Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (62 összesen)
  1. #1
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804

    R3E MWTCC 2016 Ősz

    Indul a Masters WTCC 2016 Ősz!

    szeptember 21-én elrajtol a 3. éles bajnokságunk az új-generációs szimulátorral, a RaceRoom-mal és a 2015-ös WTCC gépekkel!



    A Masters WTCC 2016 Ősz összesen 9 fordulóból fog állni, melyek kéthetente szerda esténként kerülnek megrendezésre. A autóválasztás fix, minden résztvevőnek 1 márkával kell teljesíteni a megmérettetést, a 9 fordulóból azonban csak a 7 legjobb eredmény számít majd bele a végértékelésbe. A versenynaptár összeállításához Ti is hozzájárultatok, az általatok választott 7 pálya mellé a szervezők által választott további két pálya került.

    FONTOS újítás a tavalyi bajnoksághoz, hogy a futamok hosszát 28 percre növeltük és a nyári kupánkon sikert arató 1 órás futamot az éles bajnokságban is bevezetjük. Továbbá a napszakok alkalmazását is megváltoztattuk: minden futam és a hozzá tartozó időmérő egy napszakba kerül.

    Versenynaptár:
    1. futam: 09.21 - 21:00 - Slovakia Ring: az 1. futam topikja
    2. futam: 10.05 - 21:00 - Moscow Raceway: a 2. futam topikja
    3. futam: 10.19 - 21:00 - Mid Ohio: a 3. futam topikja
    4. futam: 11.02 - 21:00 - Hockenheimring: a 4. futam topikja
    5. futam: 11.23 - 21:00 - Nordschleife: a 5. futam topikja
    6. futam: 11.30 - 21:00 - Mazda Laguna Seca: a 6. futam topikja
    7. futam: 12.14 - 21:00 - Spa-Francorchamps 1h: a 7. futam topikja
    8. futam: 12.28 - 21:00 - Hungaroring: a 8. futam topikja
    9. futam: 01.11 - 21:00 - Circuit Park Zandvoort: a 9. futam topikja


    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • Az RaceRoom szimulátor letöltése és telepítése a Steam-ről. (INGYENES)
    • Autók: a WTCC 2015-ös kategóriákból legalább 1 autóval rendelkezni: WTCC 2015 (TELJES CSOMAG: WTCC 2015 PACK)
    • Pályák: a bajnokság aktuális pályájával rendelkezni: RaceRoom Store - Tracks (PÁLYA CSOMAGOK: European Track Pack, American Track Pack)
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az RaceRoom-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Szervertagság: a GTR-Masters bajnoki futamain csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2016/2017
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával. A gyakorló szerver használata nyílt!
    • Tegyetek meg mindent annak érdekében, hogy elkerüljétek a LAG-ot! Infók itt: RaceRoom - LAG
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!


    Jelentkezés, csapatnevezés:
    R3E WTCC Bajnokság 2016 Ősz - Csapatnevezés (itt lehet csapattársakat keresni!)

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: dtom84; 2017. 01. 03. 14:47.

  2. #2
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  3. #3
    Szlovákia helyett én még Krétára megyek, de aztán jövök. Már töltöm is fel a versenynaptárt

  4. #4
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Lehet róla szó, hogy a verseny előtti héten legyen olyan szerver is, ahol nem csak a qualis körülmények között tudunk setupolni? Nekem pl a quali alatt sokkal jobb a tapadásom mint pl practice, vagy verseny alatt. Elég nehéz így belőni, hogy mennyire legyen túlkormányzott qualin.

  5. #5
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet róla szó, hogy a verseny előtti héten legyen olyan szerver is, ahol nem csak a qualis körülmények között tudunk setupolni? Nekem pl a quali alatt sokkal jobb a tapadásom mint pl practice, vagy verseny alatt. Elég nehéz így belőni, hogy mennyire legyen túlkormányzott qualin.
    Az a baj hogy a preq miatt nem lehet, mert akkor az itt futott időket is rögzítené!
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  6. #6
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Az a baj hogy a preq miatt nem lehet, mert akkor az itt futott időket is rögzítené!
    És azzal mi a gond? Az nem lenne hiteles?

  7. #7
    A bajnokságban már lesz kiugrás a rajtnál, vagy ezen nem lesz változtatás?

  8. #8
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    A bajnokságban már lesz kiugrás a rajtnál, vagy ezen nem lesz változtatás?
    Ezt még mindig nem tudja a program.

  9. #9
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    És azzal mi a gond? Az nem lenne hiteles?
    Igen. Mi is látjuk, érezzük, hogy futamokon más a tapadás. Vannak paraméterek amiket nem tudunk befolyásolni (pl.: hőmérséklet, pályagumizódás (???)) és szerintem az se mindegy, hogy van előtte practice vagy sem. Ha van, akkor milyen hosszú. Vagy második futam. De ugyanez igaz versenyre is. Ennyiből a prequal egyforma, mert ott mindig újraindul, mindig ugyanolyan hosszú.
    Viszont még egy dolog: a bajnokság kiírásában már írtunk róla, idén egy időszakban lesz az adott Q és R, viszont ez futamokon eltér!
    Tehát
    Prac1 délelőtt
    Qual1: dél
    Race1: dél
    Prac2: délután
    Qual2 (SP): délután
    Race2: délután

  10. #10
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet róla szó, hogy a verseny előtti héten legyen olyan szerver is, ahol nem csak a qualis körülmények között tudunk setupolni? Nekem pl a quali alatt sokkal jobb a tapadásom mint pl practice, vagy verseny alatt. Elég nehéz így belőni, hogy mennyire legyen túlkormányzott qualin.
    Ha már "szimulálunk"...Norbi sem tudja szabadedzésen, hogy pontosan milyen körülmények lesznek versenyen és éppen akkor, ott hogyan fog viselkedni az autó
    Ez ne legyen probléma, ez legyen a kihívás!
    Egyébként meg nyilván mindenkinek ugyanolyanok a körülmények, tehát szerintem ez miatt senki nem kerül hátrányba a másikkal szemben.

  11. #11

    Versenyzői kártya

    Sziasztok!


    A versenyzői kártyához gyűjtöm az infókat és segítek Krisztiánnak. Kérlek majd dobjatok nekünk egy képet, ha még esetleg nem történt meg.
    Szemből fotózva profilképként, egy színű háttérrel, ha van a közelben fehér az a tuti!
    Jó fényviszonyok mellett, vagy vakusan! Ha csapat akkor persze a csapat minden tagjától.


    Szokásos módon a mediakonig@gmail.com címre várjuk!
    Köszi az együttműködést Igaz még van idő 21-ig, de hát ne az utolsó pillanatban kapkodjunk, meg Krisztián is elfoglalt lesz


    Reméljük versenyig minden meglesz!
    Köszi előre is.


    Hartge
    Real Cars Real Racing Hungary (RCRRHU) - Hartge Fox3

  12. #12
    Idézet Eredetileg Hartge írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!


    A versenyzői kártyához gyűjtöm az infókat és segítek Krisztiánnak. Kérlek majd dobjatok nekünk egy képet, ha még esetleg nem történt meg.
    Szemből fotózva profilképként, egy színű háttérrel, ha van a közelben fehér az a tuti!
    Jó fényviszonyok mellett, vagy vakusan! Ha csapat akkor persze a csapat minden tagjától.


    Szokásos módon a mediakonig@gmail.com címre várjuk!
    Köszi az együttműködést Igaz még van idő 21-ig, de hát ne az utolsó pillanatban kapkodjunk, meg Krisztián is elfoglalt lesz


    Reméljük versenyig minden meglesz!
    Köszi előre is.


    Hartge
    Ilyen lesz ha küldtök képet.
    Csatolt képek Csatolt képek

  13. #13

    kormány beállítás

    Sziasztok.
    Lenne egy olyan problémám , hogy van egy Ferrari Racing Wheel Red Legend Edition kormányom és valahogy nem sikerül beállítanom hogy gasználható legyen ... valaki esetleg tudna ebbe segíteni ?
    ELŐRE IS KÖSZÖNÖM


  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Lenne egy olyan problémám , hogy van egy Ferrari Racing Wheel Red Legend Edition kormányom és valahogy nem sikerül beállítanom hogy gasználható legyen ... valaki esetleg tudna ebbe segíteni?
    Ezek itt az alapok: Kormány Kalauz - beállítások

    RaceRoom specifikus beállításokat pedig biztosan tud majd linkelni vki...

  15. #15
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    RaceRoom - szükséges csomagok és árak:

    A RaceRoom egy Free to Play rendszerű szoftver, mely ingyenesen letölthető a Steam-ről, alapból azonban csak pár autót és pályát tartalmaz. A kocsik és pályák külön vásárolhatók meg hozzá, melyek egyesével nem nevezhetők olcsóknak, viszont a különböző csomagoknak és akcióknak köszönhetően elég korrekt áron beszerezhetők a szükséges tartalmak. Fontos, hogy minden tartalmat csak egyszer kell megvásárolnod (kivéve a Steames DLC csomagokat), minden már meglévő tartalom ára levonásra kerül az adott csomag végső árából. A RaceRoom boltjában az árak virtuális fizetőeszközzel, az úgynevezett "Virtual Race Point" (vRP)-tal vannak feltüntetve. 100vRP~1 Eurónak felel meg.
    A RaceRoom Store-ban két módon lehet vásárolni:
    • vagy előre veszel magadnak vRP-t itt: LINK
    • vagy ha nincs vRP-t, akkor a kosarad telepakolása utána Steam-en keresztül tudsz fizetni a kiválasztott tartalmakért EUR-ban.


    Pályák:
    • A bajnokság pályáit két pályacsomagból válogattuk össze, egyik a már tavaly is használt EU pályacsomag kibővített változata, mely 19 db pályát tartalmaz (ára 2999 vRP~9300 Ft, kb 490 Ft/pálya). Aki már rendelkezett a régi EU csomaggal annak egy kisebb összeg fejében (~2500 ft) már a kibővített csomagja lesz. A másik használt pályacsomag a rendkívül kedvező áru, nyáron már megismert American Pack (679vRP~2100 Ft), mely 4 db pályát tartalmaz.
    • Jó ár/érték arányú csomag a DTM 2013 Experience Pack, mely körülbelül 1199 vRP~3800 Ft-ért bezsebelhető és a 2013-as DTM gépeken felül 9 db ismert európai versenypályát tartalmaz. Ha e csomag után vásárlod meg az EU pályacsomagot akkor összességében még olcsóbb a pályacsomag.

    Autók:
    • A 2015-ös WTCC autók darabja 279 vRP~900 Ft-ba kerülnek, ezek közül egy is elég a bajokságban való szerepléshez és az autók ingyenesen is kipróbálhatók vásárlás előtt.
    • Csomagban is beszerezhető az összes autó: WTCC 2015 Pack


    RaceRoom felmérés - a topikban található online táblázatba kérjük mindenki írja be milyen tartalmakkal rendelkezik, hogy ezeket figyelembe vehessük a következő bajnokságok tervezésekor..

  16. #16
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Aki esetleg még nem lenne tagja Facebook csoportunknak ITT tud jelentkezni

  17. #17
    Tiszteletemre alakult "fanclub" érdeklődik, hogy lesz-e központi közvetítés a futamokról.
    Jóóóó...meg anyukám is érdeklődött nah

  18. #18
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Tiszteletemre alakult "fanclub" érdeklődik, hogy lesz-e központi közvetítés a futamokról.
    Jóóóó...meg anyukám is érdeklődött nah
    Lesz, de ahhoz be kell kerülni az "A" szerverre

  19. #19
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Lesz, de ahhoz be kell kerülni az "A" szerverre
    Akkó anyukám majd elolvassa az írásos összefoglalót utólag

  20. #20

    lag elkerülése infók

    Bár egyelőre nem vagyok szervertag, de szeretnék érdeklődni, hogy lag tesztet valamikor van-e lehetőség csinálni. Elég gyengének mondható a gépem ezért láttam futam közben 45 fps-t is (általában 50 - 71 közt mozog) játék közben. A lag leírás szerint a többi feltétel megvan. Ha valaki visszaigazolna, hogy szerverképes vagyok akkor belevágnék! Ha nem akkor tavaszra igyekszem felfejleszteni a berendezést (meg addig a tempót is...).

  21. #21
    Szia!

    Szerintem (bár nem vagyok gigainformatikus) az fps nem függvénye a lagnak.
    De ha hétközben feljössz estefelé a gyakorlószerverre, amihez nem kell szervertagnak lenned, akkor meg tudjuk nézni, hogy lagolsz-e néhány másik autóval a pályán.
    Általában esténként mindig van fent valaki. Van 2 heted a következő éles futamig.

  22. #22
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg blasius írta Hozzászólás megtekintése
    Bár egyelőre nem vagyok szervertag, de szeretnék érdeklődni, hogy lag tesztet valamikor van-e lehetőség csinálni. Elég gyengének mondható a gépem ezért láttam futam közben 45 fps-t is (általában 50 - 71 közt mozog) játék közben. A lag leírás szerint a többi feltétel megvan. Ha valaki visszaigazolna, hogy szerverképes vagyok akkor belevágnék! Ha nem akkor tavaszra igyekszem felfejleszteni a berendezést (meg addig a tempót is...).
    Szia! Hétfőn szándékosan összeeresztettük a mezőnyt, hogy megnézzük, hogy mit bír a játék. A tapasztalat továbbra is az, hogy 17-20 fő felett előfordulnak laggolások.
    Grafikus beállítás minden minimumon van? Internet előfizetésednél a feltöltés több mint 0,5 mbit? Szerdán lesz nyílt FUN futam (ott már nem engedünk össze sok embert), ha van kedved gyere és ott tovább tudod tesztelni.

  23. #23
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Szia! Hétfőn szándékosan összeeresztettük a mezőnyt, hogy megnézzük, hogy mit bír a játék. A tapasztalat továbbra is az, hogy 17-20 fő felett előfordulnak laggolások.
    Grafikus beállítás minden minimumon van? Internet előfizetésednél a feltöltés több mint 0,5 mbit? Szerdán lesz nyílt FUN futam (ott már nem engedünk össze sok embert), ha van kedved gyere és ott tovább tudod tesztelni.
    Grafikát néztem, minden minimum, a feltöltés 1 mbit. A pingem általában 23 ms, olyan negyed óra folyamatos teszt alatt van, hogy 1-2-t ugrik (80ms, de láttam már 180-at is ). Szerdán az utolsó prequal futamon, én már nem vettem észre hibát.
    Köszi, igyekszem szerdán ott lenni!

    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Szerintem (bár nem vagyok gigainformatikus) az fps nem függvénye a lagnak.
    De ha hétközben feljössz estefelé a gyakorlószerverre, amihez nem kell szervertagnak lenned, akkor meg tudjuk nézni, hogy lagolsz-e néhány másik autóval a pályán.
    Általában esténként mindig van fent valaki. Van 2 heted a következő éles futamig.
    Köszi! Egyik este felmegyek akkor.

  24. #24
    Fazekas Árpád Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 04. 20.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    88
    Szeva!

    Valaki tudna segíteni a vásárlásban? Az OTPs bankkártyára nem enged a steam vásárolni. Ha valaki segítene ebben? bankszámlaszám, összeg, steam ajándékként a kódot.

  25. #25
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Dűzni írta Hozzászólás megtekintése
    Szeva!

    Valaki tudna segíteni a vásárlásban? Az OTPs bankkártyára nem enged a steam vásárolni. Ha valaki segítene ebben? bankszámlaszám, összeg, steam ajándékként a kódot.
    Szia!

    Itt se tudsz? Itt elvileg lehet megadni bankkártya adatokat.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •