Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (70 összesen)
  1. #1
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948

    Cockpitet, de milyet is?

    Elgondolkodtam cockpit vásárlásában (készítésében is), de a piacon elég kevés normális található. Nem igazán volt eddig ilyen összefoglaló topic, ezért hoztam létre.

    A probléma ott kezdődik, hogy nem találtam olyan cockpitet, ami az alábbi elvárásoknak megfelel:
    • kompatibilis a legtöbb kormánnyal (nekem DFGT és T300 ami fontos)
    • monitortartó is van (esetleg 3 monitort is tud tartani)
    • kényelmes
    • nem túlságosan nehéz
    • Magyarországon is beszerezhető
    • elérhető árú (azért több 100 ezret nem adnék ki érte)


    Elég sok az elvárás, tudom, de ha már lúd, legyen kövér

  2. #2
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Elgondolkodtam cockpit vásárlásában (készítésében is), de a piacon elég kevés normális található. Nem igazán volt eddig ilyen összefoglaló topic, ezért hoztam létre.

    A probléma ott kezdődik, hogy nem találtam olyan cockpitet, ami az alábbi elvárásoknak megfelel:
    • kompatibilis a legtöbb kormánnyal (nekem DFGT és T300 ami fontos)
    • monitortartó is van (esetleg 3 monitort is tud tartani)
    • kényelmes
    • nem túlságosan nehéz
    • Magyarországon is beszerezhető
    • elérhető árú (azért több 100 ezret nem adnék ki érte)


    Elég sok az elvárás, tudom, de ha már lúd, legyen kövér
    Ezt én is végigjátszottam, el kell keserítselek: nem, nincs ilyen.
    Azért nem kell feladni, csak kompromisszumokat kötni: használtan keresel itthonról (ami eléggé esetleges) vagy vállalni a külföldi beszerzés idő és költség vonzatát, vagy gyártasz egyet magadnak.

    Nekem szerencsém volt, találtam egy GT Omega Pro-t itthon, számomra elfogadható áron, lásd itt.
    Ez egyébként szerintem elég egyszerű, de remek váz, akár lemásolni is érdemes, ha van hozzá anyag és szakértelem.

  3. #3
    Èn megtaláltam a tökèlyt!

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    f1gabi7

  4. #4
    Picit olyan Ikarus-os ...!

  5. #5
    Szerintem közelről sem!

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    f1gabi7

  6. #6
    De miert le lehet hajtani a kormanyt, azert all most igy mint egy Ifaban ?
    Bar igy kepen mintha nem lenne eleg hely , nagyon lent van...

  7. #7
    Igen, ilyen cockpit nincsen sajnos... én Playseat-et választottam (Evolution), mert mást nagyon nem is találtam. Azóta persze mutatták a többiek, hogy mik vannak még a piacon. Mostani fejjel sem választanék mást. GT Omegával összehasonlítva borzasztó instabil, és inkább a cingártestűekre van kitalálva, de nekem már megvannak a technikáim, hogy stabil maradjon.
    Cserébe mobilisabb, össze is lehet csukni, és akár egy ember is elbírja...

  8. #8
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    inkább a cingártestűekre van kitalálva
    Cserébe mobilisabb, össze is lehet csukni, és akár egy ember is elbírja...
    Hát, akkor az nem nekem való, cserében viszont 150 kilóig viszek bármit (viszont a gokartban ez hátrány )

    Még gondolkodok mi legyen. Hely az van, de szerintem várok valami minőségi használt cuccra.

  9. #9
    [QUOTE=Kovács'f1gabi'Gábor;231739]Čn megtaláltam a tökčlyt!
    Az ülést nem így kéne beállítani, a hátulját lejjebb kellene engedni és az ülésmagasság állítást is visszább kellene venni. A kormányt is magad fele kellene dönteni.
    Üdv. A készítője.
    http://hardverapro.hu/apro/uj_cockpi..._ules_nelkul_1

  10. #10
    Szia!A kèp csalóka!A kormány lejjebb van mikor benne ülök!A hely szűkössége miatt az ülèst csak így tudtam beálítani,de nekem tökéletesen megfelel!Szèp munka mèg mindíg azt mondom!De köszönöm a tanácsot!

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    f1gabi7

  11. #11
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Körbe nézegettem, de 3 monitorosok közül csak ezeket találtam:
    http://www.gtomegaracing.com/gt-omega-pro-racing-simulator-supreme-rs6-seat
    http://www.gtomegaracing.com/gt-omeg...preme-rs9-seat

    Hát mit ne mondjak, elég borsos az áruk, de legalább már vám nem jön rá az árra (ha a Brexit előtt venném ) Gondolkodtam a VR-on is, de jelenleg még elég kicsi a felbontása és az eléggé zavart a próba során. Esetleg 3 monitoros verzióból van olcsóbb mint ezek? Szállítással 440 font azaz 155 ezer forint, borsos...

    Aztán lehet veszek egy egymonitorost bevárva a VR-t, ha ilyen lassan haladok a vásárlással
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 11. 08. 17:03.

  12. #12
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Körbe nézegettem, de 3 monitorosok közül csak ezeket találtam:
    http://www.gtomegaracing.com/gt-omega-pro-racing-simulator-supreme-rs6-seat
    http://www.gtomegaracing.com/gt-omeg...preme-rs9-seat

    Hát mit ne mondjak, elég borsos az áruk, de legalább már vám nem jön rá az árra (ha a Brexit előtt venném ) Gondolkodtam a VR-on is, de jelenleg még elég kicsi a felbontása és az eléggé zavart a próba során. Esetleg 3 monitoros verzióból van olcsóbb mint ezek? Szállítással 440 font azaz 155 ezer forint, borsos...

    Aztán lehet veszek egy egymonitorost bevárva a VR-t, ha ilyen lassan haladok a vásárlással
    Jó választás! Nem fogsz csalódni benne az tuti, nekem ilyen van csak a monitortarto nélküli változat. Tehát csak a cockpit, de ha van egy író asztalod elé akkor ez is épp elég.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  13. #13
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Csatolt képek Csatolt képek
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  14. #14
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Jó választás! Nem fogsz csalódni benne az tuti, nekem ilyen van csak a monitortarto nélküli változat. Tehát csak a cockpit, de ha van egy író asztalod elé akkor ez is épp elég.
    Jól néz ki, de nekem kellene monitor tartó és szék is. De ahogy nézem az sem sokkal olcsóbb mint a 3 monitoros szett
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 11. 09. 15:39.

  15. #15
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Na Srácok, azt hiszem az elmúlt napokban fiatalodtam vagy 30 évet. A hét elején beérett egész éves túlóráim gyümölcse. Ha mög mondtam, hát mög mondtam. Megvettem a Thrustmaster Tx Leather Edition-t. Nem Alcantara, de sebaj. Eddig korlátolt agyam mindig falakba ütközött amikor megpróbáltam elképzelni a végtelent. Most már kezdem kapisgálni a dolgot. Az eddigi 180 fok után, csak tekerem és tekerem és tekerem.... és nincs kopp!! Döbbenet az egész. Annyira stabil az autó, mintha sínen menne. Direkt a régi beállítással mentem leaderboardon, és kb. 1 óra után már magamra vertem 0,8 másodpercet.
    És ha már lúd legyen kövér, neki álltam és összeeszkábáltam egy kis cockpit-et is. Azt hiszem egy darabig nehéz lesz engem kirobbantani ebből a székből.
    A jövő évi projekt talán 3 monitorrá bővítés, bár azt hiszem ahhoz komoly gép tuningra is szükség lenne. Most azért alulról verem a 70fps-t egy 20" monitorral.
    De ez most a legkevésbé sem érdekel! Egyenlőre hasítok ennyivel, és megyek is..... :heyjoe67_ (bocs, de ezt el kellett mondanom)



    Csatolt képek Csatolt képek
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  16. #16
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Klafa
    Valóban a monitorod kezd a szűk keresztmetszetté válni. Picit távol is van, ha valahogy teheted, akkor húzd közelebb az arcodhoz. Attól is gyorsulni fogsz (szélesedik a pálya, több részletet látsz, elöbb látod meg).

  17. #17
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Klafa
    Valóban a monitorod kezd a szűk keresztmetszetté válni. Picit távol is van, ha valahogy teheted, akkor húzd közelebb az arcodhoz. Attól is gyorsulni fogsz (szélesedik a pálya, több részletet látsz, elöbb látod meg).
    Hát igen, optimálisan a monitor tartója kb a kormány végénél kellene hogy legyen. Azt a részt kicsit át kéne szerkeszteni, pl lejjebb tenni meg előrébb hozni és mehetne rá egy 35 centis 21:9es monitor, mi az a "pár" ezer forint...

  18. #18
    Pofás kis cucc lett ez így! Én is agyaltam 3 monitoron, de végül elvetettem. Én is inkább a 21:9 felé hajlok, nagyságrendileg nem az a költség, mint egy 3 monitoros rendszer lenne, amihez sokkal erősebb VGA kell, és akkor már legyen egy úgy és erősebb gép is... Összességében benne lenne majdnem fél millióban tokkal vonóval. Mielőtt ezt elkölteném rá, szeretném érezni, hogy erre valóban szükségem van. Meg azért a mostani cucc sem teljesen használhatatlan

  19. #19
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    A monitor távolságán lehet javítani könnyen, a méretén már kevésbé. Lehet hogy én is maradok majd az 1 nagyobb képernyőnél 3 helyett, mert akkor a szobában már nem lehetne közlekedni. Azt a "pár ezer" forintocskát majd kinyögöm valahogy.
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  20. #20
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    A monitor távolságán lehet javítani könnyen, a méretén már kevésbé. Lehet hogy én is maradok majd az 1 nagyobb képernyőnél 3 helyett, mert akkor a szobában már nem lehetne közlekedni. Azt a "pár ezer" forintocskát majd kinyögöm valahogy.
    Az a baj, hogy ilyenkor elkezdi az ember, hogy jó egy 24"os is, aztán 28", most meg ott tartok hogy várom hogy a 35"os 144hz-es monitort leértékeljék BF keretében

  21. #21
    Én 28-assal játszok, a 20-ashoz képest összehasonlíthatatlan élmény. 24-esről váltottam erre, még annál is rengeteget számított. Egy ilyen 28-as Asus meg cirka 70 rugó, nem a világ vége.

  22. #22
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Jó választás! Nem fogsz csalódni benne az tuti, nekem ilyen van csak a monitortarto nélküli változat. Tehát csak a cockpit, de ha van egy író asztalod elé akkor ez is épp elég.
    Szinte minden elkészült, már csak a szék van hátra meg az, hogy a kormányt feltegyem. Előbbi sima csiga, utóbbiról pont kiderült, hogy nem megy fel rá, hiszen DFGT-m van és az nem rögzíthető rendesen rajta (a 2 műanyag szorító túl széles). Azt tudtam, hogy a pedál nem lesz jó, de hogy a kormány se...

    Lógó orral, de ha már belevágtam úgy döntöttem hogy veszek egy T300at. Majd élek kenyéren és vízen egy ideig

  23. #23
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szinte minden elkészült, már csak a szék van hátra meg az, hogy a kormányt feltegyem. Előbbi sima csiga, utóbbiról pont kiderült, hogy nem megy fel rá, hiszen DFGT-m van és az nem rögzíthető rendesen rajta (a 2 műanyag szorító túl széles). Azt tudtam, hogy a pedál nem lesz jó, de hogy a kormány se...

    Lógó orral, de ha már belevágtam úgy döntöttem hogy veszek egy T300at. Majd élek kenyéren és vízen egy ideig
    Nekem is DFGT van és az Omega Pro-ra simán rámegy... Éppen a szélén van, de jól tartja.
    A pedál az valóban nem kompatibilis, sőt a G25 pedálhoz is kellett fúrnom +2 lyukat.

  24. #24
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is DFGT van és az Omega Pro-ra simán rámegy... Éppen a szélén van, de jól tartja.
    A pedál az valóban nem kompatibilis, sőt a G25 pedálhoz is kellett fúrnom +2 lyukat.
    Nekem nem Omega Pro van, hanem a hardveraprós magyar. Lemérem még egyszer, de nekem úgy tűnt, hogy a felfogató rész lecsúszik pont róla, de legalábbis nem teljes egészében van rajta. A fanatec pedál minden gond nélkül ráment

  25. #25
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem Omega Pro van, hanem a hardveraprós magyar.
    Akkor tárgytalan. sorry.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •