Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 45 (45 összesen)
  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Azért egy fun futamot meg lehetne próbálni 2016-os DTM gépekkel, nem? A RaceRoom felmérés topicból sajnos nem lehet megállapítani, hogy kinek van meg, mert nincs benne a táblázatban. Szabi, beletennéd azt a plusz sort?
    Beraktam: link

  2. #27
    Néha én is agyalok rajta, hogy jó lenne DTM-ezni, de már így is annyira sok a bajnokság, hogy húzogatom ki a listáról, mire nem szánok mégsem időt. Egyébként meg van DTM bajnokság, csak nem itt. Szvsz. semmi baj nem lenne belőle, ha a ligák az egymásnak nem konkurens bajnokságait kicsit segítenék. Ez a versenyzőknek lenne a legjobb nyilván, de talán az egyes sorozatok szervezői is értékelnék, ha nagyobb lenne az érdeklődés az általuk hobbiból működtetett sorozatokra.
    Summa summarum, minek feltalálni a kanálba a mélyedést?

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Szvsz. semmi baj nem lenne belőle, ha a ligák az egymásnak nem konkurens bajnokságait kicsit segítenék. Ez a versenyzőknek lenne a legjobb nyilván, de talán az egyes sorozatok szervezői is értékelnék, ha nagyobb lenne az érdeklődés az általuk hobbiból működtetett sorozatokra. Summa summarum, minek feltalálni a kanálba a mélyedést?
    Rendszeresen szoktunk egyeztetni a főbb ligákkal és igyekszünk új kialakítani a programunkat, hogy azok minél kevésbé üssék egymást.

  4. #29
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Rendszeresen szoktunk egyeztetni a főbb ligákkal és igyekszünk úgy kialakítani a programunkat, hogy azok minél kevésbé üssék egymást.
    Igen, ezt tudom, de ennél kicsit előbbre néztem. Látok még lehetőséget a szolgáltatások javítására e tekintetben. Elméletileg semmi akadálya, legfeljebb azon múlik, akarják-e az érintettek?

  5. #30
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ezt tudom, de ennél kicsit előbbre néztem. Látok még lehetőséget a szolgáltatások javítására e tekintetben. Elméletileg semmi akadálya, legfeljebb azon múlik, akarják-e az érintettek?
    Hát ha a közös szerezésű dolgokra gondolsz, ott azért az már bonyolultabb az ügy, elég nehéz egyeztetni az érdekeket és a lebonyolítás részleteit, több vele a meló, mint külön-külön megcsinálni.

  6. #31
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ha a közös szerezésű dolgokra gondolsz, ott azért az már bonyolultabb az ügy, elég nehéz egyeztetni az érdekeket és a lebonyolítás részleteit, több vele a meló, mint külön-külön megcsinálni.
    Ezek emberi nyűgök, nem technikaiak, vagyis megegyezésre hajlás kérdése. Szerintem nem lehetetlen, de ez nem rajtam múlik. Én versenyzői/felhasználói szemszögből nézem, mi lenne a jó nekem? Egy átláthatóbb rendszere a ligáknak és kevésbé szerteágazó bajnokságok szövevénye egészen biztosan másoknak is szimpatikusabb volna.

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek emberi nyűgök, nem technikaiak, vagyis megegyezésre hajlás kérdése. Szerintem nem lehetetlen, de ez nem rajtam múlik. Én versenyzői/felhasználói szemszögből nézem, mi lenne a jó nekem?
    Ebben teljesen igazad van, csakhogy a bajnokságokat is emberek csinálják és addig van aki ezt csinálja, amíg neki jó, hogy ezt csinálhatja. Szóval, ha túl sok kompromisszummal megkötjük a szervezők kezét és túl sok mindent kell feladni az elképzeléseiből, akkor egy idő után már nem érzi magáénak gyereket és nem lesz kedve bajnokságot szervezni, és az meg már neked se lenne jó..

    Arról nem is beszélve, hogy nekünk fenn kell tartani a szervert, a honlapot és fedezni az éves működésünket, amihez a pénzügyi forrásokat is elő kell teremteni valahonnan, a közösködésnél ez pedig azért már egy kényesebb témakör.

  8. #33
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Néha én is agyalok rajta, hogy jó lenne DTM-ezni, de már így is annyira sok a bajnokság, hogy húzogatom ki a listáról, mire nem szánok mégsem időt. Egyébként meg van DTM bajnokság, csak nem itt. Szvsz. semmi baj nem lenne belőle, ha a ligák az egymásnak nem konkurens bajnokságait kicsit segítenék. Ez a versenyzőknek lenne a legjobb nyilván, de talán az egyes sorozatok szervezői is értékelnék, ha nagyobb lenne az érdeklődés az általuk hobbiból működtetett sorozatokra.
    Summa summarum, minek feltalálni a kanálba a mélyedést?
    Viszont a '13-as DTM még mindig az eredeti RaceRoom fizikát használja, aminek vannak kellemetlen mellékhatásai (pl. megvan az a kezdeti imbolygás az irányításban). Nekem azzal már annyira nem lenne kedvem versenyezni

  9. #34
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont a '13-as DTM még mindig az eredeti RaceRoom fizikát használja, aminek vannak kellemetlen mellékhatásai (pl. megvan az a kezdeti imbolygás az irányításban). Nekem azzal már annyira nem lenne kedvem versenyezni
    13-as és 15-ös nálam is kilőve, meg ha wtcc futam napja előtt/után 2-3 napon belül lenne a futam. Egyébként örülnék, ha összejönne hozzá a megfelelő létszám...

  10. #35
    Kicsit összefoglalva a fenti pár hozzászólást: Nem lesz DTM, mert a versenyzők nem akarnak úgy versenyezni, ahogy azt a szervező szeretné saját maga szája íze szerint, merthogy hobbiból csinálja. Van több ligában is néhány versenyző, akik nem feltétlen tudnak a másik liga bajnokságáról, de ha tudnak is, az előző mondatban leírtak miatt mégis kizárják az indulást benne. Természetesen mindenkinek igaza van a saját szemszögéből és ily módon nem elvárható egy mezőnynek elegendő ember részéről valamiféle kompromisszum. És akkor még ott van, hogy ne ütközzön más bajnokságokkal, mert az sem jó, vagyis ne legyen időben túl közel más versenyhez, de ne legyen se hétvégén, se hétköznap, mert a mezőny valamelyik felének nem klappol.

    Tényleg senkit nem szeretnék megbántani, de így erre nulla felé konvergál az esély, hogy valaha is létrejöjjön és végig is fusson egy bajnokság. Ezzel sincs semmi baj, ha nincs rá igény. Csak annyiszor íródik le, hogy jó lenne egy ilyen vagy olyan bajnokság/verseny is... Viszont egy valami hiányzik hozzá elsősorban, a szervezői munka, amihez pedig a motiváció (ami lehetne akár anyagi is). Jelen helyzet nekem kicsit toporgásnak tűnik az amatőr és a professzionális szint határmezsgyéjén. A legtöbben tudjuk, hogy nem lehet elvárni több szervezői munkát puszira, de a még több versenyhez, bajnoksághoz egy szintet kellene lépnünk, ami bizony magába foglalja a szervezői munka érezhető mértékű honorálását is (ld. iracing).

  11. #36
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Én nem gondolnám, hogy a szervezők lelkesedését befolyásolja az anyagi honorálás vagy éppen hiánya. Legalábbis az én időmben (pffff, nagy szavak ) nem volt jelentősége. Azért csináltuk, mert jól esett, mert élveztük, mittomén...
    Nekem az az érzésem, hogy a mennyiségi törekvés kezd a minőség rovására menni. De az is lehet, hogy (a mennyiség miatt) szimplán csak kezd elveszni a varázs.
    Vagy nem tudom...
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  12. #37
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem gondolnám, hogy a szervezők lelkesedését befolyásolja az anyagi honorálás vagy éppen hiánya. Legalábbis az én időmben (pffff, nagy szavak ) nem volt jelentősége. Azért csináltuk, mert jól esett, mert élveztük, mittomén...
    Nekem az az érzésem, hogy a mennyiségi törekvés kezd a minőség rovására menni. De az is lehet, hogy (a mennyiség miatt) szimplán csak kezd elveszni a varázs.
    Vagy nem tudom...
    Ezzel mind teljesen egyetértek. A lelkesedés és a honorálás viszont két külön dolog. Honorálás esetén nem csupán kedv kérdése már, hanem munka, vagyis az amatőr tevékenység professzionálissá kell, hogy váljon.

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit összefoglalva a fenti pár hozzászólást:
    Én ezt egy kicsit "sajátos" összefoglalásnak érzem, nem minden szavával értek egyet ebben a formában.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel mind teljesen egyetértek. A lelkesedés és a honorálás viszont két külön dolog. Honorálás esetén nem csupán kedv kérdése már, hanem munka, vagyis az amatőr tevékenység professzionálissá kell, hogy váljon.
    Ehhez meg sajnos túl kicsit a magyar szimulátoros társadalom, ha meg csak a RaceRoom-ot vesszük akkor pláne. Be kell látni, hogy hány bajnokságot tud életben tartani a jelenlegi közösség, az előző DTM kupa sem hiszem, hogy azért halt volna el, mert nem volt megfelelő a szervezés, hanem egyszerűen mert kevés volt az érdeklődő. Vagy nézzétek meg a minden második héten tartott rendszeres fun futamokat, oda is mekkora mezőny sikerült összehozni. Nincs elég nagy igény/kereslet jelenleg egy plusz bajnokságra.


    Kis számolgatás: havi 3-6 ezer forintos tagdíj kellene ahhoz, hogy ez üzleti szinten is tudjon működni, miközben a legutóbbi felmérés szerint az emberek jó részénél az ingyenesség az egyik fő szempont liga választás esetén..
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 14. 20:38.

  14. #39
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez meg sajnos túl kicsit a magyar szimulátoros társadalom, ha meg csak a RaceRoom-ot vesszük akkor pláne. Be kell látni, hogy hány bajnokságot tud életben tartani a jelenlegi közösség, az előző DTM kupa sem hiszem, hogy azért halt volna el, mert nem volt megfelelő a szervezés, hanem egyszerűen mert kevés volt az érdeklődő. Vagy nézzétek meg a minden második héten tartott rendszeres fun futamokat, oda is mekkora mezőnyt sikerült összehozni. Nincs elég nagy igény/kereslet jelenleg egy plusz bajnokságra.
    Az biztos, hogy nem nagy, de még ez is eléggé sokfelé oszlik. És persze mindenki külön-külön tart fenn szervert, weboldalt, programozgat hozzá ezt-azt, marketingel, hogy az egyes versenyzők a sok lehetőség közt megtalálják őket. Természetesen a versenyzők is benne vannak ebben nyakig, ha nem igyekeznek ezen saját jól felfogott érdekükben változtatni, javítani. Bőven összejönne szinte bármilyen bajnokságra egy értelmezhető mezőny, ha nem mindig csak egy-egy liga próbálkozna vele. Ha csak a Raceroom-ot és a VSR-t nézem hozzá, simán lenne mindig teli szerver DTM-el, régi túraautókkal, FR2-vel, de szerintem még az NSU Prinz-el is, ha a két liga együtt hirdetne meg egy-egy ilyen versenyt, akár funrace jelleggel. És ez semmilyen pluszmunkával nem járna szinte, csak minimális egyeztetéssel. Most maximum a lelkes, "kétlaki" életet élő versenyzők vannak képben azzal, hogy mik a lehetőségek itt is, ott is.
    Abban egyetértünk, hogy plusz bajnokság jelen helyzetben nem kellene, de akár funrace, akár "single" race jelleggel simán mehetne DTM is, Classic Touring is, Prototype is, bármi...

  15. #40
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szerintem a RaceRoom versenyzők pontosan tudnak róla, hogy itthon milyen RaceRoom-os események vannak, elvégre ugyan azokon helyeken hirdetünk. Azt meg nem értem, hogy mitől lenne több résztvevő, ha most hirdetnénk egy single Fun-t mondjuk egy Prototype-al, mint a szokásos szerda esti fun meneteken? Illetve mennyit nyomna ezen, ha a plakáton lenne egy VSR-es logó is?

    Ha meg összevonnánk a ligákat és egyben "professzionálissá" is tennénk, az biztos nem tudna eltartani ennyi embert, annak sztem csúnya vége lenne...

    Ezeket persze nem azért mondom, hogy panaszkodni lehessen, hogy "jajj úgysem lehet tenni semmit", viszont az elmúlt évek során számtalanszor végiggondoltam már a továbblépési lehetőségeket, szerintem kicsit idealista a hozzáállásod és számtalan tényezővel, buktatóval nem számolsz.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 14. 20:54.

  16. #41
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kis számolgatás: havi 3-6 ezer forintos tagdíj kellene ahhoz, hogy ez üzleti szinten is tudjon működni, miközben a legutóbbi felmérés szerint az emberek jó részénél az ingyenesség az egyik fő szempont liga választás esetén..
    Szabi, ez a kérdés, amire az ingyenesség az elsődleges válasz, majdnem annyira irányított, mint a bevándorlós volt
    Talán úgy feltéve, hogy "Mennyit lennél hajlandó áldozni rá havonta, hogy professzionális szolgáltatást kapj szervezői részről?", az adna erre feldolgozható választ. Ha erre is 90% az aránya az ingyenességnek, akkor valóban nincs miről beszélni.

  17. #42
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a RaceRoom versenyzők pontosan tudnak róla, hogy itthon milyen RaceRoom-os események vannak, elvégre ugyan azokon helyeken hirdetünk.
    Akkor nem értem ezt a szelekciót, hogy miért ilyen kicsi a közös halmaz. Ez nem Fradi-Újpest dolog...

  18. #43
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, ez a kérdés, amire az ingyenesség az elsődleges válasz, majdnem annyira irányított, mint a bevándorlós volt
    Talán úgy feltéve, hogy "Mennyit lennél hajlandó áldozni rá havonta, hogy professzionális szolgáltatást kapj szervezői részről?", az adna erre feldolgozható választ. Ha erre is 90% az aránya az ingyenességnek, akkor valóban nincs miről beszélni.
    Teljesen jogos az észrevétel, reméltem hogy szóváteszed majd. Pont ebben bízom, hogy az átlag szimulátoros IQ-ja nem annyi, mint az átlag magyaré (elvileg, tud kezelni egy számítógépet és be tud rajta állítani egy közepesen összetett programot) és ennek fényében az irányított kérdésre sem birka módjára válaszol.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor nem értem ezt a szelekciót, hogy miért ilyen kicsi a közös halmaz. Ez nem Fradi-Újpest dolog...
    Azt nem tudom, de AC-ben elég nagy az átjárás, illetve R3E-ben is van 5-8 ingázó, ha jól tudom.

  19. #44
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azt nem tudom, de AC-ben elég nagy az átjárás, illetve R3E-ben is van 5-8 ingázó, ha jól tudom.
    Igen, WTCC-ben nagyjából ennyien vagyunk itt is, ott is. Ez mondjuk olyan 20% körüli arány. Én ezt nem érzem túl soknak, de ez persze szubjektív.
    AC-ban VSR-nél most csak a GT4-es verseny megy, 13-20 körüli létszámok voltak eddig, és ott sem ment a 20% fölé a közös halmaz. Egyébként úgy érzem, mintha inkább működne az innen oda is versenyzés, mint fordítva. Értem ezt úgy, hogy pl. én (de Zelfi is) alapvetően itt versenyzem, de néha ott is. Fordítottra most így hirtelen nem tudnék példát mondani.

  20. #45
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, WTCC-ben nagyjából ennyien vagyunk itt is, ott is. Ez mondjuk olyan 20% körüli arány. Én ezt nem érzem túl soknak, de ez persze szubjektív.
    AC-ban VSR-nél most csak a GT4-es verseny megy, 13-20 körüli létszámok voltak eddig, és ott sem ment a 20% fölé a közös halmaz. Egyébként úgy érzem, mintha inkább működne az innen oda is versenyzés, mint fordítva. Értem ezt úgy, hogy pl. én (de Zelfi is) alapvetően itt versenyzem, de néha ott is. Fordítottra most így hirtelen nem tudnék példát mondani.
    A Ladás csapattársaim szerintem pont az utóbbi kategóriába esnek, bár végül sajnos nem sok nevezésünk volt.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •