Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (69 összesen)
  1. #26
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Full amatőr kérdés, fülesben tényleg lehet érdemben hallani ezeket az 5.1, meg 7.1 dolgokat?
    Ezekben tényleg 6-8 db hangszóró van, vagy ez vmi trükközés? Ha utóbbi, akkor gondolom annyit is ér, vagy nem?
    A x.1-et végképp nem értem fülesben, hol a mélyáda és csak az egyik fülben van, vagy mi?

    Nekem eddig csak sztereó volt.
    Egy darabig ilyeneket használtunk: Genius-Cavimanus-HS-G700V, már ameddig működött! Nálam elment a hang, és ha jól tudom Ákosnál is megadta magát valami. Ebben virtuális 7.1 van, de annyit is ér, egy nagy humbuk az egész! Megvan még és az előbb szét szedtem, ez van benne: https://i.imgbox.com/xRMrjRUz.jpg ...csodák nincsenek!

    Asus STRIX 7.1-ben viszont már oldalanként 5 hangszóró van: http://www.asus.com/Headphones-Headsets/STRIX_71/ Ha lejjebb görgetsz láthatod melyik hol helyezkedik el. Na itt azért már érezni a tudásbeli különbséget, jól kivehetők a különböző hangok/zajok iránya. Ettől függetlenül senki ne várjon házimozis 5-7.1-et!
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2016. 11. 25. 19:59.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  2. #27
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Ezt meg csak úgy érdekességként, hogy a felvett hang is mennyit számít: Holophonic Sound (3D) ...elég hozzá egy sztereó füles!
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  3. #28
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt meg csak úgy érdekességként, hogy a felvett hang is mennyit számít: Holophonic Sound (3D) ...elég hozzá egy sztereó füles!
    Hát ez besz@rás jó

  4. #29
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a sok-sok tanácsot, e mellett döntöttem:
    https://www.amazon.de/Turtle-Beach-P...rtle+beach+i60

    Persze ez is úgy történt, hogy meghallgattam mindenkit és nagyjából a teljes ellentétét cselekedtem.
    De azért meg is tudom magyarázni talán (magamnak biztos)
    - wireless (bár ez eredetileg nem volt szempont), ráadásul wifi és bluetooth is, tehát lag sincs a gépen és ha kell telefonos zenéhez is jó, meg akár sima jackkel is használható
    - 7.1: szerettem volna ha már pénzt adok érte jobb legyen mint a 15 (!) éves Philipsem.
    - azt mondják kényelmes
    - azt mondák jó a mikrofonja (és egy esetleges jövőbeni óvás vizsgálaton már nem b@szom fel a kedves sporttársakat a kattogó hangokkal; pacsi Szabinak és Józsinak)
    - eredetileg 400€, most meg 100€, gondolom lesz valami újabb kiadás, de remélem nekem pont megfelel.

    És ha minden jól megy, akkor Piski Tamás már a Mikulás futamot ebben nyomhatja, utána meg továbbítja nekem. (köszi mégegyszer!)
    Nincs mit, barmikor szivesen!

  5. #30
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Full amatőr kérdés, fülesben tényleg lehet érdemben hallani ezeket az 5.1, meg 7.1 dolgokat?
    Ezekben tényleg 6-8 db hangszóró van, vagy ez vmi trükközés? Ha utóbbi, akkor gondolom annyit is ér, vagy nem?
    A x.1-et végképp nem értem fülesben, hol a mélyáda és csak az egyik fülben van, vagy mi?

    Nekem eddig csak sztereó volt.
    Marketing bullshitnek tűnik az alapján amit a részletes leírásokban találtam. Csak úgy csinál mintha az lenne, tehát nem az. A tesztek alapján nem olyan átütő, de jobb mint a sima. Meglátjuk. Ezért is hezitáltam, h gamer legyen-e vagy egy jobb sima zenehallgatásra tervezett. Majd' mindegyik ezzel hirdeti most már magát.

  6. #31
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Full amatőr kérdés, fülesben tényleg lehet érdemben hallani ezeket az 5.1, meg 7.1 dolgokat?
    Ezekben tényleg 6-8 db hangszóró van, vagy ez vmi trükközés? Ha utóbbi, akkor gondolom annyit is ér, vagy nem?
    A x.1-et végképp nem értem fülesben, hol a mélyáda és csak az egyik fülben van, vagy mi?

    Nekem eddig csak sztereó volt.
    Igen több hangszóró van benne, sőt van olyan is amiben kis motor rezgeti a basszusnál, hogy elhitesse hogy mekkora basszusa van hogy rezeg a fejeden.
    Illúzió, de elhiszed. A térbeli hangok nagyon jók, de egy jó stereo füles és amiről elfelejtkezik mindenki egy jó hangkártya olyan térleképzést, hangot,
    energiát, részletet ad, hogy nem kell 7.1 Főleg nem wireless, mert lebutít mindent és elem, akkumlátor nem tud akkora teljesítményt. Nekem egy
    AKG-601 és 701-is van egy Audigy4-el. Alaplapi hangkártyákat el kell felejteni, csak arra való hogy szóljon, nem arra hogy jó hangja, tere, ereje legyen.
    Hiába van egy jó fejhallgatód, ha nem tudod kihajtani.
    Anno amikor Counter Strike-oztam, ajánlásra vettem egy Sennheiser PC151-et mert sok nagy játékosnak ilyen volt. Nagyon jól szólt a zárt füles, szépen
    szólt nagy basszussal, tisztán, csak úgy csiklandozta a dobhártyámat. Akkor SB LIVE-om volt. Vettem egy Audigy 2SE-t és azt hittem becsaptak, mert
    rosszabb hangja volt mint a régi hankáryának. Utánna jöttem rá hogy 96Khz/24bit-re át kell kapcsolni. Nah akkor játékban azt hittem lefosom a bokámat
    olyan hangok, térérzet jelent meg, morajlások, dinamika, energia, a pálya másik végén is lehetett hallani ha lövöldöznek, robbantanak és be lehetett
    azonosítani a hang irányát. főleg ha taktikázás volt. Counter Strikeban a hangoknak nagyon nagy szerepe volt mert vakon is tudtad ki hol van. Ez az
    érzékszerved maximálisan ki volt használva.
    Autós játékban még nincs ekkora szerepe a hangnak, mivel RaceRoom-ban még mindig kezdetleges a hangok iránya. Gumicsikorgás mindenhonnan jön
    egy csatornán. Nem informatív hogy melyik keréktől, pedig jó lenne. Még a kocsikat sem tudod elkülöníteni honnan jönnek, csak hallod hogy van.
    Assetto az most fejlődött ebben, azóta nem próbáltam ki mióta 7.1 support van, de egy jó Stereo leképzéssel egy jó hangkártya hasonlóan meg tudja
    jeleníteni, különböző technikákkal, fázistolás, EAX effectekkel stb. És nem mellesleg 64 hangot kezel egyidejűleg hardveresen és nem a processzort
    használja erre, ott is erőforrást szabadít fel alacsony késleltetéssel. Mint az input lagg a monitornál.

    Egyszóval egy jó hangrendszerhez, fejhallgatóhoz kell egy jó hangkártya is. Nem kell új, 2-5eFt-ért használtan lehet venni. Ki kell egy ilyet is próbálni
    mert egészen más élmény információ faktor szerzéséhez lehet ez eszköz, ha a játék képes rá.

    Én sosem vennék vezeték nélkülit, mert a jeltovábbítás átalakítás további "input lag-ot" késleltetést bele visz a rendszerbe és a minőséget, dinamikát,
    térérzetet lerontja. Audio CD-ből 96kbit-es MP3 erős túlzással. Nem tudom hol járnak minőségben, de tudom mi az a hangminőség és mivel másabb
    egy jó hangú fejhallgató, hangfal, erősítő, CD, SACD, DAC kábelek fontossága stb... Én sosem vennék vezeték nélkülit az biztos. Azt a pénzt amivel
    többért lehet venni egy Wirelesst egy közép felső kategóriás újat, használtat lehet venni akár ha kifog valaki valami jót.

    Amíg nem hall az ember valami igazán nagyon jót, addig az általa hallott jó hang a legjobb ha még figyel is rá az ember. Meghallgatás nélkül, vagy
    más által meghallgatott tanács nélkül lutri az egész, főleg egy nem ismert márka, főleg egy túlságosan olcsó.
    Én nem vennék veszek meghallgatás nélkül, vagy egy hasonló elvárású meglátású ember tanácsa nélkül amit ő már hallott.
    Kicsit hosszú lett és kicsit későn írtam ki magamból, mert nem volt lehetőségem csak most írni részletesebben.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  7. #32
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt meg csak úgy érdekességként, hogy a felvett hang is mennyit számít: Holophonic Sound (3D) ...elég hozzá egy sztereó füles!
    Ez tényleg nagyon nagy
    Sima agybadugós fülhallgatóval hallgattam egyedül a sötét szobában, és frankón éreztem hogy felettem, mellettem, előttem rázza a gyufásdobozt!
    Még körbe is néztem

  8. #33
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt meg csak úgy érdekességként, hogy a felvett hang is mennyit számít: Holophonic Sound (3D) ...elég hozzá egy sztereó füles!
    Ez odabasz! Nesze neked dolby sorround

    (Ez kb olyan, mint a demoscene, ahol 64kb kódból olyat művelnek ami durván lealáz akár több Gb-nyi kódból álló modern hardvert igényló projekteket)

  9. #34
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    (Ez kb olyan, mint a demoscene, ahol 64kb kódból olyat művelnek ami durván lealáz akár több Gb-nyi kódból álló modern hardvert igényló projekteket)
    Kkrieger 96K? https://www.youtube.com/watch?v=2NBG-sKFaB0

  10. #35
    No, ha már...

    valaki esetleg tudna mondani egy nem horror árú vezeték nélküli fülest? Nem kell koncerttermi hangzás, de a Sokol rádiónál azért nem árt ha többet tud.
    (Agyf***t kapok az állandó vezetékterelgetéstől.)


    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt meg csak úgy érdekességként, hogy a felvett hang is mennyit számít: Holophonic Sound (3D) ...elég hozzá egy sztereó füles!
    'zta... beszabehu...
    Utoljára módosította: dingo; 2016. 11. 26. 14:04.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  11. #36
    Mezei Krisztián Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 11.
    Város
    Nürnberg
    Üzenetek
    135
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    No, ha már...

    valaki esetleg tudna mondani egy nem horror árú vezeték nélküli fülest? Nem kell koncerttermi hangzás, de a Sokol rádiónál azért nem árt ha többet tud.
    (Agyf***t kapok az állandó vezetékterelgetéstől.)
    Nézd meg ezt, 100$ alatt van:
    Sound Blaster Tactic3D Rage Wireless V2.0


  12. #37
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    No, ha már...

    valaki esetleg tudna mondani egy nem horror árú vezeték nélküli fülest? Nem kell koncerttermi hangzás, de a Sokol rádiónál azért nem árt ha többet tud.
    (Agyf***t kapok az állandó vezetékterelgetéstől.)
    Nekem ez most érkezett meg:
    https://www.amazon.de/Turtle-Beach-P...rtle+beach+i60

    100x jobb hangja van, mint ami eddig volt. Wifi is bluetooth is kábel is mikrofon is megy rajta. Szóval jó.

  13. #38
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Nem jó a kábel nélküli! Mert ha esetleg mérgedben neki vágnád a monitornak, de hirtelen mégis meggondolnád magad, akkor még vissza tudod rántani a kábellel a fülest! Sokszor monitort ment a kábel!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  14. #39
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Nem jó a kábel nélküli! Mert ha esetleg mérgedben neki vágnád a monitornak, de hirtelen mégis meggondolnád magad, akkor még vissza tudod rántani a kábellel a fülest! Sokszor monitort ment a kábel!
    Egyszer még szervízvezető koromban behozott egy csóka egy monitort, hogy szerinte pixelhibás, cserélni kellene. Mint kiderült, a gyerek hozzávágta az egeret, ezért volt némi sérülés a monitor képernyőjén...

  15. #40
    Köszönöm uraim, meglesem őket.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  16. #41
    Sziasztok!

    Olyen fejhallgatót szeretnék vásárolni, melynek a mikrofon része nagyon jó. (Diktafonra kötném, és felvenni szeretnék vele). Milyen paramétereket kell figyelnem? Milyen adatoknak kell magasnak lennie, hogy jó minőségű felvételeket tudjak készíteni?

    Előre is köszi a segítséget!

  17. #42
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Olyen fejhallgatót szeretnék vásárolni, melynek a mikrofon része nagyon jó. (Diktafonra kötném, és felvenni szeretnék vele). Milyen paramétereket kell figyelnem? Milyen adatoknak kell magasnak lennie, hogy jó minőségű felvételeket tudjak készíteni?
    A "jó minőség" elég relatív és a határ a csillagos ég. És miért akarsz headset-et és nem önálló mikrofont, ha a minőség a cél?
    Illetve hangtechnikában a paraméterek sajnos nem mondanak túl sokat a tényleges hangminőségről.

  18. #43
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A "jó minőség" elég relatív és a határ a csillagos ég. És miért akarsz headset-et és nem önálló mikrofont, ha a minőség a cél?
    Illetve hangtechnikában a paraméterek sajnos nem mondanak túl sokat a tényleges hangminőségről.
    Azért akarok headset-et, mert akkor nem kellene a mikrofont tartani. Amikor rádiós koromban bejelentkeztünk a Hungaroringről, akkor is ilyet használtunk, nagyon praktikus volt. Szóval valami normális (de nem stúdióminőségű) mikrofonnal ellátott headset kellene.

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Azért akarok headset-et, mert akkor nem kellene a mikrofont tartani. Amikor rádiós koromban bejelentkeztünk a Hungaroringről, akkor is ilyet használtunk, nagyon praktikus volt. Szóval valami normális (de nem stúdióminőségű) mikrofonnal ellátott headset kellene.
    Ha nem stúdió eszközt szeretnél, hanem vmi korrekt belépőszintűt, akkor baráti körben nagyon sokan váltottunk pár éve szinte egyszerre HyperX Cloud headset-re és mindenkinek nagyságrendekkel jobb lett a hangja TS-en. Elég sok verzió létezik belőle, de az eredeti alap modell is teljesen elég: link
    Ezzel tiszta és érthető beszédet tudsz majd felvenni, de ha a visszahallgatáson felül a publikáció is cél valamilyen formában, akkor érdemesebb dedikált/profi céleszközt keresni... nem véletlenül nem látsz egy youtuber-t sem headset-ben a videóikon.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 08. 12. 09:51.

  20. #45
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem stúdió eszközt szeretnél, hanem vmi korrekt belépőszintűt, akkor baráti körben nagyon sokan váltottunk pár éve szinte egyszerre HyperX Cloud headset-re és mindenkinek nagyságrendekkel jobb lett a hangja TS-en. Elég sok verzió létezik belőle, de az eredeti alap modell is teljesen elég: link
    Ezzel tiszta és érthető beszédet tudsz majd felvenni, de ha a visszahallgatáson felül a publikáció is cél valamilyen formában, akkor érdemesebb dedikált/profi céleszközt keresni... nem véletlenül nem látsz egy youtuber-t sem headset-ben a videóikon.
    Nekem is Hyperx Cloud van. Cégnél az egyiket ellopták egy év után a takaritók, de kaptam helyette egy másikat. Egyikkel se volt gond, a felvételi hang is tökéletes, ráadásul kényelmes és viszonylag olcsó

  21. #46
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem stúdió eszközt szeretnél, hanem vmi korrekt belépőszintűt, akkor baráti körben nagyon sokan váltottunk pár éve szinte egyszerre HyperX Cloud headset-re és mindenkinek nagyságrendekkel jobb lett a hangja TS-en. Elég sok verzió létezik belőle, de az eredeti alap modell is teljesen elég: link
    Ezzel tiszta és érthető beszédet tudsz majd felvenni, de ha a visszahallgatáson felül a publikáció is cél valamilyen formában, akkor érdemesebb dedikált/profi céleszközt keresni... nem véletlenül nem látsz egy youtuber-t sem headset-ben a videóikon.
    Köszi a választ mindkettőtöknek! Igen, a végső soron a Youtube-os publikálás lenne a cél, de először csak kísértleti jelleggel, aztán ha bejön, akkor rendszeresen. Egyébként újságíró lévén van egy félprofi diktafonom (ezzel csinálnám a felvételt), és ehhez kellene a mikrofonos fejhallgató. Persze úgyis kivitelezhető lenne a dolog, hogy folyamatosan tartom a számhoz a diktafont, de az egyrészt fárasztó, másrészt elég nehéz lenne az állandó távolságot tartani. Szóval próbaképp ez a HyperX lesz, aztán a többit meglátjuk.

  22. #47
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ mindkettőtöknek! Igen, a végső soron a Youtube-os publikálás lenne a cél, de először csak kísértleti jelleggel, aztán ha bejön, akkor rendszeresen. Egyébként újságíró lévén van egy félprofi diktafonom (ezzel csinálnám a felvételt), és ehhez kellene a mikrofonos fejhallgató. Persze úgyis kivitelezhető lenne a dolog, hogy folyamatosan tartom a számhoz a diktafont, de az egyrészt fárasztó, másrészt elég nehéz lenne az állandó távolságot tartani. Szóval próbaképp ez a HyperX lesz, aztán a többit meglátjuk.
    Itt van hozzá teszt, elvileg a C az amikor közvetlenül be van dugva:
    https://youtu.be/_Ny6jRd_ssc?t=136

    Fontos még, hogy a B is a Hyperx csak USB-s adapteren keresztül használva amit adnak hozzá, szóval ne nagyon használd

  23. #48
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ mindkettőtöknek! Igen, a végső soron a Youtube-os publikálás lenne a cél, de először csak kísértleti jelleggel, aztán ha bejön, akkor rendszeresen. Egyébként újságíró lévén van egy félprofi diktafonom (ezzel csinálnám a felvételt), és ehhez kellene a mikrofonos fejhallgató. Persze úgyis kivitelezhető lenne a dolog, hogy folyamatosan tartom a számhoz a diktafont, de az egyrészt fárasztó, másrészt elég nehéz lenne az állandó távolságot tartani. Szóval próbaképp ez a HyperX lesz, aztán a többit meglátjuk.
    Nekem a Stinger van, a hangminőségére nincs panasz, így csak ajánlani tudom azt is, de... A vezetéke ótvar gumi (nehéz, dörzsöl), a fejpántja elállítódik, igaz nem a fejemen (ráadásul kényelmes a fejnek és a fülnek is), de amint leveszem, szanaszét áll.


  24. #49
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Alzánál most akciós a HyperX Cloud:
    https://www.alza.hu/hyperx-cloud-gam...t-d4948755.htm

    Bárkinek bármilyen alsó kategóriás fülesről/headseat-ről jó előrelépés lehet..

    Ja, meg Black Friday is van náluk 10 napig..
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 08. 20. 14:10.

  25. #50

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •