Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 42 (42 összesen)
  1. #26
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudok róla, hogy megszűnt volna. Annyi változás történt, hogy BUÁ 3 figyu után jár. Akkor érdekes a dolog, ha egy futamon két BUÁ-ra való figyut gyűjtesz össze (minimum 6 figyut szedsz össze). Az eddig precedens alapján ilyen esetben ez BUÁ+URH-ra változik és marad figyelmeztetés. Amennyiben nem jött össze a 2 BUÁ-ra való figyelmeztetés (példádat tekintve 5 figyu), akkor csak 1 BUÁ és marad a 2 figyelmeztetés. Nincs lehetőség URH-ra "beválltani"
    Akkor én szeretném a vágások, vagy valamelyik előzés miatt +1 büntetést kani, hogy olyan "jól járjak" effektíve, mint akinek 6 büntetése van.
    Nincs ez így jól te is érzed csak nem mondod hogy a 5 büntetöpont rosszabb mint 6....
    Minden 3 kigyűlt büntetőpontért 1 BUÁ. 6 ért 2BUÁ a jutalom. Mint ahogy a többiek is egyetértenek valószínüleg ezzel.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  2. #27
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Este átbeszéljük a témát a szervezőkkel. A csökkentett BUÁ új helyzetet teremtet, lehet változtatunk.

  3. #28
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Figyelem!

    A Versenyszabályzat az alábbiakban módosult!


    • Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon/futamokon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 3. és 7. köre között kötelező. Azon versenyző, aki egynél több Boxutca áthajtásos büntetést gyűjt össze, büntetését futamonként 1 db Boxutca áthajtással töltheti le. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után a R3E MWTCC - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges. A boxkiállással összekötött boxutca áthajtás nem tekinthető letöltött büntetésnek.


    Összevont büntetések:


    Boxutca áthajtás: Ásványi Ferenc, Hajdu Gábor, Hegyi Zsolt, Horváth László, Illés Imre, Mészáros Máté, Kis Tibor (2db), Koltay Gábor, Szabó Péter, Szarka András, Szentmiklósi Tamás, Szili Attila
    2 Figyelmeztetés: Ásványi Ferenc, Fári Ádám Dániel, Fellenbeck Zsolt, Gömcsik Péter, ifj. Leéb István, Mészáros Máté, Nagy László, Szabó Péter, Szilágyi Dániel, Szili Attila
    1 Figyelmeztetés: Ladányi Péter, Lovászi Nándor, Madarász Krisztián, Mammel Erik, Schmidt Lajos, Szőcs Attila, Vizner Gábor

    Ásványi Ferenc, Hajdu Gábor, Hegyi Zsolt, Horváth László, Illés Imre, Mészáros Máté, Koltay Gábor, Szabó Péter, Szarka András, Szentmiklósi Tamás, Szili Attila esetében összegyűlt a 3 db figyelmeztetés, amit a VB a szabályok értelmében 1 db Boxutca áthajtásra vált át, amit a következő verseny 3. és 7. köre között kell letöltenie, és a letöltés idejét pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba. (R3E MWTCC - BUÁ letöltése)

    Kis Tibor esetében 6 db figyelmeztetés gyűlt össze, amit a VB a szabályok értelmében 2 db Boxutca áthajtásra vált át, amit a következő versenyek (R1-R2) 3. és 7. köre között kell letöltenie, és a letöltés idejét pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba. (R3E MWTCC - BUÁ letöltése)

    Nagy László büntetése 2 figyelmeztetésre módosult, szöveges értékelés később!

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2017. 02. 21. 21:49.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  4. #29
    Valamelyiket javítsátok!

    "amit a következő verseny 3. és 7. köre között kell letöltenie"

    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5485

    "soron következő hivatalos bajnoki futam első 10 körében szükséges"

  5. #30
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Szarka András írta Hozzászólás megtekintése
    Valamelyiket javítsátok!

    "amit a következő verseny 3. és 7. köre között kell letöltenie"

    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5485

    "soron következő hivatalos bajnoki futam első 10 körében szükséges"
    jogos!

    Új topik: R3E MWTCC 2017 - BUÁ letöltése
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2017. 02. 21. 21:50.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  6. #31
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Ok. Nem akartam indulni Oscherben, de akkor ezek szerint a BUA letöltése miatt elindulok. Mondjuk kb annyi is lesz a versenyem. Első körben letöltöm és ennyi.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  7. #32
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése

    Nagy László büntetése 2 figyelmeztetésre módosult, szöveges értékelés később!
    Erre oszinten kivancsi vagyok!

  8. #33
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Ok. Nem akartam indulni Oscherben, de akkor ezek szerint a BUA letöltése miatt elindulok. Mondjuk kb annyi is lesz a versenyem. Első körben letöltöm és ennyi.
    Első körben nem töltheted le, lásd a kiírást, versenyszabályzatot.

  9. #34
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Ez a problema jelenleg megoldotta magat, tekintve hogy full lazas vagyok, a mai nevezesemet kenytrlen vagyok visszavonni.

    Tapatalkkal küldve a Nokia 3310-es telefonomról.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  10. #35
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Két kérés érkezett a a versenybírósághoz, hogy a meghozott ítéletet vizsgáljuk felül, indokoljuk:
    L2, T4, Nagy László - lökés:
    Laci hirtelen felzárkózik egy egymással csatázó épp ezért lelassuló bolyhoz, és a T4-ben belső íven próbál elmenni Piski Tamás mellett. A próbálkozás közben meglöki Tamás autóját aki ennek következtében kiforog. Az ütközés pillanatában Laci autója nem volt előzési pozícióban (autójának első tengelye még csak a közelében se volt az előzni kívánt autó hátsó tengelyéhez), így a szabad ívválasztás Tamást illette meg. A büntetés tényét fenntartjuk, azonban figyelembe véve, hogy hirtelen érkeztél meg az előtted lévőkre erős jóindulattal 2 figyelmeztetésre csökkentjük.

    L16, T1, Nagy László -lökés: Nem történt szabálytalanság (Szarka magát büntette):
    A célegyenesben Szarka András mögött szorosan Nagy Laci érkezik, féktávon előzési pozícióba kerül (teljesül ami az előbb említett esetnél nem volt meg, első tengely már bőven a hátsó mellett/előtt). András ezt nem figyelembe véve (már-már a pálya szélét jelző fehér vonalat 4 kerékkel elhagyva) fordul rá a T1-re aminek következtében összeérnek. Nem érezzük úgy, hogy Laci teljesíthetetlen előzési kísérletbe kezdett volna, a pozícióját tekintve járt volna neki az 1 autó hely a T1-ben, így az eredeti döntést fenntartjuk: Nem történt szabálytalanság Laci részéről, András részéről leszorítás.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 22. 18:12.

  11. #36
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a problema jelenleg megoldotta magat, tekintve hogy full lazas vagyok, a mai nevezesemet kenytrlen vagyok visszavonni.

    Tapatalkkal küldve a Nokia 3310-es telefonomról.
    Jobbulast

  12. #37
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Két kérés érkezett a a versenybírósághoz, hogy a meghozott ítéletet vizsgáljuk felül, indokoljuk:
    L2, T4, Nagy László - lökés:
    Laci hirtelen felzárkózik egy egymással csatázó épp ezért lelassuló bolyhoz, és a T4-ben belső íven próbál elmenni Piski Tamás mellett. A próbálkozás közben meglöki Tamás autóját aki ennek következtében kiforog. Az ütközés pillanatában Laci autója nem volt előzési pozícióban (autójának első tengelye még csak a közelében se volt az előzni kívánt autó hátsó tengelyéhez), így a szabad ívválasztás Tamást illette meg. A büntetés tényét fenntartjuk, azonban figyelembe véve, hogy hirtelen érkeztél meg az előtted lévőkre erős jóindulattal 2 figyelmeztetésre csökkentjük.[COLOR=#333333]
    Ne haragudjatok, de ezt nem tudom elfogadni es most en kerem, hogy vizsgaljatok felul a dontest. A 2 figyelmeztetest en kevesnek tartom, a 3 korrekt. Ahogy irtatok, elozesi pozicionak Laci a kozeleben sem volt, a szabad ivvalasztas joga az enyem volt, ebben vita nincsen.

    Viszont mikor megerkezett mogem a nagy tempokulonbseg miatt egyszer nekem is koccant, ez meg betudhato a versenyszituacionak, buntetes nem erdemel, de a 100 Wattos villanykorte itt mar fel kell, hogy kapcsolodjon az ember fejeben, hogy necces a helyzet, koccantunk, kicsit visszaveszek. Ennek ellenere Laci bedugta az orrat es kiforgatott. Raadaskent, mikor mar nekiment az automnak, nem lassitott le, hanem tovabb tolta a hatuljat, igy a kis megcsuszasbol, amit meg esetleg meg lehetett volna fogni, megoldhatatlan helyzetet teremtett. Addig tolt, amig teljesen ki nem fordult az autom, nekicsapodtam a falnak, serult termeszetesen es utolso helyre estem vissza. Ez pont az a helyzet, ami 3 figyelmeztetest er, enyhito korulmeny pedig nincs, hiszen mar az utkozesunk elott is nekemjott egyszer es az utkozes utan sem jart el a legjohiszemubben.

    Ne ertsd felre Laci, ez nem szemelyeskedes, barkirol lenne szo, ugyanigy nem ertenek egyet, ez a baleset 3 figyelmeztetest er szerintem es kesz.

  13. #38
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    A fentiekben irottakra szeretnek valaszt kapni toletek!

  14. #39
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudjatok, de ezt nem tudom elfogadni es most en kerem, hogy vizsgaljatok felul a dontest. A 2 figyelmeztetest en kevesnek tartom, a 3 korrekt. Ahogy irtatok, elozesi pozicionak Laci a kozeleben sem volt, a szabad ivvalasztas joga az enyem volt, ebben vita nincsen.

    Viszont mikor megerkezett mogem a nagy tempokulonbseg miatt egyszer nekem is koccant, ez meg betudhato a versenyszituacionak, buntetes nem erdemel, de a 100 Wattos villanykorte itt mar fel kell, hogy kapcsolodjon az ember fejeben, hogy necces a helyzet, koccantunk, kicsit visszaveszek. Ennek ellenere Laci bedugta az orrat es kiforgatott. Raadaskent, mikor mar nekiment az automnak, nem lassitott le, hanem tovabb tolta a hatuljat, igy a kis megcsuszasbol, amit meg esetleg meg lehetett volna fogni, megoldhatatlan helyzetet teremtett. Addig tolt, amig teljesen ki nem fordult az autom, nekicsapodtam a falnak, serult termeszetesen es utolso helyre estem vissza. Ez pont az a helyzet, ami 3 figyelmeztetest er, enyhito korulmeny pedig nincs, hiszen mar az utkozesunk elott is nekemjott egyszer es az utkozes utan sem jart el a legjohiszemubben.

    Ne ertsd felre Laci, ez nem szemelyeskedes, barkirol lenne szo, ugyanigy nem ertenek egyet, ez a baleset 3 figyelmeztetest er szerintem es kesz.
    Nem veszem magamra, DE

    miért koccantam neked először? Mert egy felelőtlen megmozdulást csináltál, hogy a pálya bal széléről átvágtál totál jobbra, ami ekkora tömegben hülyeség. Ebből adódóan te koccantál nekem. (Ilyen drasztikus irányváltásokat wtcc-ben nem igazán látsz, ha igen, akkor a hátsó kiforgatja az elől lévőt, de a hátsót nem büntetik, mert ő tehetetlen).

    A konkrét koccanásunknál, pedig hallható, hogy beleemelek a gázba, hogy próbáljam elkerülni a kiforgatást, ami a valóságban elég lett volna, de R3E fizikája igen fos, szóval, ne állítsd azt, hogy gázadással toltalak és forgattalak ki. Köszi. További sikeres futamokat és jó közös csatákat.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  15. #40
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Két kérés érkezett a a versenybírósághoz, hogy a meghozott ítéletet vizsgáljuk felül, indokoljuk:
    L16, T1, Nagy László -lökés: Nem történt szabálytalanság (Szarka magát büntette):
    A célegyenesben Szarka András mögött szorosan Nagy Laci érkezik, féktávon előzési pozícióba kerül (teljesül ami az előbb említett esetnél nem volt meg, első tengely már bőven a hátsó mellett/előtt). András ezt nem figyelembe véve (már-már a pálya szélét jelző fehér vonalat 4 kerékkel elhagyva) fordul rá a T1-re aminek következtében összeérnek. Nem érezzük úgy, hogy Laci teljesíthetetlen előzési kísérletbe kezdett volna, a pozícióját tekintve járt volna neki az 1 autó hely a T1-ben, így az eredeti döntést fenntartjuk: Nem történt szabálytalanság Laci részéről, András részéről leszorítás.
    Portimo T1- egy ideálisan bevehető ívvel rendelkező, nagy tempóval bevehető kanyar. Hatalmas különbség van kanyar és kanyar között előzési szempontból. Ebben a kanyarban szabályosan nem tud elfordulni két autó. Ezért nem is számítottam arra hogy ott tartja a kocsi elejét. Az megint más helyzet lett volna, és ebben az esetben igaz is lenne az indoklásotok, ha már egymás mellett haladva érkezünk T1-re. Abban az esetben valóban járt volna neki az egy autónyi hely. Szerintem ebben az esetben Nagy Lászlónak el kellett volna venni-e a gázról lábát hogy ne kockáztassa az ütközést. Ott tartotta a kocsi orrát, letolt a pályáról úgy hogy ő se tudta bevenni szabályosan a kanyart. Az ütközés elkerülésében sokkal nagyobb felelőssége van a támadó pilótának! Hogy ebben az esetben részemről "leszorítás történt" annak szerintem elég rossz üzenete van hasonló helyzetekre.

    Mindenesetre Suzuka - T1 hasonló lehetőséget teremt majd, kiváncsi leszek...
    Utoljára módosította: Szarka András; 2017. 02. 26. 20:09.

  16. #41
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Szarka András írta Hozzászólás megtekintése
    Portimo T1- egy ideálisan bevehető ívvel rendelkező, nagy tempóval bevehető kanyar. Hatalmas különbség van kanyar és kanyar között előzési szempontból. Ebben a kanyarban szabályosan nem tud elfordulni két autó. Ezért nem is számítottam arra hogy ott tartja a kocsi elejét. Az megint más helyzet lett volna, és ebben az esetben igaz is lenne az indoklásotok, ha már egymás mellett haladva érkezünk T1-re. Abban az esetben valóban járt volna neki az egy autónyi hely. Szerintem ebben az esetben Nagy Lászlónak el kellett volna venni-e a gázról lábát hogy ne kockáztassa az ütközést. Ott tartotta a kocsi orrát, letolt a pályáról úgy hogy ő se tudta bevenni szabályosan a kanyart. Az ütközés elkerülésében sokkal nagyobb felelőssége van a támadó pilótának! Hogy ebben az esetben részemről "leszorítás történt" annak szerintem elég rossz üzenete van hasonló helyzetekre.

    Mindenesetre Suzuka - T1 hasonló lehetőséget teremt majd, kiváncsi leszek...

    El lehet fordulni: https://youtu.be/K7tMXkmvESQ
    Persze mondhatod, hogy szélesítettem, de a lényeg, hogy bőven volt helyem, és Atti is biztonságosan elfordult. Ha a sebességem is megfelelő lett volna, akkor be tudom venni szabályosan. Külső ívet választottam. Nem jött be. Helyet kell hagyni. Ennyi a lényeg.

  17. #42
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szarka András írta Hozzászólás megtekintése
    Portimo T1- egy ideálisan bevehető ívvel rendelkező, nagy tempóval bevehető kanyar. Hatalmas különbség van kanyar és kanyar között előzési szempontból. Ebben a kanyarban szabályosan nem tud elfordulni két autó.
    Nálunk nincs ilyen szabály, minden kanyarban ami legalább két autó széles ott el kell tudnia fordulnia egymás mellett két autónak szabályosan, amennyiben megvan az előzési pozícióhoz szükséges átfedés.

    Az megint más helyzet lett volna, és ebben az esetben igaz is lenne az indoklásotok, ha már egymás mellett haladva érkezünk T1-re. Abban az esetben valóban járt volna neki az egy autónyi hely.
    Nálunk ilyen szabály sincs, hogy a kanyar előtt hány méterrel kell felvenni az előzési pozíciót. Ha a másik ügyesebb és rövidebb féktávot tud venni melletted és eközben nem fékezi el magát és nem csúszik le a legbelső ívről és megvan az előzési pozíció is, akkor jár neki a hely. Ha ezt vki több autó távolságból így meg tudja tenni veled, akkor az csak egyet jelent, túl hosszú volt a féktávod.

    Egyik sem vitatéma nálunk, kérlek szépen a jövőben ezeket az irányelveket vedd figyelembe.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •