Találatok: 1 - 23 (23 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    Fanatec CSL DD kormánybázis

    Új, kevésbé erős (5-8nm), de naggyon jóárú directdrive kormánybázis a fanatectől.
    "Az új standarDD"
    350eur (hiszem ha látom)





    Mit gondoltok róla? Ki dobta fel apróra az eddigi kormányát?
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 04. 21. 22:45.

  2. #2
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Ígéretes darab, majd meglátjuk ténylegesen mennyibe fog kerülni. Tetszik a kompakt kialakítás és a passzív hűtési megoldás is.

  3. #3
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552
    Húúú! Ez jónak tűnik! Mikor jön ki nem tudjátok véletlen?

  4. #4
    Utoljára módosította: Romeo25; 2021. 06. 03. 14:22.

  5. #5
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552
    A hírlevélben ezt küldték:

    Pre-order waves explained
    Due to very high demand, CSL DD pre-orders will be limited to one unit per customer. To keep it as fair as possible, we are also rolling out pre-orders in three waves:

    First wave:

    • Must use an existing Fanatec account with previous order history
    • Must be subscribed to the Fanatec newsletter
    • One unit per customer

    Second wave:

    Third wave:
    • Available on the website for everyone
    • One unit per customer
    Pricing
    CSL DD with standard power supply (5 Nm):
    349.95 EUR (incl. VAT), 349.95 USD (excl. VAT), 599.95 AUD, 47,900 JPY.

    CSL DD with Boost Kit 180 (8 Nm):
    479.95 EUR (incl. VAT), 479.95 USD (excl. VAT), 829.90 AUD, 65,500 JPY.

    Boost Kit 180 purchased as a separate upgrade:
    149.95 EUR (incl. VAT), 149.95 USD (excl. VAT), 259.90 AUD, 20,000 JPY.

    CSL DD Table Clamp:
    29.95 EUR (incl. VAT), 29.95 USD (excl. VAT), 49.95 AUD, 4,490 JPY.

    Additional year warranty for CSL DD (with either power supply):
    49.95 EUR (incl. VAT), 49.95 USD (excl. VAT), 79.90 AUD, 6,700 JPY.

    CSL Pedals (two pedal set):
    79.95 EUR (incl. VAT), 79.95 USD (excl. VAT), 129.90 AUD, 10,500 JPY.

    CSL Pedals Clutch Kit (adds a third pedal):
    39.95 EUR (incl. VAT), 39.95 USD (excl. VAT), 64.90 AUD, 5,490 JPY.

    CSL Pedals Load Cell Kit and CSL Tuning Kit These accessories are not available yet. We will announce pricing and availability later this year. The CSL Pedals with Load Cell Kit will be below 200,-.


    Pár napon belül küldik, hogy melyik hullámban tudok előrendelni. Amikor megkapom az e-mailt már lehet is előrendelni...
    Utoljára módosította: geriszon; 2021. 06. 03. 23:24.

  6. #6
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Ma már elő lehetett rendelni (akinek van Fanatec fiókjuk), a base elvileg október 19-én lesz elérhető. A pedálhoz a LC még kanyarban sincs - sajnos.

  7. #7
    Srácok, tervez valaki rendelni fanatectol mostanaban, vagy akar az oszi preorder kereteben?

    Probaltam clubsport quick release-t rendelni, a csl dd-hez, de nem lehetett kosarba tenni se egyutt, se kulon.
    Support azota helyre rakta, de mar csak kulon tudnam megrendelni +9000 ft szallitasert. Persze azt irtak mondjam le es rendeljem ujra, csak hat az tobb mint egy honap plusz... koszi

    Szoval ha valaki becsapna nekem a rendelesebe egy QR-t nagyon megkoszonnem!

  8. #8
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok, tervez valaki rendelni fanatectol mostanaban, vagy akar az oszi preorder kereteben?

    Probaltam clubsport quick release-t rendelni, a csl dd-hez, de nem lehetett kosarba tenni se egyutt, se kulon.
    Support azota helyre rakta, de mar csak kulon tudnam megrendelni +9000 ft szallitasert. Persze azt irtak mondjam le es rendeljem ujra, csak hat az tobb mint egy honap plusz... koszi

    Szoval ha valaki becsapna nekem a rendelesebe egy QR-t nagyon megkoszonnem!

    Ha ezt előbb írod... De ha esetleg a LC pedál közben elérhető lesz és hozzá lehet csapni a szetthez, akkor a QR-t is meg tudom oldani, ha így megfelel neked.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  9. #9
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ezt előbb írod... De ha esetleg a LC pedál közben elérhető lesz és hozzá lehet csapni a szetthez, akkor a QR-t is meg tudom oldani, ha így megfelel neked.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Köszi, addig még biztos kihozzák az lc-t is. Megdumáljuk.

  10. #10
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Van, aki esetleg 8Nm-es táppal rendelte meg a szettet? Minden nagyobb Sim Racing YT csatorna azt mondja, hogy sokkal részletesebb a nagyobb tápegységgel a FFB részletessége, bármit is jelentsen ez.
    Mivel én Logitech G29-et használok, ezért nyilván nagyon nem jó összehasonlítási alap, de mivel nincs más, ehhez mérten nekem meg az 5Nm is elég lenne.
    Ha jól tudom a G29 valahol 2.1Nm körüli nyomatékot tud leadni, és én ezt még 30%-kal le is csökkentettem AC-ban (tehát 70%-on használom az esetek túlnyomó többségében). Így én azt gondolnám, hogy bőségesen elég lenne, de gondolom egy DD kormánynál teljesen másképp érződik ugyanaz az erőhatás, mint egy fogaskerekes kormánynál. De ez csak egy feltételezés a részemről.

    Bárki, akinek saját tapasztalata van DD-os kormányokkal? Néhány szóban kíváncsi lennék a véleményekre.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  11. #11
    Elöször is a quick release kérdés megoldódott, így az már tárgytalan, köszi!

    Ami a kormányt illeti, én a nagyobb táppal rendeltem a csl dd-t. Most egy sima csl van, ami asszem 6nm-t tud, én 60% körül használom. Nagy DD-t egyszer próbáltam, de csak pár percre, úgyhogy nincs tapasztalatom DD kormányokkal. Mostanában akartam a csl-t lecserélni egy csw-re, nem is az erőhatások miatt, hanem mert az masszívabb, a csl a műanyag házzal azért elég mocorgós, hiába van csavarral rögzítve. Ekkor jött a csl dd bejelentés, így én nagyon boldog vagyok, szerintem nekem a 8 nm is bőven elég lesz.

    Amúgy a logi fogaskerekes megoldása után egy akármilyen szíjhajtású és "ég és föld" élmény. A kis dd masszívságra, közvetlenségre gyorsaságra biztos még ennél is jobb lesz. Én úgy voltam, hogy ha már rendelek és amúgy is csw szintre akartam lépni, akkor árban inkább rászántam a kicsivel többet és a boost táppal vettem. A tesztelők is nagyon mondták, hogy jobb nagy táppal, szerintem nem fogom megbánni.

  12. #12
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Elöször is a quick release kérdés megoldódott, így az már tárgytalan, köszi!

    Ami a kormányt illeti, én a nagyobb táppal rendeltem a csl dd-t. Most egy sima csl van, ami asszem 6nm-t tud, én 60% körül használom. Nagy DD-t egyszer próbáltam, de csak pár percre, úgyhogy nincs tapasztalatom DD kormányokkal. Mostanában akartam a csl-t lecserélni egy csw-re, nem is az erőhatások miatt, hanem mert az masszívabb, a csl a műanyag házzal azért elég mocorgós, hiába van csavarral rögzítve. Ekkor jött a csl dd bejelentés, így én nagyon boldog vagyok, szerintem nekem a 8 nm is bőven elég lesz.

    Amúgy a logi fogaskerekes megoldása után egy akármilyen szíjhajtású és "ég és föld" élmény. A kis dd masszívságra, közvetlenségre gyorsaságra biztos még ennél is jobb lesz. Én úgy voltam, hogy ha már rendelek és amúgy is csw szintre akartam lépni, akkor árban inkább rászántam a kicsivel többet és a boost táppal vettem. A tesztelők is nagyon mondták, hogy jobb nagy táppal, szerintem nem fogom megbánni.
    Köszi a gyors választ, valószínűleg a nagyobb táp lesz végül, ha lehet módosítani a rendelést. Utólag már kissé borsosabb az ára (nem mintha alapból nem az lenne).

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  13. #13
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a gyors választ, valószínűleg a nagyobb táp lesz végül, ha lehet módosítani a rendelést. Utólag már kissé borsosabb az ára (nem mintha alapból nem az lenne).

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Nem sokkal borsosabb, csak 20 euro ráadásul így lesz 2 tápod is (ok plusz szállítási költség). Ki tudod próbálni, hogy megéri-e az erősebb táp, ha nem így el tudod adni, biztos lesz aki utólag akar upgradelni.

  14. #14
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Sziasztok,

    CSW-ről megéri erre váltani szerintetek? Vagy csak a nagy DD-re? Én úgy veszem le ,hogy ez is előre lépés a szíjas CSW-től.

  15. #15
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    CSW-ről megéri erre váltani szerintetek? Vagy csak a nagy DD-re? Én úgy veszem le ,hogy ez is előre lépés a szíjas CSW-től.
    Azt mondják a tesztelők, hogy van előrelépés, de csw-ről nem feltétlenül éri meg.
    Mivel ha most rendelnéd meg, akkor is csak nov. vége-dec. eleje mire megkapnád, várj egy kicsit, hátha lesz lehetőséged ősszel kiprobálni valakinél aki az első hullámokban megkapja.

  16. #16
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Köszi, Igen én is úgy gondoltam ,hogy most várok aztán kíváncsi leszek a véleményekre. Ha nagyon pozítívak a visszhangok és tényleg előrelépés (szíjas-direkt drive közötti külömbség) akkor majd váltok.

  17. #17
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, Igen én is úgy gondoltam ,hogy most várok aztán kíváncsi leszek a véleményekre. Ha nagyon pozítívak a visszhangok és tényleg előrelépés (szíjas-direkt drive közötti külömbség) akkor majd váltok.
    Hát a fanatec-ről beszélünk (bár mostanság már remek termékeik vannak). Szóval az első szériák könnyebben rendelkezhetnek némi gyermekbetegséggel, konstrukciós hibával. Ha tutira akar menni az ember, nem érdemes rögtön ráugrani. Sztem késöbb is elérhető lesz majd a cucc. Az általános véleményekből (nem fizetett bemutatókból) pedig úgyis lelehet majd szűrni hogy valóban jó-e a széria, elég-e az 5nm, stb.

    Valamint a thrustmaster sem akar lemaradni, készűlget is valamiféle válaszra. Vmi T-Turbo 400w-os dologról csiripelnek madarak...

  18. #18
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Egyre több cikk jelenik meg, hogy a 8 Nm-es táppal részletesebb a felbontása a kormánynak, jobban érezhetőek a kerékvetők, mikor csúszik meg az autó, stb., mint az 5 Nm-es táppal. Ott van némi "lyuk" ilyen tekintetben. Én azt vontam le ezekből a cikkekből/videókból, hogy a részletesség változik, de a FFB-t amúgy is visszább veszik, még a 8 Nm-nél is, tehát nem csak a FFB lesz erősebb, hanem a részletesség/felbontása is a kormánynak.

    Ami problémás lehet, hogy aki pl sima asztalnál játszik, annak a 8 Nm-es táp nyomatéka már túl sok lesz, egy masszívabb cockpit beszerzése már ajánlott ennél a kategóriánál - a tesztek szerint.

    Fanatec CSL DD | Review - YouTube

  19. #19
    Boldog első hullámos tulajdonos vagyok
    CSL Elite-ről váltottam.
    Boost kittel vettem, ugyhogy az 5nm-ről nem tudok nyilatkozni, de nagy király a kis DD. Azt kell mondjam, hogy ugyan nem szakítja le a kezed, de bőven elég ereje van, legalábbis nekem.
    A CSL elitet én olyan 60-65%-os ffb erővel használtam, játékokban 100% gain-el. Most kicsit jobban utánanéztem a beállításoknak, így a játékokban (ACC, AC) a gain-t levettem 70-75%-ra, így kevesebb a clipping, a kormány FFB erejét pedig hagytam 100%-on.
    Hogy ne fáradjak el 3 kanyar után, a damping effecten kell csökkenteni a játékban és a kormányon is, ez csökkenti az ellenállást, viszont a többi effekt (megcsúszás, útfelület, kerékvetők) megmaradhattak 100%-os erővel.
    Korábban ugyan nem max FFB-vel használtam a kormányom, ami 6nm volt, most viszont ezzel a beállítással hagytam a teljes 8nm-es verzión. Persze ez ugye nem folyamatos 8nm, csak csúcs nyomaték. Összességében szerintem a 8nm-es verzió elég erős, sokkal részletesebb, élesebbek az effektek, és nagyon gyors. Lehet csak placebo, mert a logitech->CSL váltásnál is azt éreztem hogy könnyebben megfogom a megcsúszó autót, de most mintha ez még egy szinttel jobban menne.
    Szóval nagy élmény, persze aki megteheti mehet a nagyobb DD-k felé (nekem bőven elég ez), de ár érték arányban ez most nagyon megéri.

    Ui: Ugyanitt CSL elite P1 kormánnyal eladó

  20. #20
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Sziasztok!

    Akinek már régebb óta megvan a CSL DD: Még mindig elégedettek vagytok vele? Találtatok esetleg beállítást, ami fekszik nektek?

    Én a következőket találtam: Kifejezetten AC-hoz
    Assetto Corsa (PC) - Fanatec Recommended Settings — Fanatec Forum -> Ez bevált nálam

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Két újdonság:

    Fanatec ClubSport DD kormány:
    https://fanatec.com/eu-en/detail/index/sArticle/1891




    12 nm nyomaték és persze az ilyenkor szokásos forradalmian új technológiák ígérete a honlapon:
    https://fanatec.com/eu-en/detail/index/sArticle/1891

    ...amúgy a Thrustmaster is újított nemrég egy hasonlót, T818 a neve:
    https://www.thrustmaster.com/en-us/products/t818/


    Emellett a Fanatec-nél nagyon elkezdték nyomatni ezt az új QR2 Quick Release rendszerüket, amit egyelőre még én is csak próbálok értelmezni
    ...több-kevesebb sikerrel:
    https://fanatec.com/eu-en/qr2
    https://fanatec.com/eu-en/cat/index/sCategory/189



    Utoljára módosította: neilszab; 2023. 10. 13. 21:31.

  22. #22
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Ez a QR2 pont arra jó, hogy a QR1 jó árba került, így gyorsaba rendeltünk is Lacival 1-1-t.
    A QR2-t még nekem is nehézkes értelmezni...

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a QR2 pont arra jó, hogy a QR1 jó árba került, így gyorsaba rendeltünk is Lacival 1-1-t.
    A QR2-t még nekem is nehézkes értelmezni...
    Oks, közben felfogtam...

    A lényeg, hogy mind a kormány és mind a bázis oldalon az eddigi modelleken eddig is volt egy-egy QR1-es csatlakozó/adapter, ami összeköti őket. Most viszont kijött a QR2-es rendszerük, az új kormányok és bázisok már mind ezt fogják használni és az eddigi cuccokat is szépen átterelik erre a következő pár évben. A jó hír, hogy a nem túl régi QR1-es adapterek mind leszerelhetők és helyükre feltehetők a QR2-esek, így a kompatibilitás megmarad... a rossz hír, hogy egy ilyen QR2-es adapter basszus 60-200 euró...


    A CSL DD bázisokon és a legtöbb kormányon/HUB-on most még a QR1-es van és vásárláskor ugyan felkínálja, hogy te kérheted QR2-vel, de nem vonja le belőle a QR1-es cucc árát, azaz inkább megéri az ingyenes QR1-gyel kérni és mellé rendeli pluszba a QR2-es cuccot, ha vmiért olyat akarsz.


    Amúgy itt van hozzá a beetető szöveg is:

    "A QR2 a Fanatec ökoszisztéma jelentős frissítése és felülmúlja a QR1-et az erő, a stabilitás, a könnyű használat és a precíziós illeszkedés tekintetében. Az új dizájnnak és a precíz gyártási folyamatoknak köszönhetően a vezetés közbeni mechanikai zaj is csökken, és javul az erő-visszacsatolás részletessége. A QR2-vel felszerelt kormányok rögzíthetők a Fanatec Wheel Base-hoz anélkül, hogy hozzáérnének a rugós hüvely mechanizmushoz, valamint az új kialakítás biztonságosabbá teszi az elektronikus adat- és energiakapcsolatot is."

    Magyarul már nem fog lötyögni, ha eddig az érezted, hogy lötyögött volna...






    Legacy Steering Wheels not compatible with QR2:

    • CSL Steering Wheel P1 v1
    • CSL Elite Steering Wheel P1 v1
    • Steering Wheel P1 from CSL Elite Racing Wheel PS4
    • ClubSport Steering Wheel Formula Black
    • ClubSport Steering Wheel Formula Carbon
    • ClubSport Steering Wheel F1 Esports v1
    • ClubSport Steering Wheel BMW GT2 v1
    • ClubSport Steering Wheel Porsche 918 RSR
    • ClubSport Universal Hub v1
    • ClubSport Universal Hub for Xbox One v1


    Legacy Wheel Bases not compatible with QR2:

    • CSL Elite Wheel Base v1
    • CSL Elite Wheel Base v1.1
    • CSL Elite Wheel Base +
    • ClubSport Wheel Base v1
    • ClubSport Wheel Base v2
    • ClubSport Wheel Base v2.5
    Utoljára módosította: neilszab; 2023. 10. 17. 06:57.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •