Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (141 összesen)
  1. #1

    Fanatec pedálok

    Sziasztok!

    A fanatec fékpedálok jellegzetes tulajdonsága a fékpedálokban a szivacs. Személy szerint gyűlölöm, ragad tapad nyöszörög akármit is csinálsz vele/cseréled/kened a gyári tuning kittel, ezer más dologgal... Filléres megoldás, egy amúgy tök jó pedálba.
    Abban kérném segítségeteket, hogy aki szedte már szét/cserélt ilyet le tudná írni hogy milyen átmérőjű/hossza volt ennek? Érdekelne a CSR pedál, CSV1, CSV2, CSV3 esetleg CSL, ha van ilyen már itthon valakinek.
    Az elitehez tudom hogy 12mm*26mm, pár képet amit leltem a neten azokról nézve gyanítom hogy a többihez is annyi.
    Az első pár embernek, aki tudna segíteni ezekben a méretekben, és hajlandó tesztelni, ingyen és bérmentve postáznék belföldre tesztelni alternatív megoldást.

    Üdv

    Gábor

  2. #2
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Szia!

    Szerintem CSR Elite, CSP1,CSP2 ugyanaz a méret, CSP3 nagyobb lehet, de még nem szedtem szét, az új CSL más megoldás(Különböző keménységű gumigyűrűk +1 lágyabb hasonló habszivacs)
    Fanatecnél 13x40 mm-es "eladúrral" kisérleteztek, illetve két keménységűből + a habszivacsból próbálták összelegózni az ideális megoldást,
    a végleges termék elvileg még idén piacra kerül, hogy a régebbi pedálokhoz is lesz-e azt nem tudom.
    Kenéshez a Liquid Molly PTFE sprayt próbálgatták.

    Üdv. Tamás
    Csatolt képek Csatolt képek

  3. #3
    Köszi a választ!

    Ha jól tudom, akkor csak a v3-hoz lesznek ezek az "eladur" cuccok. A simracingexpo videókból, meg a forumból, pár videóból ami van online ez derül ki. Te benne vagy a beta tesztjében ezeknek a gumirugóknak?
    Ezek szerint nincs V1, vagy V2-d? Ha van mégis, küldök egy két darabot szivesen. Gyártattam rendes poliurethan gumirugókat ilyen méretben 60,70,80 shore keménységgel, el se hittem mennyivel jobb velük a pedál, mint a gyári kacattal...

    Üdv

    Gábor

  4. #4
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Tudja valaki, hogy mekkora a különbség a V3 és ez az új CSL ELITE LC EU között?

    Előbbi szállítással 400€ (130e Ft), utóbbi csak 250€ (80e Ft). Ez a 80 ezres ár már elgondolkoztatott, mert ránézésre ugyan az a minőség és az adatok alapján sem látom, hogy rosszabb lenne, sőt, a fék 16 bites. Amit találtam különbség:

    V3 előnye:

    - van 2 pedál "fej" szett
    - force feedback-es gázpedál (?)
    - két különböző keménységű rúgó
    - fel-le mozgatható pedálok
    - állítható pedál út és erősebb gáz / kuplung

    CSL ELITE:
    - Elvileg jobb fékpedál, legalábbis a review-k alapján
    - Egyszerűbb a fék állítása
    - Oldal irányban bárhová állítható pedálok oldalirányban
    - Szélesebb
    - Könnyebb
    - Olcsóbb

    A leírtak alapján simán megérheti, ha tényleg csak ennyiben különbözik. A plusz pedál fej szett nekem teljesen felesleges. FFB-s pedált én még nem használtam, szóval nem tudom hogy ad e bármi pluszt (és hogy melyik játékok támogatják). A plusz erősebb rugó sem nagyon érdekel. Amikor a V2-es verziót kipróbáltam, az is bőven erős volt, pedig pedig bitang lábam van
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 12. 02. 15:18.

  5. #5
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Tudja valaki, hogy mekkora a különbség a V3 és ez az új CSL ELITE LC EU között?

    Előbbi szállítással 400€ (130e Ft), utóbbi csak 250€ (80e Ft). Ez a 80 ezres ár már elgondolkoztatott, mert ránézésre ugyan az a minőség és az adatok alapján sem látom, hogy rosszabb lenne, sőt, a fék 16 bites. Amit találtam különbség:

    V3 előnye:

    - van 2 pedál "fej" szett
    - force feedback-es gázpedál (?)
    - két különböző keménységű rúgó
    - fel-le mozgatható pedálok
    - állítható pedál út és erősebb gáz / kuplung

    CSL ELITE:
    - Elvileg jobb fékpedál, legalábbis a review-k alapján
    - Egyszerűbb a fék állítása
    - Oldal irányban bárhová állítható pedálok oldalirányban
    - Szélesebb
    - Könnyebb
    - Olcsóbb

    A leírtak alapján simán megérheti, ha tényleg csak ennyiben különbözik. A plusz pedál fej szett nekem teljesen felesleges. FFB-s pedált én még nem használtam, szóval nem tudom hogy ad e bármi pluszt (és hogy melyik játékok támogatják). A plusz erősebb rugó sem nagyon érdekel. Amikor a V2-es verziót kipróbáltam, az is bőven erős volt, pedig pedig bitang lábam van

    Az szerintem nem olyan FFB mint amire te gondolsz...Egy kis rezgőmotor,ami elvileg ha kipörög a kerék akkor rezegteti a pedált...Sokra nem jó,alig érezni,és a játéknak is támogatni kellene.

  6. #6
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az szerintem nem olyan FFB mint amire te gondolsz...Egy kis rezgőmotor,ami elvileg ha kipörög a kerék akkor rezegteti a pedált...Sokra nem jó,alig érezni,és a játéknak is támogatni kellene.
    Tesztelés során működik a Clubsport V2-ben nálam, de máskor még nem találkoztam ezzel a remegéssel.

  7. #7
    Dirt Rallyban szoktam érezni .....

  8. #8
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Hát, ezek alapján a CSL ELITE is nagyon jó vétel, talán jobb vétel mint a V3

  9. #9
    Hát azért bennem nincs semmi kétség, hogy a V3 minden tekintetben jobb mint a másik ...
    Persze drágább is .

  10. #10
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Hát igen, de szerintem nincs 50 ezer forint különbség a kettő között. Igazából el lennék én V1 / V2 -vel is ha valahol lehetne kapni használtan, de mindig csak már rég lejárt hirdetéseket találok

  11. #11
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Szerintem az új CSL nagyon jó kis pedál lett.
    Az a lényeg hogy megkapta az új 90kg-os load cellt, bár nem úgy van megvalósítva mint a Clubsportokon, de reméljük sokkal megbízhatóbb lesz mint az előző generáción.
    Az hogy 12 vagy 16 bit lényegében már mindegy.
    Azt hogy szabadon állítható, úgy értsd, hogy vannak fix fúratok az "alaplapon", azokba tudod arrébb tenni a komplett pedálokat.
    A fék érzett tényleg nagyon jó, a keménységet könnyű variálni a gumi rugókkal, de ha egyszer megvan a megfelelő úgy sem hiszem hogy sok ember állítgatja autónként.
    Egyszerűbb konstrukció, de célnak teljesen megfelel, a gáz, kuplung erősség nem állítható, van egy rúgó és kész.
    Valóban festett alumínium, bár ez azt is jelenti rögzíteni kell, a legpuhább fékkel is eltolod, felborul, az alján lévő "tapadó" semmit sem ér.
    A fék rúgok kaphattak volna valami rápattintós takarót, hogy a szennyeződéstől védve legyenek.
    A kidolgozási minőség azért nem vetekedhet a Clubsport szériával.
    CSV3- kapott egy új load cellt, mivel árat emeltek, hozzácsaptak agy DSD Tilton szerű pedál fejet is, kapott még egy vibramotort a gázra is, de ezeket tényleg a mai napig nem használják jól ki a játékok.
    A gázon lévő elvileg a kerék kipörgést szimulálná, azt hiszem a PCars rezegteti rázóköveken.A féken lévőt meg a driverben, Fanaleds-ben lehet állítani, de úgy emlékszem csak egy fix pedálút pozíciónál bekapcsol(pld. 90 %), függetlenül attól, hogy a programban megy éppen az ABS vagy nem.Nem tudom az AC kiírja-e az ABS jelet a shared memory-ba, onnantól nem hiszem hogy nagy dolog lenne megcsinálni.
    Valamiért még kevésbé lehet érezni a pedálon mint az előző generációnál.
    Most már ehhez is van tuning készlet, különböző eladur gumikkal, amivel beton keménnyé is tehető a pedál, mint az F1-ben.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát azért bennem nincs semmi kétség, hogy a V3 minden tekintetben jobb mint a másik ...
    Persze drágább is .
    Viszont én nem vagyok meggyőződve arról, hogy a Clubsport V3 egyértelműen jobb-e mint a PTR...

  13. #13
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont én nem vagyok meggyőződve arról, hogy a Clubsport V3 egyértelműen jobb-e mint a PTR...
    Hát azért az full fém, 90kg-os load cellel van, a gáz és a kuplung erőssége is állítható és nem mellesleg sokkal szebb is. Plusz persze ha majd a játékok is valahogy kihasználják, a pedál vibrálás is plusz pont lehet (mondjuk rázókőnél vibráljon). Az már más kérdés, hogy akinek van hozzá pedál annak sokkal jobban megéri a PTR mod.

    Amúgy a PTR mod-ot inkább ehhez az új CSL-hez lehet szerintem hasonlítani, azok vannak majdnem egy szinten.

    Nekem DFGT van jelenleg az alap pedál szettel és tökéletes is volt így egy évig. Fél évig használtam simán aztán utána a rugós moddal. A rúgós mod noha sokkal jobb mint nélküle, de ettől függetlenül már érzem hogy elérkezett a váltás ideje. Jelenleg a kicsúszásaim 95%-a a rövid pedálút és a 45ös lábam miatt van.

    A kormány részével amúgy nagyon elégedett vagyok (fülessel persze), de egy pedál csere nagyon kellene, mert tegnap is úgy forogtam meg, hogy közben nyomtam a nem létező kuplungot

  14. #14
    Mezei Krisztián Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 11.
    Város
    Nürnberg
    Üzenetek
    135
    Fanatec V3 pedálhoz a Dämpfer kit-t nem ajánlom. Van talán 10 osztásnyi fokozatmentes beállítási lehetőség, de alig állítva 0 fölé már túl nagy az ellenállás. Leszereltem (és el is adtam a hétvégén), mindjárt jobb időket tudtam menni.
    Ez a hidraulikus fék effekt jó, ha a real érzetet akarjuk visszakapni, de a valóságban is inkább csak nyűg, mint jó dolog.

  15. #15
    Mezei Krisztián Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 11.
    Város
    Nürnberg
    Üzenetek
    135
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Szerintem CSR Elite, CSP1,CSP2 ugyanaz a méret, CSP3 nagyobb lehet, de még nem szedtem szét, az új CSL más megoldás(Különböző keménységű gumigyűrűk +1 lágyabb hasonló habszivacs)
    Fanatecnél 13x40 mm-es "eladúrral" kisérleteztek, illetve két keménységűből + a habszivacsból próbálták összelegózni az ideális megoldást,
    a végleges termék elvileg még idén piacra kerül, hogy a régebbi pedálokhoz is lesz-e azt nem tudom.
    Kenéshez a Liquid Molly PTFE sprayt próbálgatták.
    Üdv. Tamás
    Már lehet venni:
    https://www.fanatec.com/eu-en/pedals...ce-kit-eu.html

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hát azért az full fém, 90kg-os load cellel van, a gáz és a kuplung erőssége is állítható és nem mellesleg sokkal szebb is. Plusz persze ha majd a játékok is valahogy kihasználják, a pedál vibrálás is plusz pont lehet (mondjuk rázókőnél vibráljon).
    Itt van előttem mindkettő, nem csak úgy a levegőbe mondom. Vibra motor szerintem semmit nem ér, kuplungot úgy se csúsztatom, csak bebaszom tövig, a csicsa meg tök mindegy, úgyse nézegetem... csak a színtiszta funkcionalitást nézve szerintem nincs szégyellni valója a PTR-nak a V3-mal szemben, a tartósságról már nem is beszélve.

  17. #17
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt van előttem mindkettő, nem csak úgy a levegőbe mondom. Vibra motor szerintem semmit nem ér, kuplungot úgy se csúsztatom, csak bebaszom tövig, a csicsa meg tök mindegy, úgyse nézegetem... csak a színtiszta funkcionalitást nézve szerintem nincs szégyellni valója a PTR-nak a V3-mal szemben, a tartósságról már nem is beszélve.
    Csak egyetérteni tudok Szabi-val. Múlthéten volt szerencsém kipróbálni Fana V3-as pedált Silverkartban, hát cipővel kb lehetetlen a heel-and-toe, olyan közel vannak egymáshoz a pedálok és az állíthatósága is elmarad a PTR-től. Főleg hogy Logi pedálokat kb oda csavarozom egy lapra ahova akarom. A 90kg-ot kb észre se vettem, az enyémben talán 30kg-os van de nem szoktam maxra állítani, mert cipő nélkül erőlködnöm kellett a full fékhez, nekem az kényelmetlen volt. Cípőben lehet kéne picit nagyobb, de a 90-et akkor is túlzásnak érzem.

  18. #18
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Fanatec Clubsport V1 milyen minőséget képvisel? Használtan körülbelül mennyit érhet?

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Fanatec Clubsport V1 milyen minőséget képvisel? Használtan körülbelül mennyit érhet?
    Alapvetően nem rossz, de nem véletlenül készült el aztán a V2 és V3, mert azért volt mit javítani a funkcionalitáson és megbízhatóságon is. Többek között ezért készült el a PTR is, mert a V1 végül nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Én ártól függetlenül nem ugranék bele, túl sok a rémsztori, hogy mennyi gond lehet vele...

  20. #20
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően nem rossz, de nem véletlenül készült el aztán a V2 és V3, mert azért volt mit javítani a funkcionalitáson és megbízhatóságon is. Többek között ezért készült el a PTR is, mert a V1 végül nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Én ártól függetlenül nem ugranék bele, túl sok a rémsztori, hogy mennyi gond lehet vele...
    Igen, én is így gondoltam. Ahogy nézem jelenleg 40-50 ezerért mennek használtan plusz ugye postaköltség. Akkor inkább újonnan egy CSL Elite Pedals LC EU, az csak 80 ezer szállítással. Vennék én használtan V2/V3-at is vagy ptr modot, csak nem nagyon találni mostanság. Pontosabban PTR-t találtam, de a személyes átvételnél úgy tűnt, hogy elég ramaty állapotban van, így volt egy felesleges utam

    Már régóta húzom halasztom a pedál vásárlást, jó lenne lezárni

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    PTR-t találtam, de a személyes átvételnél úgy tűnt, hogy elég ramaty állapotban van, így volt egy felesleges utam
    Nem igazán tud mi elromlani azon... ha a potméter rendben van, akkor onnan túl nagy baj nem lehet, amit ne lehetne orvosolni.

  22. #22
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    A potit meg ha rendszeresen megpucolod igen sokáig bírja. Én használtan vettem az enyémet, és most én 6 éve nyúzom. Semmi baja.

  23. #23
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Sőt ha load celles a fék akkor oda nem is kell potméter, valamint a kuplungból mindíg átpakolható akárhova. 3 egyforma potmeter van a pedálokban.
    Szóval nincs para.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  24. #24
    Nekem Clubsport V2 van, használtan vettem itt Nagy Viktortól. A szenzor Hall-elem benne, vagyis nem poti, nemigen kell karbantartani. Ahogy Peti írja, a kuplung kompatibilis a gázzal, de tulajdonképpen a szenzorok, amik elromolhatnak benne, azok meg nem annyira vészesen drágák. A mechanika atom stabil, nem hiszem, hogy el tudnám gyilkolni.

  25. #25
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy Peti írja
    Én itt már nem tudom ki mire ír. Szabi ugye a PTR modra írta hogy nem tud elromlani és a következő kettő is mintha ahhoz kapcsolódna

Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •