Oldal: 3 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (141 összesen)
  1. #51

  2. #52
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Akkor ez most kinek a fotója ?
    Komplett loadcell, vagy hall szenzor van a kamrában, de külön csatlakozó az nincs.
    Maximum egy rossz loadcell-ről lecsípjük...

  3. #53
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Kösz, de drive-ról hogy lehet betenni direktbe képként?

    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Komplett loadcell, vagy hall szenzor van a kamrában, de külön csatlakozó az nincs.
    Maximum egy rossz loadcell-ről lecsípjük...
    Ha van rossz load cell, amin van ilyen és nem hiányolod, akkor azt megköszönöm.

  4. #54
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Vagy nézd meg itt, hátha ugyanolyan: https://www.hestore.hu/prod_10030913.html
    Vagy a többi termék között.

  5. #55
    Ha csak a kábel kell, azt elektronikai boltban tuti kapsz. én ilyenekért a lomex-be járok.
    De 2 tüskéset én pl. ebayról rendeltem, van 3-as csatis is.

  6. #56
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Korábban talán volt Atesz féle cockpitekről szó, most megjött a fordított pedáltartó a CSL Elite-hez. Tökéletesen testre szabható és olcsó is
    Csatolt képek Csatolt képek

  7. #57
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Korábban talán volt Atesz féle cockpitekről szó, most megjött a fordított pedáltartó a CSL Elite-hez. Tökéletesen testre szabható és olcsó is
    Huh ez nagyon babán nez ki! Gondolom ez a cockpithez valo. Esetleg nincs kulon kep a tartorol? Hatha fel tudnam aplikalni en is.
    Igy mar kenyelmesebb a heel n toe? Mert en hiaba rakosgattam jobbra balra közelebb tavolabb, nem tudok.

  8. #58
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Huh ez nagyon babán nez ki! Gondolom ez a cockpithez valo. Esetleg nincs kulon kep a tartorol? Hatha fel tudnam aplikalni en is.
    Igy mar kenyelmesebb a heel n toe? Mert en hiaba rakosgattam jobbra balra közelebb tavolabb, nem tudok.
    Atesz cockpitje egy négyzet alakú acélcsőre épül ami kb 1 méter hosszú. Arra tudod ráhúzni a dolgokat középen és odarögzíteni csavarral. A pedáltartó alján középen látod is hogy hogy. Viszont kérésre amúgy bármit összehoznak, szóval biztosan rá tudnád tenni, csak fel kell keresned és megmondani mit kérsz.

    Heel and toe-t direkt kipróbáltam 1-el jobbra a gázpedálhoz közelebb elhelyezett fékpedállal, minimálisan kényelmesebb volt de nem sokkal így. Ment is vissza kettővel balra középtől a fékpedál, mert vagy fél éve nem vezettem olyan kocsit amihez kellene. A jobb h&t-hez amúgy az kellene hogy nagyobb legyen a gázpedál fej része és kicsit lejjebb is legyen. De amúgy megéri a fordított, így sokkal természetesebb érzés
    Csatolt képek Csatolt képek

  9. #59
    Köszi!

    Gondolkoztam már mi lenne a megoldás heel n toe-hoz, arra jutottam, hogy esetleg ha kicsit hátrébb tolnám a gázt, akkor lehetne. csak ahhoz hogy ezt kipróbáljam elég sokat kéne barkácsolni, majd talán a nyári szünetben.

  10. #60

    FANATEC V1 gázpedál probléma

    Sziasztok!

    Fanatec clubsport V1-em gázpedálja egyik napról a másikra bolondozik. Véletlenszerűen ad teljes gázt vagy kisebb gázt vagy semmit a pedál lenyomására.
    Live for speed-ben és Rfactor-ban használom, mindkettőben ugyanez a jelenség. Eszközkezelőben, és a fanatec driver-ban próbálgatva jól működik, csak a játékokban nem. Mikor elkezdte ezt produkálni, semmilyen változtatás, semmi mód nem lett változtatva egyik játékban sem.

    Tud valaki segíteni? Szervíz vagy hozzértő magánszemély aki hajlandó foglalkozni vele? Nem találtam eddig még senkit :/

  11. #61
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Nyarat kihagytam, de most újra elkezdtem iRacing-ezni. Valamiért random eldobáltam a kocsit, már kezdtem azt hinni hogy én lettem ennyire béna. Aztán bekapcsoltam, hogy mutassa a pedált és ugrál a kuplung és a gáz is pontosan úgy, ahogy ezen a videón mutatja:

    https://youtu.be/8EFzxPHTWuI?t=176

    Állitólag a potméter a hibás, ugyanis az műanyagból készül és megsérül az idő folyamán:
    https://www.youtube.com/watch?v=Tp_me93fkD4

    A babrálással azért még megvárom a Fanatec válaszát. Most irtam volna nekik hogy ilyenkor mi a teendő, de persze melóból nem lehet mert kell a Serial Number ami kizárólag a pedál alján van rajta, sehol máshol a számlán, szoftverben

    Szerk: Lehet még megpróbálom kitisztitani valami spray-el. Ti mit ajánlotok?
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 09. 19. 13:27.

  12. #62
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nyarat kihagytam, de most újra elkezdtem iRacing-ezni. Valamiért random eldobáltam a kocsit, már kezdtem azt hinni hogy én lettem ennyire béna. Aztán bekapcsoltam, hogy mutassa a pedált és ugrál a kuplung és a gáz is pontosan úgy, ahogy ezen a videón mutatja:

    https://youtu.be/8EFzxPHTWuI?t=176

    Állitólag a potméter a hibás, ugyanis az műanyagból készül és megsérül az idő folyamán:
    https://www.youtube.com/watch?v=Tp_me93fkD4

    A babrálással azért még megvárom a Fanatec válaszát. Most irtam volna nekik hogy ilyenkor mi a teendő, de persze melóból nem lehet mert kell a Serial Number ami kizárólag a pedál alján van rajta, sehol máshol a számlán, szoftverben

    Szerk: Lehet még megpróbálom kitisztitani valami spray-el. Ti mit ajánlotok?
    Szia!

    Nekem is hasonló problémám van, mint neked. Válaszolt valamit a Fanatec?

  13. #63
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Nekem is hasonló problémám van, mint neked. Válaszolt valamit a Fanatec?
    Nem jutottam el addig. Vettem egy contact sprayt és befújtam az egészet miután kicseréltem. Azóta néha néha bevillan, gondolom lemegy nullára 1 érzékelésig de amúgy stabil.

  14. #64
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    CSL pedált van aki manuális módban használja? Most első helyről akadt be a fék teljesen egy kanyarban teljesen random. Volt már valakinek ilyen problémája? Azért használtam manuális módban, mert a pedál már volt tisztitva és automatikus módban a gázt nem érzékeli megfelelően, nem maximum a maximum. Miután újra kalibráltam a minimumot és a maximumot müködött, de előtte a fanatec szoftverében se volt jó. A gáz és a kuplung tökéletes maradt, csak a fék halt meg. Volt már erre példa, előfordult hogy ki se tudtam jönni a boxból, mert maxon jelezte a féket.

  15. #65
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    El is jött a pillanat hogy mátol nem ajánlom senkinek a Fanatec CSL Elite pedált, de igazából semmilyen fanatec terméket. Nekem 2 évet bírt, most hogy a fanatec supportját megjárta, mind a három érzékelő ugrál, pedig a fék nem is ugrált eddig. Valamit "javitottak", most már az is ugrál. A gáz és a kuplungban lévő érzékelő sérült, erről küldtem is a Fanatecnek képet, videót. Visszaküldték úgy, hogy nem javitottak rajta semmit az ég világon, sőt még a fék is rosszabb lett.

  16. #66

    Fanatec Pedál Fék segítség!

    Sziasztok!

    Adott a helyzet:
    Fanatec Clubsport V2 pedál
    Fék - Loadcellás, hozzá egy potentiometerrel.
    Amilyen most: Keveset mozdul, nagyon erősen kell nyomni, hogy 100%-os fékhatás legyen... pedig 0-ra le van tekerve.
    Amit szeretnék: Többet mozduljon, kevesebb erővel kelljen nyomni (a mostani minimális beállításnál is), hogy fogjon.

    Indoklás: egészségem nem engedi, hogy órákon át hátra-hátra passzírozzam magam a székben ilyen erővel.
    Ui.: ha belső gumit cserélek (ami a fekete aluminium házban van) akkor csak a távolságot befolyásolom, az erő amit ki kell fejtenem ugyan akkora marad a fékhatás elérése érdekében, ugye? )

    Előre is köszönöm a segítő válaszokat!
    Andris

  17. #67
    Idézet Eredetileg highwarlord420 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Adott a helyzet:
    Fanatec Clubsport V2 pedál
    Fék - Loadcellás, hozzá egy potentiometerrel.
    Amilyen most: Keveset mozdul, nagyon erősen kell nyomni, hogy 100%-os fékhatás legyen... pedig 0-ra le van tekerve.
    Amit szeretnék: Többet mozduljon, kevesebb erővel kelljen nyomni (a mostani minimális beállításnál is), hogy fogjon.

    Indoklás: egészségem nem engedi, hogy órákon át hátra-hátra passzírozzam magam a székben ilyen erővel.
    Ui.: ha belső gumit cserélek (ami a fekete aluminium házban van) akkor csak a távolságot befolyásolom, az erő amit ki kell fejtenem ugyan akkora marad a fékhatás elérése érdekében, ugye? )

    Előre is köszönöm a segítő válaszokat!
    Andris
    Nekem ilyen van, de a poti nálam maximumra feltekerve. A pedál "előfeszítését" tudod a rugóval állítani, hogy mennyire legyen kemény.

  18. #68
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Játékokban kalibrald rövidebbre...
    Pl 80 % rá és akkor nem kell olyan erősen nyomni a maximális fekhatashoz...

    (emlékeim szerint van 3 vagy 4 állása a feknek és az befolyásolja a pedalutat) azt is érdemes lehet kiprobalni... Vagy a legalsó vagy a legfelső kell neked

  19. #69
    Köszi a válaszokat. Úgy tűnik ez megoldódni látszik, viszont közben jött más probléma...
    nem érzékel a hall szenzor ha felsőbb lyukba rakom a gázt, ilyenkor mi a teendő?
    Csatolt képek Csatolt képek

  20. #70
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Vissza kell rakni alulra, a gázt meg a kuplungot nem tudod átrakni, mivel a szenzornak csak alul van felfogatása(a tengelynek mögötte kell lenni, abban van egy kis mágnes, azt nézi a szenzor).
    Bár színe alapján ez inkább egy V1 pedál, a fékben alap esetben szivacs van, ezt lehet kicserélni gumira(ennek az összenyomódása számít a pedál keménységénél(hossz, átmérő, anyag keménysége)).
    Pedálút meg emlékeim szerint a legalsó lyukkal a leghosszabb.

  21. #71
    Köszi!

    Egész pedált modellezem be Inventorba, meg lesz pár mod rajta, majd ha van idő-kedv csinálok egy átfogó guideot hogyan lehet az ember a legpontosabb, legkényelmesebb "lábtechnikailag" Elviszem egy maszekhoz, hogy fúrjon rá pár menetet és feljebb lehet rakni akkor a szenzort, túl nagy az útja a gáznak és a kuplungnak -szerintem-

  22. #72
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Sziasztok! Vadonat új Fana v3 pedálnál valami nem ok a fékkel!
    Ha lassan nyomom ki és engedem vissza akkor szépen simán megy,de ha gyorsabban,akkor rendkívül darabossá válik a fékút mind az Assetto,mind a gyári Fanatec program fékút kijelzője alapján!
    A neten szétnézve elég sok ilyen hiba van,és állítólag nem is feltétlen fogadják el hibának!
    Tudja esetleg valaki mi lehet ez?
    Az eddig használt T3pa Pro RIcmotech load cell mod tökéletesen működik,azért gondolom hogy ez nem normális!
    köszi

  23. #73
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Vadonat új Fana v3 pedálnál valami nem ok a fékkel!
    Ha lassan nyomom ki és engedem vissza akkor szépen simán megy,de ha gyorsabban,akkor rendkívül darabossá válik a fékút mind az Assetto,mind a gyári Fanatec program fékút kijelzője alapján!
    A neten szétnézve elég sok ilyen hiba van,és állítólag nem is feltétlen fogadják el hibának!
    Tudja esetleg valaki mi lehet ez?
    Az eddig használt T3pa Pro RIcmotech load cell mod tökéletesen működik,azért gondolom hogy ez nem normális!
    köszi
    A darabosságot csak a kijelző/program szerint érted, vagy mechanikusan is érezhető?

  24. #74
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Vadonat új Fana v3 pedálnál valami nem ok a fékkel!
    Ha lassan nyomom ki és engedem vissza akkor szépen simán megy,de ha gyorsabban,akkor rendkívül darabossá válik a fékút mind az Assetto,mind a gyári Fanatec program fékút kijelzője alapján!
    A neten szétnézve elég sok ilyen hiba van,és állítólag nem is feltétlen fogadják el hibának!
    Tudja esetleg valaki mi lehet ez?
    Az eddig használt T3pa Pro RIcmotech load cell mod tökéletesen működik,azért gondolom hogy ez nem normális!
    köszi
    Szerintem írj a supportnak! És kérd h cseréljek ki...
    Meg 2 héten belül vagy úgyhogy muszáj is nekik...
    Küldenek majd egy feladoszelvenyt és így ők fizetik a postát...
    (elsőre biztos nem akarják majd, de 1-2 email és menni fog...) csinálj videót ahol látszik a jelenség... Pl a deiver én ha jól értem látszik...

  25. #75
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Köszi srácok a gyors választ!
    Nehéz megitélni hogy mennyire érződik ez élesben,mert amúgy is lassabb lennék az új pedál miatt.
    Látni mindenképpen lehet,hogy ha gyorsan nyomod vagy engeded fel,akkor centiket ugrál mindét iranyba attól függetlenül min nézem(Assetto,fanatec kallibrátor,telefonos app stb.)
    Van valami program ami grafikonon mutatja a pedálutakat?
    Azon jobban meg lehetne ezt nézni

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •