Oldal: 6 / 6 ElsőElső ||| 2 3 4 5 6
Találatok: 126 - 132 (132 összesen)
  1. #126
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ezt ennyivel le is zárhatjuk. Kb bebizonyosodott az, amire mindketten gondoltunk és ami miatt nem történt óvás, hogy tulajdonképpen mindketten hibásak voltunk valamennyire.

    Nem csak akkor lehet óvni, ha vki egyértelműen hibás, akkor is bátran be lehet jelenteni, hogy kétes, nem egyértelmű a dolog.

    A VB-nek nem célja feltétlenül mindenkit agyonbüntetni, ha kettőn áll a vásár, akkor a büntetés is ehhez mérten lesz kiosztva, már ha lesz egyáltalán büntetés.

    Viszont amíg az esetet a VB nem vizsgálja meg korrekten, addig kicsit veszélyes érdemi következtetéseket levonni az fórumon beékezett véleményekből, mert lehet bevisznek a srácok a málnásba, aztán legközelebb meg csodálkozol, ha esetleg büntetést kapsz...

  2. #127
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont amíg az esetet a VB nem vizsgálja meg korrekten, addig kicsit veszélyes érdemi következtetéseket levonni az fórumon beékezett véleményekből, mert lehet bevisznek a srácok a málnásba, aztán legközelebb meg csodálkozol, ha esetleg büntetést kapsz...
    Pontosan, ezek csak saját vélemények voltak, egyáltalán nem biztos, hogy megállja a helyét.
    Én nagyon kíváncsi lennék egy "hivatalos" elemzésre, lehet, hogy mindnyájan tanulnánk az esetből.

  3. #128
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Ati írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan, ezek csak saját vélemények voltak, egyáltalán nem biztos, hogy megállja a helyét.
    Én nagyon kíváncsi lennék egy "hivatalos" elemzésre, lehet, hogy mindnyájan tanulnánk az esetből.
    ok akkor beküldöm

  4. #129
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    ok akkor beküldöm
    Be se kellett volna küldenem megnéztem pár másik nézetből. Ez az én hibám volt. Külső felvételeken az látszik, hogy még a lökhárítót se nagyon érte el az autóm. Hát ezek alapján sajnálom Peti. Belülről ez teljesen másképp nézett ki.

  5. #130
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Nem csak akkor lehet óvni, ha vki egyértelműen hibás, akkor is bátran be lehet jelenteni, hogy kétes, nem egyértelmű a dolog.

    A VB-nek nem célja feltétlenül mindenkit agyonbüntetni, ha kettőn áll a vásár, akkor a büntetés is ehhez mérten lesz kiosztva, már ha lesz egyáltalán büntetés.

    Viszont amíg az esetet a VB nem vizsgálja meg korrekten, addig kicsit veszélyes érdemi következtetéseket levonni az fórumon beékezett véleményekből, mert lehet bevisznek a srácok a málnásba, aztán legközelebb meg csodálkozol, ha esetleg büntetést kapsz...
    Az egy dolog hogy a VB megvizsgálja, jól kivesézik, egyik, másik, vagy mindkét félt hozzák ki okozónak és ennyi. Korábbi óvásokat tekintve csak végeredményeket kapunk. Ti megbeszélitek jól, hozzánk meg nem jut el a visszajelzés hogy hogyan is kellett volna viselkedni abban a szituációban. Kinek kellett volna máshogy cselekedni, kié volt az ív, hol kellett volna helyet hagyni, mikor kell helyet hagyni. (Nem ezt a szituációt tekintve)
    Az igazság az hogy ezekből jelen esetben nem lehet tanulni. Én szeretném, csak ezzel plusz munka vsn, hogy a kétes eseteket amiket megvizsgáltok, azoknál levonjátok a konklúziót és miközbe nézitek a replayt, fel kelle venni és egy a hibákat és a megoldásokat el kellene mondani.
    Ebből mindenki tanulni tudna, mert ez már visszajelzés az összes résztvevőnek. A fejekben helyere lehetne így tenni a kétes szituációkban a bizonyosságot, hogy hogyan kell reagálni.
    Nah ennek lenne értelme és oktató jellege is.

    Csabival lévő szituációban, nem tudtam hogy bemehettem volna elé, még akkor is ha hozzáértem volna és így leterelve talán őt, mivel a tengeje nem volt az enyém mellett. Ezért hagytam neki azt a rést, de próbáltam az egyenes végén még talán egy pár centit nyerni, hogy mégse veszítsek hozzá képest akkora szöget a kanyarra való ráfordulásnál.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  6. #131
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Az egy dolog hogy a VB megvizsgálja, jól kivesézik, egyik, másik, vagy mindkét félt hozzák ki okozónak és ennyi. Korábbi óvásokat tekintve csak végeredményeket kapunk. Ti megbeszélitek jól, hozzánk meg nem jut el a visszajelzés hogy hogyan is kellett volna viselkedni abban a szituációban.
    Sajnos rengeteg időt és energiáemészt fel mindenegyes esetről szöveges értékelést írni, régebben csináltuk, de nem volt tartható.
    Ellenben a topikban is le van írva, hogy lehet kérdezni, bármelyik konkrét esetet részletesen kifejtük, amennyiben vki ezt kéri tőlünk!

  7. #132
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Az egy dolog hogy a VB megvizsgálja, jól kivesézik, egyik, másik, vagy mindkét félt hozzák ki okozónak és ennyi. Korábbi óvásokat tekintve csak végeredményeket kapunk. Ti megbeszélitek jól, hozzánk meg nem jut el a visszajelzés hogy hogyan is kellett volna viselkedni abban a szituációban. Kinek kellett volna máshogy cselekedni, kié volt az ív, hol kellett volna helyet hagyni, mikor kell helyet hagyni. (Nem ezt a szituációt tekintve)
    Az igazság az hogy ezekből jelen esetben nem lehet tanulni. Én szeretném, csak ezzel plusz munka vsn, hogy a kétes eseteket amiket megvizsgáltok, azoknál levonjátok a konklúziót és miközbe nézitek a replayt, fel kelle venni és egy a hibákat és a megoldásokat el kellene mondani.
    Ebből mindenki tanulni tudna, mert ez már visszajelzés az összes résztvevőnek. A fejekben helyere lehetne így tenni a kétes szituációkban a bizonyosságot, hogy hogyan kell reagálni.
    Nah ennek lenne értelme és oktató jellege is.

    Csabival lévő szituációban, nem tudtam hogy bemehettem volna elé, még akkor is ha hozzáértem volna és így leterelve talán őt, mivel a tengeje nem volt az enyém mellett. Ezért hagytam neki azt a rést, de próbáltam az egyenes végén még talán egy pár centit nyerni, hogy mégse veszítsek hozzá képest akkora szöget a kanyarra való ráfordulásnál.
    Régen is így volt (lásd a Óvás bevezető szövegét itt), most is így van, ha egy döntés nem világos/nem értetek egyet vele, akkor kérhetitek az eset részletes elemzését (de persze, ha volt óvás). Az, hogy mi a kétes esetekről videóelemzést csináljuk az lehetetlen. Se technikailag nem lehet összehozni, se idő nincs rá. Persze igazad van, jó lenne. A másik meg, hogy rengeteg tényező befolyásolja egy eset kimenetelét, egyértelmű megelőzés nem mindig meghatározható (pl legközelebb legyél szerencsésebb )

    A Ti esetetek se könnyű szitu, de az felülről jól látható, hogy próbálod minél inkább kívülről megkezdeni a kanyart ezért Csabi felé húzódsz. Itt egy picit talán túlságosan is, Csabi balra már nemigen tud hova menni. Mindketten határon fékeztek és így elkerülhetetlen az összeütközés. Szerintem versenybaleset. Neked nem kellett volna ennyire Csabi felé menned, neki meg érdemesebb lett volna korábban fékezni és belül próbálkozni. De ez szigorúan magánvélemény.
    Utoljára módosította: dtom84; 2016. 09. 29. 11:49.

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ||| 2 3 4 5 6

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •