Oldal: 4 / 24 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (594 összesen)
  1. #76
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Amugy volt mar olyan, hogy valaki kiallas nelkul ment masfel orat ?
    Nem, mivel 200%os volt a kopás eddig. Viszont én tavaly sokszor 1 kerékcserével mentem kemény keverékkel 200-on, ami nagyjából ugyan az

  2. #77
    Jah , persze , igaz !

  3. #78
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy valamit elfelejtettem: Toga-nak 100kg handicap bármivel indul!
    na perszeee

    Nekem tetszett a 200-as kopás tavasszal. Első futamokon egyszer kellett kiállni csak a mediummal, Brands Hatchben pl. 1 kiálláson voltam, és Gaál Laci 2 kiállással végül megelőzött az utolsó körökben, pontosabban körbeautózott. Ezek alapján volt értelme és izgalmas volt, mert a vége előtt 5 körrel sem volt bizonyos, hogy melyik lesz a jó taktika. Szezon közepén jött az új gumifizika és hard-ra kellett váltani, sőt én már hard-ot használtam helyenként kvalin is, eléggé meglett akkor kavarva a szar finoman fogalmazva. Most nem tudom mi lehet a helyzet, nem voltam teszt futamokon, de ha 100-as kopással reprodukálható valami ilyesmi állapot, akkor az a jó irány. Én az egy boxolást továbbra is erőltetném, de nem kötelezővé tenném, hanem a kopás-üzemanyag arányokkal kényszeríteném ki.

    A büntetések mértéket mindig is csekélynek éreztem a Mastersnél. Voltam versenybíró ahonnan jöttem, és én ahhoz voltam szokva, hogy 5-10-15-utolsó rajthelyes büntetéseket kaptunk-adtunk akár egy kiforgatásért is, minden eset egyedien lett elbírálva, de súlya volt mindegyiknek és érezhető hatása. Meglátásom szerint egy tapasztalt profi versenyző, apró de hatásos kis faltokkal tudná befolyásolni a jelenlegi büntetési rendszerben a bajnokság végkimenetelét. De szerver oldalról biztosan vannak korlátai ennek, így ez a megoldás maradt.

    Az ABS kérdése elég nehéz kérdés. Off esetén biztosan veszítenénk embereket. Csak azért szavaznék a bekapcsolásra, mert tudom hogy egyre kevesebb időm van szimezni. TC az egyértelműen off.
    Any Given Sunday!

  4. #79
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Első futamokon egyszer kellett kiállni csak a mediummal, Brands Hatchben pl. 1 kiálláson voltam, és Gaál Laci 2 kiállással végül megelőzött az utolsó körökben, pontosabban körbeautózott. Ezek alapján volt értelme és izgalmas volt, mert a vége előtt 5 körrel sem volt bizonyos, hogy melyik lesz a jó taktika
    Igen, pontosan ez volt a cél annó a 200%-os gumival, hogy végig izgalmas legyen a futam és ne legyen lefutva a leintésig.
    Persze a körülményeket pont így belőni, pláne a folyamatos patch-ek mellett eléggé reménytelen...

    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetések mértéket mindig is csekélynek éreztem a Mastersnél. Voltam versenybíró ahonnan jöttem, és én ahhoz voltam szokva, hogy 5-10-15-utolsó rajthelyes büntetéseket kaptunk-adtunk akár egy kiforgatásért is
    Nálunk alapból utolsó rajthely jár(na) minden egyoldalú kiforgatásért, 3 büntipont = URH, ez volt régen a fáma. Ez lett továbbfejlesztve (mivel az URH-val több probléma is volt), hogy inkább boxutca áthajtást adunk, ezt viszont arányosan már 5 büntiponttal áraztuk be. Idén szigorítunk és csökkentjük 4-re a BUÁ-t... megjegyezem ennek sem fog majd mindenki örülni, mert hülye a bíró, meg túl szigorú a rendszer

    Meglátásom szerint egy tapasztalt profi versenyző, apró de hatásos kis faltokkal tudná befolyásolni a jelenlegi büntetési rendszerben a bajnokság végkimenetelét.
    Amennyibe Ti nem hunytok szemet az apróságok fölött és megóvjátok a kisebb leszorításokat, pöckölgetéseket,megtámaszkodásokat is, akkor a VB sem lesz rest kiosztani 1-2 kisebb büntit, amennyiben szabálytalanságot észlelt. 2-3 kisebb bakiból is összejön már egy BUÁ, feltéve ha ezeket bejelentitek és a VB tudomást szerez róluk.. csak Rajtatok áll
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 09. 22:57.

  5. #80
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Na akkor...

    Megint azzal kűzdünk mint minden évben...

    Azoktól kérdezem akik a 100%-os kopás mellett vannak, hogy mindig ugyan abba a sorrendbe akartok beérni, ugyan annyi esélyt akartok minden futamon a jó helyre?
    Mert ezzel a top 10-12 pilótát borítékolni lehet(valszeg máskor is de nem ennyire egyértelműen), sajna ez van, aki gyors az gyors lesz minden körülmény között, sajnos ez tapasztalat, viszont ez, hogy nem kell kiállni meg mindenki ugyan azon a taktikán lesz minden csak nem izgalmas.
    Ennyi erővel offline is lefuthatod a távot és majd beírjuk ki tett meg több km-t és az nyer.

    Én mindig minden bajnokságban ahol kellett kereket cserélni 1-el több cserével mentem mint a gimikímélősek, és így volt izgalmas. Az elején könnyebb autó, puhább gumi volt előny, a végén meg a frissebbség, igaz, hogy szinte végig qvalis köröket kell menni kevés hibával, hogy kiadja.
    Sokkal változatossabb volt úgy a futam.
    De ehhez kell a 200%-os kopás máskülönben semmi értelme, így is nagyon a végére ért össze a 2 taktika.
    Még így is 2-3 kör kellett volna, hogy jó legyen teljesen, de nagyon vékony a határ az 1 és a kettő között. A legjobb 92-93perc lett volna.

    Az üzemanyag fogyasztást nem hiszem, hogy nagyon csesztetni kell, max 10-20%-ot ha hozzá akarunk nyúlni mindenképp.

    ABS-t támogatom, itt nem lehet szerintem annyira finoman kezelni a féket mint a gtr-ben, és itt jobban megbosszul az elfékezés, max load cellával érdemes így menni, de gyári pedál felbontása kicsi ehhez.

    Kipörgésgátlót továbbra is OFF -olom ahogy a menetstabilizátort, nem kell. Hiába van az igazikon, itt legyen még több izgalom, a legtöbb kanyarban nem is kell. Csak így lehet megtanulni a kocsik kezelését rendesen.

    Add on pályák jöhetnek, nekem a gyáriaktól már herótom van, persze vannak meunhatatlanok, de 15év aktív szimezés után van olyan pálya amit unok már.

    Kocsikat ne korlátozzuk, legyen minden frissités.

    Futam táv legyen 92-93perc meg 1-2 hosszabb. Én sprint futamra nem vágyom, sok izgalmat nem látok benne, max ha valami fordított rajtrács van.

    Gumikhoz még annyit, ha 100% kopás lesz akkor legyen kötelező használat a keverékeknél.

    Prequal ne zárjon be a futam előtt 1 nappal, értelmetlen, emiatt nem fog senki többet készülni a versenyre és hosszútávokat futkozni. Ezzel csak a már dolgozó/családos emberek elöl vesszük el a javítás lehetőségét.
    Én szinte soha nem gyakoroltam külön a versenyre 99%-ban mindig a qual volt a fontos, mert ha 1 körre úgy be tudtad lőni a kocsit, hogy jó érzés legyen vezetni és érzed, hogy minden helyzetben ura tudsz lenni, akkor az versenyre is jó lesz.
    Akinek kell a km az meg így is úgy is gyakorolni fog.

  6. #81
    Minden pedallal lehet jol menni abs nelkul. G27-tel is mentem , Fanatec-kel is megyek. G27-tel konnyebb volt. Mint ahogy mennek tobben is igy, picit trukkosebb mint regen volt amikor a max fekerot beallithattuk ugy hogy gyak alig akart blokkolni.
    En abs offal szeretnek menni, nekem ahoz a 100 kopas a realis . Aki meg gyors mindenhogy gyors lesz, bennem fel sem merul , higy majd valami valtozas miatt lassulnak en meg elorebb jutok Uzemanyag meg a tobbi dolgot en skippelem, ahigy akarjatok, nekem mindegy .

  7. #82
    Sipos Dániel Versenyző Captain Nigga logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 31.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    85
    Ez a pálya is megérhetne egy tesztet, tegnap jött ki: http://www.racedepartment.com/downlo...raceway.11892/

  8. #83
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Utolsó pillanatban bedobnék pár ötletet. Mindegy pályát röviden teszteltem, persze jóval alaposabban ki kellene próbálni őket!

    Laguna Seca
    (amit valaki már emlegetett) két verzióban is létezik:
    http://assettocorsa.club/mods/tracks...a-seca.html#en
    http://www.drivingitalia.net/forum/i...&showfile=6661

    Le Mans (Háromórás versenyre, már ha lesz olyan)
    http://assettocorsa.club/mods/tracks...e-2015.html#en

    Sebring (Egy kissé unalmas pálya, de klasszikus, az nem vitás)
    http://assettocorsa.club/mods/tracks...aceway.html#en

    Mosport (egy rövid hullámvasútra emlékeztet, ahol közel vannak a falak)
    http://assettocorsa.club/mods/tracks...k-2012.html#en

    és amit sajnos nem javasolhatok, pedig nagy kedvencem:

    Brno (bugos, mert a korlát nem fogja meg az autót hanem átesik rajta)
    https://malagoligarage.wordpress.com...circuit-v-1-1/

    Vélemények uraim?
    Köszi... nem jó mindegyik link.

    Le Mans-ot megvettük a hétvégére: AC TestRace: GT3 Class - Le Mans - 09.11
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 10. 11:36.

  9. #84
    Nem próbáltam, csak böngésztem:

    Surfers Paradise
    Phillip Island Circuit
    Albert Park


    Illetve találtam még az Assetto-db-n Bathurst-öt is, de az annyira nem volt meggyőző, viszont ha valaki tud épkézlábat, azt megszavaznám.
    Utoljára módosította: dingo; 2016. 09. 10. 17:39.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  10. #85
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem próbáltam, csak böngésztem:

    Surfers Paradise
    Phillip Island Circuit
    Albert Park
    Több száz pálya van feltöltve az AC-hoz a neten, azzal sajnos nem segítesz, ha mindenféle ellenőrzés nélkül beteszed a számodra kedvesen csengő nevűeket ide a topikba. Ezzel csupán annyit érsz el, hogy nekem (vagy másoknak) generálsz egy 1,5-2 órás melót, csak mert neked ezek a kedvenc pályáid.

    Tudom, hogy a jó szándék vezérel, de ezzel plusz meló generálsz és nem leveszel a vállunkról.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 10. 19:27.

  11. #86
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Gondoltam hátha ismeri őket valaki és tudja ajánlani, vagy alkalmatlannak nyilvánítani.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  12. #87
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Gondoltam hátha ismeri őket valaki és tudja ajánlani, vagy alkalmatlannak nyilvánítani.
    Akkor kérlek ezt írd, intézz konkrét kérdést/kérést a tagokhoz.

  13. #88
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi... nem jó mindegyik link.

    Le Mans-ot megvettük a hétvégére: AC TestRace: GT3 Class - Le Mans - 09.11
    Imáim meghallgattatásra találtak? Köszi!

    A jó linkek:
    Lagna Seca 1: http://www.drivingitalia.net/forum/i...&showfile=6661
    Laguna Seca 2. http://assettocorsa.club/mods/tracks...a-seca.html#en
    Sebring: http://assettocorsa.club/mods/tracks...aceway.html#en
    Mosport: http://www.drivingitalia.net/forum/i...&showfile=7752 (Csak 22 garázs van)
    Zolder: http://rgnnr8.wixsite.com/modbase/u-z (lap alján)

  14. #89
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Én egy Kanadai futamot látnék szívesen ha létezik hozzá.

  15. #90
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Na igen, túlvariálni nem kell. De belegondoltál-e már abba, hogy ezzel az amúgy is sokat fogyasztó autókat sokkal jobban bünteted, mint ami miatt ezt mondjuk bevezetnénk??

    Akkor magamat is büntetném, ugyanis a ferka sem a legjobb fogyasztású, én pedig azzal indulnék. Máskülönben akkor a versenytávból kellene visszavenni, de nem úgy tűnik, hogy abból a többség engedne, sőt inkább még növelné. Nekem egyébiránt mindegy, mert fél autóval is végig fogok menni, ha már leülök versenyezni, csak legyen lehetőség taktikára.
    Utoljára módosította: Szemir; 2016. 09. 11. 08:55.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  16. #91
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Amúgy van olyan versenysorozat ahol a tankolással vannak kikényszerítve a versenyzők a boxba állásra, pedig a gumik amúgy kibírnák? Én maximum az ellenkezőjéről tudok (pl forma 1)

  17. #92
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy van olyan versenysorozat ahol a tankolással vannak kikényszerítve a versenyzők a boxba állásra, pedig a gumik amúgy kibírnák? Én maximum az ellenkezőjéről tudok (pl forma 1)
    ADAC Masters GT futamokon van a futam felénél egy asszem 10 perces ablak, ahol fix időt (tán 65 mp) el kell tölteniük, nem vagyok benne teljesen biztos mert véletlen kaptam el csak egy versenyt a minap a TV-ben. Ezalatt az idő alatt cserélnek versenyzőt, más "munkát" nem láttam, se tankolás se gumicsere.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #93
    En tovabbra is megtisztelem annyival a versenyzoket, hogy senki nem akar csalassal elorrebbjutni, szoval szerintem eleg lenne annyi, higy egyszer minimum ki kell allni aztan jol van. Ha meg valaki megdol , viszontlatasra...
    En is Ferrarival indulnek, tetszik vagy sem, nem akarok hatvanyozottan magasabb fogyasztast.

  19. #94
    Ugye azt azert hozza kell tenni, az aranyok megmaradnak, barmennyivel is szorozzuk a fogyasztast, de strategianal, rajtnal azert mar nem ilyan egyertelmu a helyzet.

  20. #95
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    A 100%os törés mindenkinek megfelel? Csak én érzem túlzónak?

  21. #96
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Szerver oldalon nem lehet állítani, hogy mennyi ideig tartson a gumicsere, tankolás, szerelés? Talán ezzel is finomhangolni lehetne (ha lehetne)...

  22. #97
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    A 100%os törés mindenkinek megfelel? Csak én érzem túlzónak?
    Emlékeim szerint már a tavaly nyári bajnokságban teszteltük, és akkor arra jutottunk, hogy túlzás. Szerintem vegyük lejjebb.

  23. #98
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    A 100%os törés mindenkinek megfelel? Csak én érzem túlzónak?
    Aki szerint túlzó, itt lehet konkrét eseteket bejelenteni:

    Assetto Corsa - ütközésmodell

    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerver oldalon nem lehet állítani, hogy mennyi ideig tartson a gumicsere, tankolás, szerelés? Talán ezzel is finomhangolni lehetne (ha lehetne)...
    Ilyen beállítással még nem találkoztam.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 12. 10:28.

  24. #99
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Ha már korábban említettem, itt az imolai pálya 88-as változata.
    Teszteltem, a boxkiállások is működnek tökéletesen, egyelőre hibát nem találtam, de nyilván a kisebb vágás kezelése itt sem lesz tökéletes, ahogy sok más pályánál sem az.
    http://www.nogripracing.com/details.php?filenr=43071

    Szerintem ez a pálya egy örök klasszikus, ezzel a vonalvezetéssel pedig egy kis "új"donságot is lehetne bele vinni az őszi fordulóba.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  25. #100
    Csak informative...

    Körvonalazódik már mikor indul a szezon? (Ok, tudom, szeptemberben, de konkrétabbat lehet tudni? Nem türelmetlenkedek, csak számolgatom a kis dolgaimat...)

    Köszi
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

Oldal: 4 / 24 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •