Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (87 összesen)
  1. #1
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804

    R3E MWTCC 2017 Tavasz - Ötletelő

    Kedves Versenyzők!

    Mivel a RaceRoom MWTCC 2016 Ősz hamarosan véget ér, úgy gondoltuk, itt az ideje gondolatainkat a hamarosan kezdődő tavaszi bajnokságunkra terelni!

    Mi itt a Masters-nél mindig azt tartottuk szem előtt, hogy olyan bajnokságokat rendezzünk, amilyet Ti szeretnétek, ezért most is arra kérünk Titeket, hogy osszátok meg velünk gondolataitokat, tapasztalataitokat az előző szezonok fényében és az új szezonra vonatkozóan. Kíváncsiak vagyunk a őszi szezonban bevezetett újdonságokról (1 órás és 28 perces futam, stb), illetve az előző szezon és a nyári kupa összességéről alkotott véleményetekre, benyomásaitokra (legyen az akár pozitív akár negatív).

    A bajnokságot 10 futamosra tervezzük és előreláthatólag 2017. január 25-én indul.

    Minden ötletet és felvetést szívesen veszünk, legyen szó szervezésről, lebonyolításról vagy bármilyen a bajnoksággal kapcsolatos dologról!

    Utoljára módosította: dtom84; 2016. 12. 17. 02:06.

  2. #2
    Könyörgöm! Ne szerdánként legyenek a futamok!
    Mondjuk vasárnap!

  3. #3
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Részemről eddig minden nagyon frankó.
    Az 1 órás verseny kiválóan színesíti a bajnokságot. Legközelebb ha Nord bekerül, akkor azt mindenképp 1 órásra tenném. Bár az én véleményem szerint az a pálya nem szimulátoros versenyzésre való majd meglátjuk milyen lesz a részvételi arány.
    A 28 perces verseny teljesen jó. Remélem a fordított rajt sorrend ha be tud kerülni, akkor az nagyon pöpec lenne, de ahogy látom erre nem lesz esély. (hála a fejlesztőknek)
    Én az első kvali idejéből lecsippentenék. Szerintem hosszú. Legyen elég pár mért kör (3-5), aztán go. De ne úgy 3-5 kör, hogy kimész.. felvezető... gyors kör, aztán vissza a boxba.
    Szerintem nagyon szépen alakult ez az őszi bajnokság. Jók a kocsik. A pálya választások nekem most nem fekszenek, de hát ez már ugye a többség akarata volt.

  4. #4
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Ati írta Hozzászólás megtekintése
    Könyörgöm! Ne szerdánként legyenek a futamok!
    Mondjuk vasárnap!
    Hát ebben nem várható változás

  5. #5
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Több egy órás vagy kötelező kerékcserés futamot! Már egy 40-45 perces is lehetne kerékcserés, vagy anélküli aki bevállalja csere nélkül☺Ilyenben is gondolkodhatnánk. És maradhatna a 2 futam. Vagy mindne 2. verseny egy órás. Raceroom Raceway és a másik ingyenes pálya hova lett? Ők is nagyon jók versenyre.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  6. #6
    Komolyan ilyen autófelhozatal mellett be sem fejeztük az egyik bajnokságot és kezdjük az ugyanolyan következő majd' fél éveset? nebazzzz

  7. #7
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Én az első kvali idejéből lecsippentenék. Szerintem hosszú. Legyen elég pár mért kör (3-5), aztán go. De ne úgy 3-5 kör, hogy kimész.. felvezető... gyors kör, aztán vissza a boxba.
    Engem spec rosszul érintene, mert ott szoktam ráhangolódni, ha előtte mehetnék egy órát gyakorlásként, jó lenne, de így, hogy gyakorlatilag beesek, nehéz gyorsan fejben átállni. De ez csak személyes probléma.

  8. #8
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Komolyan ilyen autófelhozatal mellett be sem fejeztük az egyik bajnokságot és kezdjük az ugyanolyan következő majd' fél éveset? nebazzzz
    Az az igazság, hogy egyrészt a WTCC bajnokságnak több éves hagyománya van már a Masters történetében, másrészt az eddigi WTCC-n kívüli próbálkozásaink R3E alatt (FUN futamok, vagy az idei nyereménnyel kecsegtető FunCup Series) nem hoztak túl sok érdeklődőt. Egy WTCC bajnoki futamra azért átlag 25-30 nevező szokott lenni. Igyekszünk minden szezonban olyan újdonságot hozni, ami kicsit mássá, még izgalmasabbá teszik a futamokat.
    Utoljára módosította: dtom84; 2016. 12. 17. 02:07.

  9. #9
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Raceroom Raceway és a másik ingyenes pálya hova lett? Ők is nagyon jók versenyre.
    Raceroom Raceway: ennyi klassz igazi pálya mellett egy kitalált virtuálisat betenni? Hát ha már nagyon megunjuk az összeset, addig szerintem felesleges lenne betenni.
    Portimao: Ezzel meg az a baj...ja ezzel semmi baj nincs, ez benne lesz a tavaszi szezonban

    Pályák tekintetében idén nem lesz szavazás. Az összeállításnál figyelembe vettük, hogy hányszor volt, mikor volt, mennyire nyújt mindenki számára egyenlő feltételeket és, hogy éppen mi történik a WTCC nagyvilágában
    Legalább kettő új, eddig sosem használt helyszín biztos lesz
    Utoljára módosította: dtom84; 2016. 12. 17. 02:05.

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Személyes véleményem

    Sziasztok!
    Először is szeretném megköszönni a szervezőségnek az eddigi munkáját.Nagyon elégedett vagyok veletek!Én arrbíztatnák minden résztvevőt hogy minél elöbb próbálja megvenni az összes pályát,hogy színesebbé tudjuk tenni a pályapalettát a bajnokságban.Szomorúan hallom hogy nem lesz pálya szavazás de én összeállítottam egy pálya csomagot hátha.
    • Portiamo (45 perc)
    • Hungaroring(28 perc)
    • Nordschleife(1 óra)
    • Chang Buriram(1 óra vagy 45 perc)
    • Shanghai(28perc)
    • Paul Ricard(28 perc)
    • Sonoma(28 Perc)
    • Suzuka(28perc)
    • Sachsenring(28 perc)
    • Indianapolis(45 perc)

    Mivel sokaknak tetszett a hosszabb futamtáv és kerékcsere.Eltudnák egy olyat is képzelni ha ugyanezekkel az autókkal megyünk,hogy legyen kötelező autó váltás,hátha tudunk még egy kis izgalmat belevinni ezzel.
    A szervezés és büntik nagyon rendben vannak.
    Esetleges fun cup ha lesz oda eltudnák képzelni olyat hogy azokkal az autókkal menjunk amit kevesen használnak pl:Citroen 2014,2015,Lada Granta 2013,2014 na meg amiket idáig is használtunk Touring class és társai.Szívesen látnák még több fan futamot pl csütörtök,péntek,szombati napokon ami elvileg üres.Fordított rajtrács jó lenne ha működne.
    Tudom sokat akar a szarka...de ez egy ilyen topik én leírtam és remélem páran egyet is értenek velem.
    Mindenkinek köszi a szezonban való részvételt!Úgy gondolom nagy viták és sértődésektől mentes szezonunk volt.Profi csapat!
    Pacsi!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Zelfi írj a Jézuskának is levelet, hátha így teljesül belőle néhány kívánságod

  12. #12
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Én örülnék az új pályáknak, pl. hungaroringet már nagyon unom, min. egy szezon erejéig talán nem ártana pihentetni...

  13. #13
    Csatlakoznék Zelfihez, szintén megköszönném azt a munkát, amit Tamás és Balázs, illetve nem régtől Krisztián belepakol ebbe a bajnokságba. Azt hiszem ez a legjobb hangulatú bajnoki sorozat, és itt működik legjobban a csapatszellem a résztvevők összességét tekintve. Csak így tovább!

    A hosszabb futamokat én is támogatnám. Ha valahol, akkor a Nord-on mindenképpen érdemes volna inkább arra koncentrálni. Az új pályákat is erősen támogatom, van még annyi, amin nem mentünk, hogy egy bajnokság kitelik belőle. Mivel van úgyis tavaszi és őszi bajnokság (amit megértek, de változatlanul azon a véleményen vagyok, hogy 1 év - 1 bajnokság a valóban komoly), simán fel lehet tölteni teljesen különböző, válogatottan jó pályákkal a két félévet, de még a nyári szezont is. Ezúton is támogatnék mindenkit, hogy a várható karácsonyi leárazáskor pályákból vásároljon be elsősorban. Komplett experience-eket nem mindig érdemes megvenni, mert kapsz benne egy rakás olyan autót és festést, amit nem feltétlen használsz. Inkább minden pálya és egy-egy autó egy kiválasztott design-al.

    Pályajavaslatok (figyelembe véve, hogy mennyire ad lehetőséget előzésre, érdemi versenyre, amiért például Bathurst kiesik, még ha amúgy remek pálya is, ld, per pillanat AC GT3-as topik; Macau ugyanígy, mert csak vonatozás és karambolozás lenne ott):
    - Suzuka (klasszikus, a világ egyik legjobb pályája szerintem és még néhány komolyabb versenyző szerint is )
    - Buriram (tényleg jó, ráadásul széles és lehet rajta előzni, szerintem)
    - Sachsenring (dimbes-dombos, trükkös kanyarokkal, egészen más karakter, mint az eddig megszokottak)
    - Portiamo (ingyenes és amúgy is nyitott kapukat döngetek)
    - Shanghai (ott biztosan lehet előzgetni, széles, hosszú egyenesekkel és trükkös kanyarokkal)

    Természetesen minden nem kerülhet bele egy szezonba, de miért nem használjuk a funrace-eket kísérleti labornak? Én személy szerint jobban örülnék neki, ha nem ugyanazon a pályán lennének azok is, mint a WTCC-s verseny, mert változatosságra vágyom. Tudom, minél többet megyünk egy pályán, annál jobban felkészülünk belőle, akár más autóval is, de a legtöbben szórakozásból versenyzünk és ahhoz szükség van változatosságra. A Touring Classic és a DTM '92-es kocsik úgy tűnik mindenkinek nagyon bejöttek, jobban, mint az FR2. Lehetne ezekkel a funrace-ek keretében olyan pályákon versenyezni, amelyek nem szerepelnek a bajnoki kiírásban. Aztán a reakcióktól függően bekerülhetnek a következő szezonba. A lényeg, hogy "versenyezve ismerszik meg a pálya".

    A kvalifikációt szerintem is lehetne rövidíteni néha. Ha nem is superpole, de elég annyi, hogy háromszor neki lehessen rugaszkodni. Tehát egy 2 perces pályán az 3x2x2 perc, valamint hagyjunk rá az állítgatásokra még egy kicsit és akkor 15 perc bőven elég. Nem a kvalifikáción tanuljuk a pályát, legalábbis a túlnyomó többség.

    Ha lenne rá mód, a balesetmentes vezetést is díjaznám (például, aki büntetés nélkül csinálja végig a szezont, kap x pontot, nem sokat, de szoros esetekben dönthet ez is). Bár nagy balhék és sportszerűtlen esetek nemigen voltak, de egy kis motiváció sosem árt

  14. #14
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    181
    Rég versenyeztem már itt, viszont nem kizárt, hogy tavasszal visszatérek ide, ezért leírom én is az ötleteimet.

    Ha lesz Fun széria, akkor lehetne annak is a kezdési időpontja 21:00, mint a WTCC-nek. Idén szívesen jöttem volna 1-2 versenyre, de fél 9-nél hamarabb nem igen értem haza.
    De ha már Fun, arra még nem gondolt senki, hogy 1-2 fun verseny erejéig elővegyük a régi, kedvelt szimulátorokat is (elsősorban GTR2, GTL és a Race 07-re gondolok)?

    Nem tudom, hogy van-e köztük jelenleg különbség, de ha nincs olyan számottevő, akkor én a '15-ös autók mellé betenném a '14-eseket is.
    Emellett beengedném a régi (2013-as) autókat, tudom lassabbak, de van benne hátsókerekes autó (sokaknak ez hiányzik a mostani WTCC-ből), illetve, például nekem nagyon nem jön be a TC1 (tudok még 1-2 ilyen embert), szívesebben indulnék a régebbi gépek valamelyikével. Ez akár kaphatna egy külön értékelést is, mint anno 2014-ben is volt ("Yokohama Trophy"), illetve jövőre is lesz a valódi WTCC-ben.
    Pályák tekintetében igazából azokat részesíteném előnyben, amelyek a többségnek is megvan.
    Az 1 órás versenyek már a HTCM7-ben is nagyon tetszettek, szóval én mindenképpen mellette vagyok.

  15. #15
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    181
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lenne rá mód, a balesetmentes vezetést is díjaznám (például, aki büntetés nélkül csinálja végig a szezont, kap x pontot, nem sokat, de szoros esetekben dönthet ez is). Bár nagy balhék és sportszerűtlen esetek nemigen voltak, de egy kis motiváció sosem árt
    Régen volt Fair Play Díj, de akkor még úgy volt, hogy a komplett első kört nézte a VB, de aztán - ha jól tudom - a nagy létszám és az időhiány miatt, már csak az óvásokat vizsgálja a VB > kevesebb szabálytalanságra derül fény.
    Én mondjuk örülnék neki, ha újra lenne, mert így az is elérhet valamiféle díjat, aki "csak" a mezőny közepét, végét erősíti.

  16. #16
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Először is szeretném megköszönni a szervezőségnek az eddigi munkáját.Nagyon elégedett vagyok veletek!Én arrbíztatnák minden résztvevőt hogy minél elöbb próbálja megvenni az összes pályát,hogy színesebbé tudjuk tenni a pályapalettát a bajnokságban.Szomorúan hallom hogy nem lesz pálya szavazás de én összeállítottam egy pálya csomagot hátha.
    • Portiamo (45 perc)
    • Hungaroring(28 perc)
    • Nordschleife(1 óra)
    • Chang Buriram(1 óra vagy 45 perc)
    • Shanghai(28perc)
    • Paul Ricard(28 perc)
    • Sonoma(28 Perc)
    • Suzuka(28perc)
    • Sachsenring(28 perc)
    • Indianapolis(45 perc)

    Pacsi!
    Sachsenring helyett Bathurst!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  17. #17
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Én örülnék az új pályáknak, pl. hungaroringet már nagyon unom, min. egy szezon erejéig talán nem ártana pihentetni...
    Igen, lehetne...ugyanakkor május 14. tavaszra esik...
    Őszibe nem kellett volna belerakunk, oda viszont kellett a két ünnep közé egy olyan futam ami lehetőleg minél kevesebb időráfordítást igényel.

  18. #18
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Őszibe nem kellett volna belerakunk, oda viszont kellett a két ünnep közé egy olyan futam ami lehetőleg minél kevesebb időráfordítást igényel.
    Norisring

  19. #19
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg adfar94 írta Hozzászólás megtekintése
    Rég versenyeztem már itt, viszont nem kizárt, hogy tavasszal visszatérek ide, ezért leírom én is az ötleteimet.
    Várunk vissza

    Ha lesz Fun széria, akkor lehetne annak is a kezdési időpontja 21:00, mint a WTCC-nek. Idén szívesen jöttem volna 1-2 versenyre, de fél 9-nél hamarabb nem igen értem haza.
    De ha már Fun, arra még nem gondolt senki, hogy 1-2 fun verseny erejéig elővegyük a régi, kedvelt szimulátorokat is (elsősorban GTR2, GTL és a Race 07-re gondolok)?
    Ha minden úgy lesz ahogy tegnap megálmodtuk, akkor a FUN széria jelentősen megváltozik. A régebbi játékok kérdésköre nem rossz, de a szerveren se tudom mi maradt belőlük meg, illetve 1-1 versenyre érdemes-e velük vesződni, hogy mit hogyan kellett állítani, mi hogyan volt, stb.

    Nem tudom, hogy van-e köztük jelenleg különbség, de ha nincs olyan számottevő, akkor én a '15-ös autók mellé betenném a '14-eseket is.
    Emellett beengedném a régi (2013-as) autókat, tudom lassabbak, de van benne hátsókerekes autó (sokaknak ez hiányzik a mostani WTCC-ből), illetve, például nekem nagyon nem jön be a TC1 (tudok még 1-2 ilyen embert), szívesebben indulnék a régebbi gépek valamelyikével. Ez akár kaphatna egy külön értékelést is, mint anno 2014-ben is volt ("Yokohama Trophy"), illetve jövőre is lesz a valódi WTCC-ben.
    A 2014-es autók jelentősen gyorsabbak A 2013-as pakkból a BMW egy jó autó, viszont a többihez képest lassabb, így nem hinném, hogy sokan jönnének vele, hogy a mezőny végén kullogjanak.

  20. #20
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Norisring
    Az 1 percen alatti pályákat valamiért nem kezeli jól a prequal rendszerünk, így azokkal nem számolunk. Pedig én már javasoltam egy 1 órás Brands Hatch Indy-t

  21. #21
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg adfar94 írta Hozzászólás megtekintése
    Régen volt Fair Play Díj, de akkor még úgy volt, hogy a komplett első kört nézte a VB, de aztán - ha jól tudom - a nagy létszám és az időhiány miatt, már csak az óvásokat vizsgálja a VB > kevesebb szabálytalanságra derül fény.
    Én mondjuk örülnék neki, ha újra lenne, mert így az is elérhet valamiféle díjat, aki "csak" a mezőny közepét, végét erősíti.
    A Fair Play díj ötlete nekem tetszik, ezt még átbeszéljük, hogy miként tudnánk az ilyen versenyzőket jutalmazni. Az első körös óvások azért maradtak ki, mert rengeteg idő. Ugyanakkor, ha valakit sérelem ért bármikor, bármit óvhat.

  22. #22
    Lassan jön ám Silverstone is

  23. #23
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Lassan jön ám Silverstone is
    Igen, elég lassan és a bajnokság kiírásáig már valószínű hogy nen jön ki. A másik, hogy a mostanáig megvásárlható pályák sincsenek meg mindenkinek.

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A hosszabb futamokat én is támogatnám. Ha valahol, akkor a Nord-on mindenképpen érdemes volna inkább arra koncentrálni.
    Én sose értettem, hogy miért épp a Nord-ra szeretne mindenki hosszabb futamot tenni, hiszen itt van rá egy egyik legnagyobb esély, hogy teljesen szétszakad a mezőny, kihullanak a versenyzők és ezáltal minimális interakció lesz a futamokon. Éppen ezért, szerintem pont, hogy a Nord az a pálya, ahol különösen indokolt a sprint, pláne még ha meg is lehetne kavarni a rajtrácsot, az igencsak megspékelné a dolgot, sokkal jobban, mint máshol!


    OK, persze értem én, hogy a 12 és 24 órás futamok feeling-je, meg minden, de ott több száz autót engednek egyszerre a pálya különböző kategóriákban, de abban is pont az a buli, hogy állandóan kerülgetik egymást a versenyzők. Mi ezt itt sajnos nem tudjuk reprodukálni.

    Mivel van úgyis tavaszi és őszi bajnokság (amit megértek, de változatlanul azon a véleményen vagyok, hogy 1 év - 1 bajnokság a valóban komoly)
    Kevesebb lenne a résztvevő, sokan kihullanának a szezon során és közben meg senki se akarna csatlakozni újonnan és esélytelenül egy már régóta futó bajnokságba.
    Új bajnokság = új esélyek, új remények, új indulók.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 17. 16:21.

  25. #25
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, elég lassan és a bajnokság kiírásáig már valószínű hogy nen jön ki. A másik, hogy a mostanáig megvásárlható pályák sincsenek meg mindenkinek.
    Persze, nem akarok önző lenni, de szerintem az eldobható futamok miatt egy-két pakkban nem elérhető pálya is beleférhetne.

    Amúgy meg karácsonyra ígértek, de jah, ez májusig bármilyen időpontot jelenthet.

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •