Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (109 összesen)
  1. #76
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Tegnap beuzemeltem az Acer XZ35CU monitoromat. Megmondom oszinten, hogy joval nagyobb kulonbsegre szamitottam.

    Persze, sokkal jobb a kepminosege, mint az elozo TV-nek, de semmi extra, szep kepe van. A pixelesseg, amit Szabi emlitett, hogy ot zavarja, nekem nem jelentett problemat. Remeltem, hogy a szelesebb latoszog miatt jobban tudok oldalra nezni, ez a jobbkanyarokban mukodik is, de a balkanyarokban csak az A oszlopbol latok tobbet, meg egy bazi nagy tukrot, szoval az ugyanugy holtter. A sebessegerzet nott a periferia mozgasanak koszonhetoen, de az igazi a nyitott autokkal - F1 - ott, fokozza a jatekelmenyt a +25% latoter. Ami nekem a legfontosabb volt, hogy a 144hz es a sok extra miatt egyaltalan nem bantja a szemem, ez volt a fo cel, ami miatt csereltem.

    Ha tehetitek, ne hasznaljatok ivelt monitort ekkora meretben, engem zavar, hogy a forumban pl. nem egyenesek a sorok, egy cikkben szinten furcsa.

    Egy dolog viszont vitathatatlan. Fogalmam sincs, hogy mekkora volt a regi Sony TV input lagje, de erzem, hogy az Acer monitoron sokkal kissebb. Sokkal pontosabban tudok vezetni es nem csuszok le erthetetlen modon a kanyarivekrol, megfogni is konnyebb egy megcsuszast. Ezek utan nagyon szeretnek kiprobalni egy 1ms-es monitort, ha van valaki a kornyeken - Sopron/Becs.

    U.I: Van a monioron egy led, ami kulonbozo szinekben vilagitja meg a talpat. Szerencsere kikapcsolhato!

  2. #77
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ha tehetitek, ne hasznaljatok ivelt monitort ekkora meretben, engem zavar, hogy a forumban pl. nem egyenesek a sorok, egy cikkben szinten furcsa.
    Pár nap alatt meg fogod szokni és egyenesnek látod majd...

  3. #78
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pár nap alatt meg fogod szokni és egyenesnek látod majd...
    Es akkor a nem iveltet latom majd iveltnek ?

  4. #79
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Jó lassan, de megjött az LG 29UM68-P monitor, amit a 34"os visszaküldésekor rendeltem. Noha érezhetően kisebb, abban az esetben ha valaki nem csak szimulátorozásra használja a monitort, hanem asztali monitorként, mindenképpen ezt a méretet ajánlanám. A 34" túl nagy már, ráadásul asztali használatnál zavaró volt kicsit az alacsony dpi. Szimulátorozásnál ez a probléma már nem jönne ez elő, mert 1.5 szeres távolságban van kb akkor a monitor, úgy már nem veszi észre az ember.

  5. #80
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    ha valaki nem csak szimulátorozásra használja a monitort, hanem asztali monitorként, mindenképpen ezt a méretet ajánlanám. A 34" túl nagy már, ráadásul asztali használatnál zavaró volt kicsit az alacsony dpi.
    Én asztali használatra és munkára is bátran ajánlom a 34 col-t, de inkább a WQHD felbontásban.

  6. #81
    Závoczky Sándor Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 08. 13.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    26
    Szevasztok!

    Bocsi, ha már lerágott csont, de használ valaki 40"-os TV-t monitorak?
    Ezt akarom megvenni: https://www.euronics.hu/SAMSUNG-UE40...p52653#details

    Mennyire élhető?
    köszi

  7. #82
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Alex982 írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsi, ha már lerágott csont, de használ valaki 40"-os TV-t monitorak?
    Ezt akarom megvenni: https://www.euronics.hu/SAMSUNG-UE40...p52653#details

    Mennyire élhető?
    Pont ilyet használok most, szerintem teljesen korrekt, az input LAG-ja is elég jó.

  8. #83
    Závoczky Sándor Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 08. 13.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    26
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ilyet használok most, szerintem teljesen korrekt, az input LAG-ja is elég jó.
    A windowsba pl. böngészésnél nem pixeles?

  9. #84
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Alex982 írta Hozzászólás megtekintése
    A windowsba pl. böngészésnél nem pixeles?
    110-es PPI-vel hogy lenne már az? Hagyományos monitorból nem kapsz ilyen "sűrű" pixeleset
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 02. 22:01.

  10. #85
    Závoczky Sándor Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 08. 13.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    26
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    110-es PPI-vel hogy lenne már az? Hagyományos monitorból nem kapsz ilyen "sűrű" pixeleset
    Holnap megyek megnézem élőben is. Ha minden OK meg is veszem.

  11. #86
    Závoczky Sándor Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 08. 13.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    26
    Idézet Eredetileg Alex982 írta Hozzászólás megtekintése
    Holnap megyek megnézem élőben is. Ha minden OK meg is veszem.
    Megvettem.Eddig csak potitív.Nagyon tetszik.
    A mérete pont jó.

  12. #87
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Alex982 írta Hozzászólás megtekintése
    Megvettem.Eddig csak potitív.Nagyon tetszik.
    A mérete pont jó.
    Pár dolog:
    • Be kell kapcsolni az UHD HMDI Color opciót a teljes színtartományhoz 4K-ban
    • Nem árt egy jó minőségű HDMI kábel is hozzá, nem mindegyiket szereti.
    • Az élességet le kell venni nagyon alacsony értékre, csak úgy lesz értelmes a kép PC-ről.
    • Minden képjavító eljárást és automatikus funkciót ki kell kapcsolni a legalacsonyabb input LAG érdekében
    • Az sem mindegy, hogy a bemenet kiválasztásánál a forrás eszközt "PC"-re, vagy "Game Console"-ra állítod.
    • Asszem PC forrás esetén nem engedi a "Game mode"-ot bekapcsolni, a Game Console forrást érdemes megadni az legalacsonyabb input LAG-hoz.
    • A forrás eszköz kiválasztása elég sok mindent befolyásol, az elérhető funkciókat, beállításokat, az input LAG-ot és az alapvető színképet is. Erről bővebb infót sehol nem találtam, hogy itt pontosan mik a az összefüggések, kísérletezni kell.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 04. 18:30.

  13. #88
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Elado monitor

    Ha valaki lemaradt volna az akciorol, ez egy jo monitor, jo aron:

    LG 34 21:9 144Hz

    Nem en arulom!

  14. #89
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki lemaradt volna az akciorol, ez egy jo monitor, jo aron:

    LG 34 21:9 144Hz

    Nem en arulom!
    Én egy órája barátkozom vele. Eddig nagyon tetszik.

  15. #90
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én egy órája barátkozom vele. Eddig nagyon tetszik.
    Akkor a kritikus fél órán túl vagy

  16. #91
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor a kritikus fél órán túl vagy

  17. #92
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor a kritikus fél órán túl vagy
    DPD meghozta, kibontottam és rátettem az épp fűtő radiátorra, nehogy maradjon benne pára és kivégezze. Még mindig működik

    A képe sokkal jobb, mint a "mezei" 28-as Asus-é volt előtte. Majd még nem árt elolvasnom ezt-azt róla, hogyan lehet Split screen funkciót használni, stb... Sajna a Raceroom nem indul valamiért vele, a többi szimet már átállítgattam erre a felbontásra, meg a videóbeállításokat, hogy legyen stabil 70-80 FPS.

  18. #93
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    DPD meghozta, kibontottam és rátettem az épp fűtő radiátorra, nehogy maradjon benne pára és kivégezze. Még mindig működik

    A képe sokkal jobb, mint a "mezei" 28-as Asus-é volt előtte. Majd még nem árt elolvasnom ezt-azt róla, hogyan lehet Split screen funkciót használni, stb... Sajna a Raceroom nem indul valamiért vele, a többi szimet már átállítgattam erre a felbontásra, meg a videóbeállításokat, hogy legyen stabil 70-80 FPS.
    Pedig ennek pont az lenne a lényege hogy 120 felett használod. Adj kicsit lejjebb az igényeidből
    Egyedüli baj a 21:9-es monitorokkal az, hogy kevés játék támogatja. Találtam egy progit ami ezen segít (flawless widescreen), de sok játék még így is csak 16:9-ben megy

  19. #94
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    többi szimet már átállítgattam erre a felbontásra, meg a videóbeállításokat, hogy legyen stabil 70-80 FPS.
    Próbáld meg az alap 2560x1080 felbontás helyett egyedi felbontást létrehozni. 2/3 vagy 3/4 vagy 4/5-el oszd el az alap felbontást és Nvidia control panelben hozz létre egy ilyet. Játékban pedig 4x 8x 16x élsimítást bekapcsolni. Nem lesz olyan tűéles, de jó lesz és lesz Fps is. Pl. 1.5el osztva 1706x720@144hz 2048x864@144hz kevesebb renderelnivaló pixel több fps.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  20. #95
    Köszi a tippeket! Még játszom ezekkel úgyis nem keveset, mire megtalálom az optimális beállításokat. Az sanszos, hogy a 960GTX-et majd nagyobbra kell cserélnem.
    Az egyedi felbontás még jó ötlet, bár Project Cars nem tud ilyet szerintem, legalábbis én nem találtam benne, csak előre beállítottat. Így is van vele 90-100 FPS és nem is ronda, pedig levettem minden Low-ra, kikapcsoltam, stb... Még játszom vele, mennyit veszítek vele, ha elkezdem adagolni neki a detail-eket.

  21. #96
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Egyedüli baj a 21:9-es monitorokkal az, hogy kevés játék támogatja.
    Én eddig bármivel próbáltam, volt rá megoldás. R3E is tutira megy vele, asszem csak egy config fájlt kell manuálisan átírni és ennyi.
    A legtöbb címnél egyébként ez a helyzet, mivel itt nem nagyon van mit leprogramozni, csak általában a menü nincs előre felkészítve ezekre az értékre.

    Nekem még a Richard Burns Rally is ment 21:9-ben!
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 19. 00:48.

  22. #97
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én eddig bármivel próbáltam, volt rá megoldás. R3E is tutira megy vele, asszem csak egy config fájlt kell manuálisan átírni és ennyi.
    A legtöbb címnél egyébként ez a helyzet, mivel itt nem nagyon van mit leprogramozni, csak általában a menü nincs előre felkészítve ezekre az értékre.

    Nekem még a Richard Burns Rally is ment 21:9-ben!
    Minden játék, program, az oprendszertől veszi át mint tulajdonság a felbontás és frissítési frekvencia beállításokat. Így ha van új felbontásod, akkor az játékban is megjeleni. Közbenső megoldásként egy ini file-ban letárolva mondjuk. Az egy előrelátás hogy a menüdet fixen, vagy dinamikusan oldod meg. A raceroom fixen csinál mindent, nem detektál. Mondhatni akkora balfaszok ezek még a felbontás terén is hogy ilyet még nem láttam. Látszik hogy a jó programozók elmentek és a GYP-sek maradtak ott. Alapjaitól olyan problémák vannak abban a játékban amire nem fordítanak figyelmet, hogy emiatt pártolnak el a potenciális tartós vásárlók tőlük, pedig abban van a fix pénz. Marketingből is az alja maradt ott.....
    Korábbi monitorommmal 1980x1080@78hz kézzel hozzáadott felbontász amit a monitor még bírt egyszerűen nem lehetett beállítani az ini file-ból sem, pedig a megfeleő rész lett átírva. Másik orbitális nagy hiányosság hogy semmit nem commentelnek az ini-kben.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  23. #98
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én eddig bármivel próbáltam, volt rá megoldás. R3E is tutira megy vele, asszem csak egy config fájlt kell manuálisan átírni és ennyi.
    A legtöbb címnél egyébként ez a helyzet, mivel itt nem nagyon van mit leprogramozni, csak általában a menü nincs előre felkészítve ezekre az értékre.

    Nekem még a Richard Burns Rally is ment 21:9-ben!
    Időközben elindult az R3E (16 bites színmélység volt valamiért, azt nem csípte). Simán át tudtam állítani 16:9-ről 21:9-re, semmit nem hisztizett miatta.
    A délután készítettem még a 16:9-essel egy screenshot-ot Portiamo-ban a Formula 2-es vassal, aztán most ugyanott, semmit nem állítva egyet a 21:9-essel. Összeraktam egy képbe, hogy jobban látható legyen a különbség.
    Csatolt képek Csatolt képek

  24. #99
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Sziasztok!

    Én egyenlőre egy 4k tv-t használok a szimezésre,de átnyergelve pc-re ez már inkább hátránynak tűnik.
    A fő gondom hogy mivel csak 60hz és 49-es a méret,vsync nélkül irgalmatlanul zavaró a tearing effektus,és a tegnapi fun futam alatt annyira töredezett már a kép tömegben,hogy nem éreztem biztonságosnak így folytatni!
    A futam második felére belakapcsoltam a vsync-et amitől atombiztos 60fps-t kaptam,viszont így kaptam a 21ms display lag mellé még egy nagy adagot emiatt is ami talán még rosszabb!
    Szóval nem úszom meg ,monitort kell vennem,de milyet?
    Én egy 21:9-es 34~35 méretű lehetőleg 144hz esetleg free vagy gsync-es példányra gondolok a lehető legkisebb laggal!
    Mit ajánlotok?
    Főleg a használtpiacon keresnék,mivel max 150000ft lenne a keret!
    Remélhetőleg kevesebb galibát okoznék futamokon mint a mostani setuppal!
    Köszi

  25. #100
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Én egyenlőre egy 4k tv-t használok a szimezésre,de átnyergelve pc-re ez már inkább hátránynak tűnik.
    A fő gondom hogy mivel csak 60hz és 49-es a méret,vsync nélkül irgalmatlanul zavaró a tearing effektus,és a tegnapi fun futam alatt annyira töredezett már a kép tömegben,hogy nem éreztem biztonságosnak így folytatni!
    A futam második felére belakapcsoltam a vsync-et amitől atombiztos 60fps-t kaptam,viszont így kaptam a 21ms display lag mellé még egy nagy adagot emiatt is ami talán még rosszabb!
    Szóval nem úszom meg ,monitort kell vennem,de milyet?
    Én egy 21:9-es 34~35 méretű lehetőleg 144hz esetleg free vagy gsync-es példányra gondolok a lehető legkisebb laggal!
    Mit ajánlotok?
    Főleg a használtpiacon keresnék,mivel max 150000ft lenne a keret!
    Remélhetőleg kevesebb galibát okoznék futamokon mint a mostani setuppal!
    Köszi
    Én pont 34-eset vettem, 21:9-eset és 144Hz-eset cirka 150-ért egy éve és újan. Szerintem annyiért most is kapsz.
    https://www.arukereso.hu/monitor-c31...monitor+21%3A9

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •