Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (43 összesen)
  1. #1

    Crew Chief "spotter" R3E

    Mivel úgy látni, hogy egyre többen használjuk ezt az app-ot és vannak még felmerülő kérdések, ezért indítottam ezt a témát.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 10. 20. 12:53.

  2. #2
    Alapbeallítás nekem így néz ki...


    https://drive.google.com/open?id=0B1...mhnTllRMXkzazQ

    Illetve amit ki kell jelölni, hogy a Crew Chief indítsa a játékot is...

    https://drive.google.com/open?id=0B1...20yZWFyZmVCZUE

    Innen tölthető: http://crewchief.isnais.de/CrewChiefV4.msi

    Forrás: R3e fórumtopik, https://forum.sector3studios.com/ind...nd-shiny.2516/

    Gyors telepítési útmutató:

    A Win 7, 8 / 8.1 felhasználóknak telepíteni kell a .net 4.5-öt az alkalmazás használatához. A Win10-nek ez már alapból része.
    Futtasd a letöltött CrewChiefV4.msi-t.
    Lesz a start menüben egy hivatkozásod az alkalmazáshoz, ezzel indíthatod az alkalmazást.
    Első használatkor telepítened kell a hangfájlokat és driver neveket is, amit a program elvégez maga, Neked csak rá kell klikkelni a "nagy zöld gombra" az alkalmazásban "sound file update" és "drivers name update" (vagy valami ilyesmi, nincs előttem az app). Ha ez megvan, a program engedélyt kér az újraindulásra. Jóváhagyod éééés már kész is!

    Jelöld ki a szimulátor programot, amiben használni akarod, klikk a "start application" gombra ezután indítsd a kijelölt szm-et és már kész is.

    Ha kérdés van, tegyétek fel bátran! Ha tudok/tudunk, válaszolunk!
    Utoljára módosította: Navy; 2016. 10. 20. 13:46.

  3. #3
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Érdemes lenne még szerintem betenni a letöltés helyét, illetve telepítési útmutató sem árt. Tudom nem nagy cucc, de pl én sem tudtam miért nem működik, míg el nem mondták, hogy a nyelvi cuccokat is fel kell telepíteni.

    Azt hogy éred el, hogy felesleges dolgokkal ne traktáljon? pl hogy az előtted lévő mennyire van, vagy hogy meddig elég a benzin, gumik állapota...

  4. #4
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Azt hogy éred el, hogy felesleges dolgokkal ne traktáljon? pl hogy az előtted lévő mennyire van, vagy hogy meddig elég a benzin, gumik állapota...
    Igazából csak a nem kívánatos információk kijelölését kell eltávolítani (pipákat kivenni)
    Délután megpróbálok összedobni egy magyar nyelvű "útmutatót". Leírom magyarul, hogy melyik funkció mit jelent.

  5. #5
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Sound file-okat van lehetőség kicserélni? Nemnéztem még. Lehetne egyet szinkronizálni ha igen, valami kellemes hangú emberrel és torzítani, mintha rádióba beszélne.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  6. #6
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Sound file-okat van lehetőség kicserélni? Nemnéztem még. Lehetne egyet szinkronizálni ha igen, valami kellemes hangú emberrel és torzítani, mintha rádióba beszélne.
    Szerintem lehet cserélni, csak nem biztos, hogy érdemes... ha valaki csinálni akarna hozzá esetleg magyar nyelvű hangfájlokat egyszerűbb lenne felvenni a kapcsolatot a készítőkkel, és add-on-ként beleraknák az app-ba...
    Én is használom R3E-ben, és AMS-ben is... nagyon hangulatos, és gyakran hasznos is...

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Én szokásomhoz híven lebeszélnénk róla mindenkit, hogy használja!

    Olyan alapvető terheket és agymunkát vesz le a vállatokról, amit készség szinte kellene mindenkinek elsajátítani... tényként aláírom, hogy biztonságosabbá teszi a versenyzést és sok baleset megelőzhető vele, de ezek akkor is megelőzhetők lennének, ha használná az ember az agyát. Ez az App arra jó, hogy teljesen elbutítson...

    A használatát én csakis kizárólag úgy ajánlom, hogy tanulási céllal, minden egyes alkalommal amikor olyat mond, amit magadtól nem tudtál, akkor erőteljesen el kell gondolkozni azon, hogy ugyan én erre egyedül miért nem jöttem rá? Ha így álltok hozzá, akkor idővel eljuthattok arra a szintre és egyben ez a cél is, hogy ne kelljen már többet használni. Persze ha meg arra a szintre jutsz el, hogy idővel már egy lépést sem tudsz megtenni nélküle és izzadsz a feszkótól, ha nem mondják folyton a füledre, hogy éppen mi van, akkor beestél a csapdába és lehúzhatod magad a rolón, mert sikeresen önként zoknit csináltál az agyadból..

    Szóval csak olyan szándékkal javaslom bevetni, mint a gyerek bringáján a pótkerék... az a cél, hogy kis gyakorlás után már a nélkül is menjen az a bicajozás!


    Update: én itt természetesen csak arról a funkcióról beszélek, ami megmondja, hogy van-e autó melletted, vagy sem..
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 20. 19:08.

  8. #8
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én pedig szokásomhoz híven lebeszélnénk róla mindenkit!

    Olyan alapvető terheket és agymunkát vesz le a vállatokról, amit készség szinte kellene mindenkinek elsajátítani... tényként aláírom, hogy biztonságosabbá teszi a versenyzést és sok baleset megelőzhető vele, de ezek akkot is megelőzhetők lennének, ha használná az ember az agyát. Ez az App arra jó, hogy teljesen elbutít...
    Az app maga szerintem hasznos, ha az ember érti az angolt, mert kevesebbszer kell a HUD különböző pontjaira fókuszálni menet közben, ami csökkentené a koncentrációt, szerencsére magát a spotter funkciót külön lehet ki/be kapcsolgatni benne, nekem is az első dolgom volt kilőni. Egyedül ovál versenyzésnél a mezőny közepén érzem létjogosultságát, de egyébként ezen tudás hiányában szerintem se nagyon kéne szervezett online versenyeken indulni. (És még mielőtt sértődések lennének belőle, nem azt mondom, hogy aki használja, az nincs is birtokában ).

    Mondjuk én ugyanígy vélekedek a motorháztető/tető nézetről is, azt aláírom, hogy új pálya és/vagy járgány tanulása alatt hasznos tud lenni egy darabig, viszont egy bizonyos ponton túl éppen a továbbfejlődés gátjává válik, mivel az autó mozgását se lehet annyira pontosan érezni, mint cockpit nézetből és azt is megakadályozza, hogy a fentebb említett készségek normálisan kialakuljanak. Még emlékszem azokra az időkre, mikor ki lehetett kényszeríteni a belső nézet használatát az opciókban.
    Utoljára módosította: balage06; 2016. 10. 20. 15:02.

  9. #9
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én szokásomhoz híven lebeszélnénk róla mindenkit, hogy használja!
    Én pedig nagyon ajánlom mindenkinek, hogy RaceRoom esetén használja. Aki akarja, kikapcsolhatja a spotter részt és simán be tudja állítani olyanra, hogy teljesen életszerű legyen (nekem is úgy van). Ezen felül iszonyatosan sokat hozzáad a versenyzéshez, egy ideig azért jártam csak a népszerűtlen DTM versenyekre, mert akkor fedeztem fel magamnak ezt az appot és más szintre emelte a játék élményét. Nem mellesleg amikor felfedeztem még nem volt üzemanyag jelző a kocsikban, de a nafta már ki tudott fogyni! Szóval ezért is érdemes volt használni

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk én ugyanígy vélekedek a motorháztető/tető nézetről is, azt aláírom, hogy új pálya és/vagy járgány tanulása alatt hasznos tud lenni egy darabig, viszont egy bizonyos ponton túl éppen a továbbfejlődés gátjává válik, mivel az autó mozgását se lehet annyira pontosan érezni, mint cockpit nézetből és azt is megakadályozza, hogy a fentebb említett készségek normálisan kialakuljanak. Még emlékszem azokra az időkre, mikor ki lehetett kényszeríteni a belső nézet használatát az opciókban.
    Raceroom-ban nincs is külső nézet, nem? (nem igazán néztem)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 10. 20. 15:30.

  10. #10
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Raceroom-ban nincs is külső nézet, nem? (nem igazán néztem)
    Van minden megszokott nézet, alapból az Insert-Delete-Home-End-PgUp-PgDown gomboknál kell keresgélni.

  11. #11
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én szokásomhoz híven lebeszélnénk róla mindenkit, hogy használja!

    Olyan alapvető terheket és agymunkát vesz le a vállatokról, amit készség szinte kellene mindenkinek elsajátítani... tényként aláírom, hogy biztonságosabbá teszi a versenyzést és sok baleset megelőzhető vele, de ezek akkor is megelőzhetők lennének, ha használná az ember az agyát. Ez az App arra jó, hogy teljesen elbutítson...

    A használatát én csakis kizárólag úgy ajánlom, hogy tanulási céllal, minden egyes alkalommal amikor olyat mond, amit magadtól nem tudtál, akkor erőtelesen el kell gondolkozni azon, hogy ugyan én erre egyedül miért nem jöttem rá? Ha így álltok hozzá, akkor idővel eljuthattok arra a szintre és egyben ez a cél is, hogy ne kelljen már többet használni. Persze ha meg arra a szintre jutsz el, hogy idővel már egy lépést sem tudsz megtenni nélküle és izzadsz a feszkótól, ha nem mondják folyton a füledre, hogy éppen mi van, akkor beestél a csapdába és lehúzhatod magad a rolón, mert sikeresen önként zoknit csináltál az agyadból..

    Szóval csak olyan szándékkal javaslom bevetni, mint a gyerek bringáján a pótkerék... az a cél, hogy kis gyakorlás után már a nélkül is menjen az a bicajozás!


    Update: én itt természetesen csak arról a funkcióról beszélek, ami megmondja, hogy van-e autó melletted, vagy sem..
    Nah ezzel most tökéletesen sikerült elérned, hogy azok akiknek ajánlott lenne bekapcsolni, azok már csak azért se teszik fel, mert úgy gondolják, hogy ők márpedig tudnak vezetni. Akik meg használják, azokat meg sikerült lealacsonyítani. Gratulálok! Bringa meg pótkerék... istenem...Gondolom saját tapasztalataid vannak és mivel sokat használtad, azért lettél agyilag zokni.
    Ameddig egy szimulátorban nem tudsz körben nézni, és nincs perifériás látásod, addig az ilyen szoftverek hasznosak.

  12. #12
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Ameddig egy szimulátorban nem tudsz körben nézni, és nincs perifériás látásod, addig az ilyen szoftverek hasznosak.
    Kötelezővé kéne tenni a VR-t ahogy a kormányt is
    Amúgy szerintem ez nem lesz majd hülyeség, csak egy 10 évvel megelőzte a korát az ötlet

  13. #13
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én szokásomhoz híven lebeszélnénk róla mindenkit, hogy használja!

    itt természetesen csak arról a funkcióról beszélek, ami megmondja, hogy van-e autó melletted, vagy sem..
    Minden tiszteletem ellenére itt most ellenszegülök az állításodnak illetve a nézőpontodnak!

    Vannak olyan helyzetek, legalábbis nekem, hogy sem a tükörben, sem "lookback"-ben nem látom az autót, az oldalsó tükrök pedig annyira torzítják a valóságot, hogy én pl képtelen vagyok megítélni, hogy hol a másik autó!

    Megjelenése óta használom az app-ot (már konzolon is elérhető volt) és nem érzem, hogy bármennyit is butultam volna figyelem terén.
    Szerintem amíg ez mindannyiunk számára nem munka és nem megélhetés, addig igenis megengedhető, hogy annak érdekében, hogy ne tegyem tönkre mások vagy a saját kéthetes felkészülésemet, addig használjak ilyen külső "segítségeket".

    Tudom..."Norbinak sem szól senki, hogy vannak mellette..." de Norbi oldalra pillant és látja, h vannak-e ott vagy sem. De Norbinak leüvöltik a fejét ha úgy csipkedi a rázóköveket, mint ahogy néha nálunk vannak csipkedve, ugyanis hiába gyári csapat...a futóműcsere nem 100€

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Nah ezzel most tökéletesen sikerült elérned, hogy azok akiknek ajánlott lenne bekapcsolni, azok már csak azért se teszik fel, mert úgy gondolják, hogy ők márpedig tudnak vezetni.
    Nem is fognak megtanulni, ha bekapcsolják. Illetve pont azt írtam le, hogy ha mégis szükségét érzik, akkor hogyan használják, hogy haszna is legyen.

    Akik meg használják, azokat meg sikerült lealacsonyítani.
    Nekem erről ez a személyes véleményem, akkor is ha vki ezen megsértődik.

    Gondolom saját tapasztalataid vannak és mivel sokat használtad, azért lettél agyilag zokni.
    Ameddig egy szimulátorban nem tudsz körben nézni, és nincs perifériás látásod, addig az ilyen szoftverek hasznosak.
    Igen, vannak... anno iR-t sokat nyomtam így, amíg meg nem elégeltem és ki nem kapcsoltam.

    Egy versenyautóban is tökig be vagy szíjazva, nem lehet benne forgolódni, az ülés fejvédője meg amúgy is mindent kitakar, illetve a srégen mellett lévőkről a tükörből is azért csak visszafogottan lehet tájékozódni. Illetve 1 db normál monitor és egy virtual tükör is és bőven elegendő ahhoz, hogy korrekt képed legyen arról, ki hogy merre van körülötted, felvétve ha hajlandó vagy használni az agyad. Versenyzési intelligencia vs. mesterséges intelligencia... mindenki eldönti, melyiket akarja használni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 21. 10:47.

  15. #15
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Nah ezzel most tökéletesen sikerült elérned, hogy azok akiknek ajánlott lenne bekapcsolni, azok már csak azért se teszik fel, mert úgy gondolják, hogy ők márpedig tudnak vezetni. Akik meg használják, azokat meg sikerült lealacsonyítani. Gratulálok! Bringa meg pótkerék... istenem...Gondolom saját tapasztalataid vannak és mivel sokat használtad, azért lettél agyilag zokni.
    Ameddig egy szimulátorban nem tudsz körben nézni, és nincs perifériás látásod, addig az ilyen szoftverek hasznosak.
    nos, aki nem éri fel ésszel hogy neki pótkerék nélkül nem megy a bicikli, és hülyeséget csinál, az tolja el innen...arra ment rá ez a liga hogy túl sokáig erőltettük a "pátyolgatást" a minél több, új de esetlegesen hülye tagokért - és mivel már nem vagyok itt senki ezt bátran ki is mondhatom - és nyilván aki nem volt itt régebben az nem is érti, és nem is fogja megérteni amiről beszélünk, persze evolúció meg minden, mi ABS és elektronika nélküli dinoszauruszok lehet jobb lenne ha kihalnánk és hajrá előre a NfS bajnokságra, mert erre van igény...

    természetesen mint mindíg mikor kiszaladt belőlem az őszinteség, akinek nem inge az röhögjön rajta egy jót....akinek meg igen az ne háborogjon hanem vonja le a konzervdobozt....
    Love, peace és nídforspíd.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Vannak olyan helyzetek, legalábbis nekem, hogy sem a tükörben, sem "lookback"-ben nem látom az autót, az oldalsó tükrök pedig annyira torzítják a valóságot, hogy én pl képtelen vagyok megítélni, hogy hol a másik autó!
    Nem is fogod tudni soha 100%-osan biztosan, folyamatosan több szkenáriót kell párhuzamosan futtatni az agyadban, és számolni minden eshetőséggel, és ennek fényében dönteni, és adott estben kockáztatni. Ezt a feladatot egy gombnyomásra leveszi az app a válladról, hogy "ok most mehetsz", "most nem". Addig nincs ezzel gond, amíg az app segít neked, hogy ezt megtanuld... akkor van gond, ha ahelyett, hogy fejlődnél inkább teljesen az app-ra hagyatkozol és az app nélkül ez már nem is megy.

    Ha idézzem egy régi sokszoros futamgyőztes versenyzőnket a témával kapcsolatban:

    Idézet Eredetileg Selmeci Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Ha szélárnyékból ki-ki dugja az elejét, de egyébként annyira nem közelít, akkor ellenfél, lehet (megéri) vele harcolni. Hogyan? Belenézek a tükörbe, jön, jön, hopp, nincs sehol! Na ez miért lehet?
    A, eldobta
    B, mellettem van

    Ha hirtelen nem látom, hogy A vagy B van, akkor hagyok helyet. Ha látom a porban, akkor uccu neki.

    Ha viszont mellettem van (igazából nekem teljesen mindegy mennyire) hagyok helyet. Ez nem azt jelenti, hogy feladom a harcot. Ez azt jelenti, hogy mennyé öcsém, 4 mp múlva nekem lesz szélárnyékom, ott fogok menni a seggedben 30 centire, halálra idegesítelek, úgyis elfékezed / rossz íven fordulsz / és nekem lesz lehetőségem előzni. DE akkor te is hagyj helyet! Ez ebben az egészben az élvezet.

    Én ezt hívom gentleman racing-nek, így van értelme. Sőt, továbbmegyek. Én sajna gombhiány miatt nem használhatom a jobbra-balra nézést. Ha első pár kanyarban tömeg van, fogalmam nincs, hogy van-e mellettem valaki, nem tudom követni, hangok mindenhonnan jönnek. 10 versenyből hétszer helyet hagytam a senkinek.
    A lényeg, hogy senki nem fog belehalni abba, ha nem tud mindig mindent 100% bizonyossággal maga körül, de óvatos, használja a fejét és olykor esetleg úgy hagy helyet vkinek, hogy nem is kellett volna. Ez benne van.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 21. 12:10.

  17. #17
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is fognak megtanulni, ha bekapcsolják. Illetve pont azt írtam le, hogy ha mégis szükségét érzik, akkor hogyan használják, hogy haszna is legyen.



    Nekem erről ez a személyes véleményem, akkor is ha vki ezen megsértődik.



    Igen, vannak anno iR-t sokat nyomtam így, amíg meg nem elégeltem és ki nem kapcsoltam.

    Egy versenyautóban is tökig be vagy szíjazva, nem lehet benne forgolódni, az ülés fejvédője meg amúgy is mindent kitakar, illetve a srégen mellett lévőkről a tükörből is azért csak visszafogottan lehet tájékozódni. Illetve 1 db normál monitor és egy virtual tükör is és bőven elegendő ahhoz, hogy korrekt képed legyen arról, ki hogy merre van körülötted, felvétve ha hajlandó vagy használni az agyad. Versenyzési intelligencia vs. mesterséges intelligencia... mindenki eldönti, melyiket akarja használni.


    Persze az igazán profik meg hátsó nézetből, becsukott szemmel, hang nélkül a számítógép zümmögéséből és a kormány visszajelzései alapján is képesek egy szimulátoros versenyben helyt állni. Szóval úgy halottam Te versenyzés közben nyitott szemmel nézed a monitort. Hát ne is haragudj de, de nagyon le vagy maradva...

    Másrészt ez a topic ha jól rémlik nem egy Crew Chief pro és kontra topic. Erre nyugodtan létrehozhatsz egy másik ahol ezeken nyugodtan örlődhetsz a többi magas lóról könnyedén lenézős társakkal (mondjuk lehet ezzel egyedül vagy). Nem is értem miért versenyzünk mi egy kategóriában. Kéne egy sorozat az agyhalottaknak és az intelligenciával rendelkezőknek külön külön. Sőt kéne egy harmadik is, a már hanyatló félben lévő kategória. A még nem teljesen zombiknak. Nah szóval jó lenne az összes fontos infót az első hozzászólásban össze szedni, a többit meg olvasgassa akinek kedve van jókat mulatni agya(el)ment elképzeléseken. Jobb lenne ha a fontos infók egy helyen vannak, nem pedig a sok bla..bla között elszórva a morzsák.

  18. #18
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nos, aki nem éri fel ésszel hogy neki pótkerék nélkül nem megy a bicikli, és hülyeséget csinál, az tolja el innen...arra ment rá ez a liga hogy túl sokáig erőltettük a "pátyolgatást" a minél több, új de esetlegesen hülye tagokért - és mivel már nem vagyok itt senki ezt bátran ki is mondhatom - és nyilván aki nem volt itt régebben az nem is érti, és nem is fogja megérteni amiről beszélünk, persze evolúció meg minden, mi ABS és elektronika nélküli dinoszauruszok lehet jobb lenne ha kihalnánk és hajrá előre a NfS bajnokságra, mert erre van igény...

    természetesen mint mindíg mikor kiszaladt belőlem az őszinteség, akinek nem inge az röhögjön rajta egy jót....akinek meg igen az ne háborogjon hanem vonja le a konzervdobozt....
    Love, peace és nídforspíd.
    Azt akarod mondani, akinek nem megy Crew Chief nélkül az mennyen innen?

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Másrészt ez a topic ha jól rémlik nem egy Crew Chief pro és kontra topic. Erre nyugodtan létrehozhatsz egy másikat
    Ez a kontra rész, arról nem tehetek, hogy személyes sértésnek veszed, nekem ez nem célom.

    Ahogy az sem, hogy elhencegjek vele, hogy ugyan már én mekkora király vagyok, hanem az, hogy óva intsek mindenkit attól, hogy átadja egy app-nak a helyzetértékelés feladatát, mert hosszútávon nem profitáltok belőle. A nép- és önbutítás ellen emelem fel a hangom..


    És én nem gondolom azt, hogy nincs itt helye annak, akinek ez még készség szinten nem megy, de azt fontosan tartom, hogy törekedjen rá mindenki és ne megúszni akarjunk feladatokat, hanem felnőni hozzájuk. Akinek nem megy, az inkább hagyjon helyet 10 esetből 9-szer feleslegesen, minthogy egyszer is ráhúzza vkire az autóját... és ahogy tanul, ügyesedik, úgy fog folyamatosan javulni ez az arány. Szerintem ez a helyes szemlélet, így lehet fejlődni, jobb, ügyesebb versenyzővé válni. És azt viszont őszintén remélem, hogy nincs itt köztünk olyan, akinek nem az a cél lebeg a szeme előtt, hogy folyamatosan fejlődjön.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 20. 19:19.

  20. #20
    Én azt nem értem, hogy miért kell egymást lehülyézni, lebénázni és lenídforszpídezni, csak mert nem annyira felkészült, mint valaki, aki régebb óta tolja. Ez annyira magyar... Van egy kis közösség (merthogy ugye azért nem lehet erre valóban professzionális szolgáltatáscsomagot létrehozni és üzemeltetni, mert kevés a szimulátoros), erre az is marakodik faszságokon.

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én azt nem értem, hogy miért kell egymást lehülyézni, lebénázni és lenídforszpídezni, csak mert nem annyira felkészült, mint valaki, aki régebb óta tolja
    Maximális egyetértek és nagyon remélem, hogy én semmi ilyet nem tettem, nem volt célom...

    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 20. 19:05.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én azt nem értem, hogy miért kell egymást lehülyézni, lebénázni és lenídforszpídezni, csak mert nem annyira felkészült, mint valaki, aki régebb óta tolja. Ez annyira magyar... Van egy kis közösség (merthogy ugye azért nem lehet erre valóban professzionális szolgáltatáscsomagot létrehozni és üzemeltetni, mert kevés a szimulátoros), erre az is marakodik faszságokon.
    Ettől függetlenül szerintem az eredeti üzenet, hogy a progi tudását elsősorban a fejlődésre érdemes használni és nem pedig megelégedni azzal, hogy gondolkodik helyettünk, megfontolandó. Csak mert közvetve ez a hozzáállás is okolható azért, hogy ha az ember szeretne mondjuk egy komolyabb géppel is versenyezni szervezett körülmények között, nemhogy hazai, de még nemzetközi szinten is alig talál közösséget, aki hajlandóságot mutat erre.

  23. #23
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Ez szimulátorozás. Ahol az érzékszerveink nagy részétől meg vagyunk fosztva, és azt a maradék párat is csak korlátozva tudjuk használni. Itt szerintem nem szégyen "mankót" használni. És főleg abban az esetben nem szégyen, ha mindezt azért teszi valaki, hogy minél sportszerűbben és szabályosabban tudjon versenyezni. Ebben a közegben, bárkire aki "mankót" használ azt rásütni, hogy nincs verseny intelligenciája, meg hogy agyhalott lesz miatta "önként zoknit csináltál az agyadból"....
    Az az intelligencia, ha képesek vagyunk belátni, hogy vannak dolgok amikre szükségünk van ahhoz, hogy rendesen tudjunk egymás mellett versenyezni. Ha valakinek nincs erre szüksége, az örülhet neki. Én is csak gratulálni tudok hozzá. (Varga Balázst ide sorolnám, mégis lehet megmentette volna a második futamát ez a mankó)
    Az meg aki ezért megbélyegez bárkit is...Na az az intelligencia hiánya.

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Sehol nem mondtam, hogy szégyen és senki sem lett megbélyegezve, a folyamatot írtam le, hogy mi a lesz vége, ha ezen az ösvényen elindulunk... Az én véleményem szerint, ha már magunknak is bebeszéljük azt, hogy e nélkül nem lehet rendesen versenyzeni, ahelyett, hogy arra törekednénk, hogy megtanuljuk hogy hogyan lehet, akkor az egy nagyon nagyon rossz irány. És is itt nem csak arról van szó, hogy tudom, hogy éppen mellettem van-e vki, vagy sem, hanem hogy az egész körülötted alakuló szituációt folyamatosan át kell látni fejben, ahhoz hogy eredményes lehessél..

    De azt hiszem a legjobban Balázs fogalmazta meg lényegi mondanivalót két hsz-szel korábban, ennél jobban én sem tudom.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 20. 21:09.

  25. #25
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az én véleményem szerint, ha már magunknak is bebeszéljük azt, hogy e nélkül nem lehet rendesen versenyzeni, ahelyett, hogy arra törekednénk, hogy megtanuljuk hogy hogyan lehet, akkor az egy nagyon nagyon rossz irány. És is itt nem csak arról van szó, hogy tudom, hogy éppen mellettem van-e vki, vagy sem, hanem hogy az egész körülötted alakuló szituációt folyamatosan át kell látni fejben, ahhoz hogy eredményes lehessél..
    Csak azt felejted el, hogy itt nem IRL versenyzőpalántákhoz beszélsz, hanem a munka, család mellett szabadidejükből JÁTÉKRA fordított idejükben SZÓRAKOZÁS céljából versenyző emberekhez.
    És hogy ebben ki menyire eredményes, az itt látható:
    http://www.gtr-masters.hu/standing/AC2016_A01
    http://www.gtr-masters.hu/standing/R3E_WTCC03

    Jaaa, hogy ezen egyikőtök sincs az élbolyban??

    Van az a mondás hogy:
    "aki tudja csinálja, aki nem az tanítja"

    peace.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •