Találatok: 1 - 11 (11 összesen)

Téma: Bolyozó: Street - Paul Ricard - 11.15

  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    Bolyozó: Street - Paul Ricard - 11.15

    Bolyozós rendezvényeinken, a kötelékben haladásé, a fairplay-é, a gentleman vezetésé a főszerep!
    Tedd félre a helyezéseket, a célokat, elvárásaidat. Csatlakozz a többiekhez, tarts a bollyal, hagyd magad, játsz a többiekkel. Rakjunk össze minél hosszabb vonatot. Találd meg az együtt csapatás, krúzolás örömét. Részletesebb leírást, bolyozó létrejöttének a motivációját ITT találod.

    Harmadik bandázós, bolyozó esténken egy csoport tudásban közelálló utcai autót raktunk össze, amiket a közelgő GT3-as futam miatt, Paul Richard-on, a rövidített WTCC-s layouton hajtunk meg, annak érdekében hogy minél szorosabb maradhasson a csapat, kicsik legyenek a pilóták közti különbségek, könnyű legyen ki-be csatlakozni, hogy csak pöröghessenek a körök.



    Dátum:
    2016 november 15.
    /kedd/
    Időpont: kb 20:00 - 21:00 /szerver már előtte megy, addig tart amíg vagyunk/
    Pálya: Paul Ricard v0.9.7 (WTCC layout) /letöltés/
    Autó: BMW Z4 E89, Lotus Elise SC, Toyota Supra MKIV, Mazda MX5 Cup /Japán pack kell/

    Pálya állapot: 100%
    Fizikai sérülések: 50%
    Gumikopás: 100%
    Benzin fogyi: 100%
    Segítségek: Gyári. Profik ABS/TC nélkül is mehetnek
    Nevezés nincs. Érkezési sorrend.
    Szervernév: GTR-Masters.hu #Bolyozo
    Jelszó: bolyozo
    Team Speak elérhetőségünk: Masters TS


    Fontos!
    • Mindenkitől elvárjuk a sportszerű, kulturált magatartást mind a szerveren, mind a fórumon!
    • 100ms alatti ping-el rendelkezzél, hogy ne "zavard" az ellenfeleidet.
    • Várjuk észrevételeiteket, javaslataitokat a sorozattal kapcsolatban: Bolyozós esték



    Ide, a topikba pedig jöhetnek az általános kérdések és megbeszélnivalók az estével kapcsolatban. Ki kit találjon, talált meg...
    Várunk minden régi és új versenyzőt. Szórakoztassuk egymást, hogy jól szórakozzunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 11. 15. 12:32.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Megpróbáljuk az alábbi sorokban tömören összefoglalni a dolog lényegét!

    Mi a cél?
    • A verseny célja nem a győzelem, hanem az interakció: az előzés, a védekezés a mezőnyben autózás gyakorlása és élvezete!

    Mit kell tenni?
    • Aki legelöl van, Ő a mozdony, Ő húzza a vonatot és az ő felelőssége, hogy egyben tartsa a mezőnyt! Mindig olyan tempót kell diktálnia, hogy feltorlódjon mögötte a mezőny, miközben folyamatosan védenie kell az íveket, hogy a mögötte érkezők ne tudják megelőzni. Minél lassabban tud menni és minél később tudják megelőzni, az annál nagyobb érdem!
    • A többiek feladata pedig a mezőnyben, hogy minél tisztább és szabályosabb módon megpróbáljanak nyomulni előre, minél jobb pozíciót szerezni, sőt elfoglalni a mozdony helyét, közben 100%-osan figyelni a másikra, együtt élni a forgalommal és helyet hagyni a másiknak, ha kell. Aki a másik fél kárára vállal kockázatot, az nem értette meg miről szól ez a kezdeményezés.
    • Ha ütközés, megforgás van, akkor mindkét fél veszített, nem figyeltek kellően kölcsönösen egymásra. De sebaj, irány box és a következő körben újra be lehet állni a vonatban. A hibákból tanulni viszont kötelező!




    Szerver megy, belőve!



    Egy utcai autós csomagra gondoltam, amiben az autók teljesítményben, köridőben egy szinten lennének, de karakterisztikában kicsit eltérnének. Mindenki megtalálhatná a hozzá közelállót, lehetne cserélgetni. Ha találunk egy ilyesmi pakkot, akkor a tapasztalatok fényében akár tovább is bővihetjük, csiszolhatjuk (balance), és tovább is vihetjük majd más pályákra.
    Vélemény?



    Tudom MX5 Cup, nem utcai (megelőzve a bajt)

  3. #3
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Most kicsit beszippantott a screenshot készítés, úgyhogy ha szabad, akkor a múltkori bolyozóról néhány kép kedvcsinálónak:




    hasonló jókra számítok holnap is

  4. #4
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    A dátum nem november 5-e, hanem 15-e, avagy ma! Javítottam a téma címében, tessék jönni mára, nem kell időgép senkinek

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Elvileg, Nord idők alapján az erősorrend (ez alapján is választhattok kocsit):

    Supra > Elise > Z4 > MX5

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Kedves bolyzók, köszönjük a részvételt, ne feledjétek, hogy jövő kedden indul a Porsche 911 RSR Kupa!


  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    'Fasza'

    Jöhetnek a vélemények a kocsipakkról. Milyen volt hogy eltérőek voltak a járgányok? Máskor is lehetne ez a 'csomag', bővíthetnénk-e mással, tudtok-e jó 1VS1, két nagyon egyforma autókombót, vagy eleve vessük el a különböző autókat a pályán, és inkább amolyan márkakupa legyen a jövőben?
    Ide jöhetnek a nemcsak erre a futamra való ötletek.

  8. #8
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    A bolyozás ismét szuper volt!
    a kocsikkal kapcsolatban annyi, hogy én imádom az mx5-t, de szerintem nem illett a többi közé. egyenesben lemaradt, kanyarokban viszont klasszisokkal gyorsabb volt, mint a többi, más dimenzió. nem mondom, király volt elhúzni a többiek mellett a kanyarokban, de igazából így nem volt kihívás.
    a másik három nagyjából jó volt egymáshoz. a supra és a bmw hozta az utcai autó formát, nehéz, lomha, de egyenesben gyors, a lotus átmenet a pályakocsik felé, de passzolt az előző kettőhöz.

  9. #9
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Én is végigpróbálgattam az összeset, a célom inkább pályatanulás volt, mert először mentem itt. A kis MX5 engem is meglepett a kanyarsebességével, először azt hittem, a többiek direkt lassítanak. A Lotus kicsit izgágább, de jól kezelhető és visít, mint a malac. A Z4 és a Supra elég jól passzol egymáshoz, bár a Lotus és a Mazda után kicsit furának tűnik a tehetetlenségük. Veszélyesen nagy különbségek nem voltak nálam köridőkben a négy autó közt.

    Szerintem mehet az ilyen mixelés. Nem baj, ha az elengedést és a sokkal lassabb autó előzését is lehet modellezni. Kvázi kék zászlós szituáció gyakorlása.

  10. #10
    Csáki Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 07.
    Üzenetek
    3
    Nekem ez volt az első ilyen program és szerintem szuper móka volt. A különböző karakterek is érdekessé tették a keveredést.
    Nem nagyon volt direkt lökdösődés. Néha 1-1 benézett féktáv meg inkább csak szint vitt a boly felkavarásába.
    Ezt a felállást még sok más pályán el tudnám képzelni, akár több gépjármű tipussal kiegészitve, a még szinesebb karakterek érdekében, mert szerintem ez a keveredés motorja.
    Ha vagyunk 16-20-an, akkor végig vigyorgós.
    Remek kezdeményezés.

  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A bolyozás ismét szuper volt!
    a kocsikkal kapcsolatban annyi, hogy én imádom az mx5-t, de szerintem nem illett a többi közé. egyenesben lemaradt, kanyarokban viszont klasszisokkal gyorsabb volt, mint a többi, más dimenzió. nem mondom, király volt elhúzni a többiek mellett a kanyarokban, de igazából így nem volt kihívás.
    a másik három nagyjából jó volt egymáshoz. a supra és a bmw hozta az utcai autó formát, nehéz, lomha, de egyenesben gyors, a lotus átmenet a pályakocsik felé, de passzolt az előző kettőhöz.
    Régi HGTLM-es bajnokikban állandó elem volt a különböző karakterisztikájú, de köridőben közel azonos gyorsaságú autók szerepeltetése egy mezőnyben. Ez tette lehetővé hogy szinte minden körben oda-vissza előzések történjenek.
    Tegnapi este végén Rádi Petivel mentünk még jónéhány kört, és remekül kijött ez a játék. MX5-el egy hajszálnyival gyorsabb volt az Elise ellen, de csak hosszútávon. Körönként változott, hogy ki hány méterre közeliitette meg, tudott eltávolodni a másiktól. Oda vissza előzések, de maga az előzés "véglegesítése" kb 6 kört vehetett igénybe, ami után már nemtudtam sehogysem visszavenni a vezető poziciót.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •