Találatok: 1 - 16 (16 összesen)
  1. #1

    Thrustmaster T3PA Pro pedál

    Sziasztok!

    Új vagyok itt, így üdvözlök Mindenkit! A címben szereplő pedállal kapcsolatban érdeklődnék. Használ vkit ilyet? Mik a tapasztalatok, vélemények? Előre is köszönöm szépen a segítséget!

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Új vagyok itt, így üdvözlök Mindenkit! A címben szereplő pedállal kapcsolatban érdeklődnék. Használ vkit ilyet? Mik a tapasztalatok, vélemények? Előre is köszönöm szépen a segítséget!
    Lényegében méretre, érzetre, használhatóságra tök ugyan az, mint a G29 pedál.

    "T3PA pedál set:
    Az alap T300 verzióhoz képest eggyel komolyabb pedált kapunk a T3PA személyében, ami minden paraméterében rendkívül hasonló a G2x széria pedáljához. A pedálok magassága, ellenállása, állíthatósága és a pedálutak hossza is körülbelül megegyezik, a fékben érezni a progresszívitást, ahogy szépen fokozatosan felkeményedik és a kuplung esetében is van egy jól eső érzés, ahogy átbillen. A gáz teljesen korrekt, talán lehetne picit keményebb, de ez ízlés kérdése. Ami különbséget egyedül érdemes kiemelni, az a 10 bit-es felbontás, ami itt már jelent némi előnyt a Logitech 8 bit-jével szemben, amit az érzékeny talpúak talán ki is tudnak aknázni. Minden összevetve teljesen korrekt darab, de azért elmarad a kormány képességeihez mérve, a T300-hoz már bőven egy komolyabb load cellás megoldás dukálna, hogy maximálisan kiélvezhessük és kiaknázhassuk a kormányban rejlő lehetőségeket."


    Forrás: https://www.facebook.com/notes/asset...6816953028810/

  3. #3
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lényegében méretre, érzetre, használhatóságra tök ugyan az, mint a G29 pedál.

    "T3PA pedál set:
    Az alap T300 verzióhoz képest eggyel komolyabb pedált kapunk a T3PA személyében, ami minden paraméterében rendkívül hasonló a G2x széria pedáljához. A pedálok magassága, ellenállása, állíthatósága és a pedálutak hossza is körülbelül megegyezik, a fékben érezni a progresszívitást, ahogy szépen fokozatosan felkeményedik és a kuplung esetében is van egy jól eső érzés, ahogy átbillen. A gáz teljesen korrekt, talán lehetne picit keményebb, de ez ízlés kérdése. Ami különbséget egyedül érdemes kiemelni, az a 10 bit-es felbontás, ami itt már jelent némi előnyt a Logitech 8 bit-jével szemben, amit az érzékeny talpúak talán ki is tudnak aknázni. Minden összevetve teljesen korrekt darab, de azért elmarad a kormány képességeihez mérve, a T300-hoz már bőven egy komolyabb load cellás megoldás dukálna, hogy maximálisan kiélvezhessük és kiaknázhassuk a kormányban rejlő lehetőségeket."


    Forrás: https://www.facebook.com/notes/asset...6816953028810/
    Ez a kuplungos, Pro cuccra vonatkozik?

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lényegében méretre, érzetre, használhatóságra tök ugyan az, mint a G29 pedál.

    "T3PA pedál set:
    Az alap T300 verzióhoz képest eggyel komolyabb pedált kapunk a T3PA személyében, ami minden paraméterében rendkívül hasonló a G2x széria pedáljához. A pedálok magassága, ellenállása, állíthatósága és a pedálutak hossza is körülbelül megegyezik, a fékben érezni a progresszívitást, ahogy szépen fokozatosan felkeményedik és a kuplung esetében is van egy jól eső érzés, ahogy átbillen. A gáz teljesen korrekt, talán lehetne picit keményebb, de ez ízlés kérdése. Ami különbséget egyedül érdemes kiemelni, az a 10 bit-es felbontás, ami itt már jelent némi előnyt a Logitech 8 bit-jével szemben, amit az érzékeny talpúak talán ki is tudnak aknázni. Minden összevetve teljesen korrekt darab, de azért elmarad a kormány képességeihez mérve, a T300-hoz már bőven egy komolyabb load cellás megoldás dukálna, hogy maximálisan kiélvezhessük és kiaknázhassuk a kormányban rejlő lehetőségeket."


    Forrás: https://www.facebook.com/notes/asset...6816953028810/
    A kérdésben a Pro van.

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a kuplungos, Pro cuccra vonatkozik?
    Nem, benézte. Ez az alap T3PA.

  6. #6
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a kuplungos, Pro cuccra vonatkozik?
    A két pedál szerkezetileg ugyanaz, csak a Pro-ban több a fém és invertálhatók a pedálok. Az egyetlen működésbeli különbség, hogy pont az invertálhatóság miatt a kuplung és a gáz ugyanazt a rugót használja, míg a sima T3PA-ben a kuplung kicsit keményebb ellenállást kapott.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  7. #7
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    A két pedál szerkezetileg ugyanaz, csak a Pro-ban több a fém és invertálhatók a pedálok. Az egyetlen működésbeli különbség, hogy pont az invertálhatóság miatt a kuplung és a gáz ugyanazt a rugót használja, míg a sima T3PA-ben a kuplung kicsit keményebb ellenállást kapott.
    Tehát elég "puha" a kuplung. Félek hogy nem tetszene. Lehet hogy érdemes lenne kb 30e rel többet kiadni egy fanatec csl elit lc ért?

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a kuplungos, Pro cuccra vonatkozik?
    A sima T3PA is kuplungos, de valóban van egy T3PA-PRO verzió is, szóval tényleg benéztem a kérdést.. bocsi!

    A T3PA Pro-t én semmiképpen sem javaslom, mert azon a szinten amit az képvisel már járna a load-cell, emellett szerintem túl rövidek a pedálutak és az adagolhatósága, finomsága, ellenállása nem felel meg a magasabb szintű elvárásoknak. Amúgy anyaghasználat nagyon jó, de szerintem evolúciós zsákutca az a pedál. Annál sokkal jobb egy Fanatec pedál, vagy egy G29 PTR upgraddel!
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 12. 11. 12:57.

  9. #9
    Így van, a sima is kuplungos. Bocsi!

    Mindenkinek köszönöm a segítséget!!!

  10. #10
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát elég "puha" a kuplung. Félek hogy nem tetszene. Lehet hogy érdemes lenne kb 30e rel többet kiadni egy fanatec csl elit lc ért?
    Igen, érdemes. A CSL ér annyit amennyiért adják (hacsak nem találsz egy modolt load celles logitech pedált), a Pro thrustmaster pedál sajnos nem. Amúgy ez ahogy nézem 62 ezer most, a CSL szállitással együtt 80 ezer, csak 18 ezer a különbség.

  11. #11
    nekem t3pa van, szerintem jó pedál az árárért, de nekem egy hónap után a fék pedál rugója leugrott a pedál alján lévő műanyag pöcökről ami összekapcsolta a pedált és a rugót, utána akárhányszor fékeztem mindig kattant egyet , mert a rugó visszanyomódott a műanyagra, de aztán a felengedés után megint leugrott a műanyagról, ezt úgy oldottam meg, hogy beraktam egy airsoft rugónak egy részét, amit olyan hosszúra vágtam, hogy állandó kapcsolat legyen a pedál és az airsoft rugó között, egyfajta előfeszítésnek is lehet hívni és ezzel még keményebb is lett az alap féknél

  12. #12
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    nekem t3pa van, szerintem jó pedál az árárért, de nekem egy hónap után a fék pedál rugója leugrott a pedál alján lévő műanyag pöcökről ami összekapcsolta a pedált és a rugót, utána akárhányszor fékeztem mindig kattant egyet , mert a rugó visszanyomódott a műanyagra, de aztán a felengedés után megint leugrott a műanyagról, ezt úgy oldottam meg, hogy beraktam egy airsoft rugónak egy részét, amit olyan hosszúra vágtam, hogy állandó kapcsolat legyen a pedál és az airsoft rugó között, egyfajta előfeszítésnek is lehet hívni és ezzel még keményebb is lett az alap féknél
    Köszi az infót!

  13. #13
    Fanatec regisztrációnál mi az a VAT szám?

  14. #14
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, érdemes. A CSL ér annyit amennyiért adják (hacsak nem találsz egy modolt load celles logitech pedált), a Pro thrustmaster pedál sajnos nem. Amúgy ez ahogy nézem 62 ezer most, a CSL szállitással együtt 80 ezer, csak 18 ezer a különbség.
    Fanatec CSL lesz. Köszi!

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Fanatec regisztrációnál mi az a VAT szám?
    Adószám, ha cégesen rendelsz

    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, érdemes. A CSL ér annyit amennyiért adják (hacsak nem találsz egy modolt load celles logitech pedált)
    G2X alappedált donornak 10-20 ropi között lehet szerezni*, azt sokkal egyszerűbb találni, mint modoltat. Abból már lehet építkezni és össz-visz 50-60 ropiból olyan pedált összehozni, ami pariban van a ClubSport V3-mal. Használt Logitech pedáloktól nem nagyon kell félni, jó pár sok-sok éves is megfordult már a kezemben, nem nagyon van minek elromlani rajtuk, ha normálisan voltak használva és nem egy ogre volt az előző tulaj.


    *
    Ha Hardveraprón, FB-n, vagy itt felad az ember egy hirdetést, akkor azért viszonylag hamar beszerezhető maga a pedál, innen meg a többi cucc..
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 12. 11. 16:50.

  16. #16
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A sima T3PA is kuplungos, de valóban van egy T3PA-PRO verzió is, szóval tényleg benéztem a kérdést.. bocsi!

    A T3PA Pro-t én semmiképpen sem javaslom, mert azon a szinten amit az képvisel már járna a load-cell, emellett szerintem túl rövidek a pedálutak és az adagolhatósága, finomsága, ellenállása nem felel meg a magasabb szintű elvárásoknak. Amúgy anyaghasználat nagyon jó, de szerintem evolúciós zsákutca az a pedál. Annál sokkal jobb egy Fanatec pedál, vagy egy G29 PTR upgraddel!
    Ez a PTR modos pedál jól hangzik. Ha tudok szerezni "alapanyagot" akkor ez lesz!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •