Oldal: 2 / 24 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (594 összesen)
  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Nyaklevessel! Viccet félretéve, felnőtt emberek vagyunk, aki láma és nem jelenti hogy kilökték az magára vessen. Viszont ne ússza már meg az illető a komolyabb büntetést azzal hogy ki a gyorsabb alapon jelenti saját magát.
    Na jó, de nekünk az a célunk, hogy lehetőleg minél több esetre fény derüljön.

    Félreértés ne essék, nem azért büntetünk, hogy a sértettnek jobb legyen, hanem hogy ki legyenek elemezve az elkövetett hibák és a jövőre nézve ugyan az az ember ugyan azt lehetőleg már ne kövesse el még egyszer. Tehát az egész mezőnyt szeretnénk ezzel fokozatosan biztonságosabbá és megfontoltabbá tenni. Az egész mezőny miatt kérjük mindig, hogy óvjatok, ne magatok miatt!

    -1 figyu szerintem jó deal ezért, hogy ne csak a "láma" sértetten múljon, hogy megtörténjen a felelősségre vonás.


    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    GT2 és GT3 párhuzamos bajnokság ugyanazon a pályán váltott hétvégén.
    Ha jelentkezik olyan, aki elvállalja a szervezést, akkor semmi akadálya.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 07. 19:20.

  2. #27
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    DLC: Legyen az összes. Sőt, ha jön még újabb, akkor az is.

    Gumikopás: 200% nem volt túl sok értelme, csak olyan bugokkal találkozhattunk amivel senki más. A 100% teljesen rendben van szerintem.

    ABS: Igaziban is van, itt is legyen. szerintem a TC tiltás is túlzás, én azt is engedélyezném.
    ha ilyesmik nélkül szeretnénk csapatni, akkor tegyük ezt olyan autókkal, amiben gyárilag sincs: pl: GT2, historic. A "kiherélt" GT3 kocsiknak nem látom sok értelmét.

    Joker rendszer: szerintem jó, nem gáz ha valaki egyszer autót válthat.

    2-3 órás futam: szerintem a 90 perc is elég hosszú és fárasztó. Nem kell hosszabb.

    Addon pályák: Szerintem az eddigiek jól mutatják, hogy a legtöbb gagyi. Több szívást hoz, mint amennyi élményt ad. Én kizárólag csak már VERSENYBEN is kipróbált pályát tennék bele, azt is max 2-őt.
    A gyári pályák szuperek, és elég sok is van belőlük.

    Szabályok: Nincs sok értelmük, ha nem tartjuk be őket. Jelenleg is olyanok vannak rendszeresen leírva, amik valójában nincsenek használva és/vagy betartatva. Az óvásokat pedig az emberek nem tudják feldolgozni, a büntetőpontoknak gyakorlatilag nincs jelentőségük, így nevelő erejük sem.

    Szerintem.
    Utoljára módosította: zrubi; 2016. 09. 07. 20:21.

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Gumikopás: 200% nem volt túl sok értelme, csak olyan bugokkal találkozhattunk amivel senki más.
    Elvileg az volt az értelme, hogy az 1 és a 2 kiállásos boxstratégiát is eredményessé tette, pálya és egyén és kocsi függő volt, hogy mikor melyiket volt érdemes választani. Ha ez szerintetek nem működött, akkor kérlek írjátok le erről a tapasztalataitokat és hogy mit javasoltok, mivel lehetne elérni, hogy ne csak 1 db egyértelműen jó boxstratéiga legyen a futamokon, hogy ebben is legyen taktikai lehetőség?

    Amúgy milyen bug volt a 200% miatt?

    ABS: Igaziban is van, itt is legyen. szerintem a TC tiltás is túlzás, én azt is engedélyezném.
    ha ilyesmik nélkül szeretnénk csapatni, akkor tegyük ezt olyan autókkal, amiben gyárilag sincs: pl: GT2
    Én csak érdeklődés szinten kérdezem, hogy mi a különbség vezetési élményben/technikában/nehézségben egy GT2-es és egy ABS/TC off-os GT3-as autó között?
    Ez csak egy olyan dolog, hogy csak a tudatunk vezet meg minket, hogy márpedig a GT2 az ABS nélkül a GT3 meg ABS-sel az igazi... vagy valóban érezhető hogy az egyik vele, a másik meg nélküle a jó?

    Szabályok: Nincs sok értelmük, ha nem tartjuk be őket. Jelenleg is olyanok vannak rendszeresen leírva, amik valójában nincsenek használva és/vagy betartatva.
    Tudsz mondani ilyeneket konkrétan?

    Az óvásokat pedig az emberek nem tudják feldolgozni, a büntetőpontoknak gyakorlatilag nincs jelentőségük, így nevelő erejük sem.
    5 db után Bouxutca áthajtás jár. Szigorítást tervezünk, hogy 4 db után járjon. 4 darabot azért elég könnyű összeszedni, két kisebb kihágás is elég hozzá, feltéve ha bejelentitek persze, máshogy nem megy.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 07. 21:29.

  4. #29
    Horváth Roland Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 05. 21.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    149
    ABS: off (eddig elleneztem,de szerintem nem kataszrófa nélküle menni....próbáljuk meg)
    TC:maradjon off
    Joker:maradhat,szerintem azért jó pár embernek jól jött a szezonban (nekem is)
    DLC:Jöhet mind
    Gumik:összes keverék használható legyen,kettő kötelező versenyen/rajt a prekvalos gumival
    Extra 2 és 3 órás futamok:jöhetnek
    Add-on pályák:maximum 2-3 (Road America,Paul Richard stb)
    Gyári pályák:klasszikusok mindenképp (kicsit sem unalmasak)
    Gumikopás:100%
    Futamtáv: a másfél óra tökéletes
    Prekval:valahogy tényleg az egykörös "szuperhősökből" kellene versenyzőket faragni(köztük voltam én is)rájöttem semmi értelme,ha 30 körön kell jónak lenni.
    Büntetés:Szerintem jó volt a rendszer,engem megtanított(legalább is úgy érzem) hogy próbáljak meg nem balesetet okozni.
    Időpont: jó a vasárnap, de már a versenynaptár tervezésénél meg kellene nézni, hogy nem ütközik-e valamilyen ünneppel, vagy Forma-1 futammal. Ha igen, meg kellene fontolni új időpont választásását.(Surányi kollégát idéztem)


    Nagyjából ennyi lenne,reméljük ismét egy jó szezon lesz.

  5. #30
    Szabados Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Tahitótfalu
    Üzenetek
    28
    ABS-mivel még újonc vagyok így végre sikerült egy kicsit ráéreznem de ma megpróbáltam ABS nélkül újra tanulni kell a vezetést de biztosan bele lehet jönni szerintem a múlt bajnokságban résztvevők ABS off-on arányából már ki lehetne indulni. Nem tudom hogy a controllerek közt esetleg jobban kijönne e a különbség a ki illetve a gyári beállítás miatt.
    DLC-szerintem mindegyiket lehessen használni
    A futamok hossza-Úgy gondolom az 1 óra bőven elég esetleg lehetne csinálni egy két 2-3 órás futamot pl:nord
    Gumikopás:ez nagyban függ az ABS-től mert a próbálgatás során úgy vettem észre hogy 1-2 elfékezésnél már jól elmelegszik a gumi gondolom ez a kopásban is meg fog mutatkozni bár hosszabb távon még nem próbáltam.A keverékeket illetően lehessen használni az összeset ha már van.
    Időpont-a vasárnap részemről is tökéletes.

  6. #31
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy milyen bug volt a 200% miatt?
    pl hogy:
    - elértük azt a határt, ameddig egyátalán modellezve volt/van a gumi kopás. Tehát egy bizonyos érték alá SOHA nem kopott a gumi.
    - a gumikopásban a tervezettnél jobban dominált a megtett kilóméter, mint a vezetési stílus.
    - az elfékezések hatására nagyon durva gumikopás volt a válasz, ami ráadásul kegyetlenül és értelmetlenül rázza a kormányt.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak érdeklődés szinten kérdezem, hogy mi a különbség vezetési élményben/technikában/nehézségben egy GT2-es és egy ABS/TC off-os GT3-as autó között?
    Ez csak egy olyan dolog, hogy csak a tudatunk vezet meg minket, hogy márpedig a GT2 az ABS nélkül a GT3 meg ABS-sel az igazi... vagy valóban érezhető hogy az egyik vele, a másik meg nélküle a jó?
    Véleményem/tapasztalatom szerint ahol eleve nincs ABS, az nem gáz, kezelhető. De ahol eleve van, de kikapcsoljuk, ott sokkal durvábban jelentkeznek az elfékezés efekkteji.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tudsz mondani ilyeneket konkrétan?
    "A futamokon a pályaelhagyásért a program automatikusan büntetést ad, ami azzal jár, hogy körön belül 1 alkalommal 35 km/h alá kell lassítani. Ezt a manővert szigorúan tilos az ideális íven végrehajtani, csak a pálya szélére lehúzódva a mezőnyt a legkisebb mértékben sem zavarva szabad kivitelezni."

    Ilyen (a pályafutásom alatt) soha nem volt élesben, cserébe minden topikban szerepel az első oldalon, mint FONTOS infó.

    Ezen felül a fehér vonalas szábály a gyakorlatban betartathatalan, emiatt szerintem értelmetlen is. ahhoz kéne igazodnunk, amit technikailag kivitelezhető is a játékban.

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    pl hogy:
    - elértük azt a határt, ameddig egyátalán modellezve volt/van a gumi kopás. Tehát egy bizonyos érték alá SOHA nem kopott a gumi.
    - a gumikopásban a tervezettnél jobban dominált a megtett kilóméter, mint a vezetési stílus.
    - az elfékezések hatására nagyon durva gumikopás volt a válasz, ami ráadásul kegyetlenül és értelmetlenül rázza a kormányt.
    1. 100%-kal is el lehet érni a max kopást, igaz 2x annyi idő alatt... de ezek szerint jobban megéri csontra kopott gumit használni, mintsem lecserélni?
    2. Ez csak egy elmélet, vagy ezt tesztelte is vki, hogy 200%-os kopásnál csak a km hatása 2x-es, a stílusé nem? Nem vitatom, hogy esetleg így van, csak érdekelne hogy jutottál erre a következtetésre?
    3. Ez nem mond ellent az előző pontnak picit?


    "A futamokon a pályaelhagyásért a program automatikusan büntetést ad, ami azzal jár, hogy körön belül 1 alkalommal 35 km/h alá kell lassítani. Ezt a manővert szigorúan tilos az ideális íven végrehajtani, csak a pálya szélére lehúzódva a mezőnyt a legkisebb mértékben sem zavarva szabad kivitelezni."

    Ilyen (a pályafutásom alatt) soha nem volt élesben, cserébe minden topikban szerepel az első oldalon, mint FONTOS infó.
    Ezen felül a fehér vonalas szabály a gyakorlatban betarthatatlan, emiatt szerintem értelmetlen is. ahhoz kéne igazodnunk, amit technikailag kivitelezhető is a játékban.
    Jogos, bár ez nem szabály, csak egy tájékoztatás, de valóban fölösleges.

    Ami a pályahasználatot illeti, az egyelten valóban betartható szabály az a "amit a pálya enged elv" lenne, de ez sajnos még a gyári pályák esetében is messze nem következetes vagy egységes. Gyakorlatilag kanyaronként kéne kitapasztalni, hogy hol mennyit enged "nyesni"... a sikánokban pedig "a ki tud jobban vágni bünti nélkül" játék venné kezdetét és néhány esetben nagyon elrugaszkodnánk az egészségestől.

    A vágás téma iránt érdeklődők részére egy kis "szakirodalom":

    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 08. 12:06.

  8. #33
    Futamtav : masfel ora tokeletes.
    Gumi : 100%-os kopas nekem is jobban bejott.
    Dlc : felolem mehet mind.
    Egyszeri autovaltas : logikus , szukseges lehetoseg, de csak egyszer ,onnantol vissza mar ne lehessen ulni.
    Palyak : gyari palyak aszfaltjai abszolut magas szinvonalon keszultak, en jobban tamogatom a gyari palyakat.
    Abs : en egyertelmuen az offra szavazok,
    sokkal autosabb az egesz, bar ez azonnal felezne a resztvevok szamat.
    De en nagyon orulnek ha osszejonne 15 ember abs nelkul, akar lehetne kulon szerverre is tenni oket .
    Utoljára módosította: Laccoo; 2016. 09. 08. 12:49.

  9. #34
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    1. 100%-kal is el lehet érni a max kopást, igaz 2x annyi idő alatt... de ezek szerint jobban megéri csontra kopott gumit használni, mintsem lecserélni?
    2. Ez csak egy elmélet, vagy ezt tesztelte is vki, hogy 200%-os kopásnál csak a km hatása 2x-es, a stílusé nem? Nem vitatom, hogy esetleg így van, csak érdekelne hogy jutottál erre a következtetésre?
    3. Ez nem mond ellent az előző pontnak picit?
    1. igen, volt aki ezt "kihasználta" nem cserélt, mert úgysem kopott tovább. Ez nem volt titok, itt a futambeszámolókban volt téma...

    2. mint fentebb: itt a forumokon beszéltük ezeket, volt aki konkrétan tesztelte "egyenes vs kanyargós" pályával is, tehát nem én jutottam egyedül erre a következtetésre.

    3. lehet rosszul fogalmaztam: a gumi ilyenkor "kockásodik", aminek semmi látható jele az általános kopásban, csak ráz után a kormány.

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Na, akkor nincs több add-on pálya javaslat most vasárnapra?

    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    itt a forumokon beszéltük ezeket, volt aki konkrétan tesztelte "egyenes vs kanyargós" pályával is, tehát nem én jutottam egyedül erre a következtetésre.
    Köszi szépen ,esetleg tudsz ehhez a témához linket adni?

  11. #36
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    1. igen, volt aki ezt "kihasználta" nem cserélt, mert úgysem kopott tovább. Ez nem volt titok, itt a futambeszámolókban volt téma...
    Ez talán egy olyan pályán mint spa vagy monza még elmegy ahol sok az egyenes szakasz, de amúgy nem hiszem hogy tényleg gyorsabb tudsz lenni. Nálam 95% alatt nem akar megállni az autó (90ig kopik ugye). Egy guminál még elmegy ha 95 alatt van, kettőnél már borzalmas, az összesnél meg vezethetetlen.

    Amúgy a 100%nál bármi jobb szerintem, mert ott a 1.5 órát pont kibírja az egy szett kemény. Ennél a 200% annyival jobb, hogy 2 szett kemény vagy 3 szett közepes kell, ott legalább már van valami taktikázási lehetőség.

  12. #37
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ez talán egy olyan pályán mint spa vagy monza még elmegy ahol sok az egyenes szakasz, de amúgy nem hiszem hogy tényleg gyorsabb tudsz lenni. Nálam 95% alatt nem akar megállni az autó (90ig kopik ugye). Egy guminál még elmegy ha 95 alatt van, kettőnél már borzalmas, az összesnél meg vezethetetlen.

    Amúgy a 100%nál bármi jobb szerintem, mert ott a 1.5 órát pont kibírja az egy szett kemény. Ennél a 200% annyival jobb, hogy 2 szett kemény vagy 3 szett közepes kell, ott legalább már van valami taktikázási lehetőség.
    100%-nal is van lehetoseg taktikazni, pont ugyanannyi mint 200 -nal, sot tobb, mert ha kibirja az egy szet gumi sokan bevalaljak ( elmeletben mert benzin nem lesz eleg...), van aki nem es kevesebb benzint tankol. Imolai fun futamon 11 helyet hoztam a rajtnal a konnyu kocsival.... Nagyobb kopasnal valszeg mindenki kiallas mellettt dont mert nincs mas alternativa . Es ha masfel ora lett volna meg utolerek a vegen nehany kiallasnelkulit is ....

  13. #38
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Üzemanyag fogyasztás ezzel kapcsolatban kicsit bekavarhat kocsinkként. Például a bmw nagyon keveset fogyaszt és az kibír 1.5 órát egy tankkal (1.5nél volt ilyen, azóta lehet változott), viszont van ami többet fogyaszt

  14. #39
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Üzemanyag fogyasztás ezzel kapcsolatban kicsit bekavarhat kocsinkként. Például a bmw nagyon keveset fogyaszt és az kibír 1.5 órát egy tankkal (1.5nél volt ilyen, azóta lehet változott), viszont van ami többet fogyaszt
    Igen, ha van olyan kocsi amivel egyáltalán nem kell kiállni tankolni és még a gumik is kibírják, az lehet hogy aránytalanul nagy előny lenne annak az 1 vagy 2 db autónak, amivel ezt meg lehet csinálni. Ez unfair lenne a mezőnnyel szemben, vagy pedig mindenki ezt a 2 kocsit választaná (lényegében kényszerből) és akkor szintén adtunk magunknak, meg a rendszernek egy pofont.

  15. #40
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Sziasztok! Minden szimhez tartozik. A büntetéseket lehetne díjazni a büntetőponton felül utólag időbüntetéssel, vagy helyezés visszasorolássak, hogy az aktuális futamon ponot veszítsen és ponot gyűjtve is szoruljon a hurok. Ha már elrontja valaki valakinek a versenyét és az elszenvedett nemkevés helyezést veszít, akkor az okozó is veszítsen az okozott problémának megfelelően. RR-ben és AC-ban is így kellene a frissen induló bajnokságoknál amennyiben megoldható. Ez nagyobb elrettentő nevelés lehetne mint a jelenlegi rendszer, amennyiben a pontok kezelése ez megoldható. Szórni kell a minusz ponokat is.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  16. #41
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ha van olyan kocsi amivel egyáltalán nem kell kiállni tankolni és még a gumik is kibírják, az lehet hogy aránytalanul nagy előny lenne annak az 1 vagy 2 db autónak, amivel ezt meg lehet csinálni. Ez unfair lenne a mezőnnyel szemben, vagy pedig mindenki ezt a 2 kocsit választaná (lényegében kényszerből) és akkor szintén adtunk magunknak, meg a rendszernek egy pofont.
    Ha kevesebbet fogyaszt akkor tok mindegy mi a futamtav, mndenkeppen elony . De erre azert nem vennek merget, hogy barmelyik is 50 %-kal jobb lenne a tobbinel...

  17. #42
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha kevesebbet fogyaszt akkor tok mindegy mi a futamtav, mndenkeppen elony . De erre azert nem vennek merget, hogy barmelyik is 50 %-kal jobb lenne a tobbinel...
    Igen előny, de minimális. Viszont ha egyik autóval pont ki kell állni tankolni, a másikkal meg pont nem, akkor a minimális előnyből hatalmas fegyvertény lesz.
    Nem tudom, hogy ez a helyzet fennáll-e, de ha igen, akkor abból komoly bajok lehetnek.

    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetéseket lehetne díjazni a büntetőponton felül utólag időbüntetéssel, vagy helyezés visszasorolássak, hogy az aktuális futamon ponot veszítsen és ponot gyűjtve is szoruljon a hurok. Ha már elrontja valaki valakinek a versenyét és az elszenvedett nemkevés helyezést veszít, akkor az okozó is veszítsen az okozott problémának megfelelően.
    A büntetőpontokért járó Boxutca áthajtással is pontot veszít, hiszen jelentős helyezéseket bukik el a soron következő futamon, amivel a közvetlen riválisai mögé kerül.
    Szóval a BUÁ-ban az időbüntetés és a pontlevonás is lényegében benne van.

    Bővebben a jelenlegi büntetési rendszerünk evolúciójáról: link
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 08. 20:08.

  18. #43
    De van ilyen auto, akkor gondolom az autot lenne selszerubb letiltani, mint a lebonyolitast megnyakatekerni.

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    De van ilyen auto, akkor gondolom az autot lenne selszerubb letiltani, mint a lebonyolitast megnyakatekerni.
    Tiltsuk ki a Z4-est a bajnokságból?

  20. #45
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tiltsuk ki a Z4-est a bajnokságból?
    az F575 is ki volt tiltva..marad még bőven...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  21. #46
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tiltsuk ki a Z4-est a bajnokságból?
    Hát ha 50 %-kal kevesebbet fogyaszt akkor naná ! De még egyszer mondom én nem hiszem, hogy így lenne .

  22. #47
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ha 50 %-kal kevesebbet fogyaszt akkor naná ! De még egyszer mondom én nem hiszem, hogy így lenne .
    Látom nem érted. Elég ha csak pár százalékkal kevesebbet fogyaszt és kibír tankolás nélkül 92 percet, ha a többi autó csak 88 percet bír ki. Ha ez így van, akkor bele kell nyúlnunk vagy a futamtávba, vagy a benyafogyasztásba, vagy más módon a boxolásba.. például a gumikkal. Egyébként a tank méretek se egyformák, a Nissan-nak például 132 literes a tankja, a többinek 110, esetleg 120.

    Közben halkan jegyzem meg, hogy a BMW a legnépszerűbb autó a mezőnyben... asszem lenne némi felháborodás, ha kitiltanánk.
    Illetve nem tudom még hány autót érinthet a dolog, mondjuk a Nissan-t is valószínűleg.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 08. 20:38.

  23. #48
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Látom nem érted. Elég ha csak pár százalékkal kevesebbet fogyaszt és kibír tankolás nélkül 92 percet, ha a többi autó csak 88 percet bír ki.
    Egyébként a tank méretek se egyformák, a Nissan-nak például 132 literes a tankja, a többinek 110, esetleg 120.

    Közben halkan jegyzem meg, hogy a BMW a legnépszerűbb autó a mezőnyben... asszem lenne némi felháborodás, ha kitiltanánk.
    Akkor lehet, hogy tényleg nem értem a problémát Akkor 100 perc kell és meg van oldva , nincs itt probléma . De nem hiszem, hogy ordas nagy különbségek lennének fogyasztásban.

  24. #49
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Autók: Természetesen az összes kategórián belüli autót támogatom, főleg hogy Ferrari párti vagyok, ha gyenge, ha nem.

    Futamtáv: részemről már korábban is írtam, hogy rendben van az 1 órás futam vagy a 1,5 óra, de személy szerint jobban örülnék 2*45 perces "sprint" futamnak, bár ez úgy sem lesz megszavazva

    Gumikopás: mivel az előző szezonban sajnos nem tudtam részt venni munka miatt a bajnokságban, ezért nem tudok érdemben nyilatkozni a 200-as gumikopásról. De szerintem a 100% is jó, de max 150%, mert ha a realitásra törekszünk, akkor mi ez a 200%?

    Gumikeverék:
    az lenne a legjobb, ha kötelező lenne - mint az F1-ben vagy az Indycarban - legalább 2 keverék használata. Azt pedig mindenki maga dönthesse már el, hogy melyikkel szeretne menni.

    Pályák:
    teljes mértékben támogatom az add-on pályákat. Ezekből én az egyik legjobbnak a 88-as Imolát tartom. Amúgy is nagy rajongója vagyok az Imola aszfaltcsíknak, de az a verzió fantastico. Ahogy korábban ezt is írtam már, én egy excel táblázatban szavazásra bocsájtanám a pályákat a javaslatokkal, mint volt az az utolsó HTC-s bajnokságban is.

    ABS:
    ennek kivételét én nem pártolom, az hogy a TC-t kivesszük az még elmegy, mert elég izgalmas úgy vezetni ezeket a masinákat, de ne butítsunk már le mindent, főleg hogy nem csak ez, de a TC is factory az autókban. Az pedig külön butaság kijelenteni, hogy azoknak legyen külön szerver, akik kikapcsolják az ABS-t. Ha nem kötelező, akkor mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy neki azzal vagy a nélkül az élvezetesebb közlekedni.

    Joker rendszer: ha úgy fogjuk fel, hogy év közben is átigazolhatsz egy másik csapathoz , akkor okés, egyébként nekem teljesen mindegy.

    Büntetés: a fehér vonalas szabály betartása és betartatása szerintem elég fontos tényező. Ennek bírói vizsgálata nem egyszerű, de a korábban futó HTC-kben ez elég jól működött.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 08. 20:59. Indoklás: csupa vastag betű volt, átformáztam
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  25. #50
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    De nem hiszem, hogy ordas nagy különbségek lennének fogyasztásban.
    Tavalyi mérések - Mugello: tankméret - 1 kör - körtáv - időtáv:

    McLaren MP4...: 110 l - 2,60 l/lap - 42,3 lap - 76,15 min
    Mercedes SLS..: 120 l - 2,61 l/lap - 46,0 lap - 82,76 min
    Nissan GTR......: 132 l - 2,73 l/lap - 48,4 lap - 87,03 min
    BMW Z4 GT3....: 110 l - 2,26 l/lap - 48,7 lap - 87,61 min

    ~15% eltérés a hatótávban... de ezek 1 éves adatok

    Akkor 100 perc kell és meg van oldva, nincs itt probléma
    Nyilván mindenre van gyógyír, csak arra próbálok rávilágítani, hogy előre meg kell látni a buktatókat, utána járni, tesztelni, számolni, és korrekt megoldást találni rá. Jelenleg azt se tudjuk van-e probléma, mivel a 200% gumikopás eddig ezt a kérdéskört irrelevánssá tette. Kezelni is tudjuk több féle módon, csak arra figyeljünk, hogy ne úgy oldjunk megy egy problémát, hogy közben generálunk két másikat.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 08. 21:00.

Oldal: 2 / 24 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •