Oldal: 7 / 7 ElsőElső ||| 3 4 5 6 7
Találatok: 151 - 158 (158 összesen)
  1. #151
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    A versenyző dolga meg az, hogy feszegesse a határokat, megkeresse a kiskapukat a rendszerben, a szervezőség dolga meg az, hogy ennek az elejét vegye és kezelje a kiskapukat.
    Annyian beleszóltak, én is veszem a bátorságot.
    Egy olyan világban, ahol a versenyző versenyzik, a szervezőség pedig szervez, ott ez rendben is van. De ha a szervezőség is versenyez, vagy a versenyző is szervez, ott az érintett versenyző/szervező-nek nagyon kell ügyelnie arra, hogy neki nemcsak a versenykiírás betű szerinti betartása a feladata, hanem annak szellemét sem szabad megsértenie. Mert az a magatartás bizony ilyesféle indulatokat kelt. Tehát ne feszegesse a versenyszabályzat határait, pláne ne keressen kiskapukat, ne álljon meg csak azért a pályán, ne vágja le a pályát, hogy visszahűtse a gumikat,még akkor se, ha a kiírás konkrétan nem tiltja (bár sztem a pályalevágást ebben az esetben is igen). A cselekedet visszás, de büntetni meg nem biztos, hogy meg lehet, hiszen nincs rá jogalap. Vagy csak nagyon csekély mértékben.
    Senki ellen vagy mellett nem szeretnék kardoskodni, mondjuk úgy, általános értelemben fogalmaztam meg a véleményem - mintegy erkölcsi sorvezetőt.

  2. #152
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez egy nagyon szépen összeszedett és nagyon jól megfogalmazott gondolat volt, köszönjük szépen.

    Lincselés előtt nem árt végiggondolni, hogy miért csinálta, hogy ez a probléma mennyire érinti az egész mezőnyt és ha a szabályzat nem ad egyértelmű útmutatást erre a helyzetre, akkor kitalálni hogyan kellene globálisan kezelni. Tamás például említette, hogy előző futamon meg megállt a pályán a felvezető kör alatt, hogy visszahűtse a gumikat a gyorskörre... ami jelenleg semmi szabályba nem ütközik, de lássuk be, mégis a balesetveszélyes és azt sem lenne jó, ha tömegesen el kezdené csinálni mindenki, ahogy a vagdosást se..

    Azt jól tudom, hogy az F1-ben van vmi szabály arra vonatkozóan, hogy minimálisan milyen tempóban kell teljesíteni a felvezető kört?
    Ezt nem tudom, de ha van is, nekünk nem biztos, hogy ahhoz kell igazodni. Azzal szerintem nincs gond, ha valaki a felvezető körén egy kicsit visszavesz pár kanyaron keresztül, persze természetesen figyelve az esetlegesen mögötte érkezőket. Mugellóban nekem is vissza kellett venni az utolsó "sikánnál", hogy gyors körre ne égjen le a felniről a gumi, de sztem 80 alá nem lassítottam, és már így is szépen visszahűltek. Úgy gondolom a VB-nek megvan a kérdéshez a kellő rutinja és rálátása, hogy a bajnokság érdekeit figyelembe véve módosítson, vagy hozzon létre új szabályokat az ilyen esetekre vonatkozóan.

  3. #153
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg mezgabor írta Hozzászólás megtekintése
    a kiírás konkrétan nem tiltja (bár sztem a pályalevágást ebben az esetben is igen).
    Szerintem is teljesen egyértelműen le van írva, hogy vágással nem lehet előnyt szerezni a kvalifikáción vagy a versenyen a versenyszabályzatban, az meg érvényes erre az esetre is.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 14. 15:42.

  4. #154
    Tóth Ádám Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 14.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    64
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    ... mindig akár 20-30 méterrel előbb fékezek...
    Igen ez ígyvan hasonlóképp próbálok én is eljárni minden alkalommal, viszont azon a ponton nagyon megleptél a korai féktávval és sajnos ezért történt ami történt. Az ütközés előtt volt még másik két kolléga aki szintén " belebukott" a megelőzésedbe. Ez valószínűleg azt igazolhatja, amit most szeretnék írni, vagyis hogy te nagyon eltérő íveket és féktávokat autóztál a többiekhez képest. Általában egy kör alatt nagyjából fel lehet mérni a másik féktávjait, viszont én csak pár kanyart mentem mögötted miután megpróbálkoztam az előzéssel és nagyon meglepett a korai féktáv amit nyilván az én hibámból nem tudtam elkerülni.

    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Volt egyébként a kilökésem után még egy eset, amikor csak azért nem szaladtál belém, mert inkább beengedtelek a belső ívre, mert láttam hogy biztosan nem tudsz megállni...
    Emlékszem az esetre, ez volt az a tipikus kanyar ahol mindenki nagyon rádért és itt lehetett legjobban látni az eltérő ívet. Sejtettem ,hogy tudatosan mentetted meg az esetet, szép manőver volt, én sajnos a hibámból elkövetett kétszeres üzemanyagtömeggel mégnehezebben tudtam a helyzetet kezelni.

  5. #155
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Sparky írta Hozzászólás megtekintése
    Igen ez ígyvan hasonlóképp próbálok én is eljárni minden alkalommal, viszont azon a ponton nagyon megleptél a korai féktávval és sajnos ezért történt ami történt. Az ütközés előtt volt még másik két kolléga aki szintén " belebukott" a megelőzésedbe. Ez valószínűleg azt igazolhatja, amit most szeretnék írni, vagyis hogy te nagyon eltérő íveket és féktávokat autóztál a többiekhez képest. Általában egy kör alatt nagyjából fel lehet mérni a másik féktávjait, viszont én csak pár kanyart mentem mögötted miután megpróbálkoztam az előzéssel és nagyon meglepett a korai féktáv amit nyilván az én hibámból nem tudtam elkerülni.
    Szerintem védekezés közben senki nem a szokásos íveket autózza. Próbáltam mindenhol szűkebben menni, mert a széles pályán nagyon könnyen bebújt volna mellém mindenki. Ennek a következménye a korábbi féktáv is.

  6. #156
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyent hogy az istenbe lehet? Meg van az a felső nézet is amit Szabi mutatott, nekem azt se sikerült előcsalni.



    Köszönet érte! Az szép, nem éreztem ennyire durvának, elnézést
    PLP-s teszt versenyen összesen 2szer vágtam 45 perc alatt, tényleg nagyon sokat számít. A legutóbbi patchekkel ugye bejött a vágás jelzés a logban feature, azzal mi a helyzet? Nem írtatok róla azóta se





    Hát igen, ez így elég sértődöttre sikerült sajnos. Szerintem is úgy lenne tiszta, ha a sajátját is betette volna főleg, hogy az általad írt számok alapján ő lehet, hogy jóval többet vágott mint Toga. Remélem azért majd lecsillapodnak idővel a kedélyek és végre tisztázódik mindenki számára, hogy mit szabad és mit nem
    Tamás szépen rávilágított arra h miért nem működik az óvás vágás ügyben...meg van sértődve Togára és meg is találta...csak duzzogás van belőle...fogást mindenkin lehet találni rajtam is lehet...én amit láttam (nem csak adott kanyarra nézve)Toga azok között van,aki próbálja tisztelni a pályahatárokat...most adott esettben mégis ő lenne büntetve hisz ellene érkezett óvás...ha ellenőrzés van akkor csak úgy van értelme ha mindenkit ellenőrzünk...


    majd helyezétek át a megfelelő topikba...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 03. 16. 12:08.

  7. #157
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Tamás szépen rávilágított arra h miért nem működik az óvás vágás ügyben...meg van sértődve Togára és meg is találta...csak duzzogás van belőle...fogást mindenkin lehet találni rajtam is lehet...én amit láttam (nem csak adott kanyarra nézve)Toga azok között van,aki próbálja tisztelni a pályahatárokat...most adott esettben mégis ő lenne büntetve hisz ellene érkezett óvás...ha ellenőrzés van akkor csak úgy van értelme ha mindenkit ellenőrzünk...


    majd helyezétek át a megfelelő topikba...
    Nincs bennem sertodottseg, csupan szomoru vagyok, hogy ilyen dolgokkal kell foglalkozni, amikor egy nagyon szinvonalas es izgalmas bajnoksag fut eppen. Rengeteg dolog van a hatterben, amivel par emberen kivul senki nincs tisztaban, de nem szeretnem ezeket publikussa tenni. A VB-vel es Togaval is meg kell beszelnem sokmindent en addig nem szeretnek semmiben allast foglalni. Az, hogy mindenkin lehet fogast talalni, az nagyon igaz, ezt a mondtatod ne feljejtsd el!Mindenesetre megvan az oka, hogy ugy csinaltam, ahogy es sem sertodottseg, sem semmi hasonlo nincs mogotte. De nem magyarazkodom, mindenki azt hisz es gondol, amit szeretne. Az sem veletlen, hogy hetfo ota nem szoltam hozza a temahoz, szeretnem, ha mindenki lehiggadna es inkabb a versenyzessel foglalkozna, mi pedig elrendezzuk egymas kozt amit kell.

    Az, hogy 10 koron keresztul nezel egy kanyart, eleg torz informaciot ad a vagasokrol. Ha vegignezed az egesz palyat, az is teljesen mas kepet mutat. Ha tobb versenyt nezel meg az is. Ez egy nagyon nehez kerdes es nem veletlen, hogy meg nem alltunk elo a megoldassal, mert nagyon sok szempontot kell figyelembe venni.

  8. #158
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs bennem sertodottseg, csupan szomoru vagyok, hogy ilyen dolgokkal kell foglalkozni, amikor egy nagyon szinvonalas es izgalmas bajnoksag fut eppen. Rengeteg dolog van a hatterben, amivel par emberen kivul senki nincs tisztaban, de nem szeretnem ezeket publikussa tenni. A VB-vel es Togaval is meg kell beszelnem sokmindent en addig nem szeretnek semmiben allast foglalni. Az, hogy mindenkin lehet fogast talalni, az nagyon igaz, ezt a mondtatod ne feljejtsd el!Mindenesetre megvan az oka, hogy ugy csinaltam, ahogy es sem sertodottseg, sem semmi hasonlo nincs mogotte. De nem magyarazkodom, mindenki azt hisz es gondol, amit szeretne. Az sem veletlen, hogy hetfo ota nem szoltam hozza a temahoz, szeretnem, ha mindenki lehiggadna es inkabb a versenyzessel foglalkozna, mi pedig elrendezzuk egymas kozt amit kell.

    Az, hogy 10 koron keresztul nezel egy kanyart, eleg torz informaciot ad a vagasokrol. Ha vegignezed az egesz palyat, az is teljesen mas kepet mutat. Ha tobb versenyt nezel meg az is. Ez egy nagyon nehez kerdes es nem veletlen, hogy meg nem alltunk elo a megoldassal, mert nagyon sok szempontot kell figyelembe venni.
    arra nyilván nincs idő h mindenki minden körét végignézzük...én úgy gondolom az jobban torzít az eredményen h pl a te általad bejelentett vágások tulnyomó többsége nem alkalmas előnyszerzésre...nekem is voltak szép számmal szerintem szélesítéseim (lecsúszásaim)...az érintett kanyarnál azért látszik szerintem h itt ment a "határfeszegetés" és pár embernél az volt a véletlen ha nem vágott...én megóvtam a gyors köröd Q-n...minden "vágást" kértetetk belőle...pedig egy volt ami igazán számított...a T11 levágása...ha azt nem teszed jópár pozícióval hátrébbról indulsz...amúgy másnál is volt ilyen csak azt nem volt kedvem már megóvni


    én speciel hiszek benne ha most újrafutnánk Silverstone-t úgy h mindenki tudja h lesz ellenőrzés és nem lehet tudni h melyik köröket nézzük meg...és lenne büntetés...akkor bizony alig lenne vágás...én is azért nem vágtam az adott kanyart csak elvétve, mert figyeltem rá



    Végignéztem az egész pályát ...Fel óra alatt jött össze neked a 40 vágás....Itt meguntam...Én ezért morcoltam a szemöldökomet mikor láttam az esti ovasodat..
    Hozzáteszem,h nem hiszem h tiéd volt a legtöbb palyaelhagyas
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 03. 16. 15:59.

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ||| 3 4 5 6 7

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •