Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 44 (44 összesen)
  1. #26
    Nekem meg nem először tűnik fel, hogy mintha nem lenne teljesen szinkronban a mezőny a rajtnál. Legalábbis nekem tisztára olyan érzésem volt, mintha néhányan egy pillanattal előbb elindultak volna.

  2. #27
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hátigen kérem, az nem púzógép, vagy suhanógép volt az a kocsi akar valamit a pályán... amit ma nem sikerült megadnom neki, és amiatt engem fog megenni éjszaka.
    R2-n autókuplung miatt leragadt a kocsim rajtnál, s talán emiatt is lett rajtbaleset, bár már mentem, sorry / vagyha nekemjött vki akkor np.
    Nekem csak a BMW-k vannak meg mindkét packból sajnos. Pedig ehhez a pályához american muscle dukált volna.

  3. #28
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    151
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok benne biztos hogy te voltál, de előttem ment valaki az első futamon, aki egyszer csak eltűnt előlem és utána már nem is láttam. Úgy tűnt mintha kilépett volna a játékból. Nem tudom mitől lehet ez, nekem a második futam elején voltak olyan szaggatások hogy alig bírtam bevenni a kanyarokat.
    Nekem is ez volt. Második elején is volt. Már majdnem úgy voltam vele kilépek mert így nincs értelme.

    én voltam akit láttál eltűnni. nagy kár érte mert nagy meccseim lehettek volna.
    ez után akadt be, ott vagy te is a képen.
    Csatolt képek Csatolt képek

  4. #29
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nagyon jól indult a futam de az első kör közepétől nagyon akadozott legalább egy percig akkor elment mindeni. Semmit nem láttam belőle, ha valaki körülöttem volt kíváncsi lennek ő mit látott ebből. Ez tönkretett mindent, már mindegy is volt, hogy 9 körre számoltam a versenyt és így utolsó körre kifogyott. Amúgy a beakadás előtt volt életem egyik legjobb előzése egyszerre mentünk a hosszú egyenesbe 3 BMW meg én az omegával. Mindenki mindenkit előzött. Motorerővel rögtön tudtam féktávon 3-at előzni, úgy hogy 4-en voltunk egymás mellett a féktáv előtt. Ilyet még nem láttam, és nem lett belőle baleset, nagyon komoly volt.
    Előttem mentél, aztán hol eltűntél, hol előkerültél, a pinged felugrott néha 500 fölé. Végül a sikán utáni visszafordítóban balra eltűntél teljesen.
    Az a 4 autós eset tényleg komoly volt, és meg tudtuk csinálni gond nélkül. Bár egy kanyarral később engem betett Majoros T. a falba, onnantól 10 mp hátrányból az utolsó helyről kellett küzdenem egy rommá tört autóval.
    Viszont az utolsó, már tét nélküli versenyen jót küzdöttünk, akkor már Group A. BMW-vel mentem a DTM-es helyett. Ez kicsit izgágább volt

  5. #30
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    151
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Előttem mentél, aztán hol eltűntél, hol előkerültél, a pinged felugrott néha 500 fölé. Végül a sikán utáni visszafordítóban balra eltűntél teljesen.
    Az a 4 autós eset tényleg komoly volt, és meg tudtuk csinálni gond nélkül. Bár egy kanyarral később engem betett Majoros T. a falba, onnantól 10 mp hátrányból az utolsó helyről kellett küzdenem egy rommá tört autóval.
    Viszont az utolsó, már tét nélküli versenyen jót küzdöttünk, akkor már Group A. BMW-vel mentem a DTM-es helyett. Ez kicsit izgágább volt

    igen 3. futam nagyon nagy volt végig küzdöttünk. végig le tudtad védekezni. Egyszer majdnem sikerült. Pálya középső szektorában gyorsabb voltam, omegának volt egy kis lóerő előnye. Nagyon jó pálya, viszont előzni nem könnyű. 3. futam kárpótolt a sok problémáért. A nagy csata közbe nem figyelted meg akkor milyen volt a pingem? Nekem úgy, hogy már csak 6-an voltunk minden rendben ment, meg sem akadt egyszer sem.

  6. #31
    Miklós Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 06.
    Város
    Vác
    Üzenetek
    56
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A Skyline is durva erőfölényben volt egyenesben a Bömbihez képest, viszonyt kanyarokban nagyon lomha. A második versenyen nagyot csatáztam Miklós Attilával, kár, hogy a végén kissé besokalltam.
    Második verseny nagyon jó volt, küzdöttem a technikával rendesen Megy a Skyline kanyarban is rendesen, csak számomra nagyon furcsa vezetési stílust igényel. Nagyon korai féktáv és a kanyar elejétől nyomni kell a gázt, különben nem kanyarodik. Féktáv meg nagyon nehéz vele, könnyen blokkol és akkor nincs megállás.

  7. #32
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    igen 3. futam nagyon nagy volt végig küzdöttünk. végig le tudtad védekezni. Egyszer majdnem sikerült. Pálya középső szektorában gyorsabb voltam, omegának volt egy kis lóerő előnye. Nagyon jó pálya, viszont előzni nem könnyű. 3. futam kárpótolt a sok problémáért. A nagy csata közbe nem figyelted meg akkor milyen volt a pingem? Nekem úgy, hogy már csak 6-an voltunk minden rendben ment, meg sem akadt egyszer sem.
    Igen, kb. arról szólt az egész, hogy kiautózzak pár tized előnyt a célegyenesig, mert a hosszú egyenesben olyan 4 tizedet tudott hozni az Omega a BMW-n, viszont féktávon már jobb voltam, illetve nyugodtan beengedhettelek a belső ívre, mert az úgysem volt jó neked utána. Csak nem volt szabad nagyot hibáznom
    Nem láttalak akkor villogni, a ping-ed értékét meg csak hátulról látom. Nem feltétlen nálad volt a hiba, vagy talán más is közrejátszott benne. Ez nem olyan gondnak tűnik, amit egyértelműen ki lehet szúrni, hogy mi okozza. Mindenkinek törekednie kell a hiba esélyének a minimalizálására, ez még a legtutibb megoldás.

  8. #33
    Idézet Eredetileg Miklati írta Hozzászólás megtekintése
    Féktáv meg nagyon nehéz vele, könnyen blokkol és akkor nincs megállás.
    Nem szeretnék tippeket adni az így is jelentős köridő előnyötökhöz, de én le szoktam venni a Break pressure-t 88-92%-ra és az sokat segít. Így is jól fékez, csak nehezebben blokkol. Igazából 85% alatt kezdtem nagyon halvány fékhatékonyság csökkenést észlelni, még múltkor Monza-ban.

  9. #34
    Idézet Eredetileg Miklati írta Hozzászólás megtekintése
    Második verseny nagyon jó volt, küzdöttem a technikával rendesen Megy a Skyline kanyarban is rendesen, csak számomra nagyon furcsa vezetési stílust igényel. Nagyon korai féktáv és a kanyar elejétől nyomni kell a gázt, különben nem kanyarodik. Féktáv meg nagyon nehéz vele, könnyen blokkol és akkor nincs megállás.
    Egyébként saját tapasztalatból mondtam, én Laguna Secában versenyeztem már ezekkel a gépekkel nyílt szervereken és eléggé jól megfigyelhető tendencia volt, hogy a Skyline valamivel lomhábban fordul. Persze azzal tisztában vagyok, hogy sokan nálam sokkal gyorsabban is körbe tudnak érni, de nincs kizárva, hogy ők megtennék ezt a BMW-vel is.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem szeretnék tippeket adni az így is jelentős köridő előnyötökhöz, de én le szoktam venni a Break pressure-t 88-92%-ra és az sokat segít. Így is jól fékez, csak nehezebben blokkol. Igazából 85% alatt kezdtem nagyon halvány fékhatékonyság csökkenést észlelni, még múltkor Monza-ban.
    Én is mondok egyet, én például direkt olyan hosszú váltóáttétellel mentem, hogy csak kétszer kelljen váltani a hosszú egyenesben és így 5-ösben a végére 240 körülre felgyorsult a BMW is. Zelfel Tamás mellett el is döngettem így az elején, bár azt nem tudtam felmérni, hogy ő a DTM variánssal megy-e, szóval nem biztos, hogy fair összehasonlítás. Csak aztán Attila mögött már muszáj volt a szélárnyékban a hatost is elváltani, bár mivel így plusz egyszer megbicsaklott az autó gyorsulása, összességében nem nyertem vele semmit.
    Utoljára módosította: balage06; 2016. 10. 13. 09:09.

  10. #35
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem szeretnék tippeket adni az így is jelentős köridő előnyötökhöz, de én le szoktam venni a Break pressure-t 88-92%-ra és az sokat segít. Így is jól fékez, csak nehezebben blokkol. Igazából 85% alatt kezdtem nagyon halvány fékhatékonyság csökkenést észlelni, még múltkor Monza-ban.

    Nem állsz meg vele akkora tempóról, hidd el... ha jól elkapod a kigyorsítást a Skyline-al akkor sokkal nagyobb tempót mész, mint a többi autó, ez szerintem akár +20-30 km/h is lehet. Az pedig komoly különbség, ami miatt jóval korábban kell fékezni (hogy pontosan mennyi, azt nem néztem, örültem hogy nem esek le a pályáról). Én a versenyen direkt nagyon buzis féktávokat vettem emiatt, néztem is a tükröket bőszen, de szerencsére figyelt mindenki. Egyébként semmivel sem fékez rosszabbul a Nissan, csak nagyobb a tempó. Súlya miatt van egy kis hátránya a kanyarokban, de egy tökéletesen összerakott körrel nincs ellenfele. A nyári tapasztalatok alapján Laguna Secában se lesz...

    ha kell valakinek setup írjatok és elküldöm

  11. #36
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Jó kis verseny volt, élveztem nagyon. A Volvó a turbó miatt iszonyatos kigyorsitásokra képes, igazából egyedül ezzel tudtam a BMW-k ellen védekezni, mert a kanyaros részeken mindig teljesen rám estek.

    Sajnos a második verseny előtt közbejött valami, igy már azt nem tudtam lefutni...

    Gratula mindenkinek, nagyon jól mentetek. Igazán élvezetesek ezek a modok, jó lenne több verseny is velük a jövőben.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  12. #37
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Nem állsz meg vele akkora tempóról, hidd el... ha jól elkapod a kigyorsítást a Skyline-al akkor sokkal nagyobb tempót mész, mint a többi autó, ez szerintem akár +20-30 km/h is lehet. Az pedig komoly különbség, ami miatt jóval korábban kell fékezni (hogy pontosan mennyi, azt nem néztem, örültem hogy nem esek le a pályáról). Én a versenyen direkt nagyon buzis féktávokat vettem emiatt, néztem is a tükröket bőszen, de szerencsére figyelt mindenki. Egyébként semmivel sem fékez rosszabbul a Nissan, csak nagyobb a tempó. Súlya miatt van egy kis hátránya a kanyarokban, de egy tökéletesen összerakott körrel nincs ellenfele. A nyári tapasztalatok alapján Laguna Secában se lesz...

    ha kell valakinek setup írjatok és elküldöm
    A Skyline-nál nem próbáltam, de más autóknál működött. Ha úgyis elkezd blokkolni a kerék, akkor tök mindegy, hogy 96 vagy 91%, nem állsz meg vele gyorsabban, szerintem. Nyilván csak addig érdemes csökkenteni, amíg ezzel csupán a blokkolásmentes fékezést segíted elő. Lehet, pedálfüggő is a dolog, bár elvileg a kalibrálás számít. Én tegnap 88%-al mentem és nem voltak rövidebb féktávjaim másoknál. A másik dolog a gumikopás, ami nálad jelentkezett már 14 perces futam végére is, nálam például szinte nyoma sem volt. Fél órás futamon ez még hangsúlyosabb ugye.
    A setup-nak örülnék, mert szívesen kipróbálnám. Mondjuk maradok a német márkáknál valószínűleg, de érdekelne. Ezeknél a vasaknál, úgy érzem, többet számít a setup, mint a WTCC-ben.

  13. #38
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A Skyline-nál nem próbáltam, de más autóknál működött. Ha úgyis elkezd blokkolni a kerék, akkor tök mindegy, hogy 96 vagy 91%, nem állsz meg vele gyorsabban, szerintem. Nyilván csak addig érdemes csökkenteni, amíg ezzel csupán a blokkolásmentes fékezést segíted elő. Lehet, pedálfüggő is a dolog, bár elvileg a kalibrálás számít. Én tegnap 88%-al mentem és nem voltak rövidebb féktávjaim másoknál. A másik dolog a gumikopás, ami nálad jelentkezett már 14 perces futam végére is, nálam például szinte nyoma sem volt. Fél órás futamon ez még hangsúlyosabb ugye.
    A setup-nak örülnék, mert szívesen kipróbálnám. Mondjuk maradok a német márkáknál valószínűleg, de érdekelne. Ezeknél a vasaknál, úgy érzem, többet számít a setup, mint a WTCC-ben.
    Valószínűleg pedálfüggő a dolog, nekem 95%-on se nagyon akart megállni, viszont blokkolt rendesen. Szenvedtem vele, mire találtam egy nagyjából elfogadható elosztást. A gumikopás pedig sokkal durvább bár ez a vezetési stílusomból is fakad, szinte minden kanyarból úgy gyorsítottam ki, mint akit parittyából lőnek ki, gyakran 3-4 kerékkel csúszva. Ez eszi a gumikat, de tudtam hogy ennyit még kibír. 30 perces futamon már sokkal óvatosabban kellene menni, de stabil 1:30 alja köröket még úgy is menne. Így mentem 29-es köröket is, de meglett az ára.
    Az első két versenyen egyébként semmi probléma nem volt éppen csak sárga lett a bal eleje, a harmadikon nem mentem kvalin, mert kíváncsi voltam mire képes a kocsi a mezőnyből. Itt hibázgattam, kétszer is leestem a pályáról, volt egy találkozás a gumifallal, de jól ment elől a BMW-s kolléga is (talán Szalai Tibor volt, nem emlékszem már), úgyhogy tapostam ami a csövön kifér, mire utol értem már nem maradt gumi, így "csak" második hely lett belőle. Szóval annyira azért nem borzasztó, egy finom kezű/lábú versenyző simán kiautózza probléma nélkül. Na, attól még messze vagyok

    Setet nemsokára felrakom felhőbe, az egyszerűbb

  14. #39

  15. #40
    Köszöntem.

    Én most "jövök Ohio-ból", de ezúttal a 2013-as Granta-val futottam egy 30 perces offline versenyt 120-as erősségre feltolva, hátulról indulva. Ennél is iszonyatosan el volt tolva alapból a fékerő, jóformán nem tudtam vele körbemenni. Végül sikerült belőni stabilra, de drasztikusan el kellett tolni a balance-t 60-ról 68%-ra. Így atom stabil is lett, meg nem is ette a gumikat (legalábbis sárgán értem be bő 30 perc után). Csak azért írom, mert hátha valaki azt hiszi, hogy a középállás az valami alapérték. Lehet, hogy úgy tök szar, bátran el kell menni bármilyen irányba!
    Mezőnyben autózás gyakorlására és küzdésben használható alternatív ívek elsajátítására még mindig a legjobb mód, szerintem.

  16. #41
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Futam eredmények: R3E FunCup Result

    Pontverseny állása: R3E FunCup Standing



    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  17. #42
    Sziasztok!

    Új vagyok köztetek, nemrég váltottam PC-re. Ez volt az első éles versenyem veletek, nagyon tetszett😀
    Sajnos a rutintalanságomnak és az izgalmaknak köszönhetően volt pár emberrel koccanásom, a legdurvább az első verseny startjánál Szalaival volt, akitől ezúton is elnézést kérek.
    Olyan kérdésem is lenne hogy ti használtok e vmilyen telemetriát a setupoláshoz? Mert nekem így elég nehezen megy.

  18. #43
    Idézet Eredetileg Majorostomy írta Hozzászólás megtekintése
    Olyan kérdésem is lenne hogy ti használtok e vmilyen telemetriát a setupoláshoz? Mert nekem így elég nehezen megy.
    Niki Lauda-san mondva, én csak a seggemet Először tanuld meg érezni az autót, úgyis az adja a túlnyomó részét a visszajelzéseknek felőle. Ha ez már megy, ráérsz a telemetriával bíbelődni.

  19. #44
    Elnézve a portálon a News Feedet, a következő forduló már Skyline márkakupa lesz.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •