semmiképpen sem tervezünk a szerverre vinni, mert tudjuk, hogy mennyire erőforrás igényes. A 24 + néhány fő viszont benne van a pakliban, ha ezen múlik, hogy ne kelljen 3. vagy esetleg 2. szervert indítanunk egy futamon. Szóval akinél már a standard 24 is necces, a kénytelen lesz tovább butítani, app-okat levenni, vagy végső esetben fejleszteni vmit.

    Aztán pár év múlva már lehet, hogy 35+ fős szervereket indítunk, ahogy a Race07 esetén is tettük, amikor már a mindenkinek a gépe röhögve elbírta
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 28. 12:53.

  11. #11
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Figyelem!

    A Prequal szervereken a hőmérséklet ezen a futamon 20 fokról indul.

  12. #12
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    30+ főt semmiképpen sem tervezünk a szerverre vinni, mert tudjuk, hogy mennyire erőforrás igényes. A 24 + néhány fő viszont benne van a pakliban, ha ezen múlik, hogy ne kelljen 3. vagy esetleg 2. szervert indítanunk egy futamon.
    Ezt maximálisan pártolom. Például most Mugello-ban mehetett volna egy 29 és egy 28 fős szerver, ami biztosan nagyobb élmény lett volna, főként a C-szerverre szorultaknak.

  13. #13
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    30+ főt semmiképpen sem tervezünk a szerverre vinni, mert tudjuk, hogy mennyire erőforrás igényes. A 24 + néhány fő viszont benne van a pakliban, ha ezen múlik, hogy ne kelljen 3. vagy esetleg 2. szervert indítanunk egy futamon. Szóval akinél már a standard 24 is necces, a kénytelen lesz tovább butítani, app-okat levenni, vagy végső esetben fejleszteni vmit.

    Aztán pár év múlva már lehet, hogy 35+ fős szervereket indítunk, ahogy a Race07 esetén is tettük, amikor már a mindenkinek a gépe röhögve elbírta
    .
    Az a baj, hogy már sajnos nem tudom hova butitani...
    A kevés FPS okozta lagok miatt pedig nem szertnék senkit sem kilőkni, ill balesetet okozni, ráadásul élvezhetetlen a vezetés is.

  14. #14
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    .
    Az a baj, hogy már sajnos nem tudom hova butitani...
    A kevés FPS okozta lagok miatt pedig nem szertnék senkit sem kilőkni, ill balesetet okozni, ráadásul élvezhetetlen a vezetés is.
    Sajnos nálam is ez volt a helyzet, tényleg eléggé gépigényes az AC. Nem tudom, hogy mennyire oldható meg, hogy esetleg bővíts, de szerintem kötelezni se lehet rá senkit. Nálam a régi gépen a procival (ősrégi amd x4 925) és a kevés videókártya memóriából adódóan voltak gondok (1gb). Mondjuk egy Nordon simán el lehetne kocsikázni 40 fővel is, ha bírná mindenki gépe.

    Ez tényleg egy olyan téma, ahol fel kell mérni a lehetőségeket és az igényeket egy majdani szavazás keretében

  15. #15
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Nálam i5 2400-as van egy GTX960-al és 2560x1080 felbontásban megyek vele. A felesleges effektek kikapcsolva, a többi leginkább mediumon és szerintem bőven elég jó a képminőség. Ez így 70 körüli FPS-el ment a rajtnál, amikor szétszakadt a mezőny, felment 92-96 környékére. Ahogy Zrubi, úgy én sem éreztem még, hogy 60-ra leesve bármiben is gátolna.
    Valami szintet nem ártana azért meghúzni szerintem is, hogy mi az, ami még elfogadható egy bajnoki futamon. Mindig lesz valaki, aki meg fogja fúrni a többség konszenzusát, mert neki az kevés, neki az sok... Inkább megyek 50-60 FPS-el egy 26-os mezőnyben, mint 85 FPS-el egy 10 fős szerveren.

  16. #16
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Szeretnetek, ha a shakedown csak 45 perces lenne?

  17. #17
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnetek, ha a shakedown csak 45 perces lenne?

    Részemről igen, mert úgyis 1 pit lesz, de
    szerintem a shakedownon most a hidegebb miatt többen is megpróbálkoznának a hardon végigmenni szvsz.

  18. #18
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Én Mugello-ban is végigmentem hard-on, legalábbis a shakedown alkalmával. Ahogy tegnap próbálgattam, nem voltam sokkal lassabb 90 literrel megtankolva és hard-on, mint mediumon 45 literrel. A soft megint felejtősnek tűnt...

  19. #19
    Fülöp Róbert Versenyző leomitsu logója
    Csatlakozott
    2015. 10. 19.
    Üzenetek
    398
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnetek, ha a shakedown csak 45 perces lenne?


  20. #20
    Borsányi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 09. 22.
    Város
    Hatvan
    Életkor
    58
    Üzenetek
    77
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnetek, ha a shakedown csak 45 perces lenne?

  21. #21
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnetek, ha a shakedown csak 45 perces lenne?
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  22. #22
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnetek, ha a shakedown csak 45 perces lenne?


  23. #23
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Életkor
    36
    Üzenetek
    158
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnetek, ha a shakedown csak 45 perces lenne?

  24. #24
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    A ma esti Shakedownra ne nevezzen senki, elegendő a booking alatt (19:50-20:05-ig) csatlakozni!

    A futamtáv csak 22 kör lesz, a szerver nyílt, így bárki csatlakozhat, olyan is, aki nem szervertag.

    A hőmérséklet most a megszokottnál alacsonyabb lesz, 20 fokról indul.

    Várunk mindenkit, hogy együtt készüljünk és egy jót versenyezzünk!

  25. #25
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    A szerver fut!

    Figyelem! Elindult a szerver

    Booking időszakban legyen ott mindenki, különben lemarad! 19:50-20:05
    Előzetes nevezés nincs és később sem lehet csatlakozni!

    Ha megtelik a szerver, indítunk másikat... ha kérdés van, írjatok!


    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •