Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 43 (43 összesen)
  1. #26
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Nem tudom eldönteni hogy nevessek vagy sirjak! Lassan már szánalmasat surolja a szinvonal!!!
    Srácok aki akarja, az hasznalja a Crew-t és ossza meg a véleményét itt. Akit nem érdekel vagy érdekelt az egyáltalán minek olvas bele és szól hozzá!!!??? Off

  2. #27
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Csak azt felejted el, hogy itt nem IRL versenyzőpalántákhoz beszélsz, hanem a munka, család mellett szabadidejükből JÁTÉKRA fordított idejükben SZÓRAKOZÁS céljából versenyző emberekhez.
    És hogy ebben ki menyire eredményes, az itt látható:
    http://www.gtr-masters.hu/standing/AC2016_A01
    http://www.gtr-masters.hu/standing/R3E_WTCC03

    Jaaa, hogy ezen egyikőtök sincs az élbolyban??

    Van az a mondás hogy:
    "aki tudja csinálja, aki nem az tanítja"

    peace.
    Őszintén szólva én nem igazán látom, hogy az itt tárgyaltaknak mi köze van ahhoz, hogy valaki A szerver elején, vagy C szerver végén versenyez-e éppen. Mármint attól függetlenül, hogy a gondolattal egyetértek, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy itt is és máshol is bőven vannak nálam sokkal gyorsabbak. Viszont ugyanezen érv mentén simán eljuthatnánk oda, hogy valakinek a kipörgésgátló hiánya okoz gondot, valakinek az ABS hiánya, valakinek a manuális váltó... Szóval a legegyszerűbb mindent engedélyezni, mert ez úgyis csak játék. És akkor tényleg csak egy lépés az NFS szint, ahol még a kis nyíl is mutatja, hogy honnan támad az ellenfél.

  3. #28
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom eldönteni hogy nevessek vagy sirjak! Lassan már szánalmasat surolja a szinvonal!!!
    Srácok aki akarja, az hasznalja a Crew-t és ossza meg a véleményét itt. Akit nem érdekel vagy érdekelt az egyáltalán minek olvas bele és szól hozzá!!!??? Off
    Ott a Pont!

  4. #29
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Teljesen egyet értek Sebestyén Csabival, amiket neked mond. Úgy látom hogy a te akaratodat, gondolatodat akarod rá erőltetni a többiekre.
    "Én pedig szokásomhoz híven lebeszélnénk róla mindenkit! " Ne akard! Mindenki próbálja ki és meglátja.
    Én kb egy éve kezdtem Online játszani, előtte soha. Az elején rengeteg galibába keveredtem, mert miközben előre oldalra figyeltem, nem láttam előre. Volt hogy leszorítottam valaki, nekimentem, bla-bla. Elkezdtem használni a spottert és rengeteget fejlődtem, mind vezetéstechnikailag, mind figyelemben és a pályán lévő helyezkedésben, viselkedésben, mivel a Crew Chief megmutatta, hogy hogyan kell
    viselkednem, helyezkednem. A hallás érzékszerven keresztül egészíti azt ki amit még ide-oda pillantgatva sem tudnál olyan pontosan tudni helyezkedésben, miközben nem veszi el a figyelmet az útról amit nézni kellene hogy ne menj bele az előtted lévőbe ne sodródj le a pályáról stb.. Mindenképpen ajánlott a most kezdőknek, akik sokan vannak RaceRoom-ban és nem ezzel a negatív hozzá állással kell elriasztanod Szabi őket. Én is el fogom későbbiekben hagyni, mert menet közben is kezdem azt érezni hogy ki hol helyezkedik mikor mondja a spotter, mert tanít figyelni. Felgyorsítja a tanulást. Vagy ha nem is elhagyni, de bizonyos információk mondását kikapcsolni.
    Másik dolog. AC-ben nincs Crew Chief és Ti nem RaceRoom-oztok. Akkor miért kell itt megmondóemberkedni. Semmi építő dolgot nem tettél ehhez a Témához hozzá, sőt inkább a feszültséget generálod.
    Más belenéz ebben a témába akit érdekelne és szívbajt kap a negatív hangvételtől amit itt indítottál. Míg végig olvastam engem is kiakasztott.
    A legjobb az lenne hogy a #7 hozzászólástól törölnéd a kommenteket mert csak spam vagy átrakni egy Crew Chief pro és contra topicba és ott megbeszélhetnéd magaddal vagy akivel akarod, mert erre úgy látom sokan nem kíváncsiak. Ezt a helyzetet észrevenni is kell némi intelligencia, amit a sok fórumozás vagy programok használata miatt elvesztettél. /OFF
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  5. #30
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    AC-ben nincs Crew Chief
    Ööm é bódóttááá...szept. 6-a óta van.

    Amúgy meg...
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Navy; 2016. 10. 21. 07:33.

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szeretném jelezni, hogy ez a témakör nekem 0 felszültséggel jár. Nem haragszom senkire, nem akarok bántani senkit... van egy folyamat és egyben szemlélet, amit ezen app használata is képvisel, amit én nem tartok előnyösnek és ez ellen emelek hangot, mindenféle indulat nélkül.

    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Elkezdtem használni a spottert és rengeteget fejlődtem, mind vezetéstechnikailag, mind figyelemben és a pályán lévő helyezkedésben, viselkedésben, mivel a Crew Chief megmutatta, hogy hogyan kell viselkednem, helyezkednem. A hallás érzékszerven keresztül egészíti azt ki amit még ide-oda pillantgatva sem tudnál olyan pontosan tudni helyezkedésben, miközben nem veszi el a figyelmet az útról amit nézni kellene hogy ne menj bele az előtted lévőbe ne sodródj le a pályáról stb.. Mindenképpen ajánlott a most kezdőknek, akik sokan vannak RaceRoom-ban és nem ezzel a negatív hozzá állással kell elriasztanod Szabi őket. Én is el fogom későbbiekben hagyni, mert menet közben is kezdem azt érezni hogy ki hol helyezkedik mikor mondja a spotter, mert tanít figyelni. Felgyorsítja a tanulást. Vagy ha nem is elhagyni, de bizonyos információk mondását kikapcsolni.
    Pontosan erre hívtam fel a figyelmet én is, hogy milyen hozzáállással és célból érdemes elkezdeni használni... lehet nem volt jó a kezdés, de aki értelmezi is amit írok, és nem csak megsértődni akar, az láthatja, hogy én is hasonlóról beszélek.

    Másik dolog. AC-ben nincs Crew Chief és Ti nem RaceRoom-oztok. Akkor miért kell itt megmondóemberkedni. Semmi építő dolgot nem tettél ehhez a Témához hozzá, sőt inkább a feszültséget generálod.
    Ez a téma platform független, amikor AC-hoz is megjelent egy hasonló app, pontosan ugyan így felhívtam ezekre a figyelmet! Ha szerinted ez nem építő, akkor nem sikerült megérteni az írásom üzenetét..

    Más belenéz ebben a témába akit érdekelne és szívbajt kap a negatív hangvételtől amit itt indítottál.
    Én senkit nem hülyéztem, senkit nem sértettem meg, csak felhívtam a figyelmet, hogy ha túlságosan rátámaszkodtok erre az app-ra agyilag zoknik lesztek.

    Ha a bagósnak aszondom, "ne szívd, mert jó eséllyel rákos leszel" és ezen megsértődik és utána már duzzogva nyúl a cigihez... azt a saját lelki világával kell lerendeznie.
    Természetesen itt is (akárcsak a bagó esetében) az ok okozati összefüggés vitatható...



    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Jaaa, hogy ezen egyikőtök sincs az élbolyban??

    Van az a mondás hogy:
    "aki tudja csinálja, aki nem az tanítja"
    Reméltem, hogy nem jutunk el erre a szintre, de tavaly azt hiszem egy olyan bajnokság volt, ahol mindketten rendszeresen részt vettünk (AC Street), ahol én 5. lettem, te 9.
    Az ég világon semmit nem jelent, ettől nem lesz egyikünk sem okosabb a másiknál... és a véleményünk sem lesz értékesebb.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 21. 08:59.

  7. #32
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én szokásomhoz híven lebeszélnénk róla mindenkit, hogy használja!

    Olyan alapvető terheket és agymunkát vesz le a vállatokról, amit készség szinte kellene mindenkinek elsajátítani... tényként aláírom, hogy biztonságosabbá teszi a versenyzést és sok baleset megelőzhető vele, de ezek akkor is megelőzhetők lennének, ha használná az ember az agyát. Ez az App arra jó, hogy teljesen elbutítson...
    Ez nyilván nem sértő senki számára. Így kezdted...

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nyilván nem sértő senki számára. Így kezdted...
    Szerintem ebben nincs semmi sértő.

  9. #34
    Ennyi csipkelelkű embert egymásnak feszülni egy hülyeségen...

    Én a spotter mellett vagyok, majd, ha be tudok ülni egy igazi versenyautóba, akkor nem lesz spotter, de ilyen meg soha nem lesz, tehát inkább hagyom magam elbutítani a szórakozás, és a hobbi véres oltárán...

    Ne flémeljetek már a "jóistenáldjonmegmindenkit"!!!

    Itt lelkes hobbisták versenyeznek egymással, munka után, család mellett, stb... inkább élvezzük, mintsem ilyen baromságokon vitatkozunk!

    Értem én neilszab véleményének forrását is, ő valódi szimulációs érzésre szeretne rálelni otthon a fotelban... bennng...

    (én meg itt dumálok, holott még fizetési problémák miatt ugyan, de még mindig nem vettem egy fia tartalmat sem, meg most térek át a competitionokban is get realbe... de nyomatom... )

    Peace (és itt le ne írja még egyszer valaki, hogy need for speed, mert megtalálom... )

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Finkoo1980 írta Hozzászólás megtekintése
    Ennyi csipkelelkű embert egymásnak feszülni egy hülyeségen...
    Tudod, ez amolyan "elvi kérdés", ezek mindig veszélyesek ...többek között azért, mert nincs igazság, csak vélemények.

    Ennél sokkal durvább vitáink voltak már itt egymással (akár több száz hsz.. ) hasonló hülyeségekről, mint például a kötelező cockpit nézetről. Race07-ben volt ilyen opció, ott bekapcsoltuk, sokaknak nem tetszett, míg mások másként nem is voltak hajlandóak versenyezni és a világ összes érve elhangzott mindkét oldalon. RaceRoom-ban nincs ilyen opció, de amint lesz, lehet készülni a perpatvarra!


    A lényeg az, hogy sokan vagyunk itt, különböző háttérrel, elvárásokkal, célokkal és a szemléletmód gyakran nem egyezik. Itt nálunk a 15 éves alapítás óta a "get real" elv, azaz a valósághoz lehető legközelebb álló szabályok és beállítások alkalmazása volt a meghatározó, amibe nehezen fér bele, hogy olyan "cheat"-eket használjunk, amik megkönnyítik az életünket, tompítják az érzékeinket és levesznek a vállunkról alapvető feladatokat. Számomra ez az app körülbelül ugyan azt képviseli, mintha bekapcsolnánk a TC-t, vagy az ABS-t, csak ez annál egy kicsit komplexebb terület, mert az egész pályán való viselkedésedre és hozzáállásodra kihat. Másokat ez nem érdekel, ők csak szórakozni akarnak egy jót... és persze minél inkább leadunk a fenti elveinkből, úgy ez a műfaj annál könnyebb és annál szórakoztatóbb lesz.

    Kérdés, hogy itt mi milyen irányba akarunk elmenni... csak játszani/szórakozni akarunk egy jót, vagy minél jobban kiélni azon a vágyunkat, hogy szeretnénk magunkat autóversenyen érezni, természetesen annak minden nehézségével, kihívásával és negatív/problémás/bosszantó velejárójával együtt.


    Bárhogy is lesz, amíg egy témáról tudunk kulturáltan egymással beszélgetni (sőt akár vitatkozni is), és mindenki elmondhatja a véleményét és a másik hajlandó meghallgatni, és mindenki megérti, hogy ez nem a másik ellen van, addig nagy baj nincsen.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 21. 11:41.

  11. #36
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157

    Post

    Nem sűrűn szoktam, de ebbe most belekotyognék... Itt alapvetően egy generációs vita zajlik. Elég megnézni a csatlakozások dátumát, és a pro/kontra véleményeket. Akinek nem inge, ne vegye magára, elvégre általános észrevételről van szó.

    Saját bőrömön tudom, hogy régen nem volt kifogás, hogy munka/család/suli/kiskutya van. Körök százait toltuk bele a gyakorlásba minden futam előtt, napokat bűvöltük a setupokat, teszteltünk hideg/meleg/vizes pályán, összejártunk próbafutamokat tolni szerverbeállítástól függetlenül, próbálgattuk a támadó és védekező íveket is. Nem volt Crew Chief, Helicorsa, Spotter, ABS, TC, fehér holló volt egy többmonitoros setup, és az az egy amink volt is inkább a 15"-24" között mozgott. Ez a korosztály érthető módon várja valahol, hogy az újoncokon is legalább a lelkesedést és alázatot viszontlássák a versenyzés, és nem feltétlenül az eredmények iránt. Mert a sebesség egy dolog, a Szabi által emlegetett "versenyzési intelligencia" egy másik. Tény, hogy kevesebb visszajelzésből kell felmérni a kocsi és a környezetünk viselkedését, de ugyanannyi érzékszervünk van. Látjuk, hogy honnan jön a másik, ezáltal tudhatjuk, merre lehet ha eltűnik a látómezőnkből. Halljuk sztereóban, hogy mellettünk bőg egy másik motor, vagy csikorog egy gumi. Érezzük a mára már sokkal fejlettebb kormányainkon az összes olyan erőhatást, rezdülést, amivel a statikus ülés miatti foltokat kipótolhatjuk.

    Értem az újabbakat is, akik már egy komolyabb technológiai szint mellett kezdtek foglalkozni a témával, nekik az a természetes, hogy léteznek alternatív, mesterséges megoldások a hiányzó infók pótlására. És ezzel nincs is baj, butaság lenne elutasítani a fejlődést. Ahol a problémát látom, az a hozzáállás... Felgyorsult a világ, mindenki instant eredményekre vágyik, minimális befektetésből maximális élményt. De ettől még el kéne fogadni, hogy nem lehetetlen, még csak nem is feltétlenül nehéz segítségek nélkül tisztán, korrekten és gyorsan vezetni, és átlátni fejben mindent. Egyszerűen csak a fent említett lelkesedés és alázat kell hozzá, ennek a tagadásával az új generáció pont a korábbiak erőfeszítéseit veszi semmibe.

    Személy szerint több év szimulátorozás ellenére is inkább kihagytam egy induló bajnokságot és 3 hónapig intenzíven gyakoroltam a résztvevőkkel közösen, mielőtt a következő szezonra csatlakoztam volna. Tudtam, hogy nem vagyok kész a tömegben autózásra, ezért megragadtam minden lehetőséget arra, hogy a leendő ellenfeleimet (és több későbbi barátomat) megismerjem a pályán és azon kívül is. Milyen gyorsak, milyen íveket használnak, hogy viselik a nyomást, mik az erősségeik és gyengéik. A versenyeken már nem kellett ahhoz mankó, hogy tudjam X be fogja szúrni az orrát a legkisebb helyre is, Y mindig szélesen fordul egy adott kanyarban, Z-vel pedig lehet centire kilincsen autózni. És ezt a hozzáállást látni egyre kevésbé a mostani generáción, ami az "öregebbeknek" talán fájó pont.

    Rengeteget lehetne tanulni egymástól, épp ezért rossz ez a túlérzékenység a kritikák, eltérő vélemények iránt, mindkét oldalról. Inkább go fel a TS-re, irány egy közösen kiválasztott szerver, és tessék kipróbálni amit az ellentábor mond. Nem egy-két körig, hanem egy-egy estét vagy napot rászánva. Talán lesz valahol egy arany középút.

    Hogy on-topic is legyek, a CrewChief hasznossága tényleg a felhasználásától függ. Nekem sokkal zavaróbb egy fülembe duruzsoló virtuális mérnök, kizökkent a koncentrációmból, nem akkor kapom az információt, amikor azt kényelmesen be tudnám fogadni. Elvonja a figyelmet egy necces szituációban, amikor a gumikra, az útra, az ellenfelem mozgására kéne fókuszálnom. Belerondít a fejemben zajló taktikai számításokba. Egyszerűen zavar. És csak annyit tudsz meg belőle, hogy melyik oldalon van, pedig sokkal fontosabb, hogy merről jön és merre tart. Azt semmilyen app nem fogja megmondani, csak ha fejben követed a környezeted. Mindemellett gyakorláshoz jó lehet, mert rákényszerít, hogy észrevegyél dolgokat, pl. külső íven egy másik autót, miközben te csak a kanyarcsúcspontot szugerálod.

    Bocsi for dö long hozzászólás, ígérem nem fordul sűrűn elő.
    Utoljára módosította: PicoBp; 2016. 10. 21. 11:28.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  12. #37
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    +1

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsi for dö long hozzászólás, ígérem nem fordul sűrűn elő.
    Pedig szerintem nekem kéne csöndben maradnom és hagyni hogy kibontakozz!


  14. #39
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Például AC-ban alap beállítások mellett hacsak a hang nincs kikapcsolva, biztosan hallod, hogy van melletted valaki,olyan nincs hogy nem. Nekem lejjebb kellett venni az ellenfelek hangját, mert nem hallottam hogy mikor kell váltani.

    Amúgy meg Gokartban még csak csak hátranézel, de rendes verseny ülésnél nagyon max 70-80 fokban tudsz balra jobbra látni a holtteredben. Persze ez a 140-160 is jóval több, mint a játékbeli 60, de erre találták ki a 3 monitort

    Amúgy meg lényeg a lényeg:

  15. #40
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Nem sűrűn szoktam, de ebbe most belekotyognék...

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  16. #41
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése

    Saját bőrömön tudom, hogy régen nem volt kifogás, hogy munka/család/suli/kiskutya van. Körök százait toltuk bele a gyakorlásba minden futam előtt, napokat bűvöltük a setupokat, teszteltünk hideg/meleg/vizes pályán, összejártunk próbafutamokat tolni szerverbeállítástól függetlenül, próbálgattuk a támadó és védekező íveket is.
    Hát én is letoltam pár ezer km-t, csak mondjuk RBR-ben... Mondjuk ott nem nagyon kellett ilyen cucc, mert ha már lett volna mellettem valaki, és az nem a navigátor, akkor nagy a baj...
    Én nem is használom ezt spotter részt, csak a különbségeket mondatom vele, de szerintem amúgy hangulatos... tod ez a aztaa beszélnek hozzám verseny közben, oszt olyan mint az igaaziii...

  17. #42
    Nem tudom, hogy itt a versenyzők körében mennyire népszerű a CrewChief, de olvasgatom a fórumán, hogy elméletileg lehetséges hozzá nyelvi csomagok készítése és például olaszul elérhető már ilyen pakk. Nem tudjátok esetleg, hogy valaki készített/készít/tervez-e magyar fordítást?

    Persze eszméletlenül nagy meló lenne, mert ezres nagyságrendben kellene hangfájlokat rögzíteni hozzá. Viszont angolul kevésbé jól értők számára akár hasznos dolog is lehetne egy magyarul beszélő versenymérnök.

  18. #43
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy itt a versenyzők körében mennyire népszerű a CrewChief, de olvasgatom a fórumán, hogy elméletileg lehetséges hozzá nyelvi csomagok készítése és például olaszul elérhető már ilyen pakk. Nem tudjátok esetleg, hogy valaki készített/készít/tervez-e magyar fordítást?

    Persze eszméletlenül nagy meló lenne, mert ezres nagyságrendben kellene hangfájlokat rögzíteni hozzá. Viszont angolul kevésbé jól értők számára akár hasznos dolog is lehetne egy magyarul beszélő versenymérnök.
    Jó lenne nagyon!rFactorban a spotter már magyarul beszél nálam!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •