Oldal: 3 / 24 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (594 összesen)
  1. #51
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor lehet, hogy tényleg nem értem a problémát Akkor 100 perc kell és meg van oldva , nincs itt probléma . De nem hiszem, hogy ordas nagy különbségek lennének fogyasztásban.
    vagy 80

    még mindig jobb +-10 perc futamidő módosítás, mint a kopással variálni. Szerintem.

  2. #52
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    az audi kevesebbet fogyaszt mint a bmw, és a lambo pedig egál. ez tavaly is téma volt szerintem, úgy kell az üzemanyag használatot beállítani, hogy egyszer mindenki boxoljon. már csak azért is, mert működik az elévágás a szimben, vagy ha mégsem sikerült, működik a meleg gumival megelőzöd a boxból kihajtó hideg gumisat, tavasszal volt rá példa a versenyeimben, ennyi izgalom szerintem minimálisan kell és egy box.
    Any Given Sunday!

  3. #53
    Nekem ezzel nincs bajom, nyilvan itt nem egyenfizika van, csak az emlitett plusz 30 percet kicsit furcsallottam. En ugy emlekszem egy auto se birja ki kozel sem a masfel orat....

  4. #54
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    vagy 80

    még mindig jobb +-10 perc futamidő módosítás, mint a kopással variálni. Szerintem.
    80 perces futamidővel 100%-os gumikopással érdemes lesz kiállás nélkül 1 szett hard gumi helyett kiállni box-ba és feltenni 2 szett medium-ot? (nem költői kérdés, komolyan kérdezem )


    Csak hogy világos legyen mindenkinek, most itt azon agyalunk, hogy több féle taktika is eredményes lehessen és hogy egyik autónak se legyen kiugró előnye a hatótávja miatt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 08. 21:09.

  5. #55
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    80 perces futamidővel 100%-os gumikopással érdemes lesz kiállás nélkül 1 szett hard gumi helyett kiállni box-ba és feltenni 2 szett medium-ot? (nem költői kérdés, komolyan kérdezem )


    Csak hogy világos legyen mindenkinek, most itt azon agyalunk, hogy több féle taktika is eredményes lehessen és hogy egyik autónak se legyen kiugró előnye a hatótávja miatt.
    Mi van akkor, ha a valóságban sincs így? Miért akarunk mesterségesen generálni valamit ami nem létezik? (nem költői, komolyan kérdezem?)

    ha feltételezzük - márpedig ezért szeretjük mert ezt feltételezzük - hogy a játék a valóságot szimulálja akkor el kell fogadnunk, hogy ezt tudják a gumik és kész.
    A feladat hogy mindenki a tőle telhető leggyorsabban megtegye a versenytávot, és kitalálja magának az ehhez neki legmegfelelőbb taktikát.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ... előre meg kell látni a buktatókat, utána járni, tesztelni, számolni...
    amúgy meg akárhogy tépjük itt a szánkat 20-an 20 féle agymenéssel, a fő probléma ez, hogy napokon belül indulni kellene és sehol semmi....(kb ott kellene tartani hogy x1,2 vagy x1,3 legyen a benzinfogyasztás minden másnak készen kellene lenni már)
    (jah, tényleg ezért hagytam a fenébe az egészet )
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  6. #56
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    80 perces futamidővel 100%-os gumikopással érdemes lesz kiállás nélkül 1 szett hard gumi helyett kiállni box-ba és feltenni 2 szett medium-ot?
    Nem tudom. De ez a gyakorlatban sok mindentől függ:
    - fél tankkal gyorsabb-e az autó annyival, hogy megérje kiállni?
    - 2 szett Med féltávon ad-e annyi előnyt, hogy megérje 1 szett full távos Hard helyett használni?
    - egyéb törés miatt kell-e amúgy is box-ba kimenni?

    Ha együttesen nézzük ezeket, úgy megint mást fog kijönni. Ha például Soft is játszik, akkor az máris újabb variációs lehetőség....
    Ja és mindez pilóta függő is, nem csak az autótól függ. Így kitesztelni is igen hosszadalmas dolog lenne, és ráadásul minden patch potenciálisan megbolygatja ezeket.

    Véleményem, és tapasztalatom szerint a játék nincs felkészítve extrém beállításokra, mint ABS off, gumikopás, többféle kötelező gumi, kötelező kiállás, fehér vonalas szabály, stb. (sőt, valójában még az elvárhatóakra sincs sokszor) Így nem éri meg ezeket erőltetni.

    Természetesen mindez csak szerintem: ahogy én látom, tapasztalom.

  7. #57
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Mi van akkor, ha a valóságban sincs így?
    A valóságban pl alapvetően nem Te választasz autót sem
    Sokkal inkább örülsz, ha bármelyikbe egyáltalán beleülhetsz, és versenyen indulhatsz.
    Innentől abból kell kihoznod amit csak lehet.


    Persze, ez már költői elmélkedés. Nem több

  8. #58
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Autók: a 3 DLC szinte mindenkinek megvan, az új Ferrari pedig egyből sláger lett szóval szerintem szerepeljen az összes GT3as autó.

    Futamtáv: a másfél óra tökéletes futamtáv, legyen 2 ill. 3 órás futam is 1-1 db lehetőleg ne a Nord, mondjuk Spa és Nürburgring. Az nem igaz hogy 45 perc után már nem történik semmi, elcseszett taktikák ill koncentrációzavarok miatt kifejezetten izgalmasak a futamok utolsó körei.

    Gumikeverék: nem korlátoznám semmilyen módon, 200%os kopás mellett prequalon mindenki mediummal nyomult futamon pedig hard. Szóval a teória miszerint le lett tiltva a soft, megbukott.

    Gumikopás: egyértelműen 100%.

    Pályák: max 2 addon, a fentebb említett Paul Richard nagyon jó, ill Bathurst-re szavaznék. Az igazi klasszikusok vannak a gyáriak között amiket nem lehet megunni!

    ABS: kevés érdeklődőre való tekintettel nem tiltanám. Aki kikapcsolja ennek ellenére is szobrot neki a Hősök terén.

    Joker rendszer: hülyeség, alapjában semelyik kocsi tulajdonsága nem változott meg egyik patch után sem, szóval mindenki azzal tolja végig amit választott. Egyik kocsinak ez fekszik másiknak más.

    Büntetés: a magamat óvom dolog ne legyen már méltányolva, aki elkövetett egy bakit az vállalja a teljes büntetést.

    éééés kezdjünk minél hamarabb, viszket a tenyerem. A szezon második felétől már egész kulturált rajtok és futamok voltak, remélem továbbra is így marad.
    Egy valamit elfelejtettem: Toga-nak 100kg handicap bármivel indul!

  9. #59
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Mi van akkor, ha a valóságban sincs így? Miért akarunk mesterségesen generálni valamit ami nem létezik? (nem költői, komolyan kérdezem?)
    Nem kötelező. Magunknak csinálunk szórakozást a saját magunk kedvére, ha nem akarunk boxtaktikát, akkor nem lesz, nem erőszak.

    amúgy meg akárhogy tépjük itt a szánkat 20-an 20 féle agymenéssel, a fő probléma ez, hogy napokon belül indulni kellene és sehol semmi....(kb ott kellene tartani hogy x1,2 vagy x1,3 legyen a benzinfogyasztás minden másnak készen kellene lenni már)
    Minden kész van. Csinálhatunk mindent ugyan úgy mint az előző szezonban, akkor akár már holnap indulhatunk.
    Van összesen 12 db használható gyári pályánk, abból nem nagy kunszt rábökni 10-re és mehet.

  10. #60
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na, akkor nincs több add-on pálya javaslat most vasárnapra? ?
    Utolsó pillanatban bedobnék pár ötletet. Mindegy pályát röviden teszteltem, persze jóval alaposabban ki kellene próbálni őket!

    Laguna Seca
    (amit valaki már emlegetett) két verzióban is létezik:
    http://assettocorsa.club/mods/tracks...a-seca.html#en
    http://www.drivingitalia.net/forum/i...&showfile=6661

    Le Mans (Háromórás versenyre, már ha lesz olyan)
    http://assettocorsa.club/mods/tracks...e-2015.html#en

    Sebring (Egy kissé unalmas pálya, de klasszikus, az nem vitás)
    http://assettocorsa.club/mods/tracks...aceway.html#en

    Mosport (egy rövid hullámvasútra emlékeztet, ahol közel vannak a falak)
    http://assettocorsa.club/mods/tracks...k-2012.html#en

    és amit sajnos nem javasolhatok, pedig nagy kedvencem:

    Brno (bugos, mert a korlát nem fogja meg az autót hanem átesik rajta)
    https://malagoligarage.wordpress.com...circuit-v-1-1/

    Vélemények uraim?

  11. #61
    A 10-es gumit nem várjátok meg ?

  12. #62
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na, akkor nincs több add-on pálya javaslat most vasárnapra?



    Köszi szépen ,esetleg tudsz ehhez a témához linket adni?
    Ha jól emlékszem Józsi tesztelte a Forddal a historic bajnokság során. Lehet, hogy ez fals, de az tuti, hogy a magyar fejlesztő srác (elnézést, de a nevére nem emlékszem) írt is ekkor a fórumra, hogy azért ennyire nem fekete-fehér ez a kérdés és elég összetett a gumifizika. Talán ez 1.6 környékén volt. A forum keresésben nem jeleskedem, így hivatkozni nem tudok. Nnnna ez elég konkrétra sikerült

  13. #63
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól emlékszem Józsi tesztelte a Forddal a historic bajnokság során.
    Az így van, köszi szépen, de annak emlékeim szerint semmi köze nem volt a 100-200%-os tapadás kérdéskörhöz.

  14. #64
    És még egy pálya! Ez is elég kellemes, habár talán grafikaliag nincs a toppon:

    Zolder
    http://rgnnr8.wixsite.com/modbase/u-z

  15. #65
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    De van ilyen auto, akkor gondolom az autot lenne selszerubb letiltani, mint a lebonyolitast megnyakatekerni.
    Annak én mondjuk nem örülnék, szerintem nem is állnék rajthoz. Tavaly volt olyan pálya ahol a bmw 115 literrel végig tudott menni, a többi kocsi meg 120 felett volt. Ha ezt kombinálod a kemény keverékkel és a 100%os gumikopással, akkor a bmw-vel pont nem kell kiállni, de a gumi sem kopik úgy. Ezért a 100% - 100% gumi - üzemanyag kombó sajnos nem jó.

    Szerintem 175%-os kopás kellene, mert ott képbe jöhet már adott pályánként a kemény-közepes, ami közepes-kemény is lehet, több lesz a gumikülönbözőség. Vagy a fogyasztást lehetne növelni, de a futam távon ne változtassunk.

    1 Box kiállás mindenképpen kellene. Mivel nem tudjuk ellenőrizni, hogy tényleg ki áll e valaki, így úgy kell beállítani a játékot, hogy muszáj legyen kiállni.

    Gumira meg felesleges várni, ezt írták júliusban:
    "All Assetto Corsa cars will be eventually updated to the new tyre model, in the following months."
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 09. 09. 10:40.

  16. #66
    100% feletti gumikopas nem jo, amellett kitartok.
    Akkor kotelezo kiallas kell, akar ket fele gumival es meg van oldva minden ilyen problema . Nem gondolom, hogy barki is megprobal azzal csalni, hogy nem all ki.
    Utoljára módosította: Laccoo; 2016. 09. 09. 12:43.

  17. #67
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    100% feletti gumikopas nem jo, amellett kitartok.
    Akkor kotelezo kiallas kell, akar ket fele gumival es meg van oldva minden ilyen problema .
    De nincs lehetőség ellenőrizni a kötelező kiállást, értsd meg. És a játékban sem lehet beállítani
    Konszenzusra szerintem nem fogunk tudni jutni, annyi vélemény volt már itt. Kellene erről egy szavazás szerintem, valami ilyesmi:

    Gumikopás: 100%-175%-200% (100nál csere nélkül hard, 175nél van m-m-m, m-h, h-m, h-h is pályától függően, 200nál m-m-m és h-h)
    Üzemanyagfogyasztás: 50%-100%-150% (vagy akármi)

    Meg persze még amik szóba jöttek

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    De nincs lehetőség ellenőrizni a kötelező kiállást, értsd meg. És a játékban sem lehet beállítani
    Konszenzusra szerintem nem fogunk tudni jutni, annyi vélemény volt már itt. Kellene erről egy szavazás szerintem, valami ilyesmi
    Az a gond ezzel hogy egy ilyen szavazásnak kb annyi értelme lenne mint a mirgránsos népszavazásnak.
    A fele mezőny nem tudja, nem érti, hogy amire szavaz, az mivel jár, minek mi az értelme, mik az összfüggések...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 09. 13:17.

  19. #69
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A fele mezőny nem tudja, nem érti, hogy amire szavaz az mivel jár, minek mi az értelme, mik az összfüggések...
    2700 éve úgy ahogy, de működik

  20. #70
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    De nincs lehetőség ellenőrizni a kötelező kiállást, értsd meg. És a játékban sem lehet beállítani
    Konszenzusra szerintem nem fogunk tudni jutni, annyi vélemény volt már itt. Kellene erről egy szavazás szerintem, valami ilyesmi:
    A nagytöbbség véleménye a 100% kopás. Szóval ebben egy az irányvonal. Ha a Bmw kibírja a másfél órát akkor az üzemanyagfogyasztást kellene fentebb venni.

  21. #71
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    A nagytöbbség véleménye a 100% kopás. Szóval ebben egy az irányvonal. Ha a Bmw kibírja a másfél órát akkor az üzemanyagfogyasztást kellene fentebb venni.
    Így is van! Gumikérdés lassab körbeér, fogyasztásnál 1,2-1,3*-os, aztán akkor már a bömbinek is ki kell állni tankolni. Meg van oldva a "kötelező" boxkiállás. Azzal pedig lehet taktikázni, hogy vki cserél-e kereket vagy csak tankol és végig megy.
    Nem kell ezt túlvariálni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 09. 18:22.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  22. #72
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    A nagytöbbség véleménye a 100% kopás. Szóval ebben egy az irányvonal. Ha a Bmw kibírja a másfél órát akkor az üzemanyagfogyasztást kellene fentebb venni.
    Kliens oldalról ezt (üzemanyag fogyasztás) viszont nem lehet állítani csak on/of jelleggel.
    Szerver oldalon lehet??

  23. #73
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Így is van! Gumikérdés lassab körbeér, fogyasztásnál 1,2-1,3*-os, aztán akkor már a bömbinek is ki kell állni tankolni. Meg van oldva a "kötelező" boxkiállás.
    Nem kell ezt túlvariálni.
    Na igen, túlvariálni nem kell. De belegondoltál-e már abba, hogy ezzel az amúgy is sokat fogyasztó autókat sokkal jobban bünteted, mint ami miatt ezt mondjuk bevezetnénk??

  24. #74
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Kliens oldalról ezt (üzemanyag fogyasztás) viszont nem lehet állítani csak on/of jelleggel.
    Szerver oldalon lehet??
    Igen, lehet százalékosan állítani a szerveren.

    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    De belegondoltál-e már abba, hogy ezzel az amúgy is sokat fogyasztó autókat sokkal jobban bünteted, mint ami miatt ezt mondjuk bevezetnénk??
    Jogos észrevétel , kíváncsi vagyok hányan gondoltak bele ebbe a javaslat tételekor...


    Utána számoltam, szerencsére a fogyasztási értékek között azért nincs olyan hatalmas különbség (~15%), így az 1,3-as szorzó sem bünteti vészesen a többet zabáló autókat. Az 1,3-es szorzó egy 90 perces futamon +7 liter többletterhet jelentene a Nissan-nak BMW-hez képest, ami ~5 kiló plusz induló súlyt jelent, körönként ~2,5 kiló plusz súly átlagosan.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 09. 18:48.

  25. #75
    Amugy volt mar olyan, hogy valaki kiallas nelkul ment masfel orat ?

Oldal: 3 / 24 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •