Oldal: 24 / 24 ElsőElső ||| 14 20 21 22 23 24
Találatok: 576 - 594 (594 összesen)
  1. #576
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a temat a masik topikban kimeritettem. Nincs mit hozzafuzni szerintem. Vagyis de. Nekunk is sokkal kenyelmesebb lenne, ha igy lehetne megoldani, de nem lehet.
    Ne haragudj, de amit ott írtál abban nem találtam egy valódi indokot sem arra, hogy a fenti példa miért nem alkalmazható. Simán lehetett volna tegnap 24-22-10 is, vagy 12 főre emelt C szerverrel 24-20-12 is. Ez ugye fix szabály lenne és nem ti döntenétek el, így nincs kibe belekötni. Nincs mögötte egy bizonyos személy akit lehet hibáztatni, megtalálni, azaz nem lesz belőle gond.

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A szabalyban azert van minimum es maximum letszam megadva, hogy legyen mozgasterunk. Sosem volt es lesz fix szerverletszam meghatarozva, mert tobb valtozo is van, amivel nem tudunk elore szamolni.
    - Ha nincs mozgástér, akkor nincs belőle baj
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Az teljesen ertheto, hogy minden szerveren szeretnenk viszonylag normalis letszamot, az utolson ne 3-an kergessek egymast. Emellett szeretnenk minden szervert a leheto legnagyobb letszammal feltolteni. Ez a ketto maris ellentmond egymasnak. Az is kerdes, hogy hany box van az adott palyan. A Hungaroringen pl. csak 20, most elore szolok, Zandvoortot azert nem vettuk be, mert ott meg csak 18, pedig gyari palya. Ha lesz olyan, ahol 26 box van es 26-an vagy 52-en jovunk ossze, akkor meg a 24-es letszam fole is mehetunk.
    - Ezt mind lehet tudni előre, hiszen most írtad le. Ilyenkor nem 24 fő a max, hanem 26 vagy 18, de ezen kívül ugyan úgy él a 10es szabály is. Biztosan nem a prequal zárásakor derül ki az, hogy kevesebb pit van a pályán vagy erőforrás igényesebb.
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Azt pedig a nevezes lezarulasaig nem tudjuk, hogy hanyan lesztek. Utana dontjuk el tobben, hogy mi legyen a felosztas, nem en egyedul. Es nem, nem nezzuk a neveket. Nincs egy jo megoldas. Tobb megoldas van, amibol megprobaljuk a legjobbat kivalasztani. Es barhogy dontunk, mindig lesz valaki, akinek nem tetszik.
    - Azon, hogy hányan neveznek nem tud feldühödni senki. Ezek után már a fix szabály alapján lenne kiszámolva, könnyítés lenne nektek...
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Egy pelda: vagyunk 26-an, akkor fel lehet osztani 16-10-re, vagy 13-13-ra, 14-12-re, stb. Ezek mind lehetnek jo megoldasok es minden esetben lesz olyan, aki pont lemarad es duhos lesz emiatt. De nekunk minden versenyzore gondolnunk kell, a B es C, valamint remelhetoleg D szerveresekre is, nem csak arra, hogy ki kerul az A-ra.
    - Ha fix a szabály, nincs oka senkinek se dühösnek lenni, de ha 16-10 helyett egy szervező úgy dönt, hogy 3 ember menjen át a B szerverre akkor van lehetősége rá. Felőlem lehet 12 fő az utolsó szerver, mert nem jó ha egyedül körözöl, de ez már egy más kérdés.

    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Részemről 40 nevező alatt sosem lenne 24 főnél nagyobb az "A" szerver. A 36fős 24-12es bontás például kifejezetten aránytalannak hat. Én sokkal inkább pártolnám a 24-20-16főt a 60as szerverre is inkább.
    Nem az a baj, hogy nem maximális az A szerver. Az a baj, hogy fél órával a prequal zárás előtt a szervező azt írja hogy várhatóan 24 fő lesz, aztán 22 fő. Ha 23. lennék akkor ez zavarna, volt már pár ember aki személyeskedésnek vette. Feleslegesen adtok lehetőséget a kötekedésre néhányaknak.

    Szóval én még mindig nem látom valódi okát annak, hogy miért nem lehet konkrét szabályokat lefektetni amibe nem lehet belekötni. Tegnap 24/22/10 lett volna a létszám a minimum 10es szabállyal, 24/20/12 a minimum 12es szabállyal. Mindent lehetett tudni előre, akkor miért?

    Van egy olyan érzésem, hogy szeretnétek ti meghatározni és kész, de akkor írjátok le ezt és akkor tényleg lesz kibe belekötni

    Példa minimum 12 fővel:
    Sz. \ Fő(max) 21 (20) 24 (20) 36 (26) 36 (24) 36 (20) 48 (26) 48 (24) 56 (26) 56 (24) 56 (20)
    A szerver 12 12 24 24 20 26 24 26 24 20
    B szerver 9 12 12 12 16 22 24 18 20 20
    C szerver 0 0 0 0 0 0 0 12 12 16

    Több mint fél éve folyamatosan első szerveres vagyok, nem feltétlen érint a dolog, csak jót akarok nektek, kevesebb stressz, 1 gond mínusz

    De ha nem, hát nem
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 02. 27. 13:45.

  2. #577
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Van egy olyan érzésem, hogy szeretnétek ti meghatározni és kész, de akkor írjátok le ezt és akkor tényleg lesz kibe belekötni
    Én már nem egyszer mondtam Szabinak is, hogy ez a demokrácia nevű intézmény ez túl van értékelve és sokszor nem jó

  3. #578
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Van egy olyan érzésem, hogy szeretnétek ti meghatározni és kész, de akkor írjátok le ezt és akkor tényleg lesz kibe belekötni
    Én kerek perec leírom, hogy mi szeretnénk meghatározni és kész!

    A fenti táblázat elosztása nem minden esetben tetszik, és nincs kedvem sem döntési mátrixot publikálni 70 főig lebontva, se bonyolult számítási képletek meghatározni, különösen annak fényében, hogy nem minden pályán 24 fő a limit, van ahol 18 és van ahol 24+ és 50 nevező esetén például ha van rá mód, akkor nem fogunk 3 szervert indítani.

    Prekval zárás után a nevezők és a lehetőségek fényében a szervezőség a legjobb tudása szerint meghozza a döntést és kihirdeti a fórumon. Egész addig se ti, se mi nem fogjuk előre tudni, mert mi is ott és akkor találjuk, ahogy ez tegnap este is történt a jelen lévő 3 szervező közös megegyezésével.


    Amit viszont rendszeresítenünk kell, hogy egyes gyári pályákon már sikerrel alkalmaztuk a rajthely bővítés lehetőségét, ezek használatát kell majd még beépítenünk a normál ügymenetbe.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 28. 13:05.

  4. #579
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ez számomra még mindig érthetetlen, hogy miért van engedve? Szimpla csalás, a büntetés kijátszása...
    Az ha olyan hülye vagy, hogy önként adsz magadnak egy DQ-t, az súlyosabb büntetést, mint a BUÁ.
    A storynak ezzel sajnos azért nincs még vége, mert 1 vagy 2 futamot szabály szerint el lehet dobni, így akinek ez lesz a dobós futama, az tényleg megúszta a büntetést, és ez a kritika tök jogos.

    Más kérdés, hogy egy 90 perces futamon egy BUÁ azért nem akkora büntetés, hogy emiatt ne érje meg végigfutni, miközben ha ezt nem teszed, akkor elveszel magadtól egy lehetőséget arra az esetre, ha esetleg nem tudsz eljönni egy futamra, vagy ledob a szerver, vagy totálkárosra töröd vagy törik az autódat... sőt egy sima első körös kilökéssel is adott esetben többet bukhatsz, mint egy BUÁ-val, így szóval szerintem nettó hülyeség ezt így bekockáztatni.

    Másik fele a kérdésnek, hogy tegyük fel becsülettel letöltöd a BUÁ-dat, de egy rajtad kívülálló ok miatt nem tudod befejezni a futamot (lásd fent). Akkor azt mennyire fair/korrekt újra letöltetni veled?


    Természetesen felmerült ez a kérdés a szervezői meetingeken és nem sokon múlt, hogy nem a másik verzió mellett döntöttünk, így minkét irányzat támogatóinak érveit maximálisan megértjük, mi is vívódtunk.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 27. 14:40.

  5. #580
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Felmerult, hogy legyen-e valtozatos idojaras.

    Szavazzatok!

  6. #581
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Sziasztok!

    Most hogy bejött a gyári pitstop app, és lehet nyomást is beállítani a friss abroncsra, szerintem lenne értelme hogy 1 futamon belül kötelező legyen 2 különböző keveréket használni. Más kérdés hogy hogyan lehet leellenőrizni, de szerintem még izgalmasabbak lehetnének a futamok taktikai szempontból.

    Mit gondoltok?

  7. #582
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Most hogy bejött a gyári pitstop app, és lehet nyomást is beállítani a friss abroncsra, szerintem lenne értelme hogy 1 futamon belül kötelező legyen 2 különböző keveréket használni. Más kérdés hogy hogyan lehet leellenőrizni, de szerintem még izgalmasabbak lehetnének a futamok taktikai szempontból.

    Mit gondoltok?
    Kötelező pit stopot is tudunk már kikényszeríteni ugye, de gumitípust továbbra is csak kézzel lehetne ellenőrizni.
    A jelenlegi varianca mellett, pedig talán fölös is ez.

  8. #583
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Most hogy bejött a gyári pitstop app, és lehet nyomást is beállítani a friss abroncsra, szerintem lenne értelme hogy 1 futamon belül kötelező legyen 2 különböző keveréket használni. Más kérdés hogy hogyan lehet leellenőrizni, de szerintem még izgalmasabbak lehetnének a futamok taktikai szempontból.

    Mit gondoltok?
    Elvileg nem írja ki logba a keverék típusát, így nem lehet jelenleg ellenőrizni szerver oldalon, hogy ki milyen keveréken van. Taktikai szempontból jelenleg is izgalmas, mert az A szerveren:
    - páran kiállás nélkül mentek med gumin
    - egy valaki kiállás nélkül ment hard gumin
    - a legtöbben egy kiállással mentek med - med gumin
    - páran egy kiállással mentek med - soft gumin

    A hard-os taktika szerintem nem éri meg, az biztosan lassabb, de a többi három nagyjából azonos szinten van. Ehhez képest a két kötelező keverék csak csökkentené a taktikai repertoárt

    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ez megint csak egy kvalizás, semmilyen hozzáadott értéket nem képviselne.
    A több körös prekvalnak (3 kör összessége) lenne talán valamilyen értelme, de ezt úgy tudom nem lehet kivitelezni szerver oldalról.

    De ez nem ennek a topiknak a témája
    Szerintem aki nem látta, olvasson vissza, ki lett beszélve. Még az 5 körös prequal sem tudna igazságot tenni egy gyorsabb, de 10 körönként 10 másodperces hibát elvétő versenyző és egy fél másodperccel lassabb, de stabil versenyző között. Próbáljatok meg kicsivel gyorsabbak lenni prequalon, jelenleg nincs más opció. Alacsonyabb szárny, magasabb difi power, stb...

    Valami olyasmit lehetne maximum csinálni, hogy egy - egy szerver első három helyezettje kaphatna a következő prequalom mondjuk 5 - 3 - 1 tized levonást. Ennek a megvalósítását még vállalnám is adott esetben, ha az eredeti készítő nem ér rá vagy nincs kedve.

    De itt az ötletelő, hátha valakinek van jobb ötlete, annak a leprogramozásában is szívesen segítek
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 27. 11:46.

  9. #584
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése

    Ehhez képest a két kötelező keverék csak csökkentené a taktikai repertoárt
    Azt hiszem egyébként, hogy ahogy halad a bajnokság, egyre inkább el fog billenni a mérleg a kiállás nélküli taktika felé.

    Belegondolva, a 2 különböző keverékkel szinte mindenki a med-lágy taktikát választaná (Kivéve ilyen magas aszfalt hőmérsékletnél mint Sepangban)

  10. #585
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Fiúk, tudom ezertopik, de ez nem a következő GT3-hoz tartozik.
    Itt a megfelelő topik, a szerverszétválasztás, prekizés áldásos, és mellékes hatásairól, itt folytassuk:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...-A-B-C-szerver

  11. #586
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    de jó lenne visszanyúlni a gyökerekhez, és váltott héten ugyanazon a pályán rendezni 2 bajnokságot mint régen a GT és NGT...csak most GT3 és GT2 vagy GT4 vagy akármi (lehetne az első rövidebb is, mondjuk 1 óra....nem hiszem hogy elvenne a mostani GT3 létszámából, nyilván 2x annyi meló..bár ha az értelmetlen shakedown szervezését is beleveszem, akkor igazából csak mondjuk 1,5x annyi, meló... és így volna értelme, meg hagyomány, meg no abs...meg minden fincsiség...
    nekem tetszik az ötlet.
    Ha többeknek is van rá igény, akkor ne fogjátok vissza magatokat és jelezzétek!

  12. #587
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    nekem tetszik az ötlet.
    Ha többeknek is van rá igény, akkor ne fogjátok vissza magatokat és jelezzétek!
    Részemről is rendben, csak a vasárnapi időponttal van nyűgöm. Esetleg váltott héten egy csütörtök? A WTCC és a GT3 úgyis egy héten van, így a másik üres. A másik ok, hogy akiknek szintén nem annyira jó a vasárnap, azoknak így lenen módja talán, ha nem GT3-al, hanem mással küzdeni. Szívem szerint a GT4-et pártolnám, ami inkább "beülsz és mész" kategória, de nekem mindegy, a GT2 is pörfekt.

    Ahogy a szervezőknek a legjobb, minél kevesebb munkával, csak menjen.

  13. #588
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70
    Egy dupla futamos, GT4-es valami a GT3 előtti vasárnap jó lenne.

  14. #589
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    nekem tetszik az ötlet.
    Ha többeknek is van rá igény, akkor ne fogjátok vissza magatokat és jelezzétek!

    +1

  15. #590
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    +1, GT4 vagy Porsche Cup, No ABS és olyan autó amin nem nagyon van mit tekergetni

  16. #591
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    +1, GT4 vagy Porsche Cup, No ABS és olyan autó amin nem nagyon van mit tekergetni
    Akkor az nem a porsche lesz

    Ja, de a content managerrel am tudunk fix setupos futamokat is inditani!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  17. #592
    (Én személy szerint akkor már olyan kategóriát preferálnék, ami valamivel távolabb áll a GT3-tól, mint a GT4.)

  18. #593
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Inkább álljon távolabb a gt3tól
    A fix setup dolog nem bejövős, szeretem legalább a kerék összetartásokat állítgatni.
    És a vasárnap is felejtős. Ha jó lenne a vasárnap mennék én a gt3ra is.
    Már Szabinak felajánlottam hogy besegítenék valami historic futamban, igazából bármi jó lenne már ami hétköznap lenne, akár porche kupa is.

  19. #594
    Tegnap megvolt a GT3 köztes hetein rendezendő bajnokság vagy funrace sorozat első tesztfutama. Sajnos kevesen voltunk, de azt gondolom jól sikerült, a résztvevők többsége jól érezte magát, ez látszik a futam utáni hozzászólásokból is.

    A prekval ötletelő topikból alább idézettre itt válaszolnék:
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően jó ötlet a GT4, viszont a lebonyolítása nagyon nem passzol a GT3-hoz, hanem inkább a WTCC-hez, ami meg nem AC-val van rendezve. (Régen pont ezért volt jó az NGT és a GT kategória a váltakozó heteken.) A rövid távú versenyekkel arra sarkaljátok az embereket, hogy minél előbb előzzön, mert úgy tud talán több pozíciót is előrébb kerülni, és nem arra, hogy amiről a hosszútávú versenyzés szól, hogy kiismerjük a másik gyenge pontját és biztonságosan előzzünk. Ezt többnyire pont az újoncoknak és/vagy kevés tapasztalattal rendelkezőknek kellene megtanulni, amiket segít a setupolás minimalizálása, de az ABS tiltásával meg pont nehezítitek a fejlődésüket és ez nagyobb mértékben lesz elrettentő, mint amennyire vonzó a GT4 egyszerűsége. Tudom, hogy valamelyik autóban nincs gyárilag ABS, de azt attól függetlenül (tudtommal) be lehet kapcsolni.
    Szerintem nem is kell feltétlenül passzolnia a GT3-hoz. Valóban a lebonyolítás inkább WTCC szerű, de nem mindenki kedveli/használja a RaceRoomot, viszont hasonló sprintfutamokra GT autókkal itt is van igény. Az is igaz, hogy a sprintfutamon a mielőbbi előzés a cél, de mivel nem is szakad szét annyira a mezőny, ráadásul a dupla futam miatt több lehetőség adódhat az előzések és a test test elleni harc gyakorlására. A taktikusabb vezetés és a gyenge pontok kiismerése megmaradhat a GT3 futamokra, de ha akár ott is előzési helyzetbe kerül valaki, akkor az itt megszerzett tapasztalatokkal biztonságosabban végrehajthatja a manővert, tehát végső soron ott is hasznos lehet az itt megszerzett tudás.
    Az ABS tiltása még képlékeny, egyelőre tesztelünk, autókat, megvalósítási formát. Hozzáteszem a tegnapi futamon szerintem nem sok gondot okozott az ABS hiánya. Hogy eljut ez a dolog bajnokság szintjére egyáltalán, azt majd az tesztek eredménye és a versenyzők érdeklődése megmondja.

Oldal: 24 / 24 ElsőElső ||| 14 20 21 22 23 24

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •