Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (141 összesen)
  1. #76
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi srácok a gyors választ!
    Nehéz megitélni hogy mennyire érződik ez élesben,mert amúgy is lassabb lennék az új pedál miatt.
    Látni mindenképpen lehet,hogy ha gyorsan nyomod vagy engeded fel,akkor centiket ugrál mindét iranyba attól függetlenül min nézem(Assetto,fanatec kallibrátor,telefonos app stb.)
    Van valami program ami grafikonon mutatja a pedálutakat?
    Azon jobban meg lehetne ezt nézni
    menj valahol egy legjobb kört, ahol még nem mentél és a boxban a menüben ott van grafikon ami a legjobb köröd telemetriáját mutatja, de ha van motec akkor abban meg úgyis ott van

  2. #77
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    menj valahol egy legjobb kört, ahol még nem mentél és a boxban a menüben ott van grafikon ami a legjobb köröd telemetriáját mutatja, de ha van motec akkor abban meg úgyis ott van
    Megnezem Motec-el !
    Köszi

  3. #78
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Vadonat új Fana v3 pedálnál valami nem ok a fékkel!
    Ha lassan nyomom ki és engedem vissza akkor szépen simán megy,de ha gyorsabban,akkor rendkívül darabossá válik a fékút mind az Assetto,mind a gyári Fanatec program fékút kijelzője alapján!
    A neten szétnézve elég sok ilyen hiba van,és állítólag nem is feltétlen fogadják el hibának!
    Tudja esetleg valaki mi lehet ez?
    Az eddig használt T3pa Pro RIcmotech load cell mod tökéletesen működik,azért gondolom hogy ez nem normális!
    köszi
    Azt hiszem tudom már miről beszélsz. Nekem v2-es pedál van és eleddig semmi gondom nem volt. Most beültem és a pályán féktávon visszaváltások közben elszállt a fék. Kiléptem és a fana saját teszterén is most már ugrál a fék, ha ugyanolyan állásban is van nyomva. Ahogy a váltón váltogatok a pedál benyomása közben, úgy folyamatosan lejjebb ugrik a fékerő. Sikerült-e valami újat megtudnod, hogy mi lehet az orvosság rá vagy még gariban visszaküldöd?
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  4. #79
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Nekem kicserélték a teljes fék csomagot a CSL esetében 2 hétten a 2 éves garancia lejárata előtt. Ezek után az appjukban ugyan még ugrál néha néha a jel, de a szimekben már jól mutatja. Küldj a problémáról videót nekik és kicserélik.

    Azt állitották hogy nem a fék okozta a fék beakadást (mindenféle bizonyiték nélkül), de azért kicserélik. Érdekes mód azóta mentem 30 versenyt az iRacing szerint és nem volt gondom. Erősen kell fellépni ellenük és reagálnak rá, leirni hogy másik gépen is jön, többször újra lett telepitve minden, stb.

  5. #80
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Holnap írok nekik!
    Arra van tippetek hogy mitől folyamatos a fék grafikon ha lassan nyomom ki vagy engedem fel?
    Csak akkor darabos ha gyorsan változtatom a fékerőt

  6. #81
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Már a 2. levelet írtam a fana supportnak,de az automatikus visszaigazoló emailon kívül semmi választ nem kapok 2 hete....

  7. #82
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Már a 2. levelet írtam a fana supportnak,de az automatikus visszaigazoló emailon kívül semmi választ nem kapok 2 hete....
    Hivd fel oket!

  8. #83
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Már a 2. levelet írtam a fana supportnak,de az automatikus visszaigazoló emailon kívül semmi választ nem kapok 2 hete....
    Az szép. Akkor minden nap el kell nekik küldeni. Nálam a load cell adta meg magát, mint kiderült.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  9. #84
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Már a 2. levelet írtam a fana supportnak,de az automatikus visszaigazoló emailon kívül semmi választ nem kapok 2 hete....
    Elolvastad azt a levelet? Azt hiszem annyira kretén a supportjuk, hogy ha közvetlenül irsz nekik akkor csak azokat az emaileket fogadják be amik munkaidőben érkeznek. Legalábbis valami ilyesmire emlékszem.

    Amúgy ha problémád van akkor nyiss enquiry-t:
    1. Jelentkezz be
    2. Contact Us \ I am a customer and looking for technical support / RMA
    3. Válaszd ki a terméked (előtte add hozzá a serial number alapján)
    4. Értelem szerüen haladj tovább a platformmal és az OS-el
    5. My Question is still open és irhatsz is nekik amire azonnal válaszolni fognak

  10. #85
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Elolvastad azt a levelet? Azt hiszem annyira kretén a supportjuk, hogy ha közvetlenül irsz nekik akkor csak azokat az emaileket fogadják be amik munkaidőben érkeznek. Legalábbis valami ilyesmire emlékszem.

    Amúgy ha problémád van akkor nyiss enquiry-t:
    1. Jelentkezz be
    2. Contact Us \ I am a customer and looking for technical support / RMA
    3. Válaszd ki a terméked (előtte add hozzá a serial number alapján)
    4. Értelem szerüen haladj tovább a platformmal és az OS-el
    5. My Question is still open és irhatsz is nekik amire azonnal válaszolni fognak


    Köszi a választ!

    Sajnos egy az egyben ezt csináltam,de az automata visszaigazoláson kívül semmi válasz

  11. #86
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Fana V3 pedálosok!
    Nemrég vettem egy v3 pedált,és nézve a pedálút kijelző programokat feltűnt hogy darabosabb a fékút,mint a kuplung,illetve a gáz!
    Fanatec supportnál azt mondták ez nem hiba,és direkt megnéztem a Hyp-r Zone-ban is a v3 pedálokat,amik szintén ilyen darabos volt...
    A csl load cell az gyönyörűen simán ment!
    Amúgy gyorsultam a pedállal a T3pa pro-hoz képest,és a konzisztenciával sincs gond,szóval lehet hogy csak túlagyalom a dolgot,de érdekelne hogy nálatok is ilyen ez?

    https://drive.google.com/open?id=1QY...GMGyPhM_hHkdbQ

  12. #87
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Fana V3 pedálosok!
    Nemrég vettem egy v3 pedált,és nézve a pedálút kijelző programokat feltűnt hogy darabosabb a fékút,mint a kuplung,illetve a gáz!
    Fanatec supportnál azt mondták ez nem hiba,és direkt megnéztem a Hyp-r Zone-ban is a v3 pedálokat,amik szintén ilyen darabos volt...
    A csl load cell az gyönyörűen simán ment!
    Amúgy gyorsultam a pedállal a T3pa pro-hoz képest,és a konzisztenciával sincs gond,szóval lehet hogy csak túlagyalom a dolgot,de érdekelne hogy nálatok is ilyen ez?

    https://drive.google.com/open?id=1QY...GMGyPhM_hHkdbQ
    Nálam V2 van, de tud a gáz és a kuplunk hasonló lenni. Egyrészt a jeladók tisztán tartása segít rajta, másrészt a beállításuk. Van 3-3 kis imbucsfejű csavar, amivel a nem pedál felőli részét tudod a Hall-elemnek pozicionálni és azokkal érdemes játszani.

  13. #88
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam V2 van, de tud a gáz és a kuplunk hasonló lenni. Egyrészt a jeladók tisztán tartása segít rajta, másrészt a beállításuk. Van 3-3 kis imbucsfejű csavar, amivel a nem pedál felőli részét tudod a Hall-elemnek pozicionálni és azokkal érdemes játszani.

    Nálam a gáz és a kuplung patent!
    a load cell viselkedik furcsán.....
    Vadi új a pedál,és az első perctől produkálja ezt a fura darabosságot

  14. #89
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Load cell nekem is darabos volt a szoftverben. Nagyon erősködtem hogy cseréljék ki igy sikerült garisan kicseréltetni. Utána is maradt darabos, össze vissza ugrált de megnéztem Assetto Corsa-ban full minimum grafikával, hogy minél több fps legyen és ott nem mutatta. Tippre a szoftverükkel is lehet valami gond. Kérdeztem Fanatectől hogy tudnak valami logoló saját programot vagy beállitást adni, de erre nem válaszoltak.

  15. #90
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Load cell nekem is darabos volt a szoftverben. Nagyon erősködtem hogy cseréljék ki igy sikerült garisan kicseréltetni. Utána is maradt darabos, össze vissza ugrált de megnéztem Assetto Corsa-ban full minimum grafikával, hogy minél több fps legyen és ott nem mutatta. Tippre a szoftverükkel is lehet valami gond. Kérdeztem Fanatectől hogy tudnak valami logoló saját programot vagy beállitást adni, de erre nem válaszoltak.


    Ez érdekes...
    Nekem is valami szoftver problémának tűnik,mert ha lassan nyomom ki,akkor sima a jel,és csak közepes sebességnél ugrál de ott sem össze vissza,hanem egyenletesen pár miiméterenként.
    Olyan mintha egy bizonyos sebesség felett nem tudná lekövetni az elektronika a load cell felbontását,és jóval kisebb felbontásra kapcsolna...
    A fura az hogy a Csl load cell nem produkál ilyet,ott mindig sima a jel bármilyen gyorsan is nyomod ki a féket!
    Igazából nagyon konzisztens pedál ezzel együtt is,lehet hogy túllihegem ezt egy kicsit!
    A lényeg hogy a Ricmotec load cel mod-om a régebbi T3pa pro pedálomban vaj sima jelet adott le

  16. #91
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is valami szoftver problémának tűnik,mert ha lassan nyomom ki,akkor sima a jel,és csak közepes sebességnél ugrál de ott sem össze vissza,hanem egyenletesen pár miiméterenként.
    A leirásod alapján szerintem félre érted. A szoftver hibát én a fanatec driver UI felületére értem. Ezért is mutatta nekem az új féket jól Assettoban és rosszul a Fanateces UI-on.

  17. #92
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Hali!
    Letöltöttem a Fanaleds programot,és végre működnek a motorok a v3 pedálban.
    Viszont nem a megcsúszást illletve a kipörgést kéne szimulálnia?
    Tesztik a dolog így is,de most pl.ha hozzáérek a fékhez akkor is rezeg,tehát jelez a legkisebb fékerőre is

  18. #93
    Mezei Krisztián Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 11.
    Város
    Nürnberg
    Üzenetek
    135
    Tekerd le az ABS-t a Fana kormányon. Vagy éppen fel, mert ha jól emlékszem, azt állítod be, hány százalékos fékerőnél indítsa a motort.

    Gesendet von meinem SM-G975F mit Tapatalk

  19. #94
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    Letöltöttem a Fanaleds programot,és végre működnek a motorok a v3 pedálban.
    Viszont nem a megcsúszást illletve a kipörgést kéne szimulálnia?
    Tesztik a dolog így is,de most pl.ha hozzáérek a fékhez akkor is rezeg,tehát jelez a legkisebb fékerőre is
    Sajnos a fana motoroknak semmi köze a valós történésekhez, ahogy Chrys is mondja, csak a pedál állásától függően rezegnek.
    Én ezért használom a Shake It programot, vagy most már integrálva van a Simhub-ba, ott valóban a megcsúszástól, blokkolástól, kerékvetőktől függ a rezgés. Mondjuk egyelőre ACC támogatás nincs, de AC és rfactor igen, valamint hátránya, hogy saját vezérlőt kell építeni hozzá, de megéri.

  20. #95
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Saját vezérlőt?
    Ez kínai nekem
    Mi az?

  21. #96
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Saját vezérlőt?
    Ez kínai nekem
    Mi az?
    Még a G29 pedálhoz csináltam, de egy az egyben átszereltem a clubsportra.
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post249251

    Az alábbi videó alapján csináltam.


    A Shake it softvert már nem frissíti a gazdája, beintegrálta a Simhub-ba, de nekem a régi verzió használhatóbb, ezért maradtam annál.
    Ha részletesebben érdekel szívesen segítek.

  22. #97
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Még a G29 pedálhoz csináltam, de egy az egyben átszereltem a clubsportra.
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post249251

    Az alábbi videó alapján csináltam.


    A Shake it softvert már nem frissíti a gazdája, beintegrálta a Simhub-ba, de nekem a régi verzió használhatóbb, ezért maradtam annál.
    Ha részletesebben érdekel szívesen segítek.




    Hogy mik vannak! Nem semmi!
    Nagyon köszi előre is!
    Most nem ugrok neki,de lehet hogy idővel nekiállok.
    Szóval nincs módja hogy a gyári fana motorokat lehessen ezzel a programmal vezérelni?
    Mindenképpen újakat kell beszerelni?
    Érthetetlen hogy ott vannak már a v1 pedál óta,de teljesen használhatatlanok
    Utoljára módosította: Gáspár Gergely; 2019. 08. 19. 18:29.

  23. #98
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én ezért használom a Shake It programot, vagy most már integrálva van a Simhub-ba, ott valóban a megcsúszástól, blokkolástól, kerékvetőktől függ a rezgés. Mondjuk egyelőre ACC támogatás nincs, de AC és rfactor igen, valamint hátránya, hogy saját vezérlőt kell építeni hozzá, de megéri.
    Simhub-os verzióval működnek a rezgőmotorok az ACC-ban is.

  24. #99
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy mik vannak! Nem semmi!
    Nagyon köszi előre is!
    Most nem ugrok neki,de lehet hogy idővel nekiállok.
    Szóval nincs módja hogy a gyári fana motorokat lehessen ezzel a programmal vezérelni?
    Mindenképpen újakat kell beszerelni?
    Érthetetlen hogy ott vannak már a v1 pedál óta,de teljesen használhatatlanok
    A vezérlő a lényeg, a fana motorokat átkötöd az arduino egységre, onnantól az mondja meg, mikor hogyan rezegjenek. A DIY verzióban xbox kontroller motorokat használnak, én azt tapasztaltam, hogy azokhoz képest a gyári fana motorok sokkal vérszegényebbek (bár lehet azok 12V-osak).
    Nekem a 3 pedálon kívül a 4. vezérlő szálon is van 2 motor, azokat rászereltem az ülésemre, így már a popóm is rezgetve van
    Az ülésre azonban elférne valami erősebb motor, bár azért ezt is érezni.

    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Simhub-os verzióval működnek a rezgőmotorok az ACC-ban is.
    Köszi az infót, akkor lehet átállok. Próbáltam már az új simhubos verziót, de a réginek a felülete jobban bejött. Az újban pl nem látom hogy lehetne bal jobb oldalt megkülönböztetni. Eddig volt road effekt, blokkolás, gázadás külön, most meg valahogy más szervezésben van (felfüggesztésből érkező jelek több verzióban).
    De majd tesztelem.

  25. #100
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Köszi az infókat!
    Tuti meg fogom csinálni idővel!

Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •