Szavazás eredménye: Kevés, de minőségi, vagy több, de gyengébb pálya?

  • Több, de gyengébb pálya

    7 23,33%
  • Kevés, de minőségi pálya

    23 76,67%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042

    FP: Pálya mennyiség - minőség

    Kevesebb, hivatalos, lézeres pálya, vagy több, változatosabb de gyengébb modpályák (is)?

    Kérdés arra vonatkozik hogy pl bajnokságok tervezésénél, sokszor előkerül, hogy miért mindig ugyanazon a pályán megyünk sokadszorra. Valaki már unja X alkalom után, szivesen menne új, más pályákon is, de ha berakunk valami nem hivatalos, modpályát, akkor meg lapos az út, meg miért rakjuk be, amikor ott vannak a hivatalos lézerszkennelt pályák a játékban.
    Mi a fontosabb Neked? Egyszerűsítve. A minőség, vagy mennyiség?
    Szerinted jobb-e annyival egy hivatalos pálya egy modpályánál, hogy sokszor, akár unalomig is ugyanazon a kevésen menjünk újra és újra?
    Modpályáknál természetesen igyekszünk mindig a legjobb minőségűeket kiválasztani.
    Javarészt AssettoCorsa, AC alatt jön/jött elő ez a nézeteltérés, de aki áttudja érezni a kérdést, akár Race07-es időkből, az is szavazhat.
    Az eredmény, nem kötelez, nem határoz be semmit, egy egyszerű közvéleménykutatás, egyéni preferenciánkról.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 11. 29. 17:36.

  2. #2
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Kezdem a sort

    Kevés, de minőségi pálya

    Ez persze nem azt jelenti, hogy a modok nem játszanak. El is kezdtük gyűjteni ezeket, példának okáért ott van Tor Poznan ahol jött is válasz a problémáinkra, de a GT3 kiírásba ennek ellenére nem került be. A legutóbbi GT3as futamnál is kiváló moddolt pályát használtunk (az, hogy a vonalvezetés nem tetszik valakinek az nem ide tartozik), de kevés azért az ilyen. Nem mindegyik gyári pályát kedvelem, de szerintem például GT3 esetén minden idényben lehetne a egy Nordschleife futam.

    Most így hirtelen ezekről a mod pályákról tudom, hogy majdnem gyári minőségiek AC esetén:
    - Le Mans (vágás probléma nálam nem reprós) (http://www.racedepartment.com/downlo...a-sarthe.2482/)
    - Bathurst (http://www.racedepartment.com/downloads/bathurst.8677/)
    - Tor Poznan (http://www.racedepartment.com/downlo...na%C5%84.6118/) (egy config átírással)
    - Paul Ricard (http://www.racedepartment.com/downlo...l-ricard.6115/)
    - Donington (http://www.racedepartment.com/downlo...ton-park.3031/)
    - Grobnik (http://www.racedepartment.com/downlo...-grobnik.4835/)

    Azért ez annyira nem kevés főleg, ha a különböző verziókat is belevesszük.

    Nyilván ez nem az összes, szóval ha még van valakinek olyan amiben 100%ig biztos hogy jó (például a boxutca is jó), az ide beírhatná és akkor látjuk is a lehetőségeket.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 11. 29. 18:01.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Mint magánember:

    Engem a pálya vonalvezetése sokkal jobban érdekel, mint a megvalósítása. Van egy beugró szint nálam, ami a minőséget illeti, ha azon átmegy, akkor onnantól nem érdekel a többi (lapos-e az út, milyen színű az ég, csicsák-e a pályamenti objektumok, stb...), mert csak a vezetésre és a kanyarokra koncentrálok és hogy mennyire bejövős a nyomvonal, na meg hogy milyen maga a verseny.

    Szóval én nem hagynék ki egy jó pályát sem csak azért, mert nem hozza a next-level fícsőröket, mert számomra maga a nyomvonal képviseli az értéket, a kocsi fizikája pedig ezeken a pályákon is ugyan az, mint a gyáriakon... azt meg csak kibírom vhogy, ha nem rázza szénné a kormány a kezem a futamon
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 29. 18:39.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    ..
    6-ból 2-at használtunk, és Bathurst-t is kivan jelölve. 6/3
    Nekem személyesen GT3-as, nagyobb sorozatoknál kell a név is a pálya mellé. Grobnik, Poznan GT3-al, olyan nemmegbántva senkit, olyan "vidéki" hangulatú. Kisebb utcai kocsival nemgond.
    De pályaajánlásokat másik (márnemtudom melyik-hol) topikba irjatok, itt inkább preferenciákról beszéljünk.

    Személyes álláspontom: Nekem a lézeresek nem adnak sokkal többet (élményt, visszajelzést), mint a jobb modpályák. Lehet a G27 kevés, vagy nemjó beállítás, vagy szarakezem. Viszont az agyonhasznált pályák nekem nem okoznak olyan élményt. Főleg felkészülés során, mert futamon a verseny a lényeg. Monza, Nürburgring, Hockenheim 25-szerre (most nemcsak AC-ról beszélek) nekem kissé uncsi, nem lelkesülök be tőlük annyira.
    Hiányzik a felfedezés. Ismeretlen pályán az ívek keresése, javítgatása, új izgalmak, azt szeressem nagyon.

  5. #5
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    6-ból 2-at használtunk, és Bathurst-t is kivan jelölve. 6/3
    Nekem személyesen GT3-as, nagyobb sorozatoknál kell a név is a pálya mellé. Grobnik, Poznan GT3-al, olyan nemmegbántva senkit, olyan "vidéki" hangulatú. Kisebb utcai kocsival nemgond.

  6. #6
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem személyesen GT3-as, nagyobb sorozatoknál kell a név is a pálya mellé. Grobnik, Poznan GT3-al, olyan nemmegbántva senkit, olyan "vidéki" hangulatú. Kisebb utcai kocsival nemgond.
    Ez majd egy következő szavazás témája lesz
    Sajnos jelenleg az között lehet választani a modoknál pár kivétellel persze, hogy neves pálya vagy minőségi pálya, a kettő együtt ritka

  7. #7
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Van egy beugró szint nálam, ami a minőséget illeti, ha azon átmegy, akkor onnantól nem érdekel a többi
    Részemről is. Viszont a mai igényeket kielégítve azért óvatosan és alaposan kell válogatni.
    Any Given Sunday!

  8. #8
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Én személy szerint a minőséget tartom fontosnak. A ratyi minőségű, bugos cuccokat, és/vagy a repülőszőnyeges fílinget köszönöm nem kérem..

    Ezen felül, nekem még biztosan nem unalmas egyik gyári pálya sem, sőt örülök ha az adott futamra készülés nem azt jelenti, hogy egy újabb pályát kell megtanulni, hogy egyátalán körbe tudjak menni rajta, hanem azt hogy stabilabban konzekvensebben - esetleg gyorsabban tudjam abszolválni, akár tömegben is.

    Az autók és a fizika amúgy is változik annyit (manapság akár mág két futam közöt tis) hogy ez ne legyen unalmas

  9. #9
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    (...), sőt örülök ha az adott futamra készülés nem azt jelenti, hogy egy újabb pályát kell megtanulni, hogy egyátalán körbe tudjak menni rajta, hanem azt hogy stabilabban konzekvensebben - esetleg gyorsabban tudjam abszolválni, akár tömegben is.
    Ez egy érdekes kérdés. Én nemrég számoltam össze, hogy majdnem 100(!) különféle versenypályán indultam szimulátoros múltam során (persze főképp offline), de még mindig vannak olyan régi, tradicionálisnak mondható pályák, amik eddig kimaradtak. (Pl. most próbálom megtanulni Vallelungát.) Az öregséggel az ember lustul, és nem tanul meg szívesen új pályákat, ráadásul a Tilke-féle borzalmak nem is túl vonzóak.
    Utoljára módosította: Sury; 2016. 11. 30. 15:57.

  10. #10
    Egyértelműen minőség. Ez persze nem zárja ki az addon pályákat, sőt...
    Viszont ezzel takarózva ugyanazt az x pályát használni sok szezonon keresztül... egysíkúvá vállhat a dolog.
    Utoljára módosította: dingo; 2016. 11. 30. 22:08.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Én személy szerint a minőséget tartom fontosnak. A ratyi minőségű, bugos cuccokat, és/vagy a repülőszőnyeges fílinget köszönöm nem kérem..
    Mondjuk itt egy kicsit ferdít a kérdés, mert szar, ratyi minőségú, bugos pályákon nyilván senki sem akar versenyezni. Itt inkább az a kérdés, hogy csak is a gyári szintű és mindegy fícsőrt tudó pályák az elfogadhatók-e, vagy megelégszünk-e az ehhez képest mondjuk 70-80%-os darabokkal? Nekem például tökéletesen megfelelnek az előző generációs szimek szintjén lévő pályák, mivel nekem a next-gen érzést elsősorban a kocsik és a fizika adja.

  12. #12
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk itt egy kicsit ferdít a kérdés, mert szar, ratyi minőségú, bugos pályákon nyilván senki sem akar versenyezni. Itt inkább az a kérdés, hogy csak is a gyári szintű és mindegy fícsőrt tudó pályák az elfogadhatók-e, vagy megelégszünk-e az ehhez képest mondjuk 70-80%-os darabokkal? Nekem például tökéletesen megfelelnek az előző generációs szimek szintjén lévő pályák, mivel nekem a next-gen érzést elsősorban a kocsik és a fizika adja.
    Ez meg megint egy újabb kérdést vet fel, hogy pl mi a 70-80%? Ha mondjuk egy nordschleifé-n hupli mentes az aszfalt és a domborzat + vonalvezetés sem valósághű (de ettől még élvezetes), de a pálya melletti részek tökéletesen stimmelnek az hány százalék? Nálam nulla. Fordított esetben viszont már bőven használható, úgy se a tájat nézem.

    Nekem a minőség szó az utóbbit jelenti, azaz a versenyzésre használt rész valósághű legyen. Például nem mennék olyan mod pályán ahol Monaco-ban tükörsima az aszfalt és mondjuk még a buszmegálló részt sem csinálta meg az illető. Mellesleg az, hogy a pálya mellett egy sima mező van mondjuk, semmi egyéb az nem nagyon érdekel

  13. #13
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Inkább a minőség, én még bőven nem ismerem mondjuk a gyári pályákat se :P
    Ha már sim, akkor abban beletartozik az útburkolat minősége is, így önmagában a vonalvezetés kevés, plusz engem nagyon kidob az élményből ha nagyon gagyi a pálya környéke (mondjuk akkor ez alapján a Kakucs ringgel is vannak gondok , pedig amúgy tudom élvezni :P )

  14. #14
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt inkább az a kérdés, hogy csak is a gyári szintű és mindegy fícsőrt tudó pályák az elfogadhatók-e, vagy megelégszünk-e az ehhez képest mondjuk 70-80%-os darabokkal? Nekem például tökéletesen megfelelnek az előző generációs szimek szintjén lévő pályák, mivel nekem a next-gen érzést elsősorban a kocsik és a fizika adja.
    Részemről az ilyen régi játékokból "áthozott" pályák elfogadhatatlanok. Az ilyenek közül gyedül a Hungaroring-en megyek szívesen, de csak a helyi kötödése miatt. Tehát ha így nézzük, akkor igen kell az hogy az összes AC fícsört tudják, használják. Különben mehetnénk ma is raca07-tel...

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Részemről az ilyen régi játékokból "áthozott" pályák elfogadhatatlanok. Az ilyenek közül gyedül a Hungaroring-en megyek szívesen, de csak a helyi kötödése miatt. Tehát ha így nézzük, akkor igen kell az hogy az összes AC fícsört tudják, használják. Különben mehetnénk ma is raca07-tel...
    Az AC áthozott pályákon is tudja az új fícsőröket, az autó és a fizika ugyan úgy működik.
    A Hungaroring számomra a tökéletesen megfelel kategória, bármilyen hasonló minőségű pályán szívesen megyek, ha élvezetes számomra nyomvonala.

  16. #16
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az AC áthozott pályákon is tudja az új fícsőröket, az autó és a fizika ugyan úgy működik.
    Akkor mit is értettél ez alatt:
    "Itt inkább az a kérdés, hogy csak is a gyári szintű és mindegy fícsőrt tudó pályák az elfogadhatók-e, vagy megelégszünk-e az ehhez képest mondjuk 70-80%-os darabokkal?"

    Mert én pl azt, hogy nem repülőszőnyegen utazunk, hanem laser scannel-t (de legalábbis részletesen kidolgozott) pálya van a kocsi alatt, aminek nem sík a felülete, vannak rajta bukkanók, és rendes rázókő, (nem csak hangeffekt)

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Mert én pl azt, hogy nem repülőszőnyegen utazunk, hanem laser scannel-t (de legalábbis részletesen kidolgozott) pálya van a kocsi alatt, aminek nem sík a felülete, vannak rajta bukkanók, és rendes rázókő, (nem csak hangeffekt)
    Szerintem nem ez adja a kardinális részét a vezetési élménynek, attól még hogy nem laser-scan az útfelület, attól még az ívekkel, a tapadással és autóval ugyan úgy meg kell küzdeni. Az új fizikai modell (ami számomra az elsődleges új fícsőr) bármilyen útfelületen működik, de egyébként nem csak laser-scan pályákon van útfelület és tapintható rázókő, de ezeknél szerintem az élmény sokkal nagyobb részét adják a jó ívek, kanyarok, maga a pálya karakterisztikája.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 07. 00:15.

  18. #18
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az AC áthozott pályákon is tudja az új fícsőröket, az autó és a fizika ugyan úgy működik.
    A Hungaroring számomra a tökéletesen megfelel kategória, bármilyen hasonló minőségű pályán szívesen megyek, ha élvezetes számomra nyomvonala.
    Lehet venni Ferrárit és tölteni bele tesco gazdaságos motorolajat, nem változik semmi hisz ugyan az a motor...
    4K-s TV-n nézhetsz VHS-ről digitalizált Charlie Chaplin filmeket, nem számít, hisz az összes fícsőr-t ki tudod használni...
    Meg ha a pálya nem számít a fizikában, akkor kilehetne próbálni két kört a gyári Nordschleifen, meg az addon verzión és összehasonlítani mennyire ugyan az a fizika...
    Hiába a "nextgen fizika" ha nem adsz neki adatokat amiből dolgozzon...

    Mellékesen valakitől olvastam hogy a gyári nordschleife és a Snoopy féle verzió között alig van különbség.
    Végülis igen. Amíg faltól falig megy rajta az ember addig nincs nagy különbség. A bal kanyar után ott is jobb kanyar jön.
    De evvel ki is merítettük a hasonlóságok listáját.
    (Megjegyezem hogy GTR2-ben annyira szerettem a Nordschleife-t, hogy az összes többi pályát, beleértve a gyáriakat is, kukáztam és egy félévig semmi máson nem voltam hajlandó menni)
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 01. 07. 00:57.

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szerintem nem jók a hasonlataid.

    Tömören összefoglalom: nekem több élményt adnak a jó ívek, mint hogy mennyire van kidolgozva az útfelület. Szerintem nem ez adja meg ennek a programnak az esszenciáját, ami a lényeg benne az lapos úton is működik. És a Hungaroringen is el lehet dobni, ha rosszul támadod a rázót...

  20. #20
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem jók a hasonlataid.

    Tömören összefoglalom: nekem több élményt adnak a jó ívek, mint hogy mennyire van kidolgozva az útfelület. Szerintem nem ez adja meg ennek a programnak az esszenciáját, ami a lényeg benne az lapos úton is működik. És a Hungaroringen is el lehet dobni, ha rosszul támadod a rázót...
    Szerintem meg jó volt a hasonlat. Ugyanaz az ív huplival vagy hupli nélkül más gázadást kíván. Brands Hatch-re kifejezetten igaz, több helyen van olyan bukkanó - mélyedés a pályán ahol vigyázzni kell a kigyorsítással.

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyanaz az ív huplival vagy hupli nélkül más gázadást kíván. Brands Hatch-re kifejezetten igaz, több helyen van olyan bukkanó - mélyedés a pályán ahol vigyázzni kell a kigyorsítással.
    Ez így van, van néhány kanyar, ahol vigyázni kell, vagy kicsit máshogy menni, vagy résen lenni. De ez csak elvétve pár pont a pályán ~5%, máshol meg többnyire abban merül ki, hogy rázza a kormányt és ennyi, de semmi dolgod nincsen vele. Nekem ez csak egy csipetnyi fűszer, érdekesség, nem az alapvető élmény része, de a maradék 95% élménnyel is bőven elvagyok, ha pálya vonalvezetése kárpótol ezért.

    Nekem hiányzik: Sonoma, Mid-Ohio, Monaco, Albert Park, Suzuka, Sebring, Zolder, Cadwell Park, Interlagos, Kyalami, Hockenheim, Brno, Dijon, Laguna Seca, Lime Rock, Watkins Glen, Montreal, Pannonia Ring, Charade... ezeken is szeretnék versenyezni még akkor is, ha Hungaroring minőségű.

    A hasonlat úgy lenne jó, mintha ha lenne egy HDR-t is tudó egyénként nagyon szép képű TV-d és nem lennél hajlandó rajta mást nézni, csak az elérhető kb 15 db HDR tartalmat és másik 500 jó filmről lemaradsz...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 07. 19:49.

  22. #22
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A hasonlat úgy lenne jó, mintha ha lenne egy HDR-t is tudó egyénként nagyon szép képű TV-d és nem lennél hajlandó rajta mást nézni, csak az elérhető kb 15 db HDR tartalmat és másik 500 jó filmről lemaradsz...
    Ez valóban jobb hasonlat.
    Azonban nem kell senkit meggyőzni semmiről. Egy kérdés volt. Ami neked belefér, másnál már simán lehet elfogadhatatlan. nem vagyunk egyformák.

    A TV-s példánál maradva én - bármilyen jó filmről is legyen szó - nem nézem meg a moziban felvett kamerás változatot. De még azt sem, ami alá csak a mozis magyar hangot tettek... ennyi.

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    A TV-s példánál maradva én - bármilyen jó filmről is legyen szó - nem nézem meg a moziban felvett kamerás változatot. De még azt sem, ami alá csak a mozis magyar hangot tettek... ennyi.
    Azt én sem. Ezek szerint neked a Hungaroring egy moziban felvett verzió, nekem egy HDR nélküli filmnek felel meg.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 07. 18:50.

  24. #24
    Én a minőségre szavazok. Ezen a téren ma már minden szimben jó munkát végeznek a fejlesztők az alap tartalom esetén, ezért kimondottan bántó a szemnek, mikor egy mod nem aknázza ki az adott program lehetőségeit. Tavasszal például szerettem volna kipróbálni magam az F3 kupában, de végül csak az utolsó fordulóra tudtam volna időt szakítani, mikor a Slovakia Ring volt soron. És az a pálya pont számomra már bántóan elnagyoltan volt megcsinálva. Kanyarodás közben konkrétan kivehetőek voltak a polygonok a rázóköveken, annyira alacsony felbontással készült. Egy tíz éve, mikor már annak önmagában örült az ember, hogy egy új pályán körözhet, még ezzel se lett volna bajom, de úgy, hogy ugyanaz az aszfaltcsík más játékban elérhető rendesen kidolgozva, így már nekem ennyi is elég, hogy elvegye a kedvem.

  25. #25
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem jók a hasonlataid.

    Tömören összefoglalom: nekem több élményt adnak a jó ívek, mint hogy mennyire van kidolgozva az útfelület. Szerintem nem ez adja meg ennek a programnak az esszenciáját, ami a lényeg benne az lapos úton is működik. És a Hungaroringen is el lehet dobni, ha rosszul támadod a rázót...
    Én értem amit mondasz és ehhez a részéhez szándékosan nem is szóltam hozzá.
    Az hogy neked a mennyiség vagy a minőség ad több élményt, ez teljesen szubjektív dolog és készséggel elfogadom, bármit is mondjál erről.

    Az a kijelentésed viszont hogy az ezeréves ISI pályákból konvertált addon pályákon is megkapod az összes "fícsört" és ugyan azt a fizikát, nos ez már nagyon messze áll a valóságtól.
    Ez pontosan ugyan az mintha azt állítanád hogy egy 4k-s tévére rákötöd a 15-éves VHS videódat és onnantól az 4K-s film lesz és az összes "fícsört" megkapod.

    Az arányok pedig szerintem pont fordítva vannak. Nem 5% hanem 95% az eltérés.
    Az egyik első pálya amit kipróbáltam AC-ban az Mugello volt, ISI-ből jól ismertem, gondoltam nem kell tanulni. Ez a gondolat egészen az első féktávig tartott. A kör végén levontam az egyenleget:
    - nem találáltam el egy féktávot sem, de a kanyarok felében még az ív is más volt amin rá kellet volna fékezni a kanyarra
    - talán vagy 2 kigyorsításom lett jó a 15 ből
    - a kanyarok 50%-ban még csak az ideális ívet sem találtam el elsőre
    De mondhatnám Imolát is, vagy bármelyik másik pályát. A legkevesebb eltérést talán Spa-ban találtam, de az is lehet csak nem ismerem annyira.

    Az olyan apróságokról már nem is beszélek amikor egy match-box-al kell végigmenni a pályán mert a tereptárgyak aránytalanok, vagy az úton alig fér el két autó egymás mellet, ott ahol a valóságban 10 - 12m széles a pálya, hogy nincs két egyforma féktáv, (nem abs-es atókról van szó ott nyilván csak tökig kell nyomni a féket), az olyan féktávról amit el kell rontani, mert pont az apex-en akkora "kráter" van hogy ha gázt adsz akkor egyből a kavicságyban találod magad, hogy a féktávon huplis az aszfalt és nem tudsz 100% fékerővel fékezni mert az első huplin elmegy a tapadás és blokkolnak a kerekek, hogy az aszfalt nem mindenhol tapad egyformán és még hossza sorolhatnám azon "fícsöröket" amiket az ezeréves konvertált pályákon nem kapsz meg.
    Aláírom mindez nem nagy különbség amíg el kocsikázgat az ember, viszont ha 50-250 kört futsz egy pályán hogy fejlődj, akkor ez már ég és föld és ez egyértelműen fontos része annak amitől "nextgen"-nek hívják az AC-t.

    Hozzátenném hogy semmi bajom az addon pályákkal, jó hogy vannak, de az hogy ugyan azt a "fícsört" meg fizikát kapod mint a gyári laser scan pályákon, az nem állja meg a helyét.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 01. 07. 22:11.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •