Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (55 összesen)
  1. #1
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948

    Melyik a legjobb Sim?

    Nem láttam még ilyen topikot, de jött egy nagyon jó kis videó:


  2. #2
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nem láttam még ilyen topikot, de jött egy nagyon jó kis videó:

    #gtrceleb
    Amúgy ez egy egész jóféle vitatopiknak adhatna helyet.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    #gtrceleb
    Amúgy ez egy egész jóféle vitatopiknak adhatna helyet.
    Adhatna...
    Össze lehetne sokféleképp hasonlítani, de ez a videó inkább csak összekavarta a dolgokat. Nem különböző emberkéknek kéne megvitatni, hanem egynek, aki mindegyiket használta, ismeri.
    és már a felvetés is rossz, nincs olyan hogy "legjobb". "Melyik a legjobb kocsi a világon?" Mindegyiknek megvan a közönsége, mindenkinek megvan a kedvence, saját preferenciája.
    Topik zárható.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    jóféle vitatopik
    Ez nem egy oximoron?

  5. #5
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    és már a felvetés is rossz, nincs olyan hogy "legjobb". "Melyik a legjobb kocsi a világon?" Mindegyiknek megvan a közönsége, mindenkinek megvan a kedvence, saját preferenciája.
    Szerintem is ez a lényeg, de a videóból is ez jön le. Mindegyiknek van előnye és hátránya, ennyi. Az alapján kell választani, hogy kinek mi a fontos

  6. #6
    Kicsit ilyen "Miért az iRacing a legjobb szimulátor?" érzésem volt a videó nézése közben. Amivel egyébként annyira nem is vitatkoznék, ha feltételezzük, hogy a számomra legjobb alternatíva kiválasztásakor minden szükséges erőforrásból végtelen állna rendelkezésemre. Szerintem tényleg csak akkor éri meg, hogyha az embernek van rá rengeteg ideje és motivációja, mert folyamatos és intenzív időbeli és anyagi ráfordítást igényel benne a "virtuális karrier" egyengetése. Így, hogy heti 4-8 órát tudok versenyzésre szánni, nekem pont megfelel az R3E, mert annyira valóban nem komplex sem a fizika, sem az autó beállítási lehetőségei, hogy minimális felkészüléssel még ön és közveszélyes legyek egy szerveren. Na persze nyilván a rutinnal arányosan bármelyik szimben csökken a szükséges felkészülési idő, na de odáig el is kell jutni.

  7. #7
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit ilyen "Miért az iRacing a legjobb szimulátor?" érzésem volt a videó nézése közben.
    Én is végig néztem, de egyáltalán nem ez jött le, hanem az amit eddig is gondoltam:
    - Ha nem vagy kezdő, sok pénzed és időd van, ráadásul mindig minőségi ellenfelek ellen akarsz játszani, akkor iRacing
    - Ha nem vagy kezdő, nem zavar a borzalmas grafika, el vagy magadban is gépi ellenfelek ellen és mindenképpen hardcore sim kell, akkor rFactor 2
    - Ha utcai / régi / GT3 -as kocsik érdekelnek és az, hogy tudj online játszani sok emberrel, akkor AC
    - Ha WTCC-zni akarsz vagy a hangorgiára gerjedsz, akkor RaceRoom

    +1:
    - Ha nem vagy kezdő, nem zavar a borzalmas grafika, el vagy magadban is gépi ellenfelek ellen és mindenképpen hardcore sim kell, ráadásul az érdekes vagy ritka versenysorozatokat kedveled, akkor Automobilista

    Jelenleg hozzám az Assetto illik legjobban, de nem kizárt, hogy többet fogok versenyezni és akkor váltok iRacingre. Hiába jobb az rFactor 2 fizikája a Racerooménál, az utóbbiban van teljes WTCC támogatás (és élvezhető grafika), ami miatt nem hiszem hogy Szabiék bármikor is átköltöztetnék a közeljövőben a WTCC bajnokságot, mert ahhoz jobban illik a Raceroom

    Mindegyiknek meg van az előnye és a hátránya
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 01. 31. 18:09.

  8. #8
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit ilyen "Miért az iRacing a legjobb szimulátor?" érzésem volt a videó nézése közben. Amivel egyébként annyira nem is vitatkoznék, ha feltételezzük, hogy a számomra legjobb alternatíva kiválasztásakor minden szükséges erőforrásból végtelen állna rendelkezésemre. Szerintem tényleg csak akkor éri meg, hogyha az embernek van rá rengeteg ideje és motivációja, mert folyamatos és intenzív időbeli és anyagi ráfordítást igényel benne a "virtuális karrier" egyengetése. Így, hogy heti 4-8 órát tudok versenyzésre szánni, nekem pont megfelel az R3E, mert annyira valóban nem komplex sem a fizika, sem az autó beállítási lehetőségei, hogy minimális felkészüléssel még ön és közveszélyes legyek egy szerveren. Na persze nyilván a rutinnal arányosan bármelyik szimben csökken a szükséges felkészülési idő, na de odáig el is kell jutni.
    Nagyjából a végén hangzott el ez a konklúzió Szabitól, hogy legalább egy évnyi tapasztalatszerzés szükséges ahhoz, hogy egyáltalán érdemben véleményezni tudjunk valamilyen szimulátort, illetve azzal kapcsolatos dolgokat. Ezzel nagyon egyet tudok érteni, főként azért, mert magam is jó másfél éve kezdtem el a szimulátorokkal játszani, váltva a Grid-es cuccokról.
    A "melyik a legjobb?" felvezetés persze kissé hangulatfokozó megfogalmazás, mert valóban nincs egyetemlegesen legjobbnak nevezhető program. Kinek a pap, kinek a papné, kinek a pap kecskéje... Én is arra buzdítanék minden kezdőt, hogy próbáljon ki többet, beleértve rFactor2-őt is a boncolt hármas mellé. Magam is ezt tettem, és bár nem kötöttem ki egy mellett, most már tudom, melyiknek mi az erőssége, melyik miért szimpatikus a számomra?

    Egyébként meg rF2 fizika, AC grafika, R3E hangok és iracing szolgáltatásrendszer. Ez lenne a legjobb

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én is végig néztem, de egyáltalán nem ez jött le, hanem az amit eddig is gondoltam:
    - Ha nem vagy kezdő, sok pénzed és időd van, ráadásul mindig minőségi ellenfelek ellen akarsz játszani, akkor iRacing
    - Ha nem vagy kezdő, nem zavar a borzalmas grafika, el vagy magadban is gépi ellenfelek ellen és mindenképpen hardcore sim kell, akkor rFactor 2
    - Ha utcai / régi / GT3 -as kocsik érdekelnek és az, hogy tudj online játszani sok emberrel, akkor AC
    - Ha WTCC-zni akarsz vagy a hangorgiára gerjedsz, akkor RaceRoom
    Ezis csak egy megközelítés...
    Mi van ha 24 órázni akarok?
    Mi van ha esőben is menni akarok?
    Mi van ha oválozni akarok?
    Mi van ha DTM-ezni akarok?
    Mi van ha rallizni akarok?

  10. #10
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ezis csak egy megközelítés...
    Mi van ha 24 órázni akarok?
    Mi van ha esőben is menni akarok?
    Mi van ha oválozni akarok?
    Mi van ha DTM-ezni akarok?
    Mi van ha rallizni akarok?
    Persze, meg még van másik tíz. De amúgy ezek is átmenetes dolgok, például ha Rally akkor mindenki rávágja hogy Dirt Rally. Aztán a végén kiderül, hogy sokan az AC-t használják, ha aszfalton akarnak rallyzni.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként meg rF2 fizika, AC grafika, R3E hangok és iracing szolgáltatásrendszer. Ez lenne a legjobb
    És mindezt ingyen

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    És mindezt ingyen
    És folyamatoson fejlődjön is, meg támogassák... de ugyanakkor legyen befejezve és ne változzon soha.

  12. #12
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Szerintem (is) az iR találta meg ezek közzűl a legjobban a hangsúlyt.
    Sajnos nagyon drága és időt is többet kell bele tenni.
    Azzal nagyon vitatkoznék , hogy az automobilistanak csunya a grafikája sőt szerintem rf2 nél jobb.
    Szerintem nagyon jó beszélgetés volt sajna rf2 oldalról nem volt senki.

  13. #13
    Melyik a lejobb szimulátor, és miért az IR az ?

  14. #14
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Na most vegigneztem en is, mert dokinal ulok, van idom. Ooo hogy is mondjam a iRacingos srac, h finoman fogalmazzak egy ici picit elfogult, es szerintem, ha a puskat a fejehez tartanad, akkor is csak az iRacing. Ezt leszamitvan szerintem nem jutottatok sehova....😃

    Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről

  15. #15
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Mert ezzel a topikkal nem is lehet hová jutni...

    Nincs legjobb csak más vagy valamiben ez valamiben az jobb. Kár ezen nyűglődni. Én szívem szerint bezárnám vagy törölném ezt. Tökéletesen felesleges. Jelenleg kijelenthetjük, hogy van 4 félig kész szimulátor... folyton változnak, hol ez, hol az, bekerülnek elemek, de egy sincs tökéletesen kész és talán nem is lesz soha. Lehet-e tökéletest alkotni teszem fel a kérdést - hiszen olyan sok ember játszik ezekkel és sokaknak többféle igénye van.

  16. #16
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Amúgy ennyit arról, hogy az iRacing-ben nincsenek őrültek


  17. #17
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy ennyit arról, hogy az iRacing-ben nincsenek őrültek

    Mindenhol vannak, szerintem ez elkerülhetetlen. De azért jóval fegyelmezettebb a mezőny, mint bárhol máshol. AC-n lehetetlen normális public szerveren versenyezni, gondolom rF2, Raceroom szintén tele van gyerekekkel/idiótákkal.
    Szimulátoros és szimulátoros között is vannak különbségek, van aki ezt szereti, van aki azt, ezért soha nem lesz olyan, hogy tökéletes sim. Ha más nem, akkor az ára lesz problémás, kivéve ha ingyen lesz, amit kétlek.

  18. #18
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenhol vannak, szerintem ez elkerülhetetlen. De azért jóval fegyelmezettebb a mezőny, mint bárhol máshol. AC-n lehetetlen normális public szerveren versenyezni, gondolom rF2, Raceroom szintén tele van gyerekekkel/idiótákkal.
    Rf2-őn nincsenek idióták, mert nincs senki, de Raceroom is eléggé üres

    AC-ban az első kanyart kell túlélni és utána lemaradnak a gyengék, maximum lekörözésnél kell figyelni. Volt már olyan versenyem ahol 7-8 jobb versenyző is összegyűlt elől, de az tényleg lehetetlen publicon, hogy 20 jó versenyző legyen egy szerveren, ehhez ligáznod kell.

  19. #19
    En este kilenc korul szoktam onlin menni AC val, remek versenyek vannak, alig latok balesetet !! Foleg minorating szervreken. Szoval ez cscsisag, hogy, higy AC ban nincsenek jo publik versenyen mert mindenki hulye . Nekem van IR em is, semmivel nem jobb a helyzet, sot....! Mivel tetje van rengeteg a baleset, senki nem enged egy centit sem, mar meg is van a baj...
    A masik dolog, higy AC publikban van azert valasztek. IR ben megy a nepszeru negy sorozat, a tobbi event uresen all.Elkepeszto mennyire nincs ember ott, nem is ertem en ezt a mindig lehet menni jo futamokat dolgot...
    Lehet, ha megelegszel az unalomig hajtott sorozatokkal....

    Az arat ne is emlitsuk... Mazda MX5 kupara gyurtam, megvan a jogsim, viszont kapasbol 12 palyat kellene vennem ....Koztuk Nord es LeMans...! Egy Mazda sorozatban ?!

    Szovael mindent egybevetve, fizika izles dolga , de nagysagrendekkel nem jobb vagy rosszabb egyik sem, arban tizszerese, valtozatossagban meg eleg karcsu az IR.

  20. #20
    Én eleinte sokat versenyeztem R3E-ben publikus szervereken és az emberek 95%-a korrekt módon állt hozzá ott is. Sokkal inkább az a lutri, hogy épp milyen képességű ellenfelek vannak, mert ha az első körben mindenki lehagy, vagy lemarad a fenébe, akkor nem túl érdekes az egész. A népszerűbb és/vagy új tartalmakkal estefelé azért mindig van elég ember. Egyedül az ingyenes tartalmakkal indított szervereket érdemes kerülni, ott sok a vérpistike.

  21. #21
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy ennyit arról, hogy az iRacing-ben nincsenek őrültek

    ez hosted szerver volt látszik az ember milyen komolyan veszi
    nézz meg egy hivatalos futamot ahol 3 an mennek kanyarrol kanyarra
    persze vannak barmok ,de hol nincsenek

    amugy az igaz hogy nagyon drága de amig az iR a mai napig elfut egy közepes laptopon
    addig ha jol hallottam AC ban ha nincs meg a minimum fps 100 akkor sehol nem vagy

    kíváncsi vagyok hányan költöttek a gépükre sok sok 10 000 ft ot hogy AC tudjon vagy RF2 vagy R3E
    iR szinte semmiben sem a legjobb viszont van egy nagyon jó egyensúly ,jó net kód és jól van optimalizálva

    az is sima ügy , hogy nem mindenki izgúl csak verseny gépekre

  22. #22
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Próbálgattam az Iracingot annó, de nekem túl amerikai. Az oválpályás versenyeken, meg a GT autókon van a hangsúly, én meg pont azokért nem rajongok túlságosan. Legalább RF2-ben, meg AC-ban van lehetőség más osztályokkal és más pályákon is menni. Ez R3E-re is igaz.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  23. #23
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    kíváncsi vagyok hányan költöttek a gépükre sok sok 10 000 ft ot hogy AC tudjon vagy RF2 vagy R3E
    iR szinte semmiben sem a legjobb viszont van egy nagyon jó egyensúly ,jó net kód és jól van optimalizálva
    Bent beszélgettem kollegával az árcetliről (exsimes) és pont itt vert szöget a fejembe, hogy mihez is képest is drága az iR.

    Amikor az ember kormány+ülés szettje felülről veri a 100k-t alsóhangon, akkor miért is drága az, hogy kb 150$t kell rákölteni az iRre, hogy már legyen tisztességes választási lehetősége...szóval innen nézve, nem is olyan drága az az iR.

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Bent beszélgettem kollegával az árcetliről (exsimes) és pont itt vert szöget a fejembe, hogy mihez is képest is drága az iR.

    Amikor az ember kormány+ülés szettje felülről veri a 100k-t alsóhangon, akkor miért is drága az, hogy kb 150$t kell rákölteni az iRre, hogy már legyen tisztességes választási lehetősége...szóval innen nézve, nem is olyan drága az az iR.
    Nem hiszem, hogy a mi dolgunk itt kimondani, hogy az IR drága-e, vagy sem... ezt majd mindenki eldönti magának.

    Illetve attól még hogy a hardverre elszórsz 50, vagy 500 ropit, még nem biztos, hogy innentől már mindegy kategória, hogy mennyibe fáj ezeken felül még neked a szoftver. Aki minden második nap tolná 1-2 órát annak lehet megéri a sokszoros felár, aki meg már annak is örül ha heti 1 bajnoki futamra el tud jönni és arra felkészülni, annak meg hót felesleges.

    Szerintem kár ezen lovagolni, mert attól még, hogy én, vagy te kijelentjük hogy az iR drága-e, vagy sem.... attól még nem fogják többen/kevesebben választani.


    Mind a négy szimnek megvan a maga pár olyan tulajdonsága, ami kiemeli őt a többi közül... pont ezért mind a négynek megvan a létjogosultsága és mindig meg fogja találni a maga közösségét... nekünk meg itt az a dolgunk, hogy kiszolgáljuk az ezzel kapcsolatos igényeket.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 03. 18:08.

  25. #25
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Bent beszélgettem kollegával az árcetliről (exsimes) és pont itt vert szöget a fejembe, hogy mihez is képest is drága az iR.

    Amikor az ember kormány+ülés szettje felülről veri a 100k-t alsóhangon, akkor miért is drága az, hogy kb 150$t kell rákölteni az iRre, hogy már legyen tisztességes választási lehetősége...szóval innen nézve, nem is olyan drága az az iR.
    azért a 150 dollárral tisztességes választási lehetőség nem lesz..ha csak 1 autót veszel, ami végülis elég is lehet, de vagy 4-5 pályát tudsz venni...1 szezon meg 12 hét...

    és azért a videóban erős csúsztatásnak érzem , h bármikor tudsz versenyezni stb
    még ha fullos tartalmad van (1000 dollár fellett járunk) akkor is csak az a pár népszerűbb sorozat közül válogathatsz... de napközben még azok se mennek igazán
    nagyon jó az SR meg az IRating , hogy az alapján sorol be szerverekre, csak sokszor (napközben) 1 szervernyi ember sincs rendesen...így ufok meg kontrollerek is kerülnek egy szerverre

    ha lecsúsztam egy versenyről (vagy totálkárra vertek a t1-ben) épp , akkor meg várhattam újra 1-vagy 2 órát h induljon a következő

    összeségében tetszett amúgy és biztos fogok még mazdázni is ingyen , de pl AC-ban a p911 -s futamok többet adtak , mint bármelyik verseny IR-ben

    egyébként az autók fizikájában sem érzem (bár nem értek hozzá) azt , h ők tudnák a tutit ...(sőt)

    de rengeteg minőségi tartalom van, ez vitathatatlan

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •