Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 69 (69 összesen)
  1. #51
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Én ezt ajánlanám:
    https://www.alza.hu/hyperx-cloud-ii-...304470.htm?o=6

  2. #52
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szimpatikusnak tűnik, nézek majd róla teszteket. Neked ilyen van?

  3. #53
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Szimpatikusnak tűnik, nézek majd róla teszteket. Neked ilyen van?
    Igen, ilyet használok egy éve, szerintem a hangzása is remek és nagyon kényelmes is az előző fejhallgatómhoz képest. Ez az egyik gamer headset, ami még audiofil körökben is ajánlott, öcsém is ilyet használ low budget stúdió fejhallgatóként.

  4. #54
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ilyet használok egy éve, szerintem a hangzása is remek és nagyon kényelmes is az előző fejhallgatómhoz képest. Ez az egyik gamer headset, ami még audiofil körökben is ajánlott, öcsém is ilyet használ low budget stúdió fejhallgatóként.
    Néztem, olvastam közben teszteket róla és csak dícsérik. Köszi sz infókat, ez lesz.

  5. #55
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam van egy, csak a Ferrari változat, még egy fotópályázaton nyertem. Mire vagy kíváncsi?
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  6. #56
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam van egy, csak a Ferrari változat, még egy fotópályázaton nyertem. Mire vagy kíváncsi?
    Az érdekelt volna, hogy ér e annyit amennyit kérnek érte. Kényelmes, szépen szól? Nekem formára nagyon bejön

  7. #57
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Az érdekelt volna, hogy ér e annyit amennyit kérnek érte. Kényelmes, szépen szól? Nekem formára nagyon bejön
    Szép... Replika (szerű)... Ezen kívül mást nem tud. A hangja erős közepes, emellett nem is túl hangos. A mikrofon átlagos. Fejen kényelmes, jól szigetel, de a forma és a kívül vezetett vékony madzagok miatt nem túl komfort le-fel venni, vagy nyakon pihentetni. Sérülékeny.

    Ha nem ingyen lett volna, akkor már nem lenne meg, így falidísz.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: PicoBp; 2019. 11. 24. 21:05.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  8. #58
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Szép... Replika (szerű)... Ezen kívül mást nem tud. A hangja erős közepes, emellett nem is túl hangos. A mikrofon átlagos. Fejen kényelmes, jól szigetel, de a forma és a kívül vezetett vékony madzagok miatt nem túl komfort le-fel venni, vagy nyakon pihentetni. Sérülékeny.

    Ha nem ingyen lett volna, akkor már nem lenne meg, így falidísz.
    Oks, köszi!

  9. #59
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161

    Razer Kraken hangzás

    Sziasztok!

    Nekem inkább egy kérdésem lenne. Pár hete vettem egy ilyen Razer Kraken fülest:
    https://www.alza.hu/razer-kraken-tou...ange=1#recenze

    Kicsit csalódtam benne, mert többet vártam tőle hangzás ügyileg. Sajnos én csak Raceroommal játszom, így nincs összehasonlítási alapom más játékokkal. Viszont itt azt tapasztalom, hogy bizonyos hangerő alatt mintha nem dolgozna olyan szépen, mint egy hangerő szint felett. Viszont ez a limit néha nekem picit hangos. Korábban a Siberia V2-emmel, aminek szintén 50mm-es hangszórói voltak, nem volt ilyen probléma.
    Lehetséges hogy kis hangerőn nem tudja kihajtani a hangszórót megfelelően? Valaki találkozott már ilyennel? Már próbáltam többféle hangbeállítást de egyik sem oldotta meg a problémát. Vettem egy különálló hangkártyát is, arra is rátettem, de ugyanaz a szitu. Valakinek valami tapasztalat?

  10. #60
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyet otthon nem, viszont rendes pilóta füleshez már volt szerencsém. Az (ahogy rácuppan a füledre) egy hangos, zajos repülőgépben igen hasznos, otthon viszont én ennek csak a hátrányait látnám...

    Persze ez ennyiért gondolom csak messzről hasonlít egy valódi pilóta fülesre, szóval nem tudom milyen lehet valójában.
    Gyanítom leginkább csak parasztvakítás.

    szerintem.

    Nekem egyébként ennek:
    https://www.alza.hu/hyperx-cloud-ii-...s-d2304470.htm
    az első generációs verzoiója van, az elég jó, akár egész napos ahsználat esetén is. Ezt használom játékra, zenehallgatásra, és munkára (conf call) is.
    így ~2 év után a fejpántja már málik, de a fül része jól bírja.

  11. #61
    Egyébként ha valakinek nem fontos a térhatású hang, még meg lehet fejelni a dolgot ezzel hangzás szempontjából:
    https://www.alza.hu/hyperx-cloud-alpha-d5242408.htm

  12. #62
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont itt azt tapasztalom, hogy bizonyos hangerő alatt mintha nem dolgozna olyan szépen, mint egy hangerő szint felett. Viszont ez a limit néha nekem picit hangos.
    Nem igazán értek hozzá, szóval csak hasraütésre tudok tippeket mondani:
    - szerintem ez egyébként egy bizonyos fokig normális, alacsony hangerőnél én se hallok ki úgy minden részletet
    - a hangkártya szoftverét érdemes telepíteni és megnézni benne, hogy ha lehet állítani, akkor a fejhallgató impedanciája helyesen van-e beállítva, általában ennek függvényében változtatható az erősítés mértéke is, illetve a legutolsó két hangkártyám esetében alapértelmezetten be volt kapcsolva egy csomó "hangjavító" effekt, amik igazából csak rontanak az összhatáson, ezeket szerintem érdemes kikapcsolni, ha vannak
    - RaceRoomban a hangbeállításoknál van külön fejhallgató profil (bár én nem vettem észre ordító különbséget őszintén szólva)

  13. #63
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem igazán értek hozzá, szóval csak hasraütésre tudok tippeket mondani:
    - szerintem ez egyébként egy bizonyos fokig normális, alacsony hangerőnél én se hallok ki úgy minden részletet
    - a hangkártya szoftverét érdemes telepíteni és megnézni benne, hogy ha lehet állítani, akkor a fejhallgató impedanciája helyesen van-e beállítva, általában ennek függvényében változtatható az erősítés mértéke is, illetve a legutolsó két hangkártyám esetében alapértelmezetten be volt kapcsolva egy csomó "hangjavító" effekt, amik igazából csak rontanak az összhatáson, ezeket szerintem érdemes kikapcsolni, ha vannak
    - RaceRoomban a hangbeállításoknál van külön fejhallgató profil (bár én nem vettem észre ordító különbséget őszintén szólva)
    Köszi Balázs! Ezeket majd lecsekkolom. Egyébként ennek a fülesnek usb-vezerloje van, ott már mindent próbáltam. De volt hogy rádugtam hangkártyára de nem volt jobb ott sem.

  14. #64
    Sziasztok!

    Tud valaki ajánlani olyan headsetet, aminek a fülpárnája rendes szivacs és nincs rajta ez a műbőr borítás?

    Lehet én vagyok alien, és savas a kipárolgásom, de nekem 1,5-2 évnél többet nem bírnak, elkezd apró darabokban lehullani a cucc.

    Köszi!

  15. #65
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Tud valaki ajánlani olyan headsetet, aminek a fülpárnája rendes szivacs és nincs rajta ez a műbőr borítás?

    Lehet én vagyok alien, és savas a kipárolgásom, de nekem 1,5-2 évnél többet nem bírnak, elkezd apró darabokban lehullani a cucc.

    Köszi!
    HyperX Cloud II van benne műbőr és szivacs fülpárna is-

  16. #66
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    HyperX Cloud II van benne műbőr és szivacs fülpárna is-
    Köszi!
    Azt elfelejtettem írni, hogy alsó árkategóriában keresgélek. Nem vagyok vájtfülű, de mellé spúr vagyok
    Azért ránézek.

  17. #67
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Ha a bőrtől/műbőrtől bepállik a füled, rátapad, akkor egy (tiszta) zoknit huzzál rá.

  18. #68
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi!
    Azt elfelejtettem írni, hogy alsó árkategóriában keresgélek. Nem vagyok vájtfülű, de mellé spúr vagyok
    Azért ránézek.
    Ez egy úri sport, nem illik spúrnak lenni

    vagy van egy ilyen megoldás is: https://fulparna.hu/
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2020. 12. 29. 17:01.

  19. #69
    Keresgéltem a 20e Ft alatti kategóriában és találtam néhany szövet borítású fülest.

    Elsőként a Trust 322 -re leltem, ami olcsó, vélemények alapján erős mély hangzása van, de többen írták, hogy a tartó rideg műanyagból van, 1 év után eltörik. Ez a legolcsóbb, 10e Ft körül, de ezek szerint annyit se ér.

    Ezután a HyperX család következett, a Cloud Stinger Core 13e körüli árral és a nagyon hasonló, könnyen összekeverhető Cloud Stinger ami már 20e.

    Van még a Logitech Astro A10, de ez már felülről karcolja a 20-at. Szimpi, hogy a mikrofon felhajtásra némít, biztos jól is szól.

    Végül a választásom a Plantronics RIG 400 -ra esett (vagy fut még Nacon néven, de még Big Ben-ként is megtaláltam).
    Ennek is jó néhány altípusa van, HX, HC, Pro, sima, Dolby, attól függően hogy Xbox, PS vagy Pc-hez kompatibilis.

    A füles nagyon könnyű és kényelmes. A fejpánt része egy rugós szintén szövet borítású dolog, remélem a gumi nem fog megnyúlni, de a füles része is állítható magasságban. A szivacs rész az én nem túl nagy fülemet körbefogja.
    A mikrofon sajnos nem felhajtható, hanem egy rugalmas hajlítgható cucc, de jól működik, Ts-en tisztán hallható vagyok.
    Van rajta hangerőszabályzó és mikrofon némító.

    A lényeg, hogy ez egy Dolby Atmos képes fejhallgató.
    A dolby atmos licenszt a microsoft storeban lehet megvenni pc-hez, csak ezután lehet aktiválni a hangbeállításokban (1 hétig ingyenesen kipróbálható). A RIG 400 legtöbb verziójához adnak egy 2 éves licensz aktiváló kódot.
    Kipróbáltam atmos tesztvideókkal, nem rossz nekem a valódi térhangzástól messze van. A jobb bal oldal szépen hallható, még a fejem fölötti hangokat is jól érzékeltem, dés bár azt mondják az elöl hátul is elkülöníthető, azt már az én botfülem nem fogta fel.
    Viszont a dolby atmos az egyes hangokat is kiemeli és tisztábban szól az egész. Na ez a része viszont szuper. ACC-ben próbálgatva olyan hangok jöttek elő, amiket eddig nem hallottam. A motorhang hörgősebb, eddig nem hallott mechanikai nyekergések, ciripelések hallhatók. Esőben az esőcseppek kopogása a tetőn sokkal élesebb és élettel teli. Pl silverstone pit exitnél a palánkról iszonyatosan jól verődik vissza a motorhang. Ha elmegyek egy felüljárószerűség alatt, akkor annak a suhogása is megjelenik az ember feje felett.
    Szóval a hangok terén ha nem is 5.1, de durván hozzáad az élményhez.
    Nem bántam meg hogy ezt a fülest vettem!

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •