Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (55 összesen)
  1. #26
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Bent beszélgettem kollegával az árcetliről (exsimes) és pont itt vert szöget a fejembe, hogy mihez is képest is drága az iR.

    Amikor az ember kormány+ülés szettje felülről veri a 100k-t alsóhangon, akkor miért is drága az, hogy kb 150$t kell rákölteni az iRre, hogy már legyen tisztességes választási lehetősége...szóval innen nézve, nem is olyan drága az az iR.
    Hát, én sok mindenből a legolcsóbbat vettem, de úgy néz ki, hogy 300k-ban fog megállni az egész szimulátor szett (és dfgt a kormány...). De szerintem az iR-t nem hardverhez kell hasonlítani, hanem másik szoftverekhez. Ha például azt veszed mennyibe kerül a Windows 10 és mekkora fejlesztés van mögötte akkor igen is drága az iR
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 02. 03. 20:40.

  2. #27
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Az iRacing gyakorlatilag bármennyit elkérhet azért a szolgáltatásért, amit nyújt (és ezt meg is teszi), mivel tök egyedül tudja ezt, hiába van a többi szimnél is olyan, ami közelít, egy hivatalosan támogatott masszív ranking és safety rendszert semmi nem überel.

    A felhasználók elitizmusa meg érthető, ha apám vesz egy 150 ezres fűkaszát, akkor utána mindenkinek azt fogja bizonygatni, hogy az a világ legjobb fűkaszája, ez nem kirívó dolog.

  3. #28
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Azért drága mert van a háttérben nem kevés fejlesztés és szolgáltatás.
    Amúgy melyik játékot lehet kipróbálni 3 hónapig ingyen , és mehetsz hivatalos versenyeken?
    Ami még jó , hogy nem moddolható nem kell másolgatni ,időt elbanni ilyenekre.

    Nem kell félreérteni megvan mindegyik szim tudom mik a gyengéik és erősségük.

    Én rühellem a ligázást ,gyakorolsz 2 hétig T1, jön az ügyes szimulátor versenyző és mehetsz aludni folyt köv 2 hét mulva.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy nem drága az iR mert az ,csak nekem megéri mert amit nyújt az nagyon profi,nem akarok utcai autókkal menni az összes pálya szkennelt ,persze ac ban is van csak az khm.
    3 év alatt össze vásároltam majdnem fullos accot.
    Mondjuk ha bele gondolok itt egy év versenyzés kb 17 dollár iR ben ha kifogod a kedvezményt 49 dollár .
    Versenyezhetsz hetente 1-2 szer (AC vegyük csak)

    Hozzáteszem le a kalappal Szabiék előtt , mert én is szerveztem versenyeket és brutál nehéz lehet.
    Utoljára módosította: ozoli78; 2017. 02. 03. 20:25.

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Én rühellem a ligázást ,gyakorolsz 2 hétig T1, jön az ügyes szimulátor versenyző és mehetsz aludni folyt köv 2 hét mulva. Versenyezhetsz hetente 1-2 szer (AC vegyük csak)
    És pont ezért minden futamod sokkal értékesebb, intenzívebb, maradandóbb élmény, ismert ellenfelekkel küzdesz meg és mindennek jóval komolyabb tétje van... ebből a szempontból sokkal inkább hasonlít a valóságra. Nekem a mai napig minden rajtnál a torkomban dobog a szívem 10 év után is a bajnoki futamokon. Illetve heti 1-2 futamnál többre nem is lenne időm, és ezzel sokan vannak így, a legtöbb tagunk dolgozó, családos ember.

    Ezt nem mint kontra mondom, mert neked is 100%-ban igazad van, csak gondoltam rávilágítok ennek a dolognak is a maga szépségére.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 03. 20:34.

  5. #30
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Azért drága mert van a háttérben nem kevés fejlesztés és szolgáltatás.
    Amúgy melyik játékot lehet kipróbálni 3 hónapig ingyen , és mehetsz hivatalos versenyeken?
    Ami még jó , hogy nem moddolható nem kell másolgatni ,időt elbanni ilyenekre.

    Nem kell félreérteni megvan mindegyik szim tudom mik a gyengéik és erősségük.

    Én rühellem a ligázást ,gyakorolsz 2 hétig T1, jön az ügyes szimulátor versenyző és mehetsz aludni folyt köv 2 hét mulva.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy nem drága az iR mert az ,csak nekem megéri mert amit nyújt az nagyon profi,nem akarok utcai autókkal menni az összes pálya szkennelt ,persze ac ban is van csak az khm.
    3 év alatt össze vásároltam majdnem fullos accot.
    Mondjuk ha bele gondolok itt egy év versenyzés kb 17 dollár iR ben ha kifogod a kedvezményt 49 dollár .
    Versenyezhetsz hetente 1-2 szer (AC vegyük csak)

    Hozzáteszem le a kalappal Szabiék előtt , mert én is szerveztem versenyeket és brutál nehéz lehet.
    - Szerintem azt mindenki elismeri, hogy azért is drága mert sokat ad, de akkor ne legyen olcsónak beállítva. Ettől függően azért valljuk be, hogy azért anyagilag nincs senki legatyásodva aki szimulátorozik, mert sokba kerül így az IR-t is simán meg tudná a többségünk fizetni. Nekem is csak a gép 400 felett van, de a cockpit is 300 körül mozog majd, azaz nem a szegények sportja
    - Pozitívumként még nem láttam kommentben azt, hogy nem moddolható valami, ezt is megértük
    - Lehet hogy később én is IR-ezni fogok egyszer ha sok időm lesz, de jelenleg inkább az utcai autókat élvezem meg a magyar közösséget, ahhoz meg AC szükséges

  6. #31
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És pont ezért minden futamod sokkal értékesebb, intenzívebb, maradandóbb élmény, ismert ellenfelekkel küzdesz meg és mindennek jóval komolyabb tétje van... ebből a szempontból sokkal inkább hasonlít a valóságra. Nekem a mai napig minden rajtnál a torkomban dobog a szívem 10 év után is a bajnoki futamokon. Illetve heti 1-2 futamnál többre nem is lenne időm, és ezzel sokan vannak így, a legtöbb tagunk dolgozó, családos ember.

    Ezt nem mint kontra mondom, mert neked is 100%-ban igazad van, csak gondoltam rávilágítok ennek a dolognak is a maga szépségére.
    Szerintem kellő komolysággal az iRacing is tudja ezt, ráadásul nagyobb gyakorisággal (jó mondjuk egy jó V8 vagy Lotus verseny nincs sokkal gyakrabban, mintha ligáznál). Nálam pont ez jelentette a dolog végét, hiába van előfizetésem, ha nincs idő gyakorolni, akkor inkább el sem indulok, a "beülök, aztán lesz valami" itt nem igazán működik (főleg ha beüt a low-speed grip loss ).
    Talán a pénznél is fontosabb, hogy az ember egy átlag hobbinál aktívabban tudja űzni, és ebből a szempontból nem is nagyon hasonlítható össze a többivel. Az más kérdés, hogy szerintem a júzerek veszítenek azzal, hogy közvetlen vetélytárs hiányában gyakorlatilag bármit megengedhetnek maguknak grafika/hang/fizika téren, és a lehetségesnél lassabb a fejlődés.

  7. #32
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Szerintem is az iR összességében ver most mindent. A legfőbb oka amiért nem vágtam bele, hogy nem aknáznám ki a lényegét.
    Az hogy valamennyi felkészüléssel szervezett keretek között kéthetente futok egy futamot jelenleg bőségesen kielégít.
    Egy 5 évvel ezelőtti énem ennyivel nem érte volna be, de most már elég ennyi is. Elég az AC.
    Any Given Sunday!

  8. #33
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Azért drága mert van a háttérben nem kevés fejlesztés és szolgáltatás.
    Amúgy melyik játékot lehet kipróbálni 3 hónapig ingyen , és mehetsz hivatalos versenyeken?
    Ami még jó , hogy nem moddolható nem kell másolgatni ,időt elbanni ilyenekre.

    Nem kell félreérteni megvan mindegyik szim tudom mik a gyengéik és erősségük.

    Én rühellem a ligázást ,gyakorolsz 2 hétig T1, jön az ügyes szimulátor versenyző és mehetsz aludni folyt köv 2 hét mulva.
    Én nem akarok meggyőzni senkit, hogy nem drága az iR mert az ,csak nekem megéri mert amit nyújt az nagyon profi,nem akarok utcai autókkal menni az összes pálya szkennelt ,persze ac ban is van csak az khm.
    3 év alatt össze vásároltam majdnem fullos accot.
    Mondjuk ha bele gondolok itt egy év versenyzés kb 17 dollár iR ben ha kifogod a kedvezményt 49 dollár .
    Versenyezhetsz hetente 1-2 szer (AC vegyük csak)

    Hozzáteszem le a kalappal Szabiék előtt , mert én is szerveztem versenyeket és brutál nehéz lehet.
    maga az előfizetés árban is korrekt...főleg ha a kedvezményeket is vesszük , mega verseny bónuszokat stb akkor tényleg csak pár ezer Ft évente...ami egy ilyen komplex szolgáltatásért még olcsónak is nevezhető...de azért a tartalmak összevásárlása tényleg inkább az 1000 dollár felé tendál...én anno egy elég sok tartalmas accot vettem (már járt a 25% kedvezmény is)...és azért még úgyis nézegetni kellett a naptárat h az adott szériában legalább 8 pálya meglegyen...mindig rakják be az újakat ugye érthető módon...

    viszont azért azt is látni kell szerintem , h pl AC-ban is van élet a ligán túl is...esténként publicon vannak remek társaságok..remek versenyek...főleg a Minorratingos szervereken...az is látszik h eleve már a komolyabbak maradtak , hisz végülis nem új játék már az AC sem...semmivel sem veszélyesebb mondjuk a T1 mint egy IR futamon...

  9. #34
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És pont ezért minden futamod sokkal értékesebb, intenzívebb, maradandóbb élmény, ismert ellenfelekkel küzdesz meg és mindennek jóval komolyabb tétje van... ebből a szempontból sokkal inkább hasonlít a valóságra. Nekem a mai napig minden rajtnál a torkomban dobog a szívem 10 év után is a bajnoki futamokon. Illetve heti 1-2 futamnál többre nem is lenne időm, és ezzel sokan vannak így, a legtöbb tagunk dolgozó, családos ember.

    Ezt nem mint kontra mondom, mert neked is 100%-ban igazad van, csak gondoltam rávilágítok ennek a dolognak is a maga szépségére.
    iR rel is tudsz ligázni
    Erős volt , hogy rühellek ligázni mert iRacers en sokat indúltam és igaz tényleg van egy kis plusz ha a honfitársaknak megmutathatod mit tudsz

    (és most kapcsolok az utóbbi időben én voltam az az ügyes versenyző)

  10. #35
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    - Szerintem azt mindenki elismeri, hogy azért is drága mert sokat ad, de akkor ne legyen olcsónak beállítva. Ettől függően azért valljuk be, hogy azért anyagilag nincs senki legatyásodva aki szimulátorozik, mert sokba kerül így az IR-t is simán meg tudná a többségünk fizetni. Nekem is csak a gép 400 felett van, de a cockpit is 300 körül mozog majd, azaz nem a szegények sportja
    - Pozitívumként még nem láttam kommentben azt, hogy nem moddolható valami, ezt is megértük
    - Lehet hogy később én is IR-ezni fogok egyszer ha sok időm lesz, de jelenleg inkább az utcai autókat élvezem meg a magyar közösséget, ahhoz meg AC szükséges
    Senki nem mondja ,hogy olcsó sőt drága de megéri,van nem egy ismerősöm aki függő.
    Beszippant rendesen .
    iR ben ugy tud az ember spórolni ha csak olyat vesz meg amivel tényleg menni is fog.
    Mondjam én is mennyinél járok

  11. #36
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Senki nem mondja ,hogy olcsó sőt drága de megéri,van nem egy ismerősöm aki függő.
    Beszippant rendesen .
    iR ben ugy tud az ember spórolni ha csak olyat vesz meg amivel tényleg menni is fog.
    Mondjam én is mennyinél járok
    iR-ben ki lehet próbálni, amit meg szeretnél venni?

  12. #37
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    iR-ben ki lehet próbálni, amit meg szeretnél venni?
    Korlátozottan, de igen. Ha egy hiba miatt, nem elérhető az iR, vagy amikor egy nagyobb frissítés van, akkor egy tesztszerver működésbe lép, ott minden jármű kipróbálható.


  13. #38
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    iR-ben ki lehet próbálni, amit meg szeretnél venni?
    Hivatalosan nem de megoldható.

    Test drive-ot el is felejtettem
    Utoljára módosította: ozoli78; 2017. 02. 05. 00:05.

  14. #39
    Most vettem egy Porsche-t és egy pályát ....34 dollár ....

    Ez kb csepp a tengerben, semmire nem elég, minimum 10X ennyi tartalom kellene !

  15. #40
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Most vettem egy Porsche-t és egy pályát ....34 dollár ....

    Ez kb csepp a tengerben, semmire nem elég, minimum 10X ennyi tartalom kellene !
    van 35 ert fullos road acc...
    Te tudod

  16. #41
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    van 35 ert fullos road acc...
    Te tudod
    Nem tudok en semmit, ennyi az ara azt jovan....

    Kivancsisagbol berakosgatok majd a kosaramba par autot amitetszik, meg jatszanak is vele, meg par palyat amiket szeretek, kivancsi vagyok mennyibe fajna

  17. #42
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Sajnos a képen látó hölgyek nincsenek bent a videóban, viszont Kiss Norbi mond pár érdekességet...




    Itt sokan arra vannak ráfeszülve, hogy melyik a "legjobb" szimulátor, melyik modellezi le "leghitelesebben" a valóságot. Szerintem ha valódi versenyző vagy és egy futamra akarsz felkészülni, akkor nem ez a leglényegesebb szempont. Egyrészt Norbi is elmondja, hogy elsősorban a mezőnyben autózást és szellemi megterhelést lehet jól szimulátorban begyakorolni, másrészt szerintem az igazi felkészülés nem az, hogy betanulsz és begyakorolsz vmit, hanem ha kifejleszted a képességet a villámgyors alkalmazkodáshoz bármihez. A való életben folyamatosan változnak a körülmények, sosem ugyan olyan a pálya, az autó, sőt te magad sem... az nyer, aki ügyesebben, gyorsabban reagál ezekre. És itt nem nagy távlatokról beszélek, hanem akár kanyarról-kanyarra. A különböző szimulátor programoknak mind megvan a maga erőssége és gyengesége, csak a fizikai modellezést nézve is van amelyik ebben jó, van amelyik másban. A legjobb felkészülés szerintem az, ha eleve a változásra készül fel, több autóval, több környezeti beállítással és lehetőleg legalább 2-3 féle szimulátor programmal. Nem is annyira a hiteles fizika a fontos, hanem a puszta alkalmazkodás az adott körülményekhez... az meg hogy az mennyire reális, az szinte másodlagos.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 08. 31. 14:50.

  18. #43
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyrészt Norbi is elmondja, hogy elsősorban a mezőnyben autózást
    Akkor igaz a videó, mert arra az iracing a legjobb (legalábbis ott lehet óránkként mezőnyben autózni)

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor igaz a videó, mert arra az iracing a legjobb (legalábbis ott lehet óránkként mezőnyben autózni)
    AC-ban is vannak már egész jól használható minorating-es 0-24-es szerverek, illetve kibontakózni látszanak egész jónak tűnő közösségi megoldások az állandó/rendszeres versenyek rendezésére/menedzselésére is. Persze azt úgy egybe, amit az iR tud e terén azt egyik se tudja, de azért vannak lehetőségek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 08. 31. 11:34.

  20. #45
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Témával kapcsolatos:
    Nicki Thiim | Simulator Comparison | Porsche 911 Cup | iRacing | Assetto Corsa | Raceroom


  21. #46
    Humble Bundle akció a hétvégére!
    https://www.humblebundle.com/store/p...tival-of-speed
    Csatolt képek Csatolt képek

  22. #47
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

  23. #48
    Ősz Balázs Versenyző yeti95 logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 08.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    210
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy nézem ez a Forza Horizon 4

    link1

    link2
    Utoljára módosította: yeti95; 2020. 06. 03. 21:39.

  24. #49
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg yeti95 írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy nézem ez a Forza Horizon 4
    Kösz, na akkor már értem a várost és a forgalmat!

  25. #50
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Nagyon tanulságos kis összefoglaló, körbejáró a jelenlegi szimulátor helyzetről.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •