Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 45 (45 összesen)
  1. #26
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Nálam az autógyár majd 1m-et hoz, a vidámpark 1,2-t. De 2 full extrás pillótával, milliós gázsikkal még így is volt mínuszos futamom.
    Az új stratégiám: full extrás vezető mérnök (habár a kínálat gyatra), 1 fullextrás pillóta, aki hozza a stabilan az első helyet, mellé egy fullextrás szerelő (mind2 jó sokért), viszont 2, pillótának és szerelőnek most olyat szerződtettem, akik gyengébbek, de még fiatalok és az üres csillagok alapján akár 5csillagosak is lehetnek, remélem felfejlődnek mire kiesnek az 5csillagosak. Ezzel min. 1,5m-t spórolok futamonként. Ha nálam van a regnáló világbajnok (kinél másnál lenne ), akkor az +40 pont marketability...
    Úgy veszem észre, hogy most, hogy a majdnem 5csillagos vezető mérnököm pár éve megvan, egyre erősebb autóval indulok az éve elején (függetlenül, hogy a kasztni képességei gyakorlatilag mindig ugyanazok). De lehet, hogy ez független az eltöltött időtől, kiderül, ha lecserélődik

  2. #27
    Sziasztok! Még egy dolog felől érdeklődnék. Az új autó tervezésénél (év végén) a „fejleszthetőség” az a gyakorlatban pontosan mit takar. A többi teljesen egyértelmű.

    Segítségeteket köszönöm szépen előre is.

  3. #28
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Én azzal nem foglalkozom, még nem tapasztaltam hátrányát, én a minél jobb fogyasztásra és gumikopásra gyúrok, a hőmérsékletét úgysem tudom normálisan szabályozni...
    (21:9-es monitoron az alső csúszkát amúgy sem tudom állítani, ez bug)

  4. #29
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Én azzal nem foglalkozom, még nem tapasztaltam hátrányát, én a minél jobb fogyasztásra és gumikopásra gyúrok, a hőmérsékletét úgysem tudom normálisan szabályozni...
    (21:9-es monitoron az alső csúszkát amúgy sem tudom állítani, ez bug)
    Uhh, pont most váltottam 21:9-re. Akkor ne menjek fel időmérőzni mert csak mérges leszek?
    Akkor addig maradok az alsó ligában szerintem amíg nem készül el a cockpit és át nem kerül oda az új monitor

  5. #30
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Uhh, pont most váltottam 21:9-re. Akkor ne menjek fel időmérőzni mert csak mérges leszek?
    Akkor addig maradok az alsó ligában szerintem amíg nem készül el a cockpit és át nem kerül oda az új monitor
    Átállítod a felbontást 16:9-re...

  6. #31
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    a cockpit összeállításánál az alsó sárga csúszka jobb lent...

  7. #32
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Szóval, érdemes fejleszteni évközben a dolgokat és nem leállni, mert úgy tűnik, hogy következő év elején azon a szinten kezd az autó alkatrészek tekintetében...

  8. #33
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval, érdemes fejleszteni évközben a dolgokat és nem leállni, mert úgy tűnik, hogy következő év elején azon a szinten kezd az autó alkatrészek tekintetében...
    Igen, ezt én is néztem, nem pont azon a szinten, de minimálisan alacsonyabban. Gondoltam nagy okosan a legalsóbb szinten a leges leggyengébb csapattal kezdve első évben nem fejlesztek, csak építek. Azóta is utolsónak írja a kocsit

  9. #34
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Most, hogy a pilótáim marketabilitije 90% fölötti, ráadásul az egyik szponzora 800k-t fizet futamonként (és 4 csillagos ráadásul), dől a lóvé ez a kulcsa a pénzügyeknek, tisztán látszik

  10. #35
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Most, hogy a pilótáim marketabilitije 90% fölötti, ráadásul az egyik szponzora 800k-t fizet futamonként (és 4 csillagos ráadásul), dől a lóvé ez a kulcsa a pénzügyeknek, tisztán látszik

    Szia!

    Érdeklődnék, hogy ki ez a pilóta?

  11. #36
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg Boscolahm írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Érdeklődnék, hogy ki ez a pilóta?
    Enriqua Lara De gyorsan, míg ki nem öregszik

  12. #37
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Most, hogy a pilótáim marketabilitije 90% fölötti, ráadásul az egyik szponzora 800k-t fizet futamonként (és 4 csillagos ráadásul), dől a lóvé ez a kulcsa a pénzügyeknek, tisztán látszik
    Szia!

    Amúgy teljesen igazad van. "Kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci..." - Puskás

    a pénz a mozgatórugója mindennek. Csak nem értem, hogy gyakorlatilag miért ez az egy bevételi forrás van szinte a játékban? Meg ugye az elnök ád még zsét, de az is vicc. Szezon elején megkérdezte, hogy első vagy második helyre gyúrunk? Mondom elsőre, akkor perget 2.3 millát/verseny mert látja vagány vagyok és túl akarom teljesíteni a szezon elvárást. Bajnokok lettünk. Most év elején kérdezi, hogy első vagy harmadik hely? Persze az elsőre vár minket, ezért már nem ad annyit, csak 2,07 millát/verseny, mert nem teljesítem túl a szezon célt. Mondom kösz... Szóval ennyire értékelte az aranyat, vagy ide is beüthetett a válság....
    Amúgy tényleg az a járható út, ha olyan pilótákat szerződtetünk akiknek a piaci értéke minimum 90%, mert csak ők tudnak 4-5 csillagos szponzorokat megfogni. Pénz meg máshonnan nem nagyon jön. Hiába van jó minimum 4 csillagos versenyzőnk, ha a piaci értéke csak 40%-os, mert a fizetését meg nem tudjuk kikalkulálni... meg előrelépni sem tudunk nagyon vele. Szóval valóban szinte minden a "piaci érték" körül forog... ezen még dolgozhatnának egy kicsit...

  13. #38
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Sok finomítanivaló lenne még
    Ezt a Larát fiatalon leszerződtettem 3 évre, 500k-t fizetett a szponzora. 3 év után már majdnem lecseréltem egy jobb pillótára, de ránéztem, és azt láttam, hogy immáron 50milliót(!) fizet a szponzora futamonként. Le is szerződtettem gyorsan újabb 3 évre, és szerződtettem mellé egy top pilótát. Megszűntek a pénzügyi gondok, 3 év alatt ez pár milliárdot fog jelenteni

  14. #39
    Sziasztok!

    Boldog Új Évet Mindenkinek! No! Meg sok serleget a vitrinbe!

    Érdeklődni szeretnék, hogy az új autó fejlesztésénél mit jelent a "fejleszthetőség"? Ez a gyakorlatban mit takar pontosan?

    Segítségeteket és válaszaitokat előre is köszönöm szépen.

  15. #40
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Én is sokat játszom ezzel a játékkal, de nekem az az érzésem mintha a félkarú rabló cimü játékot játszanám, ahol csak a bank nyerhet. Bármit csinálok a gép mindig olyan szituációkat rak össze, hogy biztos hogy ne tudja a versenyzőm megnyerni a futamot.
    Tipikus dolgok:
    Az én autóim sokkal többször hibásodnak meg mint a mezőny többi autója, hiába gyúrok állandóan az alkatrészek megbizhatóságára. Ebből kifolyólag rendszeres, hogy a két versenyzőm megy mondjuk első-második helyen, szépen kiszámolva a gumi és a benzin hogy már elég legyen a verseny végéig. Erre két-három körrel a vége előtt hirtelen meghibásodik valami az autókban, amit természetesen a leghosszabb idő kijavitani. Ha kimegyek javitani, mire megcsinálják a szerelők, a mezőny nagy része elmegy mellettük, már esélytelen behozni. Ha nem megyek ki javitani, az utolsó kör közepén megdöglik az autó és a versenyzőm feladja a versenyt.
    Másik kedvencem, hogy szépen ki van számolva a gumi és a benzin, jól is megyünk, egyszer csak az egyik versenyzőmnek egy kanyar alatt 70 százalékról leesik a gumi állapota 43 százalékra, ugrott a taktika és ezt még kétszer előadja ugyanabban a körben, már kell is kihozni gumit cserélni. Vagy pedig a benzin kiszámolva, szépen megyegetünk a cél felé első-második helyen, egyszercsak a benzin szint mindkét versenyzőmnél drasztikusan leesik és egy körrel a vége előtt kiirja hogy kevés a benzin, onnantól bármit csinálok, elfogy a verseny befejezése előtt és a versenyzőim feladják.

    Most zsinórban kb négy olyan versenyem volt, ahol ezek a dolgok miatt vagy nem tudták befejezni a versenyt, vagy az elejéről visszaestek a 14-15 helyre.

    Nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, de néha annyira felmérgesit, hogy szivem szerint abbahagynám.... Persze nem hagyom abba, csinálom tovább.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  16. #41
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Én is sokat játszom ezzel a játékkal, de nekem az az érzésem mintha a félkarú rabló cimü játékot játszanám, ahol csak a bank nyerhet. Bármit csinálok a gép mindig olyan szituációkat rak össze, hogy biztos hogy ne tudja a versenyzőm megnyerni a futamot.
    Tipikus dolgok:
    Az én autóim sokkal többször hibásodnak meg mint a mezőny többi autója, hiába gyúrok állandóan az alkatrészek megbizhatóságára. Ebből kifolyólag rendszeres, hogy a két versenyzőm megy mondjuk első-második helyen, szépen kiszámolva a gumi és a benzin hogy már elég legyen a verseny végéig. Erre két-három körrel a vége előtt hirtelen meghibásodik valami az autókban, amit természetesen a leghosszabb idő kijavitani. Ha kimegyek javitani, mire megcsinálják a szerelők, a mezőny nagy része elmegy mellettük, már esélytelen behozni. Ha nem megyek ki javitani, az utolsó kör közepén megdöglik az autó és a versenyzőm feladja a versenyt.
    Másik kedvencem, hogy szépen ki van számolva a gumi és a benzin, jól is megyünk, egyszer csak az egyik versenyzőmnek egy kanyar alatt 70 százalékról leesik a gumi állapota 43 százalékra, ugrott a taktika és ezt még kétszer előadja ugyanabban a körben, már kell is kihozni gumit cserélni. Vagy pedig a benzin kiszámolva, szépen megyegetünk a cél felé első-második helyen, egyszercsak a benzin szint mindkét versenyzőmnél drasztikusan leesik és egy körrel a vége előtt kiirja hogy kevés a benzin, onnantól bármit csinálok, elfogy a verseny befejezése előtt és a versenyzőim feladják.

    Most zsinórban kb négy olyan versenyem volt, ahol ezek a dolgok miatt vagy nem tudták befejezni a versenyt, vagy az elejéről visszaestek a 14-15 helyre.

    Nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, de néha annyira felmérgesit, hogy szivem szerint abbahagynám.... Persze nem hagyom abba, csinálom tovább.
    Nem szabad végig "Hammertime"-ozni a versenyt, folyamatosan monitorozni kell az üzemanyagot és a gumikat. Én a versenyzők kiválasztásánál kínosan ügyelek arra, hogy lehetőleg elég magas legyen a smoothness. Minél magasabb, annál jobban tud vigyázni a gumikra. Nem baj, ha kicsit elmarad a többi értékben, mert a kvali és a versenybónusz (5-10-15%) ezt képes kompenzálni. Persze ehhez kell egy jó képességű tesztversenyző is, ha nem elég magas a két pilóta feedback-je.

    Gumikat nagyon könnyen el tudják fékezni, pláne az alacsonyabb kategóriákban, és ha beragadnak a sűrűjébe. Ilyenkor érdemes átgondolni a taktikát, megéri e ragaszkodni ahhoz amit az ember előre eltervezett. Ha elfékezi egyébként akkor ki is írja neked alul, hogy xy has locked up, azaz blokkolta a kerekeit. Ilyenkor akár 20-25%-ot is veszíthet a gumiból, de ez benne van. Üzemanyagnál nekem még sosem volt ilyen jellegű probléma. Vannak pályák, amiknél sok a nagy sebességű rész, ott zabálják a benzint rendesen, de ezt is írja a futamok előtt. Plusz az autó építésénél is fontos, hogy lehetőleg a legjobb cuccokból legyen összerakva. Ez sem garantálja még a sikert, de enélkül szinte kizárt, hosszú távon. Az autók állapotát is lehet végig ellenőrizni, ha látod, hogy valahol esik az élettartam, akkor le kell tekerni mindent az autón, hogy esetleg bírjon még pár kört pluszban. Érdemes átnézni a staffot is, mérnököt, szerelőket, illetve hogy ki foglalkozik a megbízhatósági részleg vezetésével és ki a teljesítmény részlegnél. Ha jó embereket jó helyre raksz, akkor sokkal hatékonyabban dolgoznak, plusz kaphatsz még bónusz staff impact-ot, meg ilyeneket.

    Én se nagyon tudom egyébként megunni, pedig pár csapatot már "végigvittem"

  17. #42
    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék. Jelenleg a legalsó, európai ligában "vitézkedek." Amúgy ha jövőre felmegyek, ugye itt a szárnyak nem fejleszthetőek fix 150-es pontértékűek, a motorom meg kb. 300-as, viszont az meg ázsiai bajnokságban nem fejleszthető, hanem kapok egy fix 150 est helyette, szóval, mikor feljebb lépek akkor 150 es pontértékű szárnyakat fogok csak feljebb vinni? És a többi, pl.: a sebváltó magas értékei megmaradnak vagy minden visszaáll egy alap pontértékre, vagy hogy történik az osztály váltás az alkatrészek terén? Szóval érdemes brutálul sokat elkölteni és feljebb tolni az alkatrészek értékeit még év végén vagy inkább ne költekezzek, csak amennyit muszáj, ott meg majd kapok alapértékeket és inkább akkor adjak bele mindent?

    Segítségeteket előre is köszönöm szépen.

  18. #43
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    A héten Steam ingyenenesen kipróbálható a játék...hát én megtettem...
    Iszonyat komplex, részemről ez not fun, maradok a mobilos verziónál, nincs időm belevetni magam és megérteni a dolgokat benne

  19. #44
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    A héten Steam ingyenenesen kipróbálható a játék...hát én megtettem...
    Iszonyat komplex, részemről ez not fun, maradok a mobilos verziónál, nincs időm belevetni magam és megérteni a dolgokat benne
    Engem meg elrabolt, már írtam is a nyuszinak, hogy ezt kérem

  20. #45
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Most 3 napig 12€ a játék - akinek még van ideje, az mindenképpen ezzel baxxael és még vegye meg mellé az Endurance DLCt, hogy biztosan ne maradjon semmi

    https://www.humblebundle.com/store/m...ent=Grid_Image
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •