Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 40 (40 összesen)
  1. #26
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hasonló okokból lehetne top5-ös, top10-es és hasonló eredményeket is számolni, hogy a sok 0-án kívül más is láthasson azért a mezőny a saját adatlapján..

    Egy kicsit én is csalódott lettem, mikor néztem a sajátom...
    Tessék iparkodni
    De ja top10-et is belehetne tenni a fánkocskákba. Meglesz.

  2. #27
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Lett Top10 fánkocska.

  3. #28
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    ÉS ugye itt is bejön a külön szerverek problémája...

    Mert abban egyetértés van, hogy nem lehet összehasonlítani A és B szerveren futott versenyt, de akkor a statisztikában sem szabadna egybemosni.
    Ez így CSAK az A szerverseknek mutat értelmes adatot, a többiek számára csak a DNF nek van értelme.

    Szóval szerintem szerverenként kellene ezeket számolni/mutatni.... Mert így még ez is azt sugallja, hogy csak az számít aki A szerveren versenyzett, a többi meg a futottak még kategória...
    Utoljára módosította: zrubi; 2017. 11. 30. 22:22.

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    ÉS ugye itt is bejön a külön szerverek problémája...

    Mert abban egyetértés van, hogy nem lehet összehasonlítani A és B szerveren futott versenyt, de akkor a statisztikában sem szabadna egybemosni.
    Ez így CSAK az A szerverseknek mutat értelmes adatot, a többiek számára csak a DNF nek van értelme.

    Szóval szerintem szerverenként kellene ezeket számolni/mutatni.... Mert így még ez is azt sugallja, hogy csak az számít aki A szerveren versenyzett, a többi meg a futottak még kategória...
    Nem értek egyet, aki statisztikába az A és B szerver együtt jelenik meg folytatólagosan, mint egy mezőny. Amellett, hogy semmi szégyellni való nincs a B szerveren, nem gondolom, hogy külön elismerést érdemelne mondjuk egy "A" szerver 15. helyezettjével szemben egy "B" Top5-ös helyezés.

  5. #30
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értek egyet, aki statisztikába az A és B szerver együtt jelenik meg folytatólagosan, mint egy mezőny. Amellett, hogy semmi szégyellni való nincs a B szerveren, nem gondolom, hogy külön elismerést érdemelne mondjuk egy "A" szerver 15. helyezettjével szemben egy "B" Top5-ös helyezés.
    LOL
    a statisztika nem elismerés
    Az "elismerésre" ott a pontverseny.

    Szvsz igy az ég világon semmi értelme.
    Utoljára módosította: zrubi; 2017. 12. 01. 01:13.

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Átfogalmazom: B szerver 1. helyezettje az adott verseny mondjuk 22. helyezettje. Ez szerepel a statisztikában. Nincs külön kiemelve, hogy "B"-t nyert, mit ahogy az sem, ha vki 16. lett az "A"-n.

  7. #32
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Átfogalmazom: B szerver 1. helyezettje az adott verseny mondjuk 22. helyezettje. Ez szerepel a statisztikában. Nincs külön kiemelve, hogy "B"-t nyert, mit ahogy az sem, ha vki 16. lett az "A"-n.
    Értem hogy mire gondolsz, de ettől még nem lesz értelme.

    Pole pozíció például csak az A szerveren van???
    FUTAMgyőzelem is csak az A-n van???
    Leggyorsabb körnek van értelme, ha összemossuk a különböző szerveren futott időket?? Tehát itt akkor meg mégis lehet??
    Rajtpozícióhoz képesti futameredmény csak az A szerveren számít???
    A mester hármas is csak az A-n értelmezhető???

    Az A, B C, szervereken KÜLÖN-KÜLÖN egymástól teljesen független versenyek zajlanak, ahogy a végeredményt sem szerencsés összefésülni, a statisztikákat is értelmetlen dolog egybe számolni.

    A statisztika nagyszerű dolog, és tényleg remek fejlesztés - csak értelmes/valós számokat kellene kiírni
    Azaz valóban a pilótára és az általa futott VERSENYEKRE vonatkozzanak a számok. Az összesített ponttáblázat teljesen más dolog, és az mutatja meg hogy ki lesz az adott BAJNOKSÁG győztese. A statisztika másra való.

    De nem fogom tovább magyarázni, ha nem érted, akkor mindegy is.
    Utoljára módosította: zrubi; 2017. 12. 01. 11:04.

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Pole pozíció például csak az A szerveren van???
    FUTAMgyőzelem is csak az A-n van???
    A mester hármas is csak az A-n értelmezhető???
    Valójában igen. A "B" pole és a "B" győzelem csak jelképes, mert előtte van az "A" mezőnye.

    Leggyorsabb körnek van értelme, ha összemossuk a különböző szerveren futott időket?? Tehát itt akkor meg mégis lehet??
    Rajtpozícióhoz képesti futameredmény csak az A szerveren számít???
    Ezek is összemosva kellene számolni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 12. 01. 11:11.

  9. #34
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Valójában igen. A "B" pole és a "B" győzelem csak jelképes, mert előtte van az "A" mezőnye.



    Ezek is összemosva kellene számolni.
    Sajnos Szabinak igaza van, de így a mezőny 2/3-ának sosem lesz felmutatható sikere, mert nem kerülnek be az "A" szerverre, vagy ha néhanap mégis bekerülnek, akkor sem lesz TOP 10-es eredményük, a pole-ról meg a futamgyőzelemről nem is beszélve. Az utóbbi 2-3 évben hány különböző futamgyőztes volt a GT3-as bajnokságban? Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, de kettőn biztos.

    Az "A", "B" és "C" szerver külön értékelésének abban az esetben lenne értelme külön értékelni, ha lenne fix első, másod és harmadosztály és mondjuk a szezon végén a bajnokság utolsó öt helyezettje kiesik az A szerverről, a B első öt helyezettje meg felkerül. Akkor lehetne mondani, hogy nekem öt "B" szerveres győzelmem van, meg két "A"-s. Persze ez így kivitelezhetetlen. Mindenesetre az "A" és a "B" szerveres győzelmeket semmiképpen sem szabad összemosni. Én direkt kértem, hogy vegyék el tőlem a nevem mellett álló pole pozíciót, mert az természesen "B" szerveres én nem akarok jogtalanul hencegni vele.

  10. #35
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935

    Flag

    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Én direkt kértem, hogy vegyék el tőlem a nevem mellett álló pole pozíciót, mert az természesen "B" szerveres én nem akarok jogtalanul hencegni vele.
    Továbbra is azt gondolom, hogy a fogalmakkal nem vagytok tisztában.

    A statisztika az nem hencegés, nem kiemelés, nem dícséret, nem megkülönböztetés, és nem is elismerés!

    Szimplán egy összegzése annak amit az adott pilóta csinált. A szám mutathat negatív dolgot is, pozitív dolgot is, vagy akár semleges/mellékes dolgot....
    De ha SEMMIT nem mutat, akkor annak nincs értelme. Márpedig ez a "statisztika" a versenyzők többsége esetében nem ad értelmezhető végeredményt.

    Szerintem.

    De már elengedtem, most már tényleg.

  11. #36
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor lehetne mondani, hogy nekem öt "B" szerveres győzelmem van, meg két "A"-s. Persze ez így kivitelezhetetlen.
    Bizony, így kellene... és úgy lenne értelme is
    És miért volna kivitelezhetetlen?
    Minden adat megvan hozzá...

  12. #37
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Bizony, így kellene... és úgy lenne értelme is
    És miért volna kivitelezhetetlen?
    Minden adat megvan hozzá...
    Világos amit mondasz, szerintem ebbe az irányba fog fejlődni a dolog.
    A mostani jóval egyszerűbb, a te verziód nagyságrendekkel nagyobb meló.

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Ennél sokkal korrektebb lenne szépen sorban felvinni a TOP10, TOP15, TOP20, TOP25, TOP30... stb eredményeket, így mindenkinek lenne érdemi adat a stat-ok között...

  14. #39
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra is azt gondolom, hogy a fogalmakkal nem vagytok tisztában.

    A statisztika az nem hencegés, nem kiemelés, nem dícséret, nem megkülönböztetés, és nem is elismerés!

    Szimplán egy összegzése annak amit az adott pilóta csinált. A szám mutathat negatív dolgot is, pozitív dolgot is, vagy akár semleges/mellékes dolgot....
    De ha SEMMIT nem mutat, akkor annak nincs értelme. Márpedig ez a "statisztika" a versenyzők többsége esetében nem ad értelmezhető végeredményt.

    Szerintem.

    De már elengedtem, most már tényleg.
    Statisztika egy meglévő adathalmaznak bizonyos szempont szerinti elemzése, kimutatása. Hogy ezt milyen szempontok alapján választjuk ki, mi magunk döntjük el. A maga módján mindegyik igazságos, valós számokat, eredményeket mutat (Sury esetében a db-be rosszul volt felvíve). Mindegyiknek meglehet a maga hiányossága, tökéletlensége. Valemelyik mutató igenis, dícséretet érdemel, amire büszke lehet annak tulajdonosa. Van amire már kevésbé, azon lehet javítani. Több mutatót is kitaláltunk az driverstat oldalon. Lehetsz jó a futamteljesítésekben, hogy mindig végigmész rajtuk. Indulhatsz mindegyik futamunkon. Vagy hajthatsz arra hogy minden futamon előrébb kerülj mint ahonnan indultál. Lehetsz hűséges típus, aki szezonokat átívelően is csak egyféle kocsival versenyez.
    A 'B'-s ereményeket ahol lehetett az A-sok mögé biggyesztettük, ahol (technikai okok miatt) nem lehetett ott csak az A-s eredményeket mutatjuk. Cakpakk egymás mellé rakni nem túl igazságos. A-B szerver versenyzői egymás ellen versenyeznek, nem egymás mellett. Annyit tehetnénk az ügyben hogy pl a B-C, nyerteseknek, pole-t szerzőknek is lenne külön kis fánkja,mutatója, de mindenféleképpen kissebbe, háttérbe elhelyezve. Plussz meló.

  15. #40
    Bocsánat, ha nem jó topicba írok, de nem találtam a jobbat, a kérdésemnek. Szóval: volt valaha a liga történetében hölgyversenyző? Nincs különösebb apropója a kérdésemnek, csak eszembe jutott a téma!

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •